Solis

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Solis

#61 Nový příspěvek od Jozka »

SolisCZ píše:
Jozka píše:
nabocklish píše:
Taktéž zdravím, myslíte parametry u řady 50 nebo 75/90 (předpokládám že malou 20ku ne)?
Mě konkrétně zajímá řada 75/90.

nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Solis

#62 Nový příspěvek od nabocklish »

Jozka píše:
SolisCZ píše:
Jozka píše:
nabocklish píše:
Taktéž zdravím, myslíte parametry u řady 50 nebo 75/90 (předpokládám že malou 20ku ne)?
Mě konkrétně zajímá řada 75/90.
V mém případě od šedesátky výš, ale když napíšete všechny, nikdo se zlobit nebude

Uživatelský avatar
SolisCZ
Příspěvky: 7
Registrován: úte led 06, 2015 2:00 pm
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Solis

#63 Nový příspěvek od SolisCZ »

DYK píše: Já souhlasím, že by bylo a je nejlepší se jít na to co chci koupit, pořádně podívat a probírat to na místě. Jde jen o to, s jakým pocitem získaný třeba z internetových stránek tam ten člověk jde. O randálu jsem psal jen tolik, že nikdo od nového stroje randál nečeká a já jsem v žádné kabině na Solisu nebyl tak nemohu psát a ani myslet, že je v té či oné randál. O žádný konkurenční boj se zde nejedná já první bych proti tomu musel zasáhnout. No a na závěr jsem neřekl, že z někoho něco děláte, jen že to tak působí a jen na mě. Já se fakt omlouvám, ale popsal jsem svoje pocity a postřehy, které jsem si zatím z toho všeho dostupného odnesl a vůbec to nikomu jinému nenutím. Nejsem konkurenční prodejce, nebrojím proti, jen dávám svůj pohled. Že je přijímán s averzí? Je mi líto, ale jen upřímný pohled někoho, případně ostatních vám něco dá. Mazat med kolem huby je vám na nic. Ale to umím taky, tak je-li libo? Navíc teda a hlavně ve vyšších řadách je to krutý boj a záleží na všem, aby se pak nenašel někdo od NH podhodí cenu a je po kšeftu. Je to zase jen můj názor, tak si z toho neberte to, co tím nemyslím.
S tím příspěvkem - to se stane, člověk se uklepne a ani neví jak :).

K vašemu názoru přece nemám averzi, to jsem nikdy neřekl, jen jsem chtěl některé věci uvést na pravou míru. Naopak, postřehů kolem webu aj. si vážím a s tou poslední statí, zejména s tím "medem" naprosto souhlasím.

Uživatelský avatar
SolisCZ
Příspěvky: 7
Registrován: úte led 06, 2015 2:00 pm
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Solis

#64 Nový příspěvek od SolisCZ »

Ty slíbené parametry:

Poloměry otáčení:
S60: 2WD - 4,5m, 4WD - 4,27m
S75: 2WD - 4,5m; 4WD - 4,23m
S90: 2WD - 4,59 m; 4WD - 4,29m

Rychlosti (min/max; km/h):
S60: 1,46 (vpřed), 1,24 (vzad) při 2200 ot/min / 32,5 při 2380 ot/min
S75: 1,41 (vpřed), 1,19 (vzad) při 2000 ot/min / 32,2 při 2200 ot/min
S90: 1,47 (vpřed), 1,25 (vzad) při 2000 ot/min / 33,7 při 2200 ot/min

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Solis

#65 Nový příspěvek od DYK »

Jsem rád, že jsme se pochopili. Já opravdu nemíním škodit. Prodejců traktorů je zde zaregistrováno vícero a pokud si z fora neudělají vlastní prezentační místo a fungují tak nějak normálně, není s tím problém. Ba naopak já to vítám, neb se tazatelům dostane odpovědi nejpovolanější a lze upřesnit některé domněnky. I proto doporučuji sem - tam sem mrknout a reagovat na konkrétní dotazy, ale jen k dané značce.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
SolisCZ
Příspěvky: 7
Registrován: úte led 06, 2015 2:00 pm
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Solis

#66 Nový příspěvek od SolisCZ »

Vidím to úplně stejně, to byl i můj záměr.

Plus můj komentář můžete čekat pod nějakým (vtipným) tématickým videem, když se náhodou zapomenu přehlásit.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Solis

#67 Nový příspěvek od Jozka »

To SolisCZ: Bylo by možné, buď tady nebo na vaše stránky, dát fotky traktorů se standartní kabinou a s deluxe kabinou. Pro porovnání.

Fery
Příspěvky: 367
Registrován: stř črc 15, 2009 11:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Solis

#68 Nový příspěvek od Fery »

Jozko na druhé fotografii je standart a na ostatních deluxe
http://solistraktor.cz/modely-traktoru/ ... togalerie/

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Solis

#69 Nový příspěvek od Jozka »

Fery: díky za odkaz, já jsem se vždy díval na 75 a tam je fotka jenom s kabinou deluxe. :)

SolisCZ inzeruje tady: http://stroje.bazos.cz/inzerat/43045253 ... -a-DPF.php
jako poslední kusy bez CRDI a DPF.
Jak to tedy bude s motorama? Dostanou common rail? Nebo budou úplně jiné, od jiného výrobce?
To přece musíte vědět.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Solis

#70 Nový příspěvek od DYK »

Mrzí mě, že uživatel SOLIS.cz tak rychle ochladl a kašle na další otázky tazatelů, nedej bože potebcionálních kupců. Asi si zde potřeboval "vyřídit" to svoje a o ostatní až tak nejde. Při své skromnosti musím říct, že se mě to dost nelíbí.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Bielan
Příspěvky: 402
Registrován: pon říj 13, 2014 8:54 am
Bydliště: okr. Opava

Re: Solis

#71 Nový příspěvek od Bielan »

DYK píše:Mrzí mě, že uživatel SOLIS.cz tak rychle ochladl a kašle na další otázky tazatelů, nedej bože potebcionálních kupců. Asi si zde potřeboval "vyřídit" to svoje a o ostatní až tak nejde. Při své skromnosti musím říct, že se mě to dost nelíbí.
Při šestidenní nepřítomnosti bych nebyl až tak ultimátní při hodnocení (ne)vychladnutí uživatele... Koukám, že naposledy zde byl 8. 1. Třeba od rána do večera prodává a doma nemá Internet... :co?: ;-)
ISEKI TA247F
ex KUBOTA Bulltra B1-17
Karosa ŠD11
Karosa LC735
Neoplan Tourliner
ex Karosa LC936XE

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Solis

#72 Nový příspěvek od Jozka »

DYK píše:Mrzí mě, že uživatel SOLIS.cz tak rychle ochladl a kašle na další otázky tazatelů, nedej bože potebcionálních kupců. Asi si zde potřeboval "vyřídit" to svoje a o ostatní až tak nejde. Při své skromnosti musím říct, že se mě to dost nelíbí.
Takhle to po pár dnech jeho nepřítomnosti nemůžeš soudit.

Fery
Příspěvky: 367
Registrován: stř črc 15, 2009 11:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Solis

#73 Nový příspěvek od Fery »

Jozka píše:Fery: díky za odkaz, já jsem se vždy díval na 75 a tam je fotka jenom s kabinou deluxe. :)

SolisCZ inzeruje tady: http://stroje.bazos.cz/inzerat/43045253 ... -a-DPF.php
jako poslední kusy bez CRDI a DPF.
Jak to tedy bude s motorama? Dostanou common rail? Nebo budou úplně jiné, od jiného výrobce?
To přece musíte vědět.
Solise jsem obhlížel na živitelce. Největší slabina je asi ta nádrž. Pokud to bude upraveno je to podle mě traktor přímé konkurence Majora. Převodovka i hydraulika jsou asi totožné. Přední nápravy oba traktory Cararo. U Solise mi přišla robusnější.(širší) Taky mi Solis přišel takový kompaktnější.Jsou to traktory jednoduché a celkem "levné". Srovnával bych Majora Solise Hattat Farmtrac.Určitě je to lepší než Foton , myslim vzhled a zpracování. Major s čelákem stojí takřka 800 tis. a v porovnání se Solisem je tam u kabiny deluxe rozdíl okolo 50 tis. Za to už se nechá pořídit lecos dalšího. Plus asi bude i určitá možnost záměny ND se staršími Zetory. Další plus vidim ve výběru výkonu motoru . Major takřka dva roky jenom 77k a u Solise už mam na výběr 3 řady. Pokud mi bude stačit 75tka je rozdíl v ceně ještě větší. Pro zemědělce který má do 50ha
určitě alternativa. A to je dobře že je z čeho vybírat.
Mě zajímá jestli se vývodový hřídel ovládá jenom pákou a nebo i pedálem? U Majora údajně jen pákou.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Solis

#74 Nový příspěvek od Jozka »

Náhrada dílů se staršími Zetory nebude velká. Ze Zetoru je tam jenom motor a to vlastně jenom blok motoru, který je určitě taky upraven. Motor u Solise má jiný zdvih i vrtání než zetorácké motory. Hlavy motoru Yanmar, vstřikování Bosch.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Solis

#75 Nový příspěvek od DYK »

Taky bych u Solise nějaké podstatné shody nehledal. To spíše u traktorů HMT, ale sem je nikdo nevozí, takže info k ničemu.
Tak co? Pořád jsem tak ultimativní? Taky bych s ním potřeboval probrat jeho podpis, který je v příkrém rozporu z pravidly. Ovšem moje trpělivost není bezmezná a vypadá to vypadá, na jižní ovoce.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“