Rovnanie profilov pomocou lisu

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rovnanie profilov pomocou lisu

#16 Nový příspěvek od ota »

Oco teď jsem si na Tebe vzpoměl! Něco k rovnání na lisu. Když jsem dělal v Kolíně na ohraňováku jednou odpoledne přišel Pepánek monter z montáže a že by potřeboval trošku šlápnout ohraňovákem na dva kusy hřebenu na zvedací sloup. Jasně přines to zkusíme to. Za chvíli přinesli s druhým klukem dva hřebeny. Taková silná pasovina a z jedné strany zuby. Ty zuby byly zušlechtěné a asi tím se to prohlo. Materiál tuším jen už odhadem 120x 80mm v délce 2000 mm. Na té 80 síle vyfrézovaný na jedný straně zuby. Pořádný. Ten kus byl asi 30 mm na prostředku zvedlej, pruhnutej jako luk. Dali jsme na tramec ohraňováku dva dubový špalky a položili jsme tam ten hřeben. Změřil jsem metrem střed a udělal fixem čáru. Na ní jsem položil zase dubovej špalek. Nastavil ,,ruční provoz" a 50 tun lisovací sílu. A sjíždím ručně kolečkem. No zkrátím to, přidával jsem až na 100 tun sílu. Ten hřeben jsem musel prohnout asi o 40 mm přez osu hřebenu, než se vůbec něco začalo dít. Až když jsem prohnul osu hřebenu několikrát o 60 mm asi na čtvrté stlačení to bylo dobré. Tohle je zakázaná manipulace na obraňováku, to se nesmí. Ale ničím jiným by jsme to asi nedali. Srovnal jsem mu oba hřebeny že už to pak šrouby dotáhly na rám v pohodě. No když jsem to prvně stlačil o těch 60 mm, stáli jsme všichni za rámem ohraňováku. No kdyby to prasklo, byla by to asi kurevská pecka! No jinak ohraňovák uměl 400 tun, tak byla ještě rezerva.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4265
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Rovnanie profilov pomocou lisu

#17 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

já jsem koukal v práci na toho vysokozdvižnýho pumpíka a nosnost 800 kg.tak to je překvapivě dost ! to mě překvapilo. ale nevím,jak to maj vyztužený,lyžiny jsou kratší.kdyžtak kouknu zespodu.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15821
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Rovnanie profilov pomocou lisu

#18 Nový příspěvek od oco13 »

Tento týždeň sa mi darí :pohlavek: Ďalšie ohnuté železo :zapomel:
Obrázek Obrázek
Hore v zahrade som mal asi trojročný starý peň tak že ho naporcujem , toto je z neho polovička
Obrázek
Pritom podla výpočtu by ten piest mal mať silu len 6 ton a takto vykrúti 100vku Ičko :vztek:
Nebudem to rovnať, len sa opýtam - ak zvarím dve Učka chrbtom k sebe bude to pevnejšie?

jean
Příspěvky: 3074
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Rovnanie profilov pomocou lisu

#19 Nový příspěvek od jean »

Od Ička to pevnejšie bude, ale stále žiadna sláva. Potrebuješ ísť do priestoru - zvariť ich čelom, aby vznikol uzatvorený profil. Ičko sa skrúti veľmi ľahko a 100 ohneš na 2 metroch aj rukami. Ičko má byť zaťažené radiálne v jednom smere.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Rovnanie profilov pomocou lisu

#20 Nový příspěvek od jenicek »

100ku Ičko ohnou i děti, to není matroš na štípačku. :-/
Já dnes naopak nerovnal ale křivil nerezový mezikruží co mi dnes dodal Chobotek. :friends: Na pásovce jsem si uříz kus vhodný trubky a přes kopyto prolisoval nádherný zaoblení vpusti na vodu. Lis ukazoval asi 4 tuny zatížení. Pak jsem to okartáčoval na stojanovce, zablil silikonem a namontil do pískovcovýho umyvadla.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15821
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Rovnanie profilov pomocou lisu

#21 Nový příspěvek od oco13 »

jenicek píše: úte led 16, 2024 4:28 pm 100ku Ičko ohnou i děti, to není matroš na štípačku. :-/
Tak daj nejaký tip :-/

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Rovnanie profilov pomocou lisu

#22 Nový příspěvek od jenicek »

Nějaký HEBko 180+, nebo Ičko aspoň 240ku, to už vypadá dospělejc.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15821
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Rovnanie profilov pomocou lisu

#23 Nový příspěvek od oco13 »

To je na 30cm kusy :hm:
a čím sa líši to HEB od Ička ?

jean
Příspěvky: 3074
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Rovnanie profilov pomocou lisu

#24 Nový příspěvek od jean »

Heb je širší profil ako I a príde mi to ako rovnaká blbosť :) O dosť pevnejšie to bude, ked zvaríš dve Ička paralelne, to by už mohlo ten piest udržať. Ale aspoň I140

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15821
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Rovnanie profilov pomocou lisu

#25 Nový příspěvek od oco13 »

Vybehnem pozrieť tovarenské .

jean
Příspěvky: 3074
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Rovnanie profilov pomocou lisu

#26 Nový příspěvek od jean »

Potom pozor pri tých čínskych, oni udávajú tony ako watty pri motoroch :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rovnanie profilov pomocou lisu

#27 Nový příspěvek od ota »

A víš Oco že jsem té Tvojí ,,pidišťípačce" dával kratší termín zjebání! :D Myslel jsem si, že ji zjebeš rychleji. Tedy řekl bych vydržela dlouho! :vysmech:
Tuhle ležely v kovošrotě tak krásný hebka. Šrotovalo mi v hlavě na co bych je nutně potřeboval. Byly za 10 Kč/kg! No aspoň 250 mm hebka. V různých dýlkách. Už jsem jednou zkoušel že na štípačku do budoucna. Ale bylo mi řečeno od syna že štípačku máme a jinou už dělat nebudeme. Byly tam od 600 mm po 3m kusy! Ještě čistý ani nerazatý. Pak ještě silnostěnný jekláky. Taky slušnej rozměr. Stěna 8 mm. Že na oj na plaťák. A syn zase co to máš na střeše u verandy? :red: No coby asi tři oje na plaťáky. Že nestačí to myslíš? A no asi stačí. Tak naco další! :tyty: Taky mě nenechá si udělat forotu doma!

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15821
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Rovnanie profilov pomocou lisu

#28 Nový příspěvek od oco13 »

Ja by som potreboval ten tvoj kovošrot presťahovať sem do Šurian. :-/
Teraz som pozeral jednu originalnu polskú a mali tam učko a zavreté pasovinou ktorá po bokoch prečahovala 2cm a teda tak vlastne vznikla kolajnica ako vodítko na klin. Asi pojdem touto cestou

jean
Příspěvky: 3074
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Rovnanie profilov pomocou lisu

#29 Nový příspěvek od jean »

A nebolo to HEB alebo HEA? Lebo Ičko by nebolo ani vtedy moc pevné.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15821
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Rovnanie profilov pomocou lisu

#30 Nový příspěvek od oco13 »

Ak to bolo na mňa tak to bolo Učko a pasovinou bol z neho spravený uzavretý profil.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“