Náhrada motoru Jawa v malotraktoru

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Náhrada motoru Jawa v malotraktoru

#31 Nový příspěvek od oco13 »

Čo je to "skutočný" motor? Na motor z osobáku tam nie je miesto - celkom sa to dá porovnať s Mini 070 :typek:

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Náhrada motoru Jawa v malotraktoru

#32 Nový příspěvek od Leo »

Jednoválec z TK by se tam nevešel?
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Náhrada motoru Jawa v malotraktoru

#33 Nový příspěvek od oco13 »

Ak myslíš Slaviu 1D80 ,tak tú mám dokonca aj doma . Len je to nálezový stav nikdy som ju nevidel ísť a čo je hlavné je to z Tj5 a teda nemá štartér :-/ . Chodím okolo nej , smutne na ňu pozerám a neviem čo s ňou. Ten čínsky klon Hondy čo mám v štiepkovači ide v zime v lete na prvé potiahnutie. Preto dosť uvažujem týmto smerom. :typek: :hm:

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Náhrada motoru Jawa v malotraktoru

#34 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ja byť na tvojom mieste, dal by som tam nejaký Berlan alebo nejaký klon hondy, ale trošku silnejší...keď si tam mal tú Jawu, mal si +- dákych 10 koníkov...takže by som tam dal motor s výkonom podobným, a kľudne aj benzín :ano: a výkon 6,5 sa mi zdá málo :nene: /nezabúdaj, máš tú džungľu :)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Náhrada motoru Jawa v malotraktoru

#35 Nový příspěvek od oco13 »

Hej aj mne sa zdá 6.5Hp málo . Inak aj tá Slavia 1D80 má 6,5Hp ,len to je diesel takže tá by asi vládala. :chytry:

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Náhrada motoru Jawa v malotraktoru

#36 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tú slávku by som poslal do sveta, motor moc hlučný, (máme doma tk), dýmí, smrdí, ešte aj ten štartér nemá...v zime to bude horšie štartovať :ano: a je ťažký...
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada motoru Jawa v malotraktoru

#37 Nový příspěvek od Atlan »

Slavou predaj a kupis 13 alebo 15ps motor.
Inak si pozri priebeh krutaku na jawe aby si tym 13k neukrutil nieco, ten cinan ma skoro konstantne 25nm v celom rozsahu otacok. Co jawa nema. Navyse toci len 3600max. Tak ze ti klesne maximalka teoreticky.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Náhrada motoru Jawa v malotraktoru

#38 Nový příspěvek od oco13 »

Teraz som volal chalanovi do Prešova , ohladom Hondy gx 270 z motokáry . Tá má 9hp a navyše má aj rozbehovú spojku , Takže uvidím ako to dopadne. :typek:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada motoru Jawa v malotraktoru

#39 Nový příspěvek od Atlan »

No tak neviem ci ta ta spojka oslovi. Treba si na mu zvyknut v traktore.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Náhrada motoru Jawa v malotraktoru

#40 Nový příspěvek od oco13 »

Mal si ju? prezraď niečo viac, aj keď len subjektívne dojmy. Predpokladám že by to malo byť ako Vari zaradíš pridáš a ideš. :D Ale zase ma nestraš - dosť ťažko si zvykám aj na klbové riadenie - lámací traktor. :typek:

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Náhrada motoru Jawa v malotraktoru

#41 Nový příspěvek od Jarda-k »

Podle mě jsou tyhle točivý motory do traktoru nevhodný....

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Náhrada motoru Jawa v malotraktoru

#42 Nový příspěvek od oco13 »

Čo je to točivý?? čína má trocha viac ako polovicu otáčok Jawy. :-/ Ak sa mi časom podarí video tak uvidíš ,že s traktorom jazdím ako na kroske. V niektorch veciach asi nevyrastiem z detského rozumu :typek:
Toto je moja idea o poriadnom traktoristovi :smich:

Ono je to aj o tom ,že ak by sa krpec opravil , tak sa s ním dá isť aj na traktoriady tu v okolí - a tam treba byť rýchly 8) :pohar:
Výber je vlastne už daný . Otázkou ostáva či je vhodnejšia stabilná čína alebo tá štvorkolková. :hm:

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Náhrada motoru Jawa v malotraktoru

#43 Nový příspěvek od Jarda-k »

No pokud to chceš na závody a ne na práci, tak tam nacpi nějakej adekvátní motor z motorkrosový motorky, jak už tu zaznělo a budeš třeba vyhrávat..... :D :smich:
To pak nemusíš řešit takový blbosti jako třeba chlazení a podobný zbytečnosti... :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Náhrada motoru Jawa v malotraktoru

#44 Nový příspěvek od oco13 »

Jardo :shock: ale ja som chudobný slováčisko a tu za motorkový motor výkonu cca 25 a viac kw pýtajú viac ako je hodné celé moje auto. Fakt ak by som mal tisíc eur za motor s elektronikou ,tak ..... :tyty: :tyty: asi by som nebol tu medzi domadelmi ale frčal by som na novej Kubote.

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Náhrada motoru Jawa v malotraktoru

#45 Nový příspěvek od Jarda-k »

Tak já to myslel s jistou nadsázkou a ceny těchto motorů jsem nikdy neměl důvod zjišťovat. :)
A co taková pohonná jednotka ze skůtra 125 ccm? Má to starter (el. i nožní), chlazení, variátor, odstředivou spojku.....
Podle mě by to nemuselo v lehkém traktoru špatně fungovat a myslím, že výkonově na tom bude minimálně jako ta dvěapůle.

Odpovědět

Zpět na „Motory“