Turbo - nezastavitelný motor

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
chobotek
Příspěvky: 10557
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Turbo - nezastavitelný motor

#16 Nový příspěvek od chobotek »

thovt, mě by zajímalo jestli sem ty nesmysly píšeš záměrně a čekáš, co to udělá, nebo fakt nepřemýšlíš. V případné odpovědi prosím uveď, co myslíš, že udělá voda nad pístem při kompresním zdvihu a jak si máme vysvětlit takto šetrný způsob zastavení motoru. Anebo rovnou přijeď, vyberu tu něco na zvrakování, fouknu tomu olej do sání a ukážeš mi otevření kapoty a zastavení motoru, pěkně celé, se začátkem akce na místě řidiče (připoutaný být nemusíš). Taky bych to rád natočil a vyvěsil v tomhle vlákně. Sledovanost předem zaručená.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Turbo - nezastavitelný motor

#17 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ondras83 píše: stř úno 03, 2021 7:06 pm na VW TDI stare rotacky sla zavrit klapka v sani, jednou jsem takhle motor zachranil, ale nekdy je to kalup, ze tam nikdo ani nechce sahat...

hlavne vse potom vycistit, vim o 2 autech, kde to nikdo neudelal a novy motor 1,9TDI byl za dve minuty KO - motor nasal olej z intercooleru a ohnuly se ojnice... :D dneska uz to nic neni, ale to jedno auto bylo 3 lety (v autoskole najezd 70-80tis za rok) a tam se kupoval novy motor...

u novejsich VW smula, maji elektronickou klapku
Já kdysi, už je to řádku let, řešil turbo na nějakém golfu, normálně rozsypaná lopatka sací části turba, všude spoustu střepů z ní, intercooler plný oleje,zákoš s tím normálně dojel, jen to bylo bez výkonu, když to běželo na volnoběh normálně bylo slyšet jak buble vzduch v oleji v cooleru. Zvláštní bylo že si to oleje nenasálo. Asi bylo štěstí že lopatkové kolo bylo na cucky, jinak kdyby to dmychadlo potlačilo asi by bylo vymalováno.
Jinak kdysi kolega na P309,tam byl vzduchový filtr molitan, tak jej vypral v technickém benzínu a nenechal vyschnout,to byl taky dobrý kalup jak to startnul. Létal s klíčkem od zapalování v ruce okolo auta a čekal jak to dopadne. Naštěstí toho benzínu v tom filtru nebylo moc...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Turbo - nezastavitelný motor

#18 Nový příspěvek od thovt »

Chobotku je vidět myšlení ti dělá problémy.
Hasičák rozprašuje šefe.

Co tu popisuješ je, když zajedeš s motorem rovnou do rybníku.

chobotek
Příspěvky: 10557
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Turbo - nezastavitelný motor

#19 Nový příspěvek od chobotek »

To je ale úplně jedno, jestli rozprašuje nebo ne. I kdyby nerozprašoval, těžko zaleješ celý průřez sání. Objem nad pístem v HÚ ve poměrně malý a tolik stačí, aby motor nasál. V praxi bude stačit ke zničení podstatně méně.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo - nezastavitelný motor

#20 Nový příspěvek od Atlan »

Benzinaky sa zalievali vodou z rozprasovaca aby sa ocistili ventili od karbonu.

Je oravda ze sa motor drzal v otackach a ucelom nebolo ho zadusit. Ale mam obavu ze do vytoceneho dizlaka by si tej vody musel naliat dost a zdochol by az na fatalnen nasledky.

Ja by som tam. Teda neliesol ked sa to rozsype.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

chobotek
Příspěvky: 10557
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Turbo - nezastavitelný motor

#21 Nový příspěvek od chobotek »

Pokud bude vody přiměřeně málo, ještě tomu přidá - expandující pára bude radostně roztáčet motor. Jistě by se dalo nalézt nějaké optimum, kdy množství vody v sání zastaví motor, ale nezničí ho. Akorát mi není jasné, jak toho chce thovt v dosáhnout v rozumně krátkém čase. Mě teda není jasné už to, jak chce vůbec něco zachraňovat, protože si pořád myslím, že žádný motor není tak cenný, abych mu dal přednost před zdravím.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo - nezastavitelný motor

#22 Nový příspěvek od Ondras83 »

Je to blbost hlavně z toho důvodu, že se dneska dostat k sání, aby šlo ucpat trvá několikrát déle, neža ten vytocenej motor životnost - šanci přežít.

Škoda, že nejsem v práci, bych vám ty ohnutý ojnice z ALH vyfotil

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Turbo - nezastavitelný motor

#23 Nový příspěvek od oco13 »

5Q a zahamtnuť brzdu, a kto si kúpi automat? - tak mu treba. :vysmech:

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Turbo - nezastavitelný motor

#24 Nový příspěvek od Tomas6 »

Oco spojka v horší kondici a v tom kalupu z toho automat uděláš taky. Jako za těch 20 let co dělám auta jsem zas tolik motorů rozbitých z důvodu že to čapne na olej neviděl. Takže bych z toho zas takovou hrůzu nedělal. A většinou je to důsledek něčeho zanedbaného, nebo v jednom případě to bylo nevhodným chipem.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Turbo - nezastavitelný motor

#25 Nový příspěvek od oco13 »

Tomáši - šofér - teda nie len držitel VP, by mal automaticky spoznať, že si motor začína sám pridávať už niekde v polovici otáčok. Že to niekto zbadá až keď motor reve na lesy - jeho smola. :typek: Za každou poruchou stroja hladaj človeka, a tých naozaj netreba lutovať.

Odpovědět

Zpět na „Motory“