Hydrostatická převodovka TUFF TORQ K46

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZELENÁČ
Příspěvky: 260
Registrován: pát črc 15, 2011 8:15 pm
Bydliště: Třebíč

Hydrostatická převodovka TUFF TORQ K46

#1 Nový příspěvek od ZELENÁČ »

Zdravím pánové, předem se omlouvám pokud se mi podařilo založit duplicitní téma ale měl bych malý problémek týkající se množství oleje v hydrostatické převodovce a ať hledám jak hledám nic moc jsem tady nenašel.

Jedná se o typ tuff torq k46 s nádobkou na olej
Obrázek

a jde mi o to, jak vysoko v ní má být hladina oleje (jestli tam teda má být) prože olej doliju tak mi pokaždé vyteče přes gumovou zátku pod ventilátorem.
Obrázek


Setkal se s tím někdo? Má někdo takovou převodovku? Na stránkách jednoho českého výrobce jsem vyčetl že olej (10W30) má být ve spodní části nádobky viditelný.

Uživatelský avatar
Byzi
Příspěvky: 219
Registrován: pon bře 16, 2009 6:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydrostatická převodovka TUFF TORQ K46

#2 Nový příspěvek od Byzi »

Toho oleje tam má bít jen po dně, olejová náplň je doživotní, zrovna tahle převodovka má životnost cca 300 mth je určena na menší travní traktory a jinné postrky.

Uživatelský avatar
ZELENÁČ
Příspěvky: 260
Registrován: pát črc 15, 2011 8:15 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Hydrostatická převodovka TUFF TORQ K46

#3 Nový příspěvek od ZELENÁČ »

Doživotní náplň je dost relativní pojem, když olej teče :( Bylo mi řečeno v jednom servisu, že doživotní znamená že se nemusí měnit, ale ne kontrolovat případně doplňovat.
Ale problém už je vyřešen, gumová zátka pod kterou je magnet na zachytávání nečistot byla prasklá a tudy olej vytékal. Naštěstí by to nemělo na převodovce zanechat následky, protože u modelu které nemají kontrolní nádobku se právě po tuto zátku olej dolévá. Jelikož se jedná o asi nejpoužívanější převodovku tak nebyl problém novou zátku objednat.

Obrázek

Uživatelský avatar
Byzi
Příspěvky: 219
Registrován: pon bře 16, 2009 6:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydrostatická převodovka TUFF TORQ K46

#4 Nový příspěvek od Byzi »

V opravnách znaj mnoho pohádek :potlesk: s převodovkou k46 mám dost zkušenosti tak vim o čem je řeč.

Uživatelský avatar
matto
Příspěvky: 731
Registrován: pát zář 28, 2007 11:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Hydrostatická převodovka TUFF TORQ K46

#5 Nový příspěvek od matto »

mna by zaujima , co sa v tej prevodovke meni ked uz ma slaby vykon, ktore suciastky treba vymenit, mam starjet s takou prevodovkou a uz pocitujem slabsi tah hlavne po zahriati
TRAC MT8-151.32, ZETOR 7245 UKT
ex TRAC MT8-050 , ZETOR 7245 , MT8-132.32 , TZ-4K-14

štěpa
Příspěvky: 622
Registrován: pát říj 09, 2009 12:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: Hydrostatická převodovka TUFF TORQ K46

#6 Nový příspěvek od štěpa »

matto píše:mna by zaujima , co sa v tej prevodovke meni ked uz ma slaby vykon, ktore suciastky treba vymenit, mam starjet s takou prevodovkou a uz pocitujem slabsi tah hlavne po zahriati
mění se tohle, ale lepší je samozřejmě nová, nebo alespoň pečlivě vyčistit vzhledem k ocelovým pilinám v systému http://www.ebay.de/itm/Reparaturset-ori ... 33aa37e15b

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“