Čerpadlo zo serva na zdvíhanie hydrauliky

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Čerpadlo zo serva na zdvíhanie hydrauliky

#31 Nový příspěvek od oco13 »

3x čelák , dozadu volná prípojka na naradie , hydraulický tretí bod, ramená a niivelizacia (tá je na tlačítko). Ak zapnem naradie s dvoma piestami - napr. posun a naklápanie mulčera tak mám smolu. :-/ Samozrejme dve nezávislé čerpadlá. Takto som to mal na oboch domadeloch a teraz aj na japoncovi.
Ak by som bol velmi rozmaznaný tak na čelák pridám okruh na hydromotor s aretaciou, a dozadu tiež + ešte jeden vývod na naradie. :typek:
Kolko by to bolo potom, už som nejako zabudol robiť čárečky.
Samozrejme že som sa k tomu dostal postupom - šak to mi stačí - a nestačilo :pohlavek:

Miro150690
Příspěvky: 31
Registrován: pon bře 20, 2023 6:06 pm
Bydliště: Žiar nad Hronom

Re: Čerpadlo zo serva na zdvíhanie hydrauliky

#32 Nový příspěvek od Miro150690 »

Chcem len zadnú hydrauliku zavesiť brány zavesiť pluh prinajhoršom na zimu pluh ale to nevidím ružovo lebo snehu je iba za lopatu poslednú dobu. Pre môjho Feriho to úplne stačí máme to len na záhradu taky malý pomocník😀

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Čerpadlo zo serva na zdvíhanie hydrauliky

#33 Nový příspěvek od oco13 »

Moja odpoveď nebola nahováraním na neviem akú prerábku hydrauliky, len som napísal čo mi vyplynulo z každodenného používania traktora.
Volakedy som jazdil s obyčajnou jašterkou a stačilo to. Dnes vidím v robote ako majú chalani bočný posuv na hydrauliku aj menenie rozteče vidiel je hydraulické - a sú možno 10x rýchlejší ako ja volakedy a menej sa fyzicky narobia.
Feri zatial bude mať bráby a pluh ale keď raz vyskúšaš lopatu do trojbodu tak všetky fúriky predáš. A tak to ide stále - s jedlom rastie chuť.
8) Teraz nedavno chlapec betonoval plot - vieš aká je to parada len si priniesť štrk v ibcčku až ku miešačke?
Obrázek :typek:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Čerpadlo zo serva na zdvíhanie hydrauliky

#34 Nový příspěvek od oco13 »

A aby to nebolo, že som mimo témy :typek:
Tu som mal ZBC 12 - to je vlastne Tatrovácke servo Obrázek
A tu zase servo z osobaku Obrázek je ho vidieť pod alternatorom.

Miro150690
Příspěvky: 31
Registrován: pon bře 20, 2023 6:06 pm
Bydliště: Žiar nad Hronom

Re: Čerpadlo zo serva na zdvíhanie hydrauliky

#35 Nový příspěvek od Miro150690 »

Oco13 úplne všetkému chápem a s tou lyžicou do trojbodu máš pravdu to budem musieť poriešiť skôr ako pluh 😀😀😀 máš krásne stroje musím toho Feriho odfotiť ... Len čo bude s brány na našom malom poli.... Väčší stroj máme u našich Zetor 5511 a malotraktor s dieselovým mercedesackim motorom aj ten pak odfotim 😀ale späť k téme tak teda aky rozvádzač tam môžem dať a nemáte náhodou niekto taký doma na predaj ktorý by sa teraz hodí ? Ďakujem vám

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Čerpadlo zo serva na zdvíhanie hydrauliky

#36 Nový příspěvek od oco13 »

Hydrolider.cz a ber dvoj alebo troj okruhový 40l s jednou plávajúcou polohou - potrebný na orbu .
toto je minimum
https://www.hydrolider.cz/cs_CZ/p/Hydra ... rrency=EUR
toto by bolo optimalne , s tým že jednu sekciu si dať prerobiť na jednočinnú - po telefone ti to spravia.
https://www.hydrolider.cz/cs_CZ/p/Hydra ... i-40L/7233

Miro150690
Příspěvky: 31
Registrován: pon bře 20, 2023 6:06 pm
Bydliště: Žiar nad Hronom

Re: Čerpadlo zo serva na zdvíhanie hydrauliky

#37 Nový příspěvek od Miro150690 »

Fakt by mi nestačil jednosekciovy ak tomu dobre rozumiem tak čo sekcia to v podstate páčka a vývody 🤣 rozumiem čo je ťa plávajúca poloha to viem že je potrebné na orbu. Skratim to fakt len zadné ramená budem používať hore dole orba brány dajme tomu.ak to dobre chápem napríklad keby som už chcel dať dozadu lyžicu musel by som dať namiesto tretieho bodu piest ktorý by ju vlastne naklanal hore dole a na to by som potreboval vlastne tu druhú sekciu druhu packu ..... A keď si dám teda dvojsekciovy dvojpackovy budem môcť používať ramená s tým že hocikedy dopojit ten ďalší piest na lyžicu ? Dúfam že som to dobre popísal ako to chápem ..... Som taký začiatočník sorry 🤣🤣 a ďakujem za trpezlivosť

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Čerpadlo zo serva na zdvíhanie hydrauliky

#38 Nový příspěvek od oco13 »

Ano presne tak , celkom rovnako určite časom prídeš na to že Feri može mať vzadu vidly a na nich prenášať veci
Obrázek
pretože je rozdiel 200kg prekladať ručne a keď ti Feri pomože. Obrázek
Tú tretiu jednočinnú sekciu som myslel na vyklápaciu vlečku - tú jedinú nemám, lebo ja potrebujem mať vlečku s špz. Ale velmi vela ludí tu na fore ju má a je to fakt velký pomocník
Písal som to hlavne preto aby si si všimol, že rozdiel v cene je len pár eur a aj keby tá jedna sekcia čakala na použitie nejakú dobu tak sa to oplatí mnohonasobne viac ako neskor výmena celého rozvádzača.
A keď budeš objednavať nezabudni na šroubenia a hadice, majú na ne tiež dobré ceny.

Miro150690
Příspěvky: 31
Registrován: pon bře 20, 2023 6:06 pm
Bydliště: Žiar nad Hronom

Re: Čerpadlo zo serva na zdvíhanie hydrauliky

#39 Nový příspěvek od Miro150690 »

Tu cenu som si všimol nie je to veľký rozdiel tým pádom by sa mi zišiel dvoj sekciovy a tie sroubenia a hadice nemôžem použiť tie čo mám len zapojiť alebo to musím kupovať nové hadice a nové sroubenia ? A tak teda dvoj a mám niečo na ňom dávať prerábať či ho len dať do košíka a objednať ?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Čerpadlo zo serva na zdvíhanie hydrauliky

#40 Nový příspěvek od oco13 »

Neviem aké máš šroubenia, ak sa v tom nevyznáš vobec- myslím technicky teda meranie závitov, rozlíšenie metrických a colových závitov ..... tak je lepšie dať si to niekomu poskladať.
Ja som na všetko prichádzal postupne sám a tak mám v šopke dielov na hydrauliku za vela vela eur. Napríklad len taká blbosť - pretesnenie piesta vo firme ma stálo viac ako keby som ho kupoval nový. :pistol:

Miro150690
Příspěvky: 31
Registrován: pon bře 20, 2023 6:06 pm
Bydliště: Žiar nad Hronom

Re: Čerpadlo zo serva na zdvíhanie hydrauliky

#41 Nový příspěvek od Miro150690 »

Viem sa v tom orientovať... Mám na všetko použité M18 a závit je 1.50 niečo viem z detstva od oca z garáží dačo som sa sám naučil a toto je taký prvý väčší projekt Feriho sme kúpili a pak vymýšľam a doskladavam tu hydraulikou mám presne použite čerpadlo ako si mi vyššie fotil z tej Tatry momentálne Zdemontovany rozvádzač a hadice kade tade napchate.


Obrázek

V podstate som to odkukal z ocovho traktora a už len pozvaral poskracoval natahal hadice pospajal a pokupoval spojky či redukcie už asi len doriešiť ten rozvádzač len finančná stránka ma teraz brzdí najviac 🥺 keby sa mi trafil nejaký odskúšany funkčný používaný rozvádzač boli by fajn ale ak nie budem musieť siahnuť hlbšie do vrecka posielam ešte jednu foto


Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Čerpadlo zo serva na zdvíhanie hydrauliky

#42 Nový příspěvek od oco13 »

Už to tu viac krát zaznelo - hydraulika - len nová. Ešte , hadice, šroubenia povedzme ale rozvadzač určite nie. Kúpil som z bazoša asi 8 - a stále som veril že tento už bude dobrý a nepotečie a bude fungovať. Blbosť - jazdené nekupovať, sú to vyhodené peniaze. Aj ja šetrím na joistick, a čelák už mám nahodený dva mesiace. :-/
Šroubenia máš napísané rozmery pri rozvadzači aké kam ide

Miro150690
Příspěvky: 31
Registrován: pon bře 20, 2023 6:06 pm
Bydliště: Žiar nad Hronom

Re: Čerpadlo zo serva na zdvíhanie hydrauliky

#43 Nový příspěvek od Miro150690 »

Áno viem ale človek rád verí ľuďom že mu predá dobrý no nič tak už len dosetrit a pak pokračovať

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Čerpadlo zo serva na zdvíhanie hydrauliky

#44 Nový příspěvek od oco13 »

Ono ten človek aj verí že ten diel je naozaj dobrý - v garaži som mal 5 dieslových motorov. Každý jeden som vymontoval z auta, ktoré prišlo po vlastných. O tri roky som jeden daroval (našťastie nepredal) kamošovi a on nešiel. Potom sme skúšali tie zvyšné moje doma a ani jeden po troch rokoch statia už nechytil. Čerpadlá KO kvoli biozložke v nafte.

Miro150690
Příspěvky: 31
Registrován: pon bře 20, 2023 6:06 pm
Bydliště: Žiar nad Hronom

Re: Čerpadlo zo serva na zdvíhanie hydrauliky

#45 Nový příspěvek od Miro150690 »

To ako s tými rozvadzacmi nakoniec si ich mal osem a kúpil nový 🥺🤣

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“