ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

navijáky, závěsy, čepy, řízení, 3bodový závěs, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#76 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

Este raz hovorim ze mi nic nekmita,len pri prejazde zakrutou sa to neda ako keby prejst plynule... Proste to ako keby skacka ale kolesa vobec nekmitaju... To si nemylte :-) hadice idu jedna v tvare skoro C akurat spodna nozicka ide kolmo nadol a druha hadica ide skoro ako keby v tvare S ale zasa spodna nozicka ide kolmo nadol,teda do piestu.a to peneni v nadrzke pozrem,ale myslim ze to je v poriadku.uvidime ked pridem domou :-)

snapi
Příspěvky: 80
Registrován: sob zář 01, 2012 9:33 pm
Bydliště: SB

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#77 Nový příspěvek od snapi »

Prepáč ale neviem si to nejako predstaviť. Nedalo by sa hodiť sem nejake video?

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 15140
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#78 Nový příspěvek od DanculSK »

teraz ma napadlo... že či mu dobre funguje diferak napredu,,, ci mu netahaju obe kolesa, ked piše ze mu to skacka v zakrute....
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#79 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

Ne že skacka doslova, ono to len trhne do strany. A video sem robil a neni vubec vidieť to jak to skubne. Proste si každý predstavte že idete svojim autom cez povecme dosť prudkou zákrutou nie že úplne ako serpentiny ale takou tahavou a dokážete ňou na aute prejsť pekne plynulo bez toho aby ste pohli volantom... ja to tak nedokážem, proste keď drzim volant v jednej zatocenej polohe ( keď zatocim v zákrute aby som ju kopíroval) tak somnou ako keby trhne do tej strany kde mám zatocene a musím vracať volant spet a potom zasa trocha zatočiť až pokiaľ nevyberiem celú zákrutu.n neviem to lepšie opísať a na videu to nevidno vobec. Ono aj na rovine sa to celkom zle dá držať rovno tak si myslím že to bude skôr ťa zbiehavost zlá... lebo ju neviem nastaviť presne keď nemám priamu spojovacku. Napr. Jedna strana ide rovno ale to druhé koleso ide napr. Moc von alebo dovnútra... viete ako to myslím? Nemám žiadny program na kreslenie v tablete tak to neviem ani načrtnúť. Ale nacrtnem na papier a odfotim to a bude :-D:-D

Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#80 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

Obrázek

Jedno koleso mi asi ide vždy nie rovno keď musím nastaviť každú stranu zvlášť.... chápete má?:-)

snapi
Příspěvky: 80
Registrován: sob zář 01, 2012 9:33 pm
Bydliště: SB

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#81 Nový příspěvek od snapi »

No ale geometria je základ to musíš mať nastavené presne :tyty: Nejako si tu spojovačku vyrob a nastav to.

Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#82 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

No veď len ako...? Mám zhodiť gulace čo tam sú a miesto nich mám dať priamu spojovacku, nastaviť to na nulu a potom zafixovať aby sa mi nepohlo koleso vyhodiť tu vyrobenú spojovacku a nahodiť tam presne v tej polohe tie pol ramena? Lebo inak to asi neurobím...:-( alebo poraďte vy ako na to:-(

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#83 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, vždyť tam spojovačku máš, jen je průběžná přes hydraulický válec. Pokud máš nastavenou sbíhavost, ani nemusí být moc přesně, tak to musí fungovat. Podle toho Tvého popisu to vypadá na skokový pohyb od orsty. Zkus použít jinou na zkoušku. Ještě dotaz: když vyzdvihneš předek tak aby kola byla luftě a zahýbeš kolem doleva/doprava, je tam velká vůle, nebo dokonce se pohybuje pístnice? Standa.

Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#84 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

Vula tam neni zadná, nikde ani milimeter. Pist sa ani nehne sám od seba,ten je tvrdý.orsta je čisto nová jako aj pist. Určite to je tá geometria... keď sem mal priamu spojovacku tak to išlo rovno. Keď sem dal tento priechodný pist tak to robí toto.... ale už to neriešim, zvyknem si ;-);-)

snapi
Příspěvky: 80
Registrován: sob zář 01, 2012 9:33 pm
Bydliště: SB

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#85 Nový příspěvek od snapi »

Nevzdavaj to... Prekontroluj este raz geometriu.
:friends:

Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#86 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

Skúsim a uvidím:-) a zaklon nápravy na to nemá vliv?

snapi
Příspěvky: 80
Registrován: sob zář 01, 2012 9:33 pm
Bydliště: SB

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#87 Nový příspěvek od snapi »

Noo až tak veľmi nie keď to nieje až prehnané. Nemáš to kolmo dole? A prečo kôli diferaku?

Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#88 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

Nie náprava je normálne vodorovné,teda keď dám preč kardan aj unasac a nasuniem trúbku nantisichran tak ide vodorovné. Tam neni asi chyba.

jojo164
Příspěvky: 350
Registrován: ned zář 27, 2009 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#89 Nový příspěvek od jojo164 »

Riešim tiež takéto riadenie na zetor 5211. Zistil si už kde je problém alebo si zvykáž ako si spomínal?

Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#90 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

Nemá náhodou 5211 odpruženie kolesá? Myslím že áno A tým pádom tam nepôjde urobiť také riadenie ako mám ja. Asi jedine to originál čo ide K stuchacke... možno sa mýlim,ale asi nie.

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“