Plnění pneu vodou

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7949
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Plnění pneu vodou

#121 Nový příspěvek od Chose11 »

No mě se stalo že jsem jezdil na V3S gumách prořezaných a plných do 3/4 směsí vody a fridexu. Jenže jaksi mě jedno kolo ušlo a nebylo to prakticky vidět jak byla guma tvrdá a traktor lehký a protočila se mi na poli pneu oproti disku a urval jsem ventilek. A jak jsem mazal na dvorek z pole sundat kolo a zachránit fridex. Po čase jsem dal kloudný traktorový gumy a dotížení netřeba.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

ibanez5
Příspěvky: 1594
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Plnění pneu vodou

#122 Nový příspěvek od ibanez5 »

Chose11 je to Japočík který váží asi 750 kg a to dotížení zadní nápravy je na místě...
Tak přemýšlím,kdybych třeba sehnal tu posypovou sůl,nebude to rozežírat duši? A ještě pokud bych to měl nalité v nějaké nádobě,třeba kanistru a dal bych nádobu nad traktor a jenom přes hadičku našroubovanou na ventilek,tak se mi to tam musí přece pomoci gravitace taky nalít ne?
Jde mi vlastně o to,že z obyčejného vodovodu by se mi to nalívalo nejjednoduchšeji...
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7949
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Plnění pneu vodou

#123 Nový příspěvek od Chose11 »

Já to tehdy plnil pomalu přes klasický ventilek hadičkou s trychtýřem, ono to půjde, volil bych fridex který není agresívní k duši, ale to je jen můj názor. Jo a kola jsem měl naležato na zemi.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

ibanez5
Příspěvky: 1594
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Plnění pneu vodou

#124 Nový příspěvek od ibanez5 »

Díky za nápad jak to nalít 8) ještě pořešit co přesně a kolik... :)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7949
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Plnění pneu vodou

#125 Nový příspěvek od Chose11 »

No z tabulek vyplývalo že se má nalít do 3/4 objemu duše, koncentraci stačí tak aby to bylo do -5 až -10°C. Ve finále pokud jsou někde v servisu známí, tak se optat na použitou nemrznoucí směs, kterou stejně musí zlikvidovat.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Pavel
Příspěvky: 8289
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Plnění pneu vodou

#126 Nový příspěvek od Pavel »

kola se bezne plnej vodou do vody se pridava chlornan , fridex , smes co se dava do topeni klidne muzes dat jen vodu je to hned vypusteny i napusteny defek de bez problemu opravit na plneni se pouziva spesl ventilek daval sem sem i tabulku kolik se do pneu vejde vody bezne sme to delali na servisu

ibanez5
Příspěvky: 1594
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Plnění pneu vodou

#127 Nový příspěvek od ibanez5 »

Pavle nějakou tablku jsem tady ve vlákně našel,ale jen od 24" ,já mám 22", nemáš někde odkaz,kolik by mi to přidalo váhy,nebo kolik plnit?
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."


ibanez5
Příspěvky: 1594
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Plnění pneu vodou

#129 Nový příspěvek od ibanez5 »

Oco díky za odkaz,ale nějak tam nemůžu najít 8,3/22,ale když sem se dneska na to díval,tak si myslím že co se týká váhy dotížil jedno zadní kolo o 50-70 litrů vody ( kg) tak si myslím,že by to bylo asi unosné...? Jde o Iseki Ts 1610 bez předku... Záběr mi bez předku bohatě stačí,ale zbytečně ten traktor podhrabává... mmj dneska jsem dodělal závaží na předek před chladič 36 kg,tak by to mohlo trochu pomoct i lopatě v 3 bodu... :)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15874
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plnění pneu vodou

#130 Nový příspěvek od oco13 »

8,3X22 a 8,3x24 nebude velký rozdiel , rátaj zhruba 70kg. Ja som to mal kvoli čeláku a tak okrem vody išlo do každého kolesa ešte 100kg závažie a dozadu na diferák z jašterky naukladať 150kg želaza. clkvo som na zadok naložil skoro 500kg .
Ale keď som ho naložil tak bolo vidieť, že ho tá váha už dosť tlačí k zemi :pohlavek:
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“