Yanmar KE-50

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TH
Příspěvky: 5
Registrován: pát zář 28, 2007 12:07 pm
Bydliště: Český Ráj

Yanmar KE-50

#1 Nový příspěvek od TH »

Zdravím všechny traktoristy!
Mám Zetorka 25A, který je kolem domu i v lese velkým pomocníkem. Do menší oplocené zahrádky (cca 300 m2) se s ním ale nedostanu. Tam musím používat Terru a už mě přestalo bavit zápasení s řídítkama, od kterých mám vždy ruce vytahané až na zem. Zhruba rok jsem se rozhlížel zde na fóru, který japonský poník by se mi líbil. Chtěl jsem stroj o výkonu 14 - 20 hp, s možností nastavení rozchodu kol 50 - 75 cm pro řádky brambor, výfuk svedený k zemi, abych se vešel pod stromky a 3-bod hydrauliku. No a před pár týdny jsem si pořídil Yanmara KE-50. Poučen z předchozích nezdarů, sestrojil jsem nosič pro Terru a zrotavátorovat zahrádku bylo tak snadné... Pak jsem zkusil Yanmara skamarádit s mulčovačem a šlo to velmi dobře. Do podzimu ještě musím vymyslet, jak upravit starý koňský pluh dvoják obracák, aby ho mohl Yanmar tahat.

[url=https://postimg.cc/4nTdPFMn]Obrázek


[url=https://postimg.cc/sGJb42LP]Obrázek

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4462
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Yanmar KE-50

#2 Nový příspěvek od Peter768 »

Pekná mašinka 8) Nech robí radosť a dobre slúži. A nezabudni postupne pridávať foto a skúsenosti s traktorom.

vfisch2202
Příspěvky: 468
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Yanmar KE-50

#3 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Ďalšie fotečky a skúsenosti s traktoríkom nebudú ? ?? :-/

Uživatelský avatar
TH
Příspěvky: 5
Registrován: pát zář 28, 2007 12:07 pm
Bydliště: Český Ráj

Re: Yanmar KE-50

#4 Nový příspěvek od TH »

V nejbližších dnech se chystám na první proorávání brambor. Řádky mám dělané ještě Zetorem 25A, kde mám 3 radličky po 70 cm. U Yanmara jsem se prohozením zadních kol dostal na rozchod 73 cm. Přední náprava má rozchod 75 cm. Tak to snad bude v pohodě. Držák radliček jsem udělal z kusu válcovaného U profilu, který bude nesený v nosiči, co jsem udělal pro nesení rotavátoru Terry. Po úspěšném vyzkoušení rotavátoru jsem ten nosič malinko upravil, abych ho mohl použít i pro další účely. Teď jej mohu použít pro připojení vozíku od Terry, vozíku od auta i na radličky pro brambory. Fotky udělám později.

Uživatelský avatar
forester
Příspěvky: 319
Registrován: sob lis 22, 2008 9:04 pm

Re: Yanmar KE-50

#5 Nový příspěvek od forester »


Uživatelský avatar
TH
Příspěvky: 5
Registrován: pát zář 28, 2007 12:07 pm
Bydliště: Český Ráj

Re: Yanmar KE-50

#6 Nový příspěvek od TH »

Dnešní ostrý test radliček na proorávání brambor dopadl na výbornou. Musel jsem nosič s radličkama přitížit závažím z Terry. Naštěstí tam pasovalo, jako bych to plánoval.

Obrázek

Obrázek

Původně jsem chtěl proorávat včera odpoledne. Připojil jsem nosič s radličkama a dojel jsem na políčko. Po najetí do řádků jsem zjistil, že musím radličky zatížit, aby šly lépe do hlíny. Tak jsem vypnul motor a šel jsem do stodoly hledat nějaké závaží. Napadlo mě vzít z Terry hlavní závaží a ono pěkně zapadlo do nosiče. Spokojeně jsem nasedl na traktor, zasunu klíček, nažhavím, otočím klíčkem do polohy startování a v motoru jen cvaklo a nic. Druhý pokus a nic. Další pokus a nic. Chvíli jsem jen tak seděl a snažil jsem se to rozdýchávat. V hlavě mi vyskočily vzpomínky na to, jak mi podobné věci nedávno dělal Zetor 25. U něj to bylo ve většině případů špatným kontaktem na kostru. Tak jsem začal změřením napětí baterie. Měla 12,54 V. Vyndal jsem baterii ze Zetora (12,8 V) a přes startovací kabely jsem zkusil nastartovat. Nic, jen cvaknutí. Sundal jsem boční plechy z motoru a hledal jsem startér. Všechny konektory u všech kabelů jsem se snažil rozpojit, nebo alespoň rozhýbat. A ono to pomohlo! Motor naskočil na první otočení. Políčko jsem už jsem nachal být, protože bylo dost pozdě. Zajel jsem do garáže a ostrý test v řádkách brambor jsem nechal na druhý den. Když jsem pak ráno zkusil nastartovat, měl jsem obavy, jak to dopadne. Naštěstí motor naskočil na první dobrou. Tolik moje první dobrodružná akce s Yanmarem.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4462
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Yanmar KE-50

#7 Nový příspěvek od Peter768 »

Akú máš šírku na stred kolies?

honzaPP
Příspěvky: 713
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Yanmar KE-50

#8 Nový příspěvek od honzaPP »

Ahoj TH. Janmárek parádní 8) a jsi první koho vidím používat traktor jako nosič Tery :smich: proč jsi k němu nevzal i rotavátor? Většinou jde s traktorem s výraznou slevou než ho pak kupovat dodatečně. Sám jsem tuhle chybu udělal a pak si škubal vlasy :co?:

Na tom prohrnovači mě zajímají radličky....to máš z tery?
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
TH
Příspěvky: 5
Registrován: pát zář 28, 2007 12:07 pm
Bydliště: Český Ráj

Re: Yanmar KE-50

#9 Nový příspěvek od TH »

Pro Peter768: myslíš rozchod neboli vzdálenost od středu jedné stopy ke druhé? To jsem už psal dříve. Je to cca 73 cm. Řádky mám od sebe zhruba také tak daleko.

Pro HonzaPP: Rotavátor jsem původně chtěl také, ale Terra už byla x-let doma a na netu jsem viděl, jak ji pár lidí vozí za malotraktorem. Tak jsem to chtěl taky nejdříve zkusit a ono to funguje. Takže origo rotavátor už nebudu shánět. Radličky nejsou z Terry, ale domácí výroba. Před lety jsem koupil za Zetora 25 nesené tři radličky na inzerát, doma dělané. Jsou o něco větší než ty za Terru, ale v podstatě kopírované dle Terry. Jen jsem jim přivařil asi 10 cm prodlužující plechy pro lepší přihrnování řádků.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“