Je tu někdo lakýrník i amatér..

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#61 Nový příspěvek od nabocklish »

Používáme epoxidovou základovku Rembrandtin. Na to dáváme polyuretanový plnič také od nich. Tak nám to bylo doporučeno. Nechci dělat reklamu, ale jsou to špičkové barvy. Sincolour neznám. Každopádně Rembrandtin je ve stejné cenové hladině. Udělá to skleněný povrch, který drží. Neošoupá se ani jednoduše neodře (zkoušel jsem vidličkou).

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#62 Nový příspěvek od ota »

A můžu se optat, ta barva jak píšeš Rembrandtin lze ji také aplikovat třeba na beton? Scháním předběžné informace pro aplikaci nějaké barvy na beton do kovoobráběcí dílny.

Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#63 Nový příspěvek od caja008 »

ok to bych potřeboval aby to fakt hodně vydrželo... takže používáte základ plnič i vrch od nich??
musim je na netu někde najít jestli maj odstíny co potřebuju já...

ale díky za reakci...
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#64 Nový příspěvek od nabocklish »

Tak jsem to hledal a nikde se neprodává :(. My to od nich bereme v 5 kg kbelících, ale menší asi nedělají. Pokud by jsi uživili těch 5kg, tak by se to třeba nějak dalo udělat. To bychom se dohodli přes SZ. Ale pozor, je to základovka, tam jsou dva odstíny (bílá a růžová). Jinak cena je 188Kč za kg směsi (barva + tužidlo)... asi velkoobchodí cena.
Vrchní jsme od nich nikdy nebrali. Bereme nějakou slovenskou, ale je to katastrofa, to se odře hrozně rychle. My to používáme na vojenské veterány a nikdo (kromě těchto slováků) nám nebyl schopný dodat odstín, který chceme.
Rembrandtin prej pro všechny vrchní barvy (jen si zvolíš epoxid, nebo polyuretan) používá jen odstíny RAL. Jinak nám namíchají co budeme chtít, ale musíme toho vzít 200kg. A myslím, že do toho půjdeme. Protože ta slovenská je aušus. Nejlíp je odolnost vidět na klasickém 20l kanytru, kde se manipulací khaki odře, ale žlutá (polyuretanový plnič) drží.
Mám ty technické listy v mailu, jestli chcete, tak je pošlu.
Koukal jsem do technického listu a je to na ocel, hliník a legovanou ocel... beton nevím.
Takže asi tak... moc jsem vám myslím nepomohl :-/

Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#65 Nový příspěvek od caja008 »

prave ze jsem je hledal ale nenašel.. Asi pujdu do toho sincoloru.. Kdysi tu nekdo psal ze to docela drzi... Ale u nich jsem nenašel plnič takze asi si tam budu muset brnknout a pozjištovat co a jak...

Naopak pomohl jsi hodně aspon vim ze se epoxid da strikat a ma hladkou lesklou vrstvu a vydrzi dost teda pokad je kvalitni...
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.

majow
Příspěvky: 46
Registrován: stř led 06, 2010 1:45 pm
Bydliště: PRIEVIDZA

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#66 Nový příspěvek od majow »

epoxid je fajn ale pozor nevidim na tom emaily odolnost UV .aby to nezacalo sediviet na to su epoxidy haklive .my napriklad ked robime kevral alebo uhlik v pohladovej vonkajsej vrstve davame navrch acryl alebo poluuretan lak s uv odolnodstou
inac co sa tyka zakladu ja pouzivam Tikurilu temazinc je to dost odolne asi jeden najlepsi zaklad s ktorym som prisiel do styku ale najdolezitejsie je kvalitne opieskovat

Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#67 Nový příspěvek od caja008 »

dnes jsem tam volal do toho sincoloru... Moc ochotna pani vse mi vysvetlila o ty stalosti na uv mi rikala ale mam to na motorku ktera bude spis jen na obcasny vylety jinak bude stat vic v garazi pod hadrem takze tohle prej nemusim resit.. Jinak mi rovnou doporucila i zakladovku taky od nich a nasla mi rovnou i plnic... Vsechno to bude od jedny firmy vsechno v epoxidu tak snad to nebude delat nejaky blbosti... O stavu budu informovat.. Ve stredu bych snad mel jet na pisek tak uvidime co vyleze kolik bude klempiriny co ted neni videt pod tema vrstvama laku..
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#68 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, hlavně potom až to budeš lakovat a tak kolem toho, je nutné dodržet návod a předepsané postupy a podmínky. Bylo by to škoda kvůli pár dnům v rychlosti a nedočkavosti nedodržet postupy. Jednou takhle honili něco v práci a vytáhli to ven z lakovny když to přestalo lepit a byla zima a za dva dni to museli opískovat celé znovu. Barva byla jako guma. Vůbec to nezatvrdlo jak mělo. Jinak ostatní věci k tomu stříkané a dodržené postupy držeji dobře.

Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#69 Nový příspěvek od caja008 »

To už jsem se jednou poučil to už znám... :red: dávám si už pozor.. Jiank barvy objednaný tak ted uvidíme..

jiank oto doporučuju ti cinknout do toho sincoloru je tam moc ochotná paní a ona ti s tim betonem poradí co na to bude nejlepší...
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.

majow
Příspěvky: 46
Registrován: stř led 06, 2010 1:45 pm
Bydliště: PRIEVIDZA

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#70 Nový příspěvek od majow »

myslim ze ten epoxid na vrch je chyba

Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#71 Nový příspěvek od caja008 »

ok a tak napiš proč.... kvuli tomu že bude šednout?? a co kdybych ho navrch stříknul bezbarvým lakem..
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.

Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#72 Nový příspěvek od caja008 »

tak jsem to jeste prehodnotil a dnes objednal ten poliuretan... Snad mi ten epoxid vezmou zpatky takze necham epoxidovej zaklad na to epoxidovej plnič a navrch přijde poliuretan... Doufam že to všechno proběhne v klidu a nebude mi to dělat nejaky bejkule..
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#73 Nový příspěvek od Chose11 »

Ahoj, chystám se v době volna o vánocích udělat si přední nápravu zetor a hlavně ji stříknout, mám dvousložkové barvy, jenže jak se to má správně naměřit a namíchat. Poměr znám, jen loni jsem podobnou barvou stříkal kola na traktor a vážil jsem to pomocí digitální kuchyňské váhy a bylo dost nepřesný, tak to chci udělat líp. Základ mám tuhle antikorozní základovku
http://www.mojebarvy.cz/barvy-laky-lans ... &nid=12391

a vrch http://www.mojebarvy.cz/barvy-laky-lans ... &nid=12391
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#74 Nový příspěvek od Franta.cz »

Tímhle se to dělá
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Je tu někdo lakýrník i amatér..

#75 Nový příspěvek od Chose11 »

Takže odměrné nádobky? A správný postup při míchání?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“