zetor hydraulika s unc 060 podkopem

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
jirouv00
Příspěvky: 26
Registrován: pát bře 04, 2022 9:55 pm
Bydliště: Kolín

zetor hydraulika s unc 060 podkopem

#1 Nový příspěvek od jirouv00 »

Zdravím,

prosím o radu - když na ramena u z5611 zapojím podkop unc060 (s rámem tak cca 800kg), tak ho mám problém zvednout. Nad zem ho zvednu, ale jen kousek nad zem a výš už ramena nejdou (nejdou až do nejvyšší polohy, jako když zvedám něco lehkého). Kde může být problém? Oleje je dost, ramena nepadají (přetěsňoval jsem píst).

Děkuji,

pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: zetor hydraulika s unc 060 podkopem

#2 Nový příspěvek od pidi »

Otázka je, jak je na tom čerpadlo a přetlakový ventil

jirouv00
Příspěvky: 26
Registrován: pát bře 04, 2022 9:55 pm
Bydliště: Kolín

Re: zetor hydraulika s unc 060 podkopem

#3 Nový příspěvek od jirouv00 »

Díky za odpověď, na čerpadlo se mám v plánu podívat. Může to být i zaneseným sítkem co je u čerpadla? Přetlakový ventil myslíte taky ten, který je u čerpadla? Dá se nějak ozkoušet funkčnost?

pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: zetor hydraulika s unc 060 podkopem

#4 Nový příspěvek od pidi »

Můžeš prvotně celý systém odzkoušet hned bez rozebírání. Na rychlospojku dát manometr a zjistit tlak v okruhu.
Jo myslím pojišťovák u čerpadla. To sítko pokud by bylo natolik ucpané, že by se k čerpadlu nedostal olej, tak by to nejelo vůbec.

jirouv00
Příspěvky: 26
Registrován: pát bře 04, 2022 9:55 pm
Bydliště: Kolín

Re: zetor hydraulika s unc 060 podkopem

#5 Nový příspěvek od jirouv00 »

Dobře, díky za radu. Kolik by tam mělo být cca bar?
Ještě jsem si před chvílí všiml, že když je trochu ohřátý olej, tak to nedokáže zvednout vůbec, nemá to tu sílu na tak těžký naklad. Tipl bych to tedy na nutnost pretesneni nebo výměnu čerpadla. V katalogu ND je označení čerpadla 954631, dá se použít i nějaké jiné, výkonnější?
Díky

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15931
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: zetor hydraulika s unc 060 podkopem

#6 Nový příspěvek od oco13 »

Výkonnejšie čerpadlo znamená vyšší prietok - bude ti hydraulika rýchlejšie chodiť. Silu zdvihu určuje poistný ventil.

jirouv00
Příspěvky: 26
Registrován: pát bře 04, 2022 9:55 pm
Bydliště: Kolín

Re: zetor hydraulika s unc 060 podkopem

#7 Nový příspěvek od jirouv00 »

Aha, a myslíte že by tomu odpovídalo i to, že s ohřátým olejem je to ještě horší? A druhá věc - nerozumím tomu proč je jeden pojistný ventil u čerpadla a druhy ve víku hydrauliky ? Jeden je na vnitřní okruh, druhý na vnější?
Díky

pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: zetor hydraulika s unc 060 podkopem

#8 Nový příspěvek od pidi »

Sílu zdvihu ovlivní i vydřené čerpadlo. Když je vychozené, už nedává takový tlak. Kór když je olej zahřátý a tím pádem i řidší.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15931
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: zetor hydraulika s unc 060 podkopem

#9 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som to myslel na tú výmenu - dávať výkonnejšie čerpadlo ako tam patrí podla modelu. Myslím že vyrobca v katalogoch uvádza aj priamo silu zdvihu na koncoch ramien.

pavel sk
Příspěvky: 12900
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: zetor hydraulika s unc 060 podkopem

#10 Nový příspěvek od pavel sk »

Tlak v rychlospojkach by si mal namerat u zohriateho oleja min. 15 MPa. Zanesene sacie sitko ma prave velky podiel na znizeni vykonu cerpadla. U 5611 by mala byt sila na konci ramien cca 1200kg. Ak tam namerias mensi tlak tak moze byt problem v poistnom ventyle, cerpadle, vysokotlakom potruby, v rozvadzaci.

jirouv00
Příspěvky: 26
Registrován: pát bře 04, 2022 9:55 pm
Bydliště: Kolín

Re: zetor hydraulika s unc 060 podkopem

#11 Nový příspěvek od jirouv00 »

Ok, díky za odpověď. Ještě mi teda neni jasné to s těma dvěma pojistnými ventily (pokud se nepletu). Jeden je ve víku hydrauliky a druhý je teda u čerpadla, jak je to s jejich funkcí a u kterého případně hledat problém?

Druhá věc co je mi divná je, že kdyby měl být problém v tlaku, tak to nezvedne vůbec (tlak je snad furt stejný když už je to nad zemí ne?), ale zvedne mi to cca 10cm nad zem a pak už víc ne. Každopádně zkusím tlak přeměřit. V kostce kdyby byl problém, tak by to dělalo i s lehčím nákladem si myslím. Skoro mi to přijde na možnost s tím lehce vydrenym válcem - na to mě napadlo zkusit tomu pomoct to zvednout a pak uvidím jestli to bude padat. Bude to holt bádání...

Díky

pavel sk
Příspěvky: 12900
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: zetor hydraulika s unc 060 podkopem

#12 Nový příspěvek od pavel sk »

Poistny ventil je len jeden a ten je u cerpadla. Nastaveny by mal byt na 16,5MPa (u 56XX).Ten ventyl hore na valci hydrauliky je rázovy ventil. Ten prepušta len ked ti za jazdy v plnej rychlosti na nerovnosti na ceste vyskoci tazsie naradie nesene v ramenach, napr. mulcovac, pluh, kosa do vzduchu. Ten ventil sa nastavuje na 18MPa- 19Mpa. Pri merani tlaku v rychlospojkach vonkajsieho okruhu je tento ventyl mimo pozornost. Samozrejme môze a ten prepustat. Ventyly daj premerat niekomu kto ma stolicu NC50 a na to vhodne pripojky. Posledne ked som riesil hydrauliku, tak som rovno daval nove vsetky ventyly. Ked sa meni cerpadlo, tak by sa mal s nim rovno dat aj novy poistny ventyl. Vykonnejsie novsie cerpadla maju poistny ventyl nastaveny na inu hodnotu.

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“