Solis

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
koďousek
Příspěvky: 367
Registrován: pát lis 19, 2010 11:52 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Solis

#46 Nový příspěvek od koďousek »

Chtěl bych se omluvit za nedorozumění ktera vznikla a zároveň se omluvit pokud můj názor na traktor nějak zle vyzněl. Jak jsem psal jezdim jako traktorista a tím pádem jsem porovnával Solise s New Hollandem což není určité správně. Tchán o tomto mém prispevku nevěděl a nemá s tím nic společného. Jak jsem psal je to jen můj názor.
Octa 2 4x4 BXE
Peugeot 406 Break 2,0 HDi RHZ 80kW, Facelift, rv2000, spotřeba dle PP 5,4
Suzuki RF900R 101kW, Jawa 592, Cz 455, CZ477, CZ150C, Jawa90, Jawa555, B205
Zetor 25K od roku 74
Doogee S55

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Solis

#47 Nový příspěvek od Jozka »

SolisCZ píše:
koďousek píše:

- Ano. Tento problém již řeší nové provedení dostupné od června 2015.
Viz tučný text, to je reakce na slabou hydrauliku nebo na nádrž umístěnou nízko?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Solis

#48 Nový příspěvek od DYK »

O traktorech SOLIS nic nevím, ale rád si přečtu každé povídání kdo co napíše. Pak si dovolím vlastním rozumem a zkušenostma ty věty přebrat. Navštívím i stránky, kde se tyto traktory prezentují. Ovšem nečekal bych, že se tam dočtu v "Co říkají majitelé traktorů SOLIS?" V jednom ze dvou příkladů je tam psáno něco o mávajících dětech kolemjsoucích a pochvalných řečech "známých", že kupující neprohloupil. No, nezlobte se na mě, ale tomu, že to takto někdo skutečný napsal a že to není jen trik, může věřit snad jen idiot. Divím se, že se k tomuto někdo může snížit. Působí to, alespoň na mě, velice negativně, až směšně a v nejmenším to u mě nepodpořilo zájem o tuto značku. Takové to "fligny" bych ještě pochopil od prodejců čínských traktorů, ale ani u nich se nic tak "jednoduchého" nenalezne a věřím, že vědí proč.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
neboferus
Příspěvky: 805
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:20 am
Bydliště: poprad

Re: Solis

#49 Nový příspěvek od neboferus »

DYK píše:O traktorech SOLIS nic nevím, ale rád si přečtu každé povídání kdo co napíše. Pak si dovolím vlastním rozumem a zkušenostma ty věty přebrat. Navštívím i stránky, kde se tyto traktory prezentují. Ovšem nečekal bych, že se tam dočtu v "Co říkají majitelé traktorů SOLIS?" V jednom ze dvou příkladů je tam psáno něco o mávajících dětech kolemjsoucích a pochvalných řečech "známých", že kupující neprohloupil. No, nezlobte se na mě, ale tomu, že to takto někdo skutečný napsal a že to není jen trik, může věřit snad jen idiot. Divím se, že se k tomuto někdo může snížit. Působí to, alespoň na mě, velice negativně, až směšně a v nejmenším to u mě nepodpořilo zájem o tuto značku. Takové to "fligny" bych ještě pochopil od prodejců čínských traktorů, ale ani u nich se nic tak "jednoduchého" nenalezne a věřím, že vědí proč.
Dyku daj link kde si to nasiel aby sa aj ostatny trochu pobavili :) ja to nemozem najst.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Solis

#50 Nový příspěvek od DYK »

Spodní část stránky http://solistraktor.cz/
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
neboferus
Příspěvky: 805
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:20 am
Bydliště: poprad

Re: Solis

#51 Nový příspěvek od neboferus »

DYK píše:Spodní část stránky http://solistraktor.cz/
Diky,ja som tu stranku prebehol dvakrat a nezbadal som to :pistol: ,asi preto ze som to cakal mensimi pismenami :smich: Tie deti nemaju chybu,aj mne uz kyvali ked som siel cez osadu a to som siel na felde :smich:

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Solis

#52 Nový příspěvek od other-side »

DYK píše:O traktorech SOLIS nic nevím, ale rád si přečtu každé povídání kdo co napíše. Pak si dovolím vlastním rozumem a zkušenostma ty věty přebrat. Navštívím i stránky, kde se tyto traktory prezentují. Ovšem nečekal bych, že se tam dočtu v "Co říkají majitelé traktorů SOLIS?" V jednom ze dvou příkladů je tam psáno něco o mávajících dětech kolemjsoucích a pochvalných řečech "známých", že kupující neprohloupil. No, nezlobte se na mě, ale tomu, že to takto někdo skutečný napsal a že to není jen trik, může věřit snad jen idiot. Divím se, že se k tomuto někdo může snížit. Působí to, alespoň na mě, velice negativně, až směšně a v nejmenším to u mě nepodpořilo zájem o tuto značku. Takové to "fligny" bych ještě pochopil od prodejců čínských traktorů, ale ani u nich se nic tak "jednoduchého" nenalezne a věřím, že vědí proč.
Halt každej dělá reklamu jinak no. Já jsem Solise vyškrtl ze seznamu, pro mě je dost důležitý nejen co koupím, ale taky od KOHO! A přístup Solis mi teda zrovna dvakrát nevoní. Píšu MNĚ nevoní, aby mi pak zase nechodily psaní abych něco někde smazal a podobně.

Podle mě dobrý věci reklamu nepotřebujou.

Uživatelský avatar
SolisCZ
Příspěvky: 7
Registrován: úte led 06, 2015 2:00 pm
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Solis

#53 Nový příspěvek od SolisCZ »

Jozka: Jde o reakci na nádrž umístěnou nízko. Hydraulika má výkon odpovídající kategorii stroje.

Koďousek: Díky za reakci. Ono jak se říká, je třeba srovnávat srovnatelné.

Deluxe vs. Standard: Deluxe má otevíratelná boční okna, lepší odhlučnění, konstrukci podlahy, možnost digitální klimatizace apod. Celkově je zpracována lépe a působí hodnotňeji. Jde o to nabídnout zákazníkovi možnost volby.

Vím, že je český člověk tvor nedůvěřivý, což zapřičiňuje obrovská mediální masáž masmédií vedoucí k jisté apatii vůči dobrým věcem, nicméně se na stránkách nenachází žádná smyšlená reference.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Solis

#54 Nový příspěvek od duchodce »

No moc důvěry ve mně ty jejich stránky nevzbuzují. Nezjistil jsem z nich zemi původu. Na adrese pro Hradecký /i pro jiné kraje/ pouze telefon nebo e-mail /proč není uvedena firma?/ , telefon mě asi osobní styk nezajistí a po telefonu traktor asi kupovat nebudu. Trochu rozpaky i nad odpověděmi na nedorozumění - klasika- chyba zákazníka co si objednal to má tak ať drží hubu , ale aby ty rozdíly byly vysvětleny to ne, třeba litráže , výbava atd. Vypadá to najdi si to a neotravuj ,schválila to EU. Tak nevím.....Podotýkám že jsem hledal pouze na jejich stránkách .
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
SolisCZ
Příspěvky: 7
Registrován: úte led 06, 2015 2:00 pm
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Solis

#55 Nový příspěvek od SolisCZ »

Na ty firmy jste koukal v mapce? Pod mapkou jsou uvedeni dealeři včetně adres jejich provozoven. Stejně tak v sekci "kontakt" jsou kompletní informace o nás. Na stránkách se neustále pracuje a vylepšují se, proto jsem za postřehy rád.

S případným dotazem mne můžete oslovit klidně přímo (třeba SZ). Psát "jejich stránky", když jsem tady je poněkud zbytečné. Jen na okraj - v některých případech jde opravdu o to, co si zákazník objedná. To je jako koupit černé auto a stěžovat si, že není červené.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Solis

#56 Nový příspěvek od DYK »

No, já bych si dovolil okomentovat ty rozdíly kabin. A hned u toho "lepšího" odhlučnění. I zde na foru vyšlo celkem na jevo, že tuto otázku řeší každý, kdo vybírá traktor, je celkem zásadní při výběru a že nikdo nechce randál v kabině a vlastně to chce co nejtišší bez ohledu na to, že i obyč. kabina splňuje předepsané. To je, si myslím, pochopitelné. Boční otevírací okna měl, jestli to tak můžu napsat, každý 30 a více let starý Zetor od 70xx, některé i střechu. Tak proč i z toho dělat luxus? Co "jiného" může být na konstrukci podlahy nedovedu posoudit. Jediný pro mne pochopitelný, "nadstandart" v této kategorii traktorů je ta digi klima a mohla by tam patřit i přídavná pracovní světla. Nevyčítám to firmě prodávající traktory, asi za to nemůžou, tak to někdo nastavil a basta, ale ohánět se "aby byla možnost volby" mě přijde jako aby měli možnost volby za každou cenu. Dále musím sám za sebe říci, že prostě nevěřím pravdivosti reference "spokojených zákazníků" a zapadá mi to do retoriky při čtení příspěvků od Solise, jako třeba slovní obrat "Kabina vypadá hodnotněji". Tak je ta kabina hodnotnější, nebo jen vypadá protože jde o design? Nebo "optimalizace hlav" mototru. Co v tomto případě to slovo "optimalizace" znamená? Platí optimalní = nejvhodnější, nebo ideální? Každý chce mít stroj dostatečně dimenzovaný, chcete-li předimenzovaný, aby bez problémů snášel uklady provozu, ale aby byl motor s optimálníma hlavama? Nevím, co bych si měl pod tím představit. Je to ale všechno jen můj názor a ten nemusí být a není nijak brán za bernou minci. Jen teda bych poprosil, nesnažte se z lidí, potencionálních kupců, hned dělat pitomce a ovce. Nemusí to samozřejmě takto cítit každý, ale já ten pocit na sobě pozoruju.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Solis

#57 Nový příspěvek od other-side »

DYK píše:No, já bych si dovolil okomentovat ty rozdíly kabin. A hned u toho "lepšího" odhlučnění. I zde na foru vyšlo celkem na jevo, že tuto otázku řeší každý, kdo vybírá traktor, je celkem zásadní při výběru a že nikdo nechce randál v kabině a vlastně to chce co nejtišší bez ohledu na to, že i obyč. kabina splňuje předepsané. To je, si myslím, pochopitelné. Boční otevírací okna měl, jestli to tak můžu napsat, každý 30 a více let starý Zetor od 70xx, některé i střechu. Tak proč i z toho dělat luxus? Co "jiného" může být na konstrukci podlahy nedovedu posoudit. Jediný pro mne pochopitelný, "nadstandart" v této kategorii traktorů je ta digi klima a mohla by tam patřit i přídavná pracovní světla. Nevyčítám to firmě prodávající traktory, asi za to nemůžou, tak to někdo nastavil a basta, ale ohánět se "aby byla možnost volby" mě přijde jako aby měli možnost volby za každou cenu. Dále musím sám za sebe říci, že prostě nevěřím pravdivosti reference "spokojených zákazníků" a zapadá mi to do retoriky při čtení příspěvků od Solise, jako třeba slovní obrat "Kabina vypadá hodnotněji". Tak je ta kabina hodnotnější, nebo jen vypadá protože jde o design? Nebo "optimalizace hlav" mototru. Co v tomto případě to slovo "optimalizace" znamená? Platí optimalní = nejvhodnější, nebo ideální? Každý chce mít stroj dostatečně dimenzovaný, chcete-li předimenzovaný, aby bez problémů snášel uklady provozu, ale aby byl motor s optimálníma hlavama? Nevím, co bych si měl pod tím představit. Je to ale všechno jen můj názor a ten nemusí být a není nijak brán za bernou minci. Jen teda bych poprosil, nesnažte se z lidí, potencionálních kupců, hned dělat pitomce a ovce. Nemusí to samozřejmě takto cítit každý, ale já ten pocit na sobě pozoruju.
Optimalizace: "proces výběru nejlepší varianty z množství možných jevů"

a je vcelku jedno, jestli jde o zákazníka, prodejce či výrobce

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Solis

#58 Nový příspěvek od Jozka »

nabocklish píše:Zdravím SolisCZ,

nikde jsem nebyl schopen dohledat rozdíl mezi kabinou standard a de luxe, můžete objasnit?
Jaká je minimální a maximální rychlosti traktoru?
Někde tady padl dotaz jak je to s emisní třídou motorů? A samozřejmě s tím spojený import do EU. Zetor bude u některých modelů přecházet na cizí motory právě kvůli (nesmyslně) přísným normám. Jak to vyřešil Solis?
Ještě poprosím SolisCZ o odpověď na rychlosti traktorů a motory s vyšší emisní třídou.
A přidám otázku, jaký je poloměr otáčení? Já jsme vždy žil v domnění, že u traktoru požadujeme co největší rejd. Solis, kterým jsem jel mě v tomto vyloženě zklamal. U jiných značek jsem nikdy neslyšel, že by šel maximální rejd nastavit.

Uživatelský avatar
SolisCZ
Příspěvky: 7
Registrován: úte led 06, 2015 2:00 pm
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Solis

#59 Nový příspěvek od SolisCZ »

Jozka píše:
nabocklish píše:Zdravím SolisCZ,

nikde jsem nebyl schopen dohledat rozdíl mezi kabinou standard a de luxe, můžete objasnit?
Jaká je minimální a maximální rychlosti traktoru?
Někde tady padl dotaz jak je to s emisní třídou motorů? A samozřejmě s tím spojený import do EU. Zetor bude u některých modelů přecházet na cizí motory právě kvůli (nesmyslně) přísným normám. Jak to vyřešil Solis?
Ještě poprosím SolisCZ o odpověď na rychlosti traktorů a motory s vyšší emisní třídou.
A přidám otázku, jaký je poloměr otáčení? Já jsme vždy žil v domnění, že u traktoru požadujeme co největší rejd. Solis, kterým jsem jel mě v tomto vyloženě zklamal. U jiných značek jsem nikdy neslyšel, že by šel maximální rejd nastavit.
Taktéž zdravím, myslíte parametry u řady 50 nebo 75/90 (předpokládám že malou 20ku ne)?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Solis

#60 Nový příspěvek od DYK »

Já se omlouvám Solis.cz omylem a opravdu neúmyslně jsem mu smazal příspěvek směrem ke mě. Podažilo se mi ho obnovit a "vyvolat" a tak ho vkládám i s odpovědí. Ještě jednou se omlouvám
SOLIS píše:
Asi by bylo nejlepší se přijet podívat nebo zajít na náš stánek na výstavě, tam by se o tom dalo lépe popovídat. Zkusit si obě dvě kabiny a udělat si názor. Je možné různě slovíčkařit a chytat se za slovo, ale s konstruktivní diskuzí nebo s osobní zkušeností to má pramálo společného. I tak se pokusím odpovědět v bodech:

- O žádný "randál" se nejedná. Chce to si traktor projet.
- Výbavové stupně jsou dané a označené tak jak jsou. Někdo možnost volby uvítá, vy zrovna ne. Nevidím v tom žádný problém.
- Optimalizace (můžeme říci třeba vylepšování), slouží přesně pro to, co jste napsal - mít dobře dimenzovaný stroj (a danou součást), aby snášel provoz a všechny jeho úskalí

Jinak na fórum chodím také už nějakou dobu a sem píšu jenom proto, abych odpověděl na případné věcné dotazy a pokud možno se se stejně zapálenými lidmi pobavil o traktorech. Nerad bych sem tahal reklamu a konkurenční boj, to tu podle mne nemá co dělat. Nikdo nedělá z nikoho "pitomce a ovce", jak píšete. Jsem normální člověk se zájmem o mašiny a navíc tu nejsem anonymně.
DYK píše:
Já souhlasím, že by bylo a je nejlepší se jít na to co chci koupit, pořádně podívat a probírat to na místě. Jde jen o to, s jakým pocitem získaný třeba z internetových stránek tam ten člověk jde. O randálu jsem psal jen tolik, že nikdo od nového stroje randál nečeká a já jsem v žádné kabině na Solisu nebyl tak nemohu psát a ani myslet, že je v té či oné randál. O žádný konkurenční boj se zde nejedná já první bych proti tomu musel zasáhnout. No a na závěr jsem neřekl, že z někoho něco děláte, jen že to tak působí a jen na mě. Já se fakt omlouvám, ale popsal jsem svoje pocity a postřehy, které jsem si zatím z toho všeho dostupného odnesl a vůbec to nikomu jinému nenutím. Nejsem konkurenční prodejce, nebrojím proti, jen dávám svůj pohled. Že je přijímán s averzí? Je mi líto, ale jen upřímný pohled někoho, případně ostatních vám něco dá. Mazat med kolem huby je vám na nic. Ale to umím taky, tak je-li libo? Navíc teda a hlavně ve vyšších řadách je to krutý boj a záleží na všem, aby se pak nenašel někdo od NH podhodí cenu a je po kšeftu. Je to zase jen můj názor, tak si z toho neberte to, co tím nemyslím.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“