Solis

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Žebrák
Příspěvky: 426
Registrován: čtv úno 05, 2009 8:07 am
Bydliště: žebrák

Re: Solis

#91 Nový příspěvek od Žebrák »

Fotky da synek večer. Je to Solis 26,chtěl jsem něco na značkách kvůli přejezdům, maximálka do 20 km. Objednal jsem kabinu, je super,je sice menší, nemá odkládací kaslík, ale vše jde dodělat, topení funguje suprově, ovládání také, jen si zvyknout. Mám tam travní kola, doobjednával jsem přední vývodový hřídel a přední ramena hydrauliky. Motor je podle mě licenční Mišák, ale bez problémů. Jinak závady žádné, filtry vyměněny v rámci záruky, jsou standartní, dají se normálně sehnat. Jen mi vadí nalévací víčko nádrže, které je díky kabině hůře přístupné.
Janka Radotín, Trusty Bentley JAP London, Tj-6,5-1,Tj-5, PF-62, ŽtM-107-H-2, Zetor 15, Deutz D25, Traktorbagr Predátor a další...

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Solis

#92 Nový příspěvek od ladiki »

právě se dívám po něčem s SPZ. Kubota je enormě drahá, Kioti drahé a Solis mi přijde takový "otesaný" po stránce ergonomie. Ale chci to řešit tak za 2 roky, tak hledám informace. Jinak se mi Solis líbí. Ještě prosím o info: jaký je rejd? O jaké tonáži se může zapřihnout vlek a jaké jsou rychlosti v Km/h pro dané kvalty? Pro Solis 26. Moc díky.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Solis

#93 Nový příspěvek od DYK »

Žebrák píše:Fotky da synek večer. Je to Solis 26,chtěl jsem něco na značkách kvůli přejezdům, maximálka do 20 km. Objednal jsem kabinu, je super,je sice menší, nemá odkládací kaslík, ale vše jde dodělat, topení funguje suprově, ovládání také, jen si zvyknout. Mám tam travní kola, doobjednával jsem přední vývodový hřídel a přední ramena hydrauliky. Motor je podle mě licenční Mišák, ale bez problémů. Jinak závady žádné, filtry vyměněny v rámci záruky, jsou standartní, dají se normálně sehnat. Jen mi vadí nalévací víčko nádrže, které je díky kabině hůře přístupné.
Prosím tě, ať ty fotky dá nějak rozumně a ne plné velikosti.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
AdamV8
Příspěvky: 25
Registrován: úte zář 15, 2015 9:50 pm
Bydliště: Žebrák

Re: Solis

#94 Nový příspěvek od AdamV8 »

Ahoj, fotky Solise 26 jsou zde : https://juniormx.rajce.idnes.cz/Solis-26
Dle mého názoru má traktor strašně malý chod jak předních, tak zadních ramen, rejd také není žádná sláva. Kabina je opravdu malá a nenachází se vní žádný odkládací prostor což by tolik nevadilo - lze snadno dodělat. Co mi zde ale opravdu vadí je umístění spínací skříňky která se nachází dole uprostřed před řadičkou a to je tak akorát na ulomení klíče při nastupování/vystupování.
Zetor 15, Deutz D25, RS-09, SFV Vierzon Super 202, Kiwa W112 Janka Radotín, Trusty Bentley JAP London, Tj-6,5-1,Tj-5, PF-62, Siemens Kleinfräse K5, ŽtM-107-H-2, Slavia 3Hp, Lorenz 4-5ks, Traktorbagr Predátor, Solis-26, Velorex, Dodge Ram a další...

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Solis

#95 Nový příspěvek od ladiki »

Ahoj borci ze Žebráku :) děkuji za fotky. Že je rejd nic moc jsem si všimnul na YT. Kabina se mě až tak netýká..................holt je to vše o poměru ceny /výkon/ergonomie. I když jsem si sednul do nového Yanmaru, tak prostě jsem se lepší cítil v 15let staré Kubotě.......Je to vše o pěnězích a taky o SPZ.......což potřebuji.......mám cca 2 roky čas, tak uvidíme , co se změní..........Každopádně děkuji za info...... 8)

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Solis

#96 Nový příspěvek od Jozka »

Není tu nějaký majitel solise od 50koní nahoru? V čr se jich prodalo docela dost, tak by bylo dobré se podělit o zkušenosti.

Uživatelský avatar
romek007
Příspěvky: 231
Registrován: ned říj 27, 2013 6:11 pm
Bydliště: Třinec

Re: Solis

#97 Nový příspěvek od romek007 »

Kamarad ma 75 solis.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Solis

#98 Nový příspěvek od Jozka »

Spokojen, nebo by dneska volil jinak? Řešil už nějaké poruchy?
Tady je jeden zánovní, myslím, za dobré peníze: https://stroje.bazos.cz/inzerat/8831768 ... 75-4WD.php

Uživatelský avatar
romek007
Příspěvky: 231
Registrován: ned říj 27, 2013 6:11 pm
Bydliště: Třinec

Re: Solis

#99 Nový příspěvek od romek007 »

On je spokojeny zalezi jak je clovek narocny mel 7011 takze velky rozdil nove je nove. Je koupeny v PL.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Solis

#100 Nový příspěvek od Jozka »

Oživím tohle téma. Kolik máte nových Solisů kolem sebe? Já mám v blízkém okolí dva. 75 a 90 koní. Majitelé jsou zatím spokojení, tak snad jim to vydrží.
Mě se líbí S 50? Nemáte někdo?
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1258555 ... a-5245.php

kordl
Příspěvky: 241
Registrován: sob pro 27, 2008 8:06 pm

Re: Solis

#101 Nový příspěvek od kordl »

Zdravím chlapi.
Nemáte někdo nové zkušenosti se Solisem 90? Nebo sousedi?
Třeba okolo J Hradce tam myslím určitě nějaký musí jezdit.
Vznikl prodejní partner traktorů Solis 2km ode mne takže bych to měl blízko na servis a případně pro díly.
Mám ted 15 ha a najedu cca 150mt ročně. Nechce se mi na těch pár mt utrácet za dražší značky a myslím si že by mohl posloužit i Solis hlavně do lisu a do orby místo 7211. Zase ale nevím aby to náhodou nebylo horší v kvalitě než major 80 a pár let to aspon vydrželo. Tady v okolí ho nikdo nemá a na foru jsou zkušenosti s novýma.
V Hradci už to pár let prodávají tak jestli někdo nemá nebo ze sousedství již déle tento traktor nevlastní.

Předem dík za odpovědi.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Solis

#102 Nový příspěvek od Jozka »

Kvalita Solise a Majora je stejná. Já mám v okolí dva Solisy a fungují normálně. Je to jednoduchý mechanický stroj. Proti 72 si budeš muset zyknout na jinou převodovku, ale na tvoje používání ti Solis bude slouži dlouho. Jaký je cenový rozdíl Majoru 80 a Solise 90?

kordl
Příspěvky: 241
Registrován: sob pro 27, 2008 8:06 pm

Re: Solis

#103 Nový příspěvek od kordl »

Majora sem nezjištoval.
Ten bude myslím hodně přes 800000 kč.
Solis stojí 720000. A jen sem zatím zjištoval,že tady ve Strakonicích má Vaněk pobočku a prodává farmtrack. U něj stojí 90 koní v základu 935000 a to bez klima.
Navíc Vaněk tu nemá žádnou základnu s dílnou. Jen prodejní místo. Bud pošlou díl a oprav si,nebo přijedou servisáci na dvůr.
Milisterfer,který začal se Solisem dlouhá léta prodává Zetora a má zavedenou dílnu a samozřejmě nebude problém s jakýmkoli dílem.
Řazení a takové ty věci mi nevadí.
Myslím že co sme všichni zvyklí ze starých Zetorů bez klima a dalších věcí to nebude problém.
Jde o to,že v tom není teda zatím žádná elektronika a je to nové se zárukou.
Myslím že na těch pár mh by mi to vyhovovalo. Hlavně 90 koní do lisu. Ono najít dneska starší Forterru,Proximu,nebo ještě Crystala bez toho abych se pod tim nemusel v létě válet a nalejt do toho další finance je kumšt. A já na to už nemam chut ani náladu a ani čas.
Děkuji za kladné hodnocení zas myslím že mi to o kousek posunulo.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Solis

#104 Nový příspěvek od Jozka »

Chápu tě, že starý stroj už nechceš.Nový j nový.
Major 80 by měl být za 836000, ale nevím v jaké výbavě. Ono s cenou dokážou hodně zahýbat i dvouokruhové brzdy a posuvný závěs. Některé traktory to nemají standardně. A taky závaží v kolech.
Na Majoru i Solisu je všecno mechanické, jenom motor je už všude s elektronickým řízením vstřikování paliva. Tomu se už nevyhneš. Aspoň že jsou zatím bez močoviny a filtru pevných částic.

kordl
Příspěvky: 241
Registrován: sob pro 27, 2008 8:06 pm

Re: Solis

#105 Nový příspěvek od kordl »

Jojo motor ten kvuli emisním normám už plně mechanický nemuže být.
Ano tady je nějakej základ na Solise 720000
A když sem mluvil s p. Havlem z Hradce,tak mi řekl,že Solis v plné výbavě je za 760000.
Ještě přemýšlím zda vzít s nakladačem hned,nebo přišetřit a nechat pak domontovat.
Abych řekl pravdu nevím jak je to s dvouokruhovkama jestli je má v nabídce. I když dnes myslím už asi musí mít.
Každopádně tady 90 ke svezení nemají. Tak si asi udělám výlet do Hradce a dozjistím podrobnosti a pak se uvidí.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“