Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stanislavsnv
Příspěvky: 1044
Registrován: pon bře 17, 2014 7:47 am
Bydliště: ILIAŠOVCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#61 Nový příspěvek od stanislavsnv »

Tie výstupy nefungujú ani na mojom jančovi. Asi je tam potrebná špeciálna skrutka s vsuvkou. Pritom v návode je uvedené že slúžia na pripojenie externej hydrauliky.
YANMAR AF33 MARK III; MULČOVAČ-RM 150; Pluh obracak dvojak VENTZKI AKD16ZP; Stolový sústruh Bernardo Profi SS550V; ROTAVÁTOR ISEKY-150;

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#62 Nový příspěvek od ladiki »

Širon asi hodný nebyl bo mu Ježíšek nepřinesl nový telefon a tudíž nic nenafotil ;-) :friends:

4Salwator: dovol mi jeden poznatek ;-) proč Kubota, jako největší výrobce těchto malotraktorů, umí udělat "uzel" na větvi od čerpadla, když by přece mohla v origo rozvaděči, vrtnout 1 vývod a druhý odvod? Ano, nový rozvadeč jde napojit jen na 1x vstup a 1x výstup, ale nikdy nebude fungovat zcela správně!
Ikdyby se Ti podařilo najít tlakový výstup, tak dovolím si říct, že nemáš ponětí, kudy a jakým průřezem zpátečka vede. To,že origo ramena, pak někdy reagují na pohyb páky nového rozvaděče beru jako zanedbatelné...

Přitom jen stačí pomocí "zářezného" šroubení lehce přepojit trubku od čerpadla a úspěšně nový rozvadeč napojit...Co vidím na foto, tak se bát o vniknutí případných špón do hydr.systému nemusíš, soudě dle povolených zátek a šroubů a všudypřítomnému prachu a bahnu :pistol:
Ono totiž u těch vývodů u origo rozvaděče, který navíc u novějších strojů umí šoupátka spínat elektricky, nikdy nevíš za jakých podmínek, tam tlak zrovna je..a kudy "teče" zpět...

salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#63 Nový příspěvek od salwator »

Siron nafotil, poslal mi fotky, ak bude suhlasit mozem ich sem dat...

s tym prachom mas pravdu :red: ale uz som to ocistil medzitym...

hladal som co najjednoduchsiu cestu ako sa napojit s novym rozvadzacom a vystup Pout mi prisiel na istotu. Japonci zas sklamali :smich: ale nie, traktor je super, len sa musim napojit inde...

este ma napadlo pred tym jak by som to zacal rezat, nemohol by som sa napojit na privode od cerpadla na obrazku cervenym:
Obrázek
dal by som tam dvojitu prietokovu skrutku a prietokove oko a do toho sa rovno napojil...
Jano a Mara- Yanmar F195

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#64 Nový příspěvek od Širon »

ObrázekObrázek Podívej se kam vedou ty trubky a jestli nemáš mechanickej ventil ,jako já tak se podívej na ty elektro ovladače na blatníku ,jestli tam není něco na zapnutí tlaku do těch trubek pro připojení další hydrauliky. Já japonsky neumím ,ale ty obrázky dost napoví,mám tam namalovaný ty trubky a šipky kam vede tlak, dá se s toho lecos odvodit. Přece by je tam nemontovali ,aby se tam vozily k hovnu. Na tý druhý fotce je návod od japonců,třeba tam máš něco podobnýho.
Naposledy upravil(a) Širon dne stř lis 27, 2019 9:08 pm, celkem upraveno 1 x.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#65 Nový příspěvek od Širon »

Ještě pro ostatní na vysvětlenou, my se Salwatorem čile komunikujeme mailem ,ale nikam jsme se nedobrali. Nějaký fotky a vysvětlení jsem dal do svojeho vlákna Šironův Yanmar a tohle vlákno jsem nesledoval. Takže jsem se v tom ztratil a je to takový rozdrbaný.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1801
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#66 Nový příspěvek od RoKur »

salwator píše:tak som zohnal spojku M20x1.5/M18x1.5 a napojil tam napriamo manometer na vystup Pout ale ziadny tlak neukazuje. Nemam tam taky ventil ako Širon aby som tam pustil tlak... alebo moze byt zly manometer? :cert:
Pokud není v čínnosti žádná pístnice, tak v hydraulickém systému není žádný tlak, protože olej volně prochází od čerpadla přes rozvaděče do zpátečky.
Pro natlakování potrubí musíš zvednout ramena až do horní polohy. Teprve pak se natlakuje potrubí na tlak, kdy začne přepouštět pojišťovák, protože se pístnice už nemůže dál vysunout a olej z čerpadla už nemá kam jít.

Na druhou stránku tohoto vlákna jsem kdysi dal schéma hydrauliky. Lépe se tak pochopí, co jsem teď napsal. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 7#p1437027

Ahoj Širon :friends:
hned na začátku jsem navrhl přejmenovat tohle vlákno, ale asi to není v moci moderátora, nebo neměl důvod název měnit.
Většina uživatelů vidí, že to není pro jeho typ stroje, tak se do toho ani nepodívá. Pokud by z názvu zmizel ten typ, tak už je to hned univerzální.

Širone, můžeš tady prosím Tě přesunout to Tvoje napojení hydrauliky, co jsi popsal ve svém vlákně, nebo tady dát odkaz na ten Tvůj příspěvek?
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#67 Nový příspěvek od salwator »

chlapi moc dakujem za pomoc, dnes som to konecne aspon provizorne zatial zlozil a odskusal, vsetko facha ako ma... :pohar:
dalsie fotky a popis ked to bude hotove komplet

Obrázek

Obrázek

este otazka- na pravej strane rozvadzaca kde je privod oleja: mozem tu blendu prehodit za spojku zprava medzi sebou ak mi to viac vyhovuje kvoli miestu? predpokladam ze je to bud alebo...
Jano a Mara- Yanmar F195

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#68 Nový příspěvek od Širon »

No tak sláva ,konečně je tady nějakej zdárnej pokrok 8) . Jo ten přípoj můžeš hodit i do tý druhý zátky,taky to tak mám. Koukám že jsi to udělal skoro stejně, no vono skrz místo a pohodlí to jinak skoro ani nejde. Já mám vedený hadice spodem ,aby šel odvírat ten kastlík za sedačkou,ale to asi ještě přehodíš. No tak fajn že jsi to konečně zprovoznil.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#69 Nový příspěvek od salwator »

mal som tam na pravom blatniku tiez plastovu zaslepku ako ty, takze nic ine som ani nevymyslal.

za sedackou uz ja nemam ziadny kastlik, tak to dam asi nad plech, tak ako je to tam teraz, len jednu hadicu do tej samostatnej sekcie budem musiet zohnat asi dlhsiu lebo mi teraz nesedi dlzka...

inak mi to trvalo dlhsie ako som chcel, lebo som u nas v kamennych obchodoch zhanal HPCO srobenie, ale pozerali na mna jak "tela na nove vrata" ze co to chcem... tak som to musel objednat online a mali to pomenovane: Vsuvka prepojenia rozvádzačov
Jano a Mara- Yanmar F195

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#70 Nový příspěvek od ladiki »

Salwator: super výsledek... 8) pokud vše funguje jak má, hoď sem prosím foto napojení na origo rozvadeč ;-)

salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#71 Nový příspěvek od salwator »

tak som to dnes doskladal snad, uz len kontrola funkcnosti a zakrytovanie, to uz zajtra... potom doplnim aj dalsie foto.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

este otazka- nevadi dufam hadiciam ze su takto zatocene- predpokladam ze ked to bude stale takto zapojene a nebude sa s tym "cvicit" stale, ze to nevadi...

ozaj a cim je najlepsie upevnit hadice zvnutra blatnika? myslim medzi blatnikom a kolesom?
Jano a Mara- Yanmar F195

salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#72 Nový příspěvek od salwator »

tak problem, asi je nieco posrane...

isiel som to skusat, vsetko pozapajane ako ma byt, viac krat skontrolovane, novy rozvadzac funguje bez problemov, ale na starom mi nejdu zdvihnut ramena. dole som ich spustil normalne, ale hore nejdu. dokonca ich zdvihnem rukami, co mi pred tym myslim ze neslo...

z povodneho rozvadzaca ovladana nivelacia ramien ide v pohode... len to zdvihanie nejde. co treba pozriet a kde moze byt chyba?

ale predsa nejde dobre novy rozvadzac, pusta mi olej okolo HPCO srobenia, dotiahnute je to samozrejme fest:
Obrázek
nema tam byt nejake tesnenie? ale pred tym mi to z toho netieklo a HPCO srobenie som nedaval von a naspat
Obrázek

inak som skusal aj zapojit hydraulicky okruh ako bol pred tym, teda privod oleja z cerpadla rovno do origo rozvadzaca ale ramena nejdu :zly:
Jano a Mara- Yanmar F195

Uživatelský avatar
stanislavsnv
Příspěvky: 1044
Registrován: pon bře 17, 2014 7:47 am
Bydliště: ILIAŠOVCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#73 Nový příspěvek od stanislavsnv »

Veď 4.12. si písal že ti všetko facha. V mojom vlakne mám schému ako zapojiť externý rozvádzač. Prerušiť rúrku od čerpadla a zapojiť do externého do prívodu a vývod z externého zapojiť do druhej časti prerušenej trubky a všetko ti bude fungovať aj ramená aj externý rozvádzač.
YANMAR AF33 MARK III; MULČOVAČ-RM 150; Pluh obracak dvojak VENTZKI AKD16ZP; Stolový sústruh Bernardo Profi SS550V; ROTAVÁTOR ISEKY-150;

salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#74 Nový příspěvek od salwator »

stanislavsnv píše:Veď 4.12. si písal že ti všetko facha. V mojom vlakne mám schému ako zapojiť externý rozvádzač. Prerušiť rúrku od čerpadla a zapojiť do externého do prívodu a vývod z externého zapojiť do druhej časti prerušenej trubky a všetko ti bude fungovať aj ramená aj externý rozvádzač.
ako som pisal, aby som vylucil chybu zleho zapojenia tak som odpojil ten novy rozvadzac a zapojil vsetko ako bolo pred upravou...

takze to nebude v zlom zapojeni :vztek:
Jano a Mara- Yanmar F195

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#75 Nový příspěvek od ladiki »

4 salwator: Hlavu vzhůru...žádný guláš není horký tak, jak se uvaří :-) Pod šroubením HPCO těsnění být má...jmenuje se USIT kroužek....a nevidím ho nikde, takže holendry do rozvaděče máš bez těsnění?

Dále na foto ze 4.12 máš přívod i odvod s rozvaděče jinak než na aktuálním fotu ;-) Zkus popsat vstupy na posledním fotu..kde je HPCo musí jít na vstup origo rozvaděče...pak P musí být přívod....a T jde zpět do nádrže(převodovky)......jen malý detail...odvod T má být o řád průřezu větší....což si myslím, že nemáš...

ad ramena...... nahoru jdou vždy ručně zvednout, protože japonci na origo rozvaděči, to mají jako plovoucí polohu.....

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“