Naftové kamna předělaná na spalování oleje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BIGG
Příspěvky: 12
Registrován: stř srp 11, 2010 9:21 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: naftové kamna

#46 Nový příspěvek od BIGG »

Jura 136XXL píše:Podarilo se mi ukoristit vysokotlake cerpadlo nafty ze systemu comonrail, z motoru HDi dava staly tlak napadlo me vzit trubku doprostred dat vstrikovac a olej tlacit pod tlakem do trysky, ze predu samozrejme vhanet vzduch a zapalovat by se dalo zhavicem, mnozstvi oleje by se dalo regulovat otackami cerpadla.......co si o tom myslite....
nápad je krásný, ale praxe bude jiná.

Olej je špinavý a bude ti to stále zasírat trysku a navíc pokaždé má olej jinou viskozitu, bude to podávat pokaždé jinak.
Řešením je, olej předehřívat a filtrovat.... ale zkus uvidíš sám... něco málo už jsem s tím měl a mám do činění.

Ale nevzdávej to, možná najdeš nějaké řešení, které tady ještě nebylo.
stále se jen učím a neříkám, že to nejde, jen to ještě neumím :)

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 890
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: naftové kamna

#47 Nový příspěvek od Jakub »

Vstřikovač se asi bude ucpávat, viděl bych rozprach spíš jako něco na způsob fixírky, nebo stříkací pistole s velkou tryskou. Aby oleje nešlo moc, tak by se musel dávkovat malým zubovým čerpadlem do pomocné nádobky, ze které by si jej cucala ta fixírka. Zde je ale potřeba tlak vzduchu.
Navíc by plynulost hoření byla nic moc, když by si tryska z nádobky usrkávala, asi by to dost bafalo.
Napadá někoho lepší způsob, jak rozprášit hustý, špinavý olej a zajistit plynulost?
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3789
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: naftové kamna

#48 Nový příspěvek od Jaro25 »

Nám to celkom fungovalo s tou originál tryskou z horáka. Ona má na vstupe malé sýtko, čo bolo treba občas vyčistiť. Hrubšie nečistoty sa dajú eliminovať aj usádzaním, keď ten olej v pokoji nejakú dobu postojí v nádrži a neodoberá sa celkom z dna. Tlačolo ho zubové čerpadlo a tlak bol tuším okolo 1 Mpa (10 atp).
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: naftové kamna

#49 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

k tomu co jsem psal ja olej by sel samozrejme pres filtr a predehrival by se ale sam nevim jestli je to dobry napad....rad se drzim hesla v jednoduchosti je sila a proc vymyslet tohle kdyz olej v podstate muze volne tect do kotle a funguje to take bez jakeho kolik a cehokoliv navic....ja mel jen problem s tou regulaci porad se to muselo hlidat.....chtelo by to neco jako spojene nadoby a v te co by byla mimo kotel mit plovak a hlidat hladinu...nebo tak neco...chtleo by to vymyslet tak aby se to jen pustilo a nemuselo na to sahat a pak zase vypnulo...

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3789
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: naftové kamna

#50 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ale veď presne toto majú klasické naftové kachle. Plaváková komora udržuje konštantnú hladinu a ihlovým ventilom sa reguluje pritekajúce množstvo. V podstate by stačilo tento systém upraviť na podmienky hustejšieho paliva a bude to fungovať. A na predhrievanie by možno stačilo obtočiť prívodnú trubku okolo horáka.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: naftové kamna

#51 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Ano ja vim vsak ja to mel na tech naftakach ale vyradil jsem to protoze olej pres to netece....je moc husty to uz vime vsichni proto se to cele vyrazuje a olej tece primo do kotle ale je tam problem s tou regulaci....bud se to preplavuje a nebo nehori...takze postavit druhou nadobu kde bude hlidana hladina bude idealni a myslim bez poruchove, musi to ale samozrejme fungovat na husty olej

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: naftové kamna

#52 Nový příspěvek od myky »

Já bych to viděl na dvě spojený nádobky a do tý první co je venku přívod hadicí a na podobným principu jako jsou takový ty flašky s vodou pro slepice a tak...

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: naftové kamna

#53 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

to by taky nebyl blbej napad ale netusim jak to bude pracovat s hustotou oleje a navic jak regulovat hladinu u tohohle...kdyz tam bude plovak muzes regulovat vysku...tim padem vysku hladiny v kotli a tim vykon

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 890
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: naftové kamna

#54 Nový příspěvek od Jakub »

myky: Tady by šla regulovat hladina přizvedáváním výstupní hadice, ale zase by byl problém s plněním té "napáječky" a musela by to být pevná nádoba, která se nevcucává.

Když už odhořívání z hladiny, tak tady bych viděl dávkování zubovým čerpadlem. Buďto plováček s koncovým mikrospínačem anebo regulace motorku, co žene čerpadlo (zpřevodované dopomala). Regulace by byla tranzistorová, tyristorová, triaková, plynulá nebo PWM, to už je jedno. Machrovinka by byla se zpětnou vazbou, aby nebyla závislost dávky na viskozitě oleje.
Dá se nějak slušně vybrat čerpadlo ze zvrakovalého motoru?
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: naftové kamna

#55 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

cerpadlo by se sehnat urcite dalo zalezi jak je na konkretnim typu motoru vyreseno neco ma cerpadlo v rednim viku to je takove asi nepouzitelne ale neco ma cerpadlo samostatne a pohanene treba retezem to uz by bylo lepsi

dale me napadlo zase spojene nadoby a do nadoby mimo kotel cerpat olej a ten by prepadovym otvorem volne odtekal nekakm dolu do dalsi nadoby a od tam by jej salo cerpadlo a cerpalo zpet nahoru, vyskou prepadoveho otvoru by se zase reguloval vykon, odstranilo by to nevyhody plovaku a ventilu....netesnosti vlivem necistot v oleji

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: naftové kamna

#56 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Jinak jeste by me zajimal ten viadrus jestli nejak pokracuje tam by tohle mozna slo vyuzit dat na rost nadobu kde bude hladina oleje a mimo kotel druhou nadobu s prepadem, regulace se pak da delat i zmenou vysky nadoby mimo kotel vuci druhe uvnitr kotle..tom se bude menit vyska hladiny v kotli

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 890
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: naftové kamna

#57 Nový příspěvek od Jakub »

To není špatné, takový přepad, ale ta spodní nádoba by musela být nízká nebo kamna na podstavci
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: naftové kamna

#58 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

prave vetsina tech kamen podstavec ma nejaky disk z nakladaku...cokoliv, ta nadoba s prepadem by mohla byt vedle kotle a hlavni nadoba..nadrz oleje by musela byt jeste pod urovni, ale to by se vsa dalo vyresit, nevim jak pak udelat zmenu vysky toho prepadoveho otvoru to by asi udelal na pevno a vysku hladiny v kotli reguloval zmenou vysky te nadoby s prepadem vuci kotli, cerpadlo v podstate jakekoliv zubove co dava male mnozstvi

Uživatelský avatar
BIGG
Příspěvky: 12
Registrován: stř srp 11, 2010 9:21 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: naftové kamna

#59 Nový příspěvek od BIGG »

Jura 136XXL píše:k tomu co jsem psal ja olej by sel samozrejme pres filtr a predehrival by se ale sam nevim jestli je to dobry napad....rad se drzim hesla v jednoduchosti je sila a proc vymyslet tohle kdyz olej v podstate muze volne tect do kotle a funguje to take bez jakeho kolik a cehokoliv navic....ja mel jen problem s tou regulaci porad se to muselo hlidat.....chtelo by to neco jako spojene nadoby a v te co by byla mimo kotel mit plovak a hlidat hladinu...nebo tak neco...chtleo by to vymyslet tak aby se to jen pustilo a nemuselo na to sahat a pak zase vypnulo...

To máš tolik času a peněz na olejový filtr? Viděl jsi někdy, jak vypadá usazený olej po 1 roce v 1000L nádobě? Dokonalá vaselína :pohlavek:
A to nemluvím o té nekonečné špíně.
Řešením je male zubové čerpadlo na motorku ze stěračů, regulaci provádím kvalitním zdrojem, kde ovládám ampéry i volty. Za dva dny odchytíš množství a průtok.... podle toho co ti leze z komína :typek:
Když je vše OK tak vidíš pouze tetelení teplého vzduchu.
stále se jen učím a neříkám, že to nejde, jen to ještě neumím :)

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: naftové kamna

#60 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

proc penez na filtr ten olej prece muze jit pres klasicky filtr z auta a rok urcite nikde lezet nebude do nadrze kamen se naleje jen tolik kolik bude potreba, ale po pravde ja stejne od toho napadu s cerpadlem ze comorailu upoustim, vice se mi zamlouva to reseni s druhou nadobou s prepadem a cerpadlem ktere bude vlastne jen cerpat olej dokola a ten muze pomerne velikym otvory protekat takze postaci hrubsi filtr a regulace cerpadla nebude ani potreba, ten napad s cerpadlem na motorek steracu jsem mel taky pouze je potreba sehnat vhodne cerpadlo ci nejake vyrobit

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“