Pracovny kardan V3S - vykon, zmena smeru otacania

navijáky, závěsy, čepy, řízení, 3bodový závěs, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
kremos77
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 09, 2010 10:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Pracovny kardan V3S - vykon, zmena smeru otacania

#1 Nový příspěvek od kremos77 »

Pani, cest praci a rukam pokoj.
Snazil som sa preluskat forum aj Dielensku prirucku k V3s, ale nepochodil som.

Kardan na V3s sa toci protismeru hodinovych ruciciek.
Vecsina polnoprislusenstva na trhu je pravotociveho.
Ak vynechame moznost, ze sa da zakupit prislusenstvo aj lavotocive (Ale je ho menej na trhu ?), treba nam pozmenit smer otacania na prave.

(budem uvazovat o mojej situacii)
(AVia 5q, cerpadlo U20 na Avia prevodovke, navijak V3s napevno nad zadnou napravou hnany kardanom cez retaz)
Ak chcem pouzivat lavotocivy navijak aj pravotocive prislusenstvo, moznosti su:

- NAvijak nechat kde je, prislusenstvo tahat hydraulikou na hydromotor k nemu spriahnuty kardan - vykon cerpadla 9kw - zalostne malo, napr. na mulcovac. (upgrade cerpadla je tiez riesenie - otazka znie, kam sa sa s rozumom na tej prevodovke da ist - U32 urcite, dalej som nekoumal .)

- Navijak prerobit do 3 bodu, kardan sparovat s dalsim hydrocerpadlom (ktory uz bude mat uplne iny vykon, kedze v3s vedela fungovat aj ako elektrocentrala), a podla polohy packy rozvadzaca mam k dispozicii oba smery, na vystupe hydrauliky kardan.

- Navijak do 3-bodu, pouzit vystup z kardanu na redukcnu prevodovku s 2 kardanmi - mam oba smery.
(navijak do 3-bodu kvoli priestorovym moznostiam, kedze bude nahradeny samotnym kardanom)

V mierny neprospech hydrauliky hovori aka/taka strata vykonu, kardan napriamo je v podstate 1:1.

Co by ma zaujimalo, aky vykon (tocivy moment) je na kardane V3s, resp. do akej miery je asi pouzitelny prave na veci typu mulcovac (ked bude 150 cm, ok, ak 2m to uz bude luxus).

Dalsia otazka - vyhrabal som foto 2-kardanu z Tomo Vinkovica (TV 42x, 52x) - slo by to pouzit ku kardanu V3s ?
(myslim vykonovo, ci sa to hned neukruti).
(viem, ze je tu vela premennych, ktore som neudal, popisal som, co som vedel)

Obrázek

Diky

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“