Palivoměr

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1150
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Palivoměr

#1 Nový příspěvek od traktorfanda »

Ahoj nemáte někdo náhodou nákres propojení ukazetele paliva a plováku co je na nádrži ze 120? Díky.

chobotek
Příspěvky: 10676
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Palivoměr

#2 Nový příspěvek od chobotek »

Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
kajjik
Příspěvky: 633
Registrován: stř čer 24, 2009 6:15 pm
Bydliště: Zlín

Re: Palivoměr

#3 Nový příspěvek od kajjik »

Zetor crystal 12011 http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 42&t=82270
štepkovač: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 48&t=61022

Co si člověk neudělá, to nemá!!!

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6650
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Palivoměr

#4 Nový příspěvek od Lukashil »

Pratele ozivim toto tema a prosim vas o doplneni co nejvice zkusenosti, ale konkretne skodovka a zetor palivomery vs plovaky:
1. Zjistil jsem ze skodovkovy budik a kontrolkou a aviacky nebo krystalacky bez kontrolky byt vypadaji stejne, nejdou mezi sebou zamenit
2. Skodovkovy budik ma pripojen jen plus od klicku a tri kabely k plovaku, z toho dva ridi rucicku a jeden kontrolku a plovak zaroven narozdil od budiku je ukostren
3. Crystaly to maji vicemene stejne, jen s jinymi hodnotami, a kontrolkou externe na pristrojovce, do crystala mi tez zamenou skodovkovy budik s kontrolkou nefungoval
4. Ur1 ma budik zapojen na + i kostru, a jeden kabel ridi rucicku, plus jeden kabel k plovaku jde od kontrolky a kontrolka je ukostrena.

5.v novych dilech je takovy zmatek, ze nektere plovaky funguji na ur1 s puvodnim budikem a nektere se skodovkovym.

Ale a to me zajma
Jeste nez zacal byt v plovacich zmatek, zazil jsem par ur1 s budikem z avie, par a budikem ze skodovky, crystala s budikem z ur1....
Je nejaka finta? Ma nekdo zkusenost s vytvorenim kockopsa?
Predem moc dekuji vsem
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Palivoměr

#5 Nový příspěvek od red.bill »

On v tom žádný velký zmatek není. U uř1 kontrolka ukostřená není, tu kostří až plovák... ale zpátky, ČSSR/ČR plováky(plastový, 3 konektory + kostra pod šroubek) musejí šlapat s ČSSR/ČR budíkem. Rozdíl by mohl být max v budikách 12/24V respektive, že je pro blbý napětí. Na nich bývaly štítky který časem odpadnou a víš prd pro který napětí je... dost pochybuju, že by dělaly nějak víc druhů plováků(neuvažuju dýlku ramínek atd).

Uř1 má maďarský plováky a budíky. Uř2 nevím co mají za plováky ani jestli se tam dá nacpat plovák ČSSR či maďar(rozteč šroubů není symetrická, takže jde namontovat jen v jedný poloze). Typoval bych, že tam budou plováky domácí. Ta nádrž by mohla být podobně hluboká jako u škodovek. Co používala 2řada u uř2 za budíky? Uř3 mají maďary, nádrže by mohly být podobný s uř2.

Dá se kombinovat maďar budík a ČSSR plovák. Nějak to ukazuje ale nevím jak přesně ale asi moc přesně ne. Nedávno jsem to řešil/zkoušel u liazky. Tam je v budíkách a plovácích ještě větší randál. A tuhle kombinaci jsem nepoužil.

Jestli ti to pomůže maďar(většina plováků) má rozsah 0-80ohm, při cca 10 sepne kontakt kontrolku.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6650
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Palivoměr

#6 Nový příspěvek od Lukashil »

Dekuji za rozsahlou odpoved.
No budik cssr s konzrolkou i bez jsem mel 12v, a oba videl v chodu, nez se rozebiralo do srotu...

Mas pravdu u ur1 kontrolku kostri plovak, vlastne i u ur2
Nevim na co jsem v tu chvili myslel..... :co?:

Ur2 mela prave budik cssr bez diody a od 16245atd uz s diodou, takze bud dle katalogu byl pro 16245 jiny plovak nez 16145, nebo mi opravdu velkou nahodou kiksnul doma ulozeny budik

Co se tyce kombinace cssr madar, zalezi, jak bych je mel pospojovat dohromady.
Madar plovak jen hybe odporem na kostre, cssr "nejak" meni hodnoty mezi modrym a zlutym vodicem budiku
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1590
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Palivoměr

#7 Nový příspěvek od Martin90 »

UŘ2 B i C mají v horní nádrži stejný plovák. U Bčka kostří plovák horní nádrže žárovku kontrolky na přístrojové desce. U Cčka kostří plovák horní nádrže diodu v palivoměru a cívku prepinaciho relé mezi horním a dolním plovakem pro palivoměř. Plovák dolní nádrže kostří žárovku kontrolky v kontrolkovem přístroji. Mám pocit, že palivoměry UŘ1 a UŘ2 ukazují opačně. Palivoměr z UŘ1 by v UŘ2 při plné nádrži ukazoval +/- nulu. Když jsem u 57ky dával nádrž 70l dolů, koupil jsem příslušný plovák a palivoměř, tak to stejně ukazovalo blbě. Zkoušel jsem to koupit do páru ve dvou obchodech a stejný výsledek. Bylo třeba upravit ramínko plováku, aby to odpovídalo realitě.
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6650
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Palivoměr

#8 Nový příspěvek od Lukashil »

No pokud se na crystalovo prohodily dva draty u plovaku, ukazoval opacne i original budik

A ve 16245 to nekdo namatkove zapojil tak, ze na horni nadrz ukazoval porad pulku, kdyz se rozsvitila kontrolka spadnul na nulu a postupne nastoupal az do plna a rozsvitila se druha kontrolka. :wink:

Ale i v pripade takoveho kockopsa po vyjeti jedne nadrze uz vis cose ti kdy ukaze
Stydím se za tuto zem

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“