ISEKI TA275 (Martin)

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
martin.mikusek
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

ISEKI TA275 (Martin)

#1 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Tak už je konečně doma :-)
Obrázek

Obrázek

Obrázek


Už jsem koupil hever, podpěry a dneska přehazuju kola na nejširší, v těch našich kopcích je to nezbytnost.

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: ISEKI TA275 (Martin)

#2 Nový příspěvek od honzaPP »

Tak vítej Martine :friends: Po dlouhé době nový uživatel co nezačal dotazem na náplně nebo ovládání. Od koho jsi traktor kupoval? Blýská se jak psí kule :smich:
27hp už je pěkný, myslím, že budeš spokojenej. Proč zrovna tenhle traktor, řada TA? Je tu spousta uživatelů, kteří nevědí jak silný, jakého výrobce, jaký typ.....tak bys mohl nastřelit jak jsi vybíral ty :)
Docela Ti závidím že můžeš otočit přední kola, já tam mám prolisy takže rozšíření předku jedině podložkama.

Na co plánuješ, kromě sekání toho sadu a louky, traktor používat?
Hinomoto N249

martin.mikusek
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: ISEKI TA275 (Martin)

#3 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Mám to od Pavlíka z Hlubočce od Opavy. Popíšu víc večer.

Nicméně od toho otočení předních kol odrazují manuály (pravda pro jiné modely). Nevím jestli to nebude moc namáhané, jinak bych ten předek rozšířil rád. Nevychází mi to do kolejí po autě :-D A řeším teď závaži do zadních kol. Zkouším si nechat poměřit ze zetora 25 K/A a uvidíme. Počítal jsem výpalky a vychází to tak na 12 tisíc. Kolik kilo do kol je tak rozumné optimum? Navíc uvažuju jestli nedat i nějaké závaží na předek kvůlu ježdění se sekačkou do 18° svahu. Radši bych dal do kol, když je vepředu nakladač.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20882
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: ISEKI TA275 (Martin)

#4 Nový příspěvek od ota »

Ahoj občas se v kovošrotech objevují pěkné výpalky vhodné na závaží. Nedávno mi soused volal, že mají pěkné výpalky v kovošrotě a poslal obrázky. Výpalky byly i popsané průměr x síla. Jenže já jsem neoměřil kolik potřebuju a tak jsem mu řekl od pasu, aby dovezl raději 2 ks toho menšího rozměru. Když je přivezl, drbal jsem si hlavu, že jsem měl vzít i ty větší. Tyhle co dovezl budu dávat do předních kol. Ale ty velké by pasovaly do zadních kol. Výhoda je, že v kovošrotě byly za 15 Kč/kg. Tedy ty malé měly 18 kg kus. Ty velké prej odložil bokem a přiveze je příště.
Zkusil bych projít kovošroty. Přecijen to vyjde levnějc, než si na zakázku nechat pálit.
Standart ze Zetorů závaží vozí taky za 15 Kč/kg. Těch už dovezl min 2 sady. Mám 3 ks na traktůrku a přemýšlím, že bych ten držák rozšířil a ty dvě co mám v garáži tam ještě přidal. Vždycky zahrabu u domáda dřív zadek. A ten předek bych dotížil ještě.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15816
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: ISEKI TA275 (Martin)

#5 Nový příspěvek od oco13 »

Myslím že nebudeš nadšený z toho čo napíšem k zavažiam a nakladaču ale je to moj názor, podporený servisákom z firmy ktorá na Slovensko vozí japoncov. Konkretne slováci zrejme budú poznať -Autogabriela levice . Pán mi vravel, že každý, každučký japonec s čelákom mu skor alebo neskor pristane na dielni na GO prednej nápravy.
Ja sám mám už druhý nakladač a trocha mám predstavu čo to robí. Totiž treba si uvedomiť že v momente odlahčenia zadných kolies je celá váha na prednej náprave. A aj preto sa na FB objavujú pravidelne majitelia s odlomeným portálom alebo rozbitou skriňou prevodovky kvoli váhe protizaviažia v treťom bode.
Ja mám momentalne traktor podobný tvojmu - Shibaura D265F , to je 26Hp a 1850kg váhy. Slúbil som sebe aj jej že žiadne zavažie ani voda v kolesách nebude práve preto aby som nezdvihol viac ako 300kg. Už som to malinko aj porušil lebo už som mal aj bag s 350kg a dal som ho bez závažia vzadu. To všetko preto lebo sa bojím dolámania prednej nápravy a toho že potom nebudem mať na opravu. inak vprdu mám 80kg
Traktor máš pekný tak si ho šetri , nech ti dlho a dobre slúži. :friends:

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: ISEKI TA275 (Martin)

#6 Nový příspěvek od honzaPP »

Já bych s tím závažím taky nespěchal. Ta Iseki bude mít taky min. 1300kg + čelák. Uvidíš co to bude dělat až tam pověsíš sekačku. Osobně bych radši začal rámem, když budeš lítat v kopcích.
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: ISEKI TA275 (Martin)

#7 Nový příspěvek od honzaPP »

Ta maska je vytištěná na 3D tiskárně, že?
Hinomoto N249

martin.mikusek
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: ISEKI TA275 (Martin)

#8 Nový příspěvek od martin.mikusek »

váží právě jen 1170kg (teda ISEKI 270, pro 275 jsem nenašel ůdaje na tractordata). Chci i tahat stromy, vozík se štěrkem (mám břžděný 2,7t) atd. Takže se chci dostat minimálně na 1500-1600 kg včetně nakladače.

Maska je na 3d tiskárně, dělá to pan Pavlík z traktorky.cz.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15816
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: ISEKI TA275 (Martin)

#9 Nový příspěvek od oco13 »

Pridávam sa k Honzovi ako celkom prvý by som riešil rám. Udajom z tractordata treba veriť s rezervou. Tiež mi udávajú 1100kg a vážil som sa už 2x na váhe v mlyne a mal som 1550kg bez nakladača a 1850 s ním., rovnako web píše pre moj traktor trojvalec motor a tá moja potvora má valce až 4ry :typek:

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3616
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: ISEKI TA275 (Martin)

#10 Nový příspěvek od ladiki »

vítám Tě tady na fóru. Traktorek pěkný, ale asi přijdeš na to, že je pro Tebe malý...

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: ISEKI TA275 (Martin)

#11 Nový příspěvek od honzaPP »

Jak píše Oco, neber tractor data jako bernou minci. Skoro bych se vsadil, že 1500kg máš už teď. Jen ten nakladač má 200kg, spíš víc. Zkus zajet někam na váhu a uvidíš sám :)
Chceš tahat stromy.....navijákem? Tím spíš bych začal rámem. Dvě miciny už jsem tu převrácené viděl.....

Ladiki nestraš ho, vždyť traktor ještě ani pořádně neumazal :smich:
Hinomoto N249

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: ISEKI TA275 (Martin)

#12 Nový příspěvek od pietrobs »

Oco a ty si kupoval shibu v autogabriele?inak s tou odlomenou prevodovou skrinou to som videl tiez dost obrazkov..a kludne to moze byt tym ze ti pri naberani a noseni nakladu v prednom nakladaci poskoci traktor..a tym ze zadne ramena su plavacie...tak vymrsti a nasledne spadne zavazie na ramenach spat.to je ta šupa co zlomi a vytrhne treti bod aj s upnutim prevodovky.Uplne teda suhlasim s tebou ze radsej menej dvihnut a usetrit traktor ako skoncit s rozbitou prevodovou skrinou .aj ked ..ja osobne by som v takomto pripade urcite vymyslel spevnenie šasi kde je ten treti bod ukotveny.To velmi vela pomoze prave proti takemuto incidentu.

martin.mikusek
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: ISEKI TA275 (Martin)

#13 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Ted jsem byl vyvezt starý balík ze stodoly. Jako nakladač to zvedá jedna báseň, ale jak jsem byl nakloněný, jedno zadní kolo se nazvedávalo :-D Ještě mě u nakladače zaujalo, že když jsem sklápěl lžíci dolů, začal klesat celý nakladač... A to rozšíření kol je nezbytnost, prdelka mi cvakala při náklonech :-D Rád bych rozšířil i ty přední kola, ale nejsem si jist jestli to té nápravě moc neublíží...

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: ISEKI TA275 (Martin)

#14 Nový příspěvek od honzaPP »

Jaký máš rozvaděč? Páky nebo máš joystick?
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15816
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: ISEKI TA275 (Martin)

#15 Nový příspěvek od oco13 »

Takto ti dvíhalo koleso? Obrázek
Moja Shiba mi takto dáva najavo že má toho plné zuby a mám naberať menej. :typek:

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“