autorádio

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Autoradio

#46 Nový příspěvek od milstav1 »

Ja to taky skoušel ale přez nabíječku to pry nejde to mi řek eletrikář

matesH
Příspěvky: 87
Registrován: pon zář 27, 2010 7:57 pm
Bydliště: Jizni morava

Re: Autoradio

#47 Nový příspěvek od matesH »

ja ho jednou uz nastartoval pres nabijecku, ale repro hralo potichu, a to jsem zkousel jenom repracek z auta, ale dost mozny protoze nevim kde jsem ho vzal že byl špatny, takze to skusim na bedny, kamos to ma zapojene, na 14V trafo, a hraje mu to a to ma jeden reprak v dilne, dalsi 50metru do sklepa, a treti v garazi

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoradio

#48 Nový příspěvek od brigadnik »

na obyč nabíječku, která je složená jenom z trafa a usměrňovače to jde v pohodě, ale chce to dát mezi svorky ještě nějakej elektrolyt kondík, aby to míň bručelo (bacha na polaritu toho kondíku). Co by se dělo při připojení na nějakou nabíječku impulsní bo jinou vychytávku nevim.... (ale teoreticky by to s dostatečně velkým kondíkem běželo taky)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20884
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Autoradio

#49 Nový příspěvek od ota »

Mám v dílně autorádio, poháním ho trafem. Kámoš mi spíchnul z trafa nevím z čeho zdroj. V krabičce je trafo, nějaký diody, chladič a kondenzátor. Nerozumím tomu, ale kámoš to spíchnul z věcí co má doma vyndaný ze starejch televizí a rádií. Asi za dva dny mi to přinesl a já to dal do plechoví krabičky a hraju už kolik let. Rádio mi přinesl kámoš z vrakoviště za 100 Kč. Sony, mám naladěno jednu stanici, jiný neposlouchám. Je to radio Beat. Mám tam čtyři repráky. Vlastně dva jsou bedynky z auta a dva repráky samostatný taky z auta. Hrajou všechny čtyři a knoflíkem si lze dva stišit, nebo zesílit. Je to pohoda, bez rádia si to už nedovedu představit. Přijdu do dílny zapnu a když jdu domů, vypnu.
Sežeň si kámoše radiotechnika kutila a on Ti spíchne za odpoledne zdroj za páš šprdliků. Akorát to trafo to chce malinko větší, aby to nekoktalo a utáhlo to. Já jsem mu dal nějakou lahvinku aby u toho neseděl tak nasucho. :smich:

Uživatelský avatar
hombre
Příspěvky: 234
Registrován: stř dub 08, 2009 6:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Autoradio

#50 Nový příspěvek od hombre »

Na nabíječku v pohodě.Na svorky si přidej kondík cca 1 až 5 G/25V.Nebo nejlépe nějakou starou baterku třeba hodně jetou kterou jsi už chtěl vyhodit protože auto nenatočí.Ta je lepší než kondík.

matesH
Příspěvky: 87
Registrován: pon zář 27, 2010 7:57 pm
Bydliště: Jizni morava

Re: Autoradio

#51 Nový příspěvek od matesH »

nabijecka>baterka>radio?
pokud ano, ve stredu mi je deda odvezl do srotu, po 5letech skladování uz jich bylo hodne, tak tak jsem mu je nahazel do auta a domu privezl novou do traktora :-D

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6630
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: autorádio

#52 Nový příspěvek od Lukashil »

Pratele jeden rychly dotaz,.uz jsem to tak sice v traktoru mel, ale kyz maji repraky 10w a radio vystupy 40 nebo 50w co mi hrozi?
Stydím se za tuto zem

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: autorádio

#53 Nový příspěvek od chobotek »

Nic. Žádné autorádio nedá 50W do výstupu, to by se upeklo (pokud to není nějaká moderna v D). Jinak na zvuku toho repro poznáš, kdy už je přebuzený. Pak je dobré přestat zesilovat :)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“