Je tu někdo lakýrník i amatér..

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Je tu někdo lakýrník i amatér..

#1 Nový příspěvek od caja008 »

Prosím o radu..
Potřebuju nastříkat motorku. PLno lidí řekne at si to odensu někam k nějakýmu tipkoj a on mi to za bura našprcne. ale kolik řemesel umíš tolikrát si člověkem. takže

mam obroušenej celou motorku až na plech..
Ted jsem myslel že rám stříknu základovkou obrousit pod vodou a navrch 2 vrstvy vrchní barvy a nazdar..

Ale plechy to už chce malinko umu.. takže obrousit pod vodou zakytovat znova pod fvodu stříknout plničem a zas vodou na vrch základovku tu zas pod vodou a navrch 2 vrstvy vrchní barvy..


A ted jakou trysku na plnič.. máte nějakou značku plniče která 100% spolehlivá která se dobře brousí atd..

A jakou trysku na vrchní barvu..

A prosím piště všelijaký takový try tipy a triky jak a co na to...

Díky moc..
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#2 Nový příspěvek od pepa.traktor »

máš čistý plechy tak základovku .tmel .plnič nechat proschnout a pak obrousit a nástřik
dnes se brousí za sucha a trysku na plnič se dává větší myslím 1,7 a na barvu menší ale plechy z motorky není žádná prdel chce to udělat nějaké držáky aby to šlo stříknout oboustraně při jednom a tvary jsou dost kulaté tak to má snahu téci takže to chce teplo a nechvátat s výsledkem ---


nebo to fakt někam odvízt do týdne to máš
o jakou mašinu se jedná a kvalitu laku či zpracování to musíš posoudit sám

základovku stačí jenom po uschnutí lehce třeba 240 nebo brusným rounem či plnič rovnou na zavadlou základovku pak plnič bruskou 400 zr či 1000-1200 pod vodou odmatit a pak se děj vůle boží
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#3 Nový příspěvek od caja008 »

Zappomněl jsem napsat že se bude jednat o klasickou červen jawa a rám a plech budou ve stejný barvě takže to musí mít stejnej podklad aby to mnělo stejnej podklad..
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#4 Nový příspěvek od Franta.cz »

Já stříkám body.Na plechovce je návod a je tam uveden i průměr trysky
http://www.bodycolor.cz/cz/katalog-prod ... arvy-laky/

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#5 Nový příspěvek od Franta.cz »

caja008 píše:Zappomněl jsem napsat že se bude jednat o klasickou červen jawa a rám a plech budou ve stejný barvě takže to musí mít stejnej podklad aby to mnělo stejnej podklad..
To se dělá tak že do plniče přidáš trochu barvy

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#6 Nový příspěvek od nabocklish »

Ahoj, předně si ujasni postup. Pokud to nemáš opískované, tak plech nejdřív nejdřív nafosfátuj (buď slabou kyselinou fosforečnou nebo nějakým komerční přípravkem (třeba Fostar), potom kit na ďolíky, které jsi nevyklepal. Potom základovku. Základovku jemně přebrousit. Pokud je potřeba, tak znovu kit. Pak plnič. Opět velmi jemně přebrousit. Není na škodu to vypálit. V domácích podmínkách aspoň přičichnout k letlampě. Pak dvě vrstvy vrchní.
Na barvách si dej záležet, nekupuj barvu někde v drogerii. Já používám Rembrandit - základ Epoxy 51, plnič PUR Grundfarbe. Vrchní polyuretanovou také od nich (záleží na odstínu, nenamíchají jen tak něco)
Kvalitní lak chce kvalitní vybavení a kvalitní práci a hodně zkušeností.

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#7 Nový příspěvek od duchodce »

Pánové praďte člověku co naposled stříkal nitrokombinací před několika desetiletími co je to vlastně ten plnič?
A ten bezbarvý lak na konec je vlastně jenom kvůli lesku? Nemínim ve svém věku si znova ničit zdraví jen mě to zajímá.....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Sadra17
Příspěvky: 6114
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#8 Nový příspěvek od Sadra17 »

plnič je hmota na dokonalý vyrovnání drobných nerovností
malej traktorista v malým traktoru

Sadra17
Příspěvky: 6114
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#9 Nový příspěvek od Sadra17 »

caja008 píše:
A ted jakou trysku na plnič.. máte nějakou značku plniče která 100% spolehlivá která se dobře brousí atd..

A jakou trysku na vrchní barvu..

A prosím piště všelijaký takový try tipy a triky jak a co na to...

Díky moc..
ideál je použít všechno od jednoho výrobce 8) s tryskama neporadim mam jenom jednu 1.5 a s tou jedu všechno
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#10 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, taky jsem dřív všechno stříkal syntetikou. Nejdřív základovkou a potom syntetika a bylo. Jenže ono to brzo omokne, zešedne.
Když jsem scháněl barvu na traktor a kápnul na prodejnu specializovanou na barvy a pána co tomu asi rozumí. On mi vždycky poradí, co na kterou věc dát.
Ale když chceš, aby Ti barva dlouho vydržela, když už to máš celé rozdělané a připravené, chce si to s tím dát práci a nějakou korunu do toho taky pustit. Záleží na tom, jestli to chceš fakt mít pěkný, dal bych si to nastříkat profíkovi. Já mám kámoše, kterej stříká celej život auta. On si s tím jen hraje vždycky mi ukazuje, co a jak je třeba. On umí opravit a nastříkat auto tak že se to nepozná. On to pozná vždycky, že to je opravované. Koukne semhle, podívá se tuhle a tak. Ví co a jak.
No já si stříkám doma traktory. Nebo věci kolem nich. Naposledy jsem stříkal ten malej kloubáček. Barva černá je dvousložková, koupená přímo na konstrukce. Poslední nástřik a po trochu zavadnutí stříknuto bezbarvým lakem. Kapota, blatníky a tak, poliuretanový základ, po zaschnutí lehce přebrousit, znovu ten základ. Dobře nechat uschnout a hlavně vyzrát, jak je v návodu. Potom nastříkáno červenou zase dvousložkovou barvou. No a stejný postup nakonec zase bezbarvý dvousložkový lak. Ten byl z celého stříkání nejdražší. Ale ten lak je tam hodně dobrej. Udělá pěknej film a uzavře tu barvu. Ona potom dobře drží, neomokává to a nešusuje tak jako kdyby tam nebyl. Barva se leskne a když se traktůrek zlemtá, stačí ho opláchnout vodou a špína sjede dolů jako nic.
Fotka .
Přílohy
P1010012.JPG
P1010009.JPG

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#11 Nový příspěvek od Franta.cz »

duchodce: Plnič neboly šprickit je velmi jemný tmel, který se nanáší stříkáním na zakrytí drobných nerovností.

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1225
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#12 Nový příspěvek od kaja.h »

Plnič je takový stříkací tmel, zaplní drobné nerovnosti. NO a když se pak před lakem jemně přebrousí, tak se laik zaraduje, jak se mu to krásně povedlo.
Jede traktor, je to Zetor 3011

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#13 Nový příspěvek od nabocklish »

Ten bezbarvý lak podle mě není potřeba dávat na kvalitní vrchní barvu.
Já jsem ho dával (klasickej Luxol) pouze na syntetiku. Ten lak zpomaluje vyblednutí barvy na sluníčku.
Jinak jen taková perlička... na vojenskou techniku v 80. letech se dávala khaki barva v odstínu tzv. chamelon v matu. Tenhleten chameleon mi nikdo neumí namíchat v matném polyuretanu a akrylát už vůbec ne, ten je vždy lesklý (a na vojenských autech nemá lesk co dělat). Takže na některé stroje musím používat tuto synetetiku pouze od jednoho jediného výrobce. Ostatní výrobci to mají vždy jiné (a ošklivější). No a právě na tuto syntetiku pak dávám ten matný Luxol.

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#14 Nový příspěvek od nabocklish »

Jo ještě jedna dobrá rada. Velmi se mi osvědčil penetrák. Pokud neděláte kompletně celý lak nový se vším co k tomu patří (odstrojení, tryskání, broušení atd.), tak zdrsníte starý nátěr (co chce jít pryč, tak jde pryč) vybrousíte co kvete a uděláte tomu jen jemný vzduchový přestřik. A na ten už dáváte klsicky základ, kit, plnič, vrchní.
Málokdo dělá kompletní renovaci (u traktorů obzvlášť). Ono pak totiž jedno auto taky zabere rok.

milanm
Příspěvky: 846
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#15 Nový příspěvek od milanm »

ahoj
na holý plech dávám zaklad, na něj vykytuju hrubý a jemný tmel potom dám do plniče dám 1 vrstvu barvy abych vyděl co vidět nebylo opravím /poslední plnič/a dámám barvu jeden den dělám rubovou stranu a pak
lícovou barvu je lepší nanášet v menších vrstvách a několikrát po 5-10 minutách záleží na počasí a teplotě aspoň 3x čím víckrát tím je barva "hlubší plnější"
je dobré stříkat jinde než kde skladuješ nalakované díly proto že ti do čerstvého laku sedá prach od stříkání ve finále když máš hotovo tak přiletí moucha muška a jiná chamraď a projde se ti po novém
nátěru to bych vraždil :pistol: milan
musíš bejt šikovnej miláne nešikovnejch je dost
http://www.youtube.com/watch?v=WSRiLa3JH00
http://milanmo4x4.rajce.idnes.cz/

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“