UNC pneumatiky

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
haven
Příspěvky: 158
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

UNC pneumatiky

#1 Nový příspěvek od haven »

chci se zeptat chci měnit pneumatiky na unc sou tam 10,0/75-15,3 známý říkal at tam dám tyto gumy Galaxy Hulk L5 10-16,5 10PR tak jestlik tam budou pasovat :-/ :-/ :-/

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: UNC pneumatiky

#2 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nebudou. Mají jiný průměr disku. 15,3 vs 16,5
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

haven
Příspěvky: 158
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: UNC pneumatiky

#3 Nový příspěvek od haven »

To sem si myslel a třeba nějaký jiný disky co by seděli na unc + ty gumy?

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: UNC pneumatiky

#4 Nový příspěvek od Tomas6 »

To netuším. A aby taky vlezly pod blatníky. Ony jsou o dost větší. A taky širší. Tak abys nejezdil po neuhrnutém
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

haven
Příspěvky: 158
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: UNC pneumatiky

#5 Nový příspěvek od haven »

Ok díky za rychlou odpověď 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: UNC pneumatiky

#6 Nový příspěvek od ota »

Nevím jaký průměr má přesně ten typ o kterém píšeš. Ale co tu mám z bobka gumy na kárkách nebo rezervy tak ty 15,3" a 16,5" průměrově jsou skoro stejné. I když se to nezdá, ale když postavím vedle sebe je tam rozdíl asi centymetr. Na šířku jsou ty 16,5" asi o 2 cm širší. Tuhle jsem s níma zrovna laboroval na kárku. Mám tam autový kola a chtěl jsem širší. Tak jsem dovlekl ze zahrady oba rozměry a zkoušel pod kárku, která bude lepší. Nakonec to vyhrály 15,3" protože na ty 16,5" tu mám asi 6 disků 16" a oni jsou z kombajnu a řezačky a tak o 10 mm je ten disk větší na průměr. Ty 16,5" mají takovej ten roršířenej lem na boku gumy, asi aby se neodíral disk. A ten lem právě vychází tak, že by nezaskočil dobře na disk.
Jinak rozdíl od ojetého a nového kola je markantní. Když jsem dával na ještěrku šípáky Voltyre fungláče, popasoval jsem si ojetý kolo a pak oměřil hloubku nového vzorku a připočetl, teoreticky to bylo vše akorát. Když jsem pak jel pro nauztá kola uplně jsem přestal mluvit. Kolo bylo strašně velký! Měl jsem obavu, že se nevejde. Nakonec se vešly obě dvě, ale je tam jen kus místa.
Velmi záleží na výrobci. Porovnával jsem právě gumy u gumaře naživo. Vzal jsem to ojetý moje a on mi vykulil asi 4 nový gumy. A rozdíly podle výrobce byly na stejném rozměru kola i 5 cm na průměru. Bral jsem ty Voltyre, ty byly nejmenší.
Ideální řešení, vezmeš svoje jedno kolo ke gumaři a on tam postaví do řady gumy nové z regálu a hned je to poznat jaký je rozdíl. 8)

Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“