Barva na zemědělské stroje

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20819
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jakou barvou natírat?

#61 Nový příspěvek od ota »

Ono je to asi daný tím ředidlem taky. Když kolega lakýrník stříkal barvou kontejner dokázal tam narvat barvu že to pak po vyschnutí změřili měřákem na sílu barvy a dalo to za dva nástřiky a on to dal na jeden. On to znal a uměl to tak, že mu to nestejkalo. Pokaždé říkal, koukej proti světli a jak se to začne lesknout, musíš jet jinam jinak se to utrhne a už to teče. Kolikrát mu zbylo a dal mi zbytky a já to doma nemohl nastříkat. Bylo to hrozně hustý. Nechtělo to skoro vylejst z istole. On nabral ze škopku a rovnou to tam pral. Dal mi k tomu ředidlo a že to prej jen na opláchnutí věcí. No a já ho napral do barvy, jinak to nešlo z pistole ven.
Ten poliuretan natužil a už to rval na stěny. Bylo to jak džus hustý. Sotva se to lilo do nádobky. A narval to tam a nesteklo mu to ani jednou na celé ploše.
Ono ty ředidla když tam strčíš kolikrát kousek, tak je to pak víc matný. Stratí to lesk. On když stříkal v boxu, tak si dal ,,stříkání bez topení" Povídal, když si dá topení tak to hůř schne. On dal to stříkání a box odsával, tím se zvýšil pohyb vzduchu. A rychleji to bylo nelepkaví, tím to líp drželo. No a když pak stříkal vízou, to byla zase jiná. Ale jak Jsi psal to není na naše domáda. Tady ve firmě má Petr pistoli a tu si pošteluje, že mu z ní jde jen takovej pramen barvy a skoro to nepráší. A napere to tam co se udrží. Přijde druhej lakýrník, přešteluje si tu stejnou pistoli že mu to hulí jako prase a všichni musejí ven aby se neudusili. A napere to tam taky. Ale barva je všude kolem. Stejná barva, stejná pistole ale jiný ruce. Možná ten druhej to víc naředí a pustí tam asi hodně luftu z kompresoru.

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou barvou natírat?

#62 Nový příspěvek od mape »

Je to tak některý lakýrové jsou borci... Já jsem taky chytal od jednoho rozumy... řekl jasně... velkou trysku v pistoli nejlépe dvojku, tlak na pistoli do dvou barů a barvu pustit tak aby neprášila. Moc neředit... tak to zkouším.

Třeba když se ještě vrátim k tomu mnou omýlanému alkytonu....Je to barva na drsnej povrch... A tak mám zjištěno... (samozrejmě že jsem neobjevil ameriku a možná mnozí řeknou že to je dávno známé)že když ten alkyton stříknu na holej materiál ,třeba jen opískovanej plech nebo i na čistej odnaštěnej plech tak teče prakticky okamžitě... i při poprašku. Třeba ne moc ale je vidět že se začne linout.
Stačí dát základovku... i obyč pragoprimer 2000 a drží a je to uplně jiná práce i vysledek a v neposlední řadě i rychlost...
dneska bylo pekně tak jsem zkoušel ten polyuretan S200 Telpur a už nechci nic jinýho.... uschlý za hodku na pohmat, parádní práce,prakticky vubec neteče a i bez základu drží jak víno. Takže moje receptura pro další barvení je Formex...redění nitro a telpur S200
Ještě vychytat cenu a spokojenost.
Pistole čistá,nezustává v ní ten šlem jako od syntetiky nebo tech vodou ředitelnych sr...k.
Ještě chci sehnat do mojí letité kovofinišky 2 trysku a bude to super. 8) 8)
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou barvou natírat?

#63 Nový příspěvek od mape »

Ještě jak jsem tu mluvil o tom odmaštování tak silné zamaštění beru stetcem a pak to ve finále spláchnu . Mel jsem na to takovou fixírku pistoli z nějakého hobby marketu.. Ted jsem si koupil jinou v Lídlu která má nejen lepší trysku ale dokonce regulovatelnou.... Moc se mi to líbí... Ted o víkendu jsem dělal brzdy na autě a krásně jsem je tím očistil pri minimální spotřebě....
Není to žádnej zázrak ale je to docela funkční.Mužeš k tomu dát i kus hadice a sát přímo z kyblu abys nemusel doplnovat když děláš něco velkýho.

Obrázek
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou barvou natírat?

#64 Nový příspěvek od mape »

Tak jsem ještě trochu stříkal... asi po roce se mi povedlo vyčistit mojí starou kovofinišku a utěsnit ucpávku jehly... Měl jsem ji strašně zajetelenou od těch vodoou ředitelných sr...k, které už tímto nechci vidět. Zvětšil jsem díru ve víčku protože se mi přád zalepovala a barva mi přestávala jít z pistole... A po dlouhé době paráda...
Taky jsem dnes dostříkával vnitřek a tam na tom moc nezáleží a tak jsem trochu pokoušel... ten polyuretan snad vůbec neteče.. zkoušel jsem vrstvu a jediné co to udělá je varhánek ale nikdy kapku. Na dno jsem zdělal všechny zbytky toho co jsem tu měl a ta práce se nedá vůbec srovnávat
Velká spokojenost. Mohu fakt znovu jen doporučit.
Ted budu dělat barvu ještě na kontejner 13 kubíků a ten má plochu na barvení skoro 60 m2 To bude asi sousto.
Pár fotek pro zabavu
Obrázek

Obrázek

Obrázek
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20819
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jakou barvou natírat?

#65 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, pěknej žluťoučkej kontejnerek! Jako sluníčko!
Jednou jsem taky dal do pistole vodouředitelnou barvu. No průser, přischlo mi to tam někde uvnitř. Babička chtěla nastříkat dvířka od kuchyňské linky. A měla na to už bervu připravenou. Rozendal jsem to na klacky a namastil. Pistoli jako vždycky nechal na druhej nástřik neumytou a asi za hoďku šel na druhou vrstvu a ouha, sotva to lezlo ven. Tuším, že mi pak dal kámoš lakýrník nějakou potvorskou vodičku a já pistoli do ní naložil na pár dní a barva povolila a bylo to zase dobrý. Už ji pistole tu barvu neuvidí. Nechci mít zabetonovanou pistoli.
Zkoušel Jsi na ten vnitřek třeba různé hustoty barvy? Jak jsem psal, ten lakýrník to mastil rovnou z kýblu hustý jak med a já si to většinou pokaždý trochu naředím. Ale jsem si taky povídal, že to musím někdy zkusit rovnou. On dokázal narvat na jeden nástřik na stěnu 400 mikronů. Jednou byla právě reklamace že je na kontejneru hodně barvy. Tak se tam jelo co a jak s tím a přišel dědko s měřákem a měřil to. Ale byl pod tím základ. A naměřil i kolem 400. No a tak že tam byla změna odstínu podle zákazníka a proto je tam tolik. :vysmech: Umluvilo se to na to. Že vlastně musel přestříkávat odstín. Oni neměli rádi když bylo málo ale když bylo hodně.

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou barvou natírat?

#66 Nový příspěvek od mape »

V tom vnitřku jsem zkoušel.... Vybavil jsem se váhou a odvažoval jsem si množství....a moje zkušenost.
400 g barva,40 g tužidlo 40g ředidlo...... Dobrý ,vůbec neteče ale jde to pomalu.

400g barva,40g tužidlo 30 g ředidlo.......dobrý ,vůbec neteče ale už problém to dostat z pistole( mám trysku 1,8)

400g barva,40g tužidlo 50g ředidlo.........asi nejlepší ,neteče ale při větší vrstvě už má sklony dělat Varhánek.vylozene aby udělala kapku a tekla neudělá nikdy. Tuto kombinaci používám.

400g barva,40g tužidlo 60 g ředidlo...... Taky se dá, jde to rychlé , na větší sklony k tečení , ale hodně práší a bylo i poznat že nastrikam menší plochu protože tím prášením jsou dost velké ztráty.( Na tom kontejneru se to dobře počítá kolik udělám)

Z těch 400 g nastrikam cca 3m2.. možná trochu víc.
Spotreba tak vychází po nastříkání celého kontejneru cca 7 m2 z kila barvy.
Je to barva telpur s 200 , tužidlo 1:10, ředidlo speciální na polyuretan.
Doporučuju mít tu váhu. Koupil jsem si kuchyňskou digitální asi za 300 korun( myslím že Sencor) ,má horní plochu ze skla takže ji snadno umejete ředidlem. Dále jsem se vybavil kuchyňskou stěrkou na dorty se kterou snadno vytru míchací kelímek takže ztráty nula, papírové utěrky v roli... ( V Lidlu asi za 30 Kč) a hned vše utiram a mám pořád čisto že ani sítko na nalévání do pistole nepotřebuju a umývat pak ředidlem je třeba pouze pistoli.
Míchací kelímek doporučuju s rovným dnem bez záhybů....dobře se vytírá a drží se tak dobře v čistotě.

Nechci aby to tu někdo bral jako vychloubání ale nemám odhad abych od oka dál poměr 1:10 a ta barva není zrovna levná abych s ní plejtval .( Jeden můj známý říká .... Je to dráhy jak whisky tak se k tomu třeba tak i chovat a ne s tím kapat a nechávat to zasychat v kelímku. :vysmech: )a proto to odvažuji.
Navíc to může někomu pomoct při práci s tímhle materiálem.
V kombinaci s základní barvou formex je to paráda protože třeba v mém případě stříkání kontejneru tak než obejdu kontejner zakladovkou tak mohu stříkat vrchní. Na formex se může po hodině s vrchní. Ta vrchní výborně zasychá takže můžete hned po sobě dvě vrstvy .... Tím je technologickej proces parádně rychlej a výsledek parádní.
K té ceně..... Bez slevy mi vychází kilo barvy někde kolem 550 korun . Je to hodně ale ta práce s tím je nesrovnatelně rychlá a výsledek je úplně někde jinde.
Jinak dá se i natírat nebo válečkovát. Ale tam platí na to míchání stejně podmínky a to je přesnost.
Toť moje velmi dobrá zkušenost...... Doporučuju vyzkoušet..... Není to reklama.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Jakou barvou natírat?

#67 Nový příspěvek od pawka »

Teď sem dělal taky lakýrnické práce. Tryska 1,5. Kamarád lakýrník řekl základní kup formex. Docela mě překvapilo že jsem to musel hodně ředit pořád to bylo hodně hustý. Stejně to stříkalo žmolky. Jak ten hrubovaci nástřik na prahy os. Aut. Tlak jsem musel dát až 4at.

Potom jsem vrch nějaká aceton barva s tuzidlem. A paráda, tlak 2,5.

Dobrej článek mape!
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Jakou barvou natírat?

#68 Nový příspěvek od Britt »

Já musím hluboce smeknout před doktořicí. Sama se rozhodla, že natře střechu z vlnitého plechu na garáži. Právě skončila. Natírala to základem Eterfix B a navrch půjde vrchní barva od stejné firmy. Já to chtěl prát pistolí, ale doktořice že ne.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Jakou barvou natírat?

#69 Nový příspěvek od ITS »

Pro ten základní nátěr je nutno pořádně přitlačit a ne to jen tak pofrfnit.
Co Ti asi chtěla naznačit ?? :)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Jakou barvou natírat?

#70 Nový příspěvek od Britt »

Naznačit asi nic. Já a barva se moc nemáme rádi a mě by ta 5Kg rohodně nestačila. Bylo by víc barvy na mě, než na střeše.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14658
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Jakou barvou natírat?

#71 Nový příspěvek od DanculSK »

Britte, ja som na tom tak isto....
Jak sa snažím tak sa snažím
Furt zaprplany až za ušami
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Jakou barvou natírat?

#72 Nový příspěvek od Britt »

To bude tím, že jsme málo v kontaktu se štětkama. :smich: :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14658
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Jakou barvou natírat?

#73 Nový příspěvek od DanculSK »

Ale no.....
:red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5456
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Jakou barvou natírat?

#74 Nový příspěvek od thovt »


Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: Jakou barvou natírat?

#75 Nový příspěvek od vladman »

Nechcem zakladat nové téma, no.......striekal som dnes na manželkynom aute blatník.Dal som si namiešať farbu, k tomu lak + tužidlo.Tlak som nastavil 4 atm.Všetko išlo dobre,strekol som to na trikrát farbou a potom lakom......no a vtedy sa mi tam porobili žmolky a ako keby to paradoxne stratilo lesk!Lak som mal navážený k tužidlu,takže nemohol som to zle zmiešať.Potom som to ešte raz prelakoval,ale je to nejake matné.Ako to vylepšiť? :)
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“