FOTON 504

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
jerdy
Příspěvky: 43
Registrován: sob led 30, 2016 9:04 pm
Bydliště: sk

Re: FOTON 504

#826 Nový příspěvek od jerdy »

palobobo píše: úte úno 23, 2021 7:07 pm jerdy: aj mne to robi 354ka nechavam troska otvorene okienko a fukare smerujem na okná. Niekde tu v cinanoch dakto daval ze dorabal nasavanie vzduchu z vonku.
Vcera som presiel cele forum nasiel som par fotiek s dorobenym mrieskamy v predu na kabine od tymexa ale neviem ci sa niejako aj upravilo sanie priamo od mriesky na ventylator dakou hadicou alebo len mrieska jevolna a ci ma aj daky filter.

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: FOTON 504

#827 Nový příspěvek od palobobo »

Jerdy: hej to som myslel tie mriezky pod strechou. 8)

Uživatelský avatar
iiki
Příspěvky: 48
Registrován: stř bře 22, 2017 10:44 am
Bydliště: Jihlavsko

Re: FOTON 504

#828 Nový příspěvek od iiki »

Úprava topení byla jednou z prvních, co jsem na traktoru dělal, to rosení je nepříjemný.
U 354 TE je to takhle - prostor pod střechou je samostatně oddělený, víko střechy má po obvodu těsnění. Duté sloupky kabiny jsou zatěnění jakoby mechovkou (aby to nepřisávalo vzduch od spoda). Průduchy jsou z vntřku kabiny, do topení je vzduch volně nasáván z dutiny pod střechou, výdechy jsou na přední sklo připojený dvouma hadicema, dozadu je topení natěsno u těch výdechů a fučí napřímo). Jelikož jde vzduch cestou nejmenšího odporu, stačí zaslepit nasávání z kabiny a udělat vhodný vstup z venku. Hodně se rosení omezí.
Foto zde
viewtopic.php?p=1536352#p1536352

jerdy
Příspěvky: 43
Registrován: sob led 30, 2016 9:04 pm
Bydliště: sk

Re: FOTON 504

#829 Nový příspěvek od jerdy »

iiki píše: stř úno 24, 2021 1:45 pm Úprava topení byla jednou z prvních, co jsem na traktoru dělal, to rosení je nepříjemný.
U 354 TE je to takhle - prostor pod střechou je samostatně oddělený, víko střechy má po obvodu těsnění. Duté sloupky kabiny jsou zatěnění jakoby mechovkou (aby to nepřisávalo vzduch od spoda). Průduchy jsou z vntřku kabiny, do topení je vzduch volně nasáván z dutiny pod střechou, výdechy jsou na přední sklo připojený dvouma hadicema, dozadu je topení natěsno u těch výdechů a fučí napřímo). Jelikož jde vzduch cestou nejmenšího odporu, stačí zaslepit nasávání z kabiny a udělat vhodný vstup z venku. Hodně se rosení omezí.
Foto zde
viewtopic.php?p=1536352#p1536352
Vdaka tak dorobim este tie mriesky.

jerdy
Příspěvky: 43
Registrován: sob led 30, 2016 9:04 pm
Bydliště: sk

Re: FOTON 504

#830 Nový příspěvek od jerdy »

Dalsie poruchy na Fotone tesne na 2 den po STK shorely kable na vstupe do kabiny ktore vedu cez stlpik kabiny predrely sa pravdepodobne v ochrannej buzirke hned vonku pod kabinou .Nastastie som bol pri tom a uhasil som plamen a odpojil beterku dalsi proble m 3 dni pred sadenim zemiakov pri 450 MH prehrdzavela mrazova poistka na bloku motora este ze som to zbadal nieco chladiacej zmesi vytieklo .Pravde podobne vadny material poistky ked v motore bola stale nemrznuca zmes.

jerdy
Příspěvky: 43
Registrován: sob led 30, 2016 9:04 pm
Bydliště: sk

Re: FOTON 504

#831 Nový příspěvek od jerdy »

Obrázek

Jozef956
Příspěvky: 7
Registrován: pát pro 05, 2014 5:57 am
Bydliště: Námestovo

Re: FOTON 504

#832 Nový příspěvek od Jozef956 »

Pozdravujem priaznivcov Foton 504 po dlhšom čase nejaké foto.Traktor slúži ako treba všetko bez problémov.Spravil som úpravu TZ potreboval som pripojť vlečku aj kardan tak som to vyriešil takto.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
iiki
Příspěvky: 48
Registrován: stř bře 22, 2017 10:44 am
Bydliště: Jihlavsko

Re: FOTON 504

#833 Nový příspěvek od iiki »

Ta první fotka - bacha na zajišťovací kolíky čepů etážáku. Ten spodní při blbé shodě okolností může vypadnout. Mě to potkalo, asi nějaká haluzka trefila přesně, přelkopil se zjišťovací oblouček, kolíček vypadl. Pří odpřahání vleku koukám, že dolní čep nějak víc trčí z konzoly, byl povysunutej asi o cm, naštěstí se nic nestalo. Teď je zajišťovák prodlouženej kouskem kulatiny, jistí oba čepy naráz, nehrozí pootočení a vypadnutí.
Obrázek

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: FOTON 504

#834 Nový příspěvek od ladiki »

chlapi, a co máte dovoleno ve velkém TP....jaké závěsy máte homologované ;-) co říká velký TP ? Nic proti samodomo, ale legislativa zní jasně ;-)

Uživatelský avatar
iiki
Příspěvky: 48
Registrován: stř bře 22, 2017 10:44 am
Bydliště: Jihlavsko

Re: FOTON 504

#835 Nový příspěvek od iiki »

ladiki - ten závěs není samodomo, je to origo Lovol, má to štítek a na něm je typové označení a třeba já ho mám napsaný i v TP. Musel jsem upravit jen zajišťovací kolík, pokud jsou sólo, čep se může otáčet a teoreticky se může uvolnit po vypadnutí zajišťováku (mě se to přihodilo).

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: FOTON 504

#836 Nový příspěvek od Zetor15 »

Jen k te legislativě třeba u u velkeho traktoru mam jen v poznamce že je v zadni casti vybaven pripojnou konzoli s moznosti vymeny spojovacich prvku nebo tak nejak je to formulovane. Zalezi co se do etaze nasune. Jen to musi byt origo a mit stitek kde je mac tahove zatizeni a svisle zatizeni. pri provozu plati co nastane drive jestli omezeni parametru traktoru a nebo spojovaciho zarizeni. Treba AX50 ma max 4.2t a pochopitelne nemuze tahnout 18t i prezto ze to traktor umoznuje....

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: FOTON 504

#837 Nový příspěvek od ladiki »

beru zpět :) měl jsem za to, že jsi vyráběl ten etážový závěs :friends:

datl
Příspěvky: 2
Registrován: úte čer 02, 2020 7:09 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: FOTON 504

#838 Nový příspěvek od datl »

Zdravím majitele fotonů 504. Uvažuji o koupi stroje. Chtěl bych s ním mulčovat okolí rybníků a hráze (sklon 1:3), tahat nějaké dříví z lesa (naviják a kára). Dovedete doporučit vhodný mulčovač, naviják a dvoukolák kopatibilní s fotonem 504? Potřebuji s tím jezdit po silnici (i proto bych raději traktor co se pohybuje 40km/h). Ocením jakékoliv komentáře, rady (i triviální) a zkušenosti s konkrétním nářadí a výběrem vhodných pneu.

Uživatelský avatar
dzango
Příspěvky: 795
Registrován: stř bře 14, 2012 12:39 am
Bydliště: Dolny Kubin

Re: FOTON 504

#839 Nový příspěvek od dzango »

ahojte tak som sa stal majitelom starseho fotonu 504 europard. na moje pocudovanie je v kabiune dost hlucny a zvuk akoby vychadzal z prevodovky je to normalne alebo bude nieco pokazene? ma 490 mth no moc tomu neverim

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: FOTON 504

#840 Nový příspěvek od palobobo »

Neviem ako 504ka ale aj v mojej 354 je hlučnejšie. Dosť to stlmilo čalúnenie v kabíne.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“