Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#76 Nový příspěvek od salwator »

tesnenie nema ani predajca na obrazku k srobeniu: https://www.hydraulikapo.sk/kategoria/h ... v-40l-min/
ostatne vsuvky mali tesnenia, toto je ale zakoncene inak, takym vonkajsim kuzelom...

tie privody som pomenil tak ako pasovala trasa hadic, ale zapojene su dobre:
Obrázek
P- je privod od cerpadla
T- spiatocka do Pout vstupu do orig rozvadzaca
z N ide hadica do povodneho rozvadzaca

mas pravdu ze T nema vacsi prierez, vsetko su to hadice DN10, do P ide 150 cm, ostatne maju 100 cm

to s tou plavajucou polohou som nevedel, ale ked som teraz zapojil vsetko ako bolo pred upravou tak by to malo ist... myslim uplne pred pridavanim cohokolvek na traktor, proste od prerusenej trubky z ktorej islo teraz do P som dal hadicu na vstup origo rozvadzaca do ktoreho isla hadica z druheho rozvadzaca z N cez HPCO...
Jano a Mara- Yanmar F195

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#77 Nový příspěvek od ladiki »

tady je HPCCO včetně těsnění.....
https://www.technikaprofarmu.cz/prislus ... hpco--p40/

přívod P máš zapojený jinak než na obr.č2 ze dne 4.12....?

salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#78 Nový příspěvek od salwator »

P je zapojene zpredu, to som mal posvatene od Sirona ze to tiez tak ma. Prehodil som tu prednu blendu na bok a napojil sa zpredu, zevraj je to bud jeden alebo druhy vstup... :-/
Jano a Mara- Yanmar F195

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#79 Nový příspěvek od peyrak »

však to máš dobře, u P a T si můžeš vybrat buď z boku nebo zpředu

HPCO šroubení mi taky prokapává, ale až když ohřeju olej, mám pod to připravenou měděnou podložku, ale zatím nebyla příležitost to rozdělat, snad zítra, jedu ještě do lesa, dneska tu dost fouká a rozčíslo mi to břízy ve stráni, tak to odtahám

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15773
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#80 Nový příspěvek od oco13 »

Mám ten istý rozvádzač (dva) od Hydrolídra a HPCO celkom suché. Plávajúca poloha záleží aj od prierezu trubiek- na jednom traktore mám piest z nejakého japonského vzv a ten má velmi malé vstupy (cca 5 - 6mm) tam išla plávajúca dosť ťažko , tak som to prerobil na mechanickú verziu .

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#81 Nový příspěvek od ladiki »

salwator: dle číselného kódu na rozvaděči je podmínka, kdy můžeš použít vývod na boku nebo z čela resp. vývod P1 a T1 nebo P2 a T2 viz. obr...
Obrázek

zdroj tady: http://www.hydraulicproduct.com/hidros/ ... rawing.pdf

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#82 Nový příspěvek od Širon »

Ladiki- jo jasně,ale aspoň u toho mojeho rozvaděče to bylo fakt jedno ,páč když jsem vytočil zátku tak tam byla díra do tý komory rozvaděče jak z boku tak z čela a jediný co by mohlo bejt na obtíž ,je to, že by tam musel ten olej o jednou víckrát zatočit. :) Takže v zájmu zachování místa a učesání hadic,musí olej zatočit :smich:
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#83 Nový příspěvek od ladiki »

píšeš, že i po zapojení zpět to nemaká....a čerpadlo má jaký zvuk? POsilovač řízení funguje?

salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#84 Nový příspěvek od salwator »

som sa prave vratil od traktora

podla tej tabulky len jednosekciova verzia nema P2 a T2 vstupy/vystupy, ja mam ale 3 sekciovu...

je to ale jedno, pretoze stav je takyto:
Obrázek
proste pevna trubka ktorou isiel olej do rozvadzaca na traktore (ktoru tam drzim odrezanu) je nahradena momentalne hadicou a ramena nejdu. takze je problem mimo noveho rozvadzaca...

servo nemam, pri hybani packou sa absolutne nic nedeje, ziadny odpor, zmena otacok, nic. iba ked dam paku dozadu tak sa na paneli rozsvieti zlta kontrolka akoze mam tbz v hornej polohe- to je ale len dane polohou paky. nejde zdvihnut takisto elektricky tou packou vpredu pred ovladacim panelom. hydr. valec nivelacie ale ide bez problemov, aj ramena mi spustalo dole postupne normalne, hore ani tuk

jedna vec ma ale dnes napadla: robil som minuly tyzden aj snezny pluh a ked som zdvihal ramena hore tak som zaprel retazou (ktoru mam na ramenach aby nelietali) ako sa zdvihali o vzpernu tyc, tak ci sa tam vtedy nieco nespo....o :pistol:
Obrázek
Jano a Mara- Yanmar F195

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#85 Nový příspěvek od ladiki »

4 širon: no mě to taky nedávalo smysl ty vývody-z čela z boku-už od pohledu vypadají, že jsou propojené, ale tak jsem hledal řezy rozvaděčem a narazil na toto viz. výše....
Beru to tak, že předtím to šlo a teď to nejde a já vidím hadice jinak, tak hledám proč.... :-/ ;-)

4salwator: tam by chyba být neměla. Ramena zvednou co dovolí bezpečnostní ventil......origo rozvadeč je čistá mechanika? Nejsou tam elektrické komponenty?

salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#86 Nový příspěvek od salwator »

som uz ratal s tym ze to bude v najhorsom v tom a na poistovak som zabudol, tak asi nie... :zapomel:

su tam elektricke komponenty, snazil som sa hybat kablami a spojkami ci nieco niekde nevypadlo, ale nic :-/
Jano a Mara- Yanmar F195

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#87 Nový příspěvek od Širon »

Ne ne ,mě to funguje na jedničku,dodělal jsem to někdy zjara a od tý doby jsem to jen používal (slápěčka ,vidle,mulčovač). Možná ti přijde že mám hadice jinak ,ale to nejsou moje fotky,Salwator to kopíruje podle mě a tak to vypadá hodně podobně.
Salwator, nevím jak ti takhle na dálku poradit, ale u mě když jsem napojil oba další rozvaděče ,tak mi přestaly fungovat TBZ, musel jsem z nich dát logicky tlakovej odpad do trubky ,co se vrací do rozvaděče a je tam origo od Japonců. Špatně jsem to dal do díry ,která je na fotkách vzadu na diferáku.Tam jsem potom dal odpad z rozvaděče co vede zpět olej od sekcí a vrací se z pístnic ,jako by použitej,nebo nevím jak to popsat. Jinak mi packy zvedali jen při pohybu nakladače.
Já vím je to takhle složitý ,ale jak to máš zapojený ty?
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#88 Nový příspěvek od salwator »

teraz to neni nijak zapojene.

postupne ako isla uprava:
1. dal som novy rozvadzac, len hadice som k nemu (T, N a P) popripajal vrchom okolo sedacky aby som to vyskusal (do P isla hadica od cerpadla, z N spat do origo rozvadzaca a z T do Pin vstupu na origo rozvadzaci). V tomto stave fungovalo vsetko- novy rozvadzac a aj stary s TBZ bez problemov, aj zdvihanie ramien, nivelacia
2. posunul som trocha novy rozvadzac v tom drziaku aby som mal na N a T viac miesta- kvoli tomu som vymenil blendu na P spredu na bok a P som pripojil spredu. Vsetky pripojky (N, T, P) som viedol uz okolo kolesa ako budu vo finale, spravil drziak na rychlospojky dozadu, pozapajal hadice k nim. Teda vsetky pripojky boli ako v bode 1 (viac krat som to kontroloval), okrem privodu P spredu- tam ale nemoze byt problem. To uz bol vecer, tak som to vyskusal na druhy den- novy rozvadzac isiel bez problemov, nivelacia tiez, ale ramena isli len dole, hore nie
3. poodpajal som novy rozvadzac od privodov a hadicu co mi isla do P som pripojil na vstup do original rozvadzaca aby som vyskusal ci som predsa nieco zle nezapojil- stav je ale taky isty ako v bode dva- nejdu zdvihat ramena...

Siron ale tebe tiez idu ramena zdvihnut rukou? Lebo furt nad tym rozmyslam a neni som si isty ci mi isli takto aj pred tym... Mozno si to len mylim zo starym traktorom :red:

este ma napadlo ze hladina oleja je asi v tretine mierky- to ale neratam zeby mohol byt problem. Nemam totiz uz viac MOL ATF olej, dal som tam liter co som mal. Moze sa tam pridat iny aky zozeniem, alebo to nemam radsej mixovat a zohnat len tento co tam je?
Jano a Mara- Yanmar F195

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#89 Nový příspěvek od RoKur »

salwator píše:kvoli tomu som vymenil blendu na P spredu na bok a P som pripojil spredu.

Asi bude chyba tady. Zkus P na zkoušku vrátit na bok rozvaděče.
salwator píše:Siron ale tebe tiez idu ramena zdvihnut rukou? Lebo furt nad tym rozmyslam a neni som si isty ci mi isli takto aj pred tym... Mozno si to len mylim zo starym traktorom

U všech japonců jdou ramena zvednout rukou. A je jedno, jestli motor běží, nebo ne. Když spustíš nářadí, tak jak se položí na zem, tak už leží na zemi pouze vlastní váhou. Hydraulika ho už níže nedostane. Je to úplně stejné, jako pístnice na vlečce pro vyklápění. Tam také hydraulika tlačí pouze nahoru. Dolů to už jde pouze vlastní váhou.
Ale tohle Ti už Ladiky vysvětloval.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#90 Nový příspěvek od salwator »

P som skusil prehodit, vysledok ziadny. Teraz je novy rozvadzac aj tak odpojeny...
Jano a Mara- Yanmar F195

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“