Jakého japonce?

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Majkl1
Příspěvky: 138
Registrován: úte čer 16, 2020 12:45 pm
Bydliště: Ždírec nad Doubravou

Jakého japonce?

#1 Nový příspěvek od Majkl1 »

Zdravím.
Tak do měsíce budu shánět malotraktor. Bude řádit na cca 1ha pozemku (koně, tráva, stromky, kousíček lesa a dvě veverky :twist: ). Do budoucna k němu krom běžných závěsných záležitostí budu chtít "čelňák" a podkop. Preferuji japonce, výkon cca 20-25HP. Traktor nebude využíván denně, ale flákat se taky nebude. Lze nějak seřadit běžné značky (MT, Kubota, Yanmar, Yseki) podle spolehlivosti a dostupnosti ND?
Mám vyhlídnutý jeden Yanmar F20 D. Nemohu se ale dopátrat, zda má posilovač řízení nebo ne. Dále tam má ještě MT 21D a Kubota L1-185D (i s novým čelním nakladačem).
Pokud by všechny tři byly teoreticky ve stejném stavu, který byste mi doporučili?
Děkuji za cenné rady.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakého japonce?

#2 Nový příspěvek od Ondras83 »

tak nejak prevlada kubota (ikdyz kazdej ma neco jinyho, ale ta kubota je asi na shaneni info, dilu atd jedna z nejlepsich), ale kdyz jsme shaneli my, bylo to uplne jedno, co to bude (jediny, ceho jsem se vylozene bal bylo hinomoto)

Majkl1
Příspěvky: 138
Registrován: úte čer 16, 2020 12:45 pm
Bydliště: Ždírec nad Doubravou

Re: Jakého japonce?

#3 Nový příspěvek od Majkl1 »

A těch 18 koní u Kuboty bude dostačujících pro čelní nakladač i pro podkop? Ještě jsem koukal, že je u tohoto traktoru psán jakýsi asistent otáčení. Co si pod tím mohu představit?

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Jakého japonce?

#4 Nový příspěvek od Šéďa »

Mám 20 poníků a na čelák je to tak na hraně. Jede jen jedna funkce, dvě to čerpadlo už neutáhne. S podkopem to bude asi tak na stejno. Nečekej žádnej zázrak s ohledem na hmotnost stroje. Je to na to domácí žvýkání.
Asistent otáčení znamená, že když točíš doleva, přibrzdí se ti LZ kolo a otočíš se na menším fleku. Nevyužívám to, není to potřeba.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jakého japonce?

#5 Nový příspěvek od oco13 »

Teraz tu na SVK chlapík predáva Yanmara https://dom.bazos.sk/inzerat/123994769/yanmar.php a píše tam 450kg v lyžici. :shock: Už sa mi ani nechce dávať to do ludia sa zbláznili :tyty:
Obrázek
toto je 400kg na vidlách, traktor 75Hp 1500kg a 25l čerpadlo. Ak by ten traktor mal ruky a nohy tak ma umláti jak koňa.
Takže všetko pod 20Hp je na podkop nepoužitelné a s čelákom tak do 200kg.
Mne môžete veriť ja som už pár krát traktor polámal. :pohlavek:
Asistent otáčania som použil pred 20 rokmi na asfalte a 8045ke som odtrhol prednú nápravu. :pohlavek:

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Jakého japonce?

#6 Nový příspěvek od pietrobs »

:wink: Oco tak teraz si tu na fore udrel taku blbbost...ze vsetko do 20k je na celak nepouzitelne?...a co take kuboty b1220 celak od mx c1?.a podkop v pohode takisto..dolezite je cerpadlo.na tych vidlach mas podla mna max 300kg..aj to som mozno este vela povedal..tie predne ,,gumky"by inak vypadali pri 400kg na vidlach.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jakého japonce?

#7 Nový příspěvek od oco13 »

Dobre , nebudeme sa tu hádať 20 šalovacích tvárnic váži 420kg, Predné gumy majú 5atm. v zadných je zase 100l vody v každej a 100kg závažia v každej. Čerpadlo mám stiahnuté na 120barov aby som niečo nepolámal. Aj tak celkovo som z čeláku trocha sklamaný, robotu urobí ale nie tolko čo by som ja chcel.
Tu som chcel povedať niečo celkom iné - Japonci majú tabulkovo pevne stanovenú váhu voči výkonu a teda traktorčeky do 20 Hp nemajú ani tonu vlastnej váhy.Tým je daná aj ich použitelnosť.
Pri svojich domadeloch musím z nárokov zlaviť prtože sú to zgarbáci a polepenci, ale ak vyvalím ťažké prachy za seriovku tak od nej aj niečo chcem.
A pre tých čo neveria 400kg na vidlách zgarbáka ešte dve fotky
Obrázek Obrázek
Ano samozrejme aj ja by som rád japonca - lenže aby mi stačil výkonom už sa nevojde do 120cm šírky a stojí 8t ojro - čo je pre mňa vela.
Ku podkopu len tolko - je tu celé vlákno o uprave podkopu z UNC za traktor - tam ma všetci upratali, že za malotraktor ani pomyslieť, a ty ma zase presvedčuješ že to funguje - ano funguje, ale pozri akú váhu má Ondráš83 a aký výkon. A aj tak kopú len tretinu z toho čo Bielorus (ktorý sa predáva za 2t)
Ano stojím si za tým, že všetko do 20HP z japonskej produkcie je pre mňa na čelék slabé, vydržalo by mi to tak mesiac. :typek: Kludne sa stavím IBCčiek je všade dosť aj voda sa lahko napustí. :vysmech:
Edit - hore nadomňou písal Šeďa - môžme sa jeho opýtať či dá 400kg v lopate. :typek:

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Jakého japonce?

#8 Nový příspěvek od JardaCNC »

Nechci se s nikým přít, ale ten OCŮV inzerát je tak max na 200-250 kg. Ta dálka té přední lopaty je vypovídající.
To nemá komentář.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Jakého japonce?

#9 Nový příspěvek od pietrobs »

Oco..ty dost podcenujes tie japonciky..ono..mal som skusenost s chlapikom..mal takyto domadel..pozliepany s nejakych jaklov..motor stara octavia.spravene na sposob lkt..kolesa sipaky z gazu...4x4 urobene cez kardan..hnane retazou..no a prislo nejak medzi recou..ze skusme pretahovacku...ja moja gb200..vaha cca 830kg ..dotazena..a on tvrdil ze to jeho cudo ma 1300kg
..hovorim si nemam sancu...no opak bol pravdou..gb200 ho tahala jak taku handru...cim som usudil ze pekne prehanal s tou vahou zrejme..a dalsia vec..vzadu mam pneu 9.5-20...on z gazu sipaky..takze cim mensia obvodova guma..tym horsie v tahu..nie darmo maju traktory vzadu velke kolesa..takze niekedy aj ten maly japoncik moze prekvapit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jakého japonce?

#10 Nový příspěvek od oco13 »

Ja neriešim preťahovanie a súťaženie - zadávatel si vybral 18Hp traktor a chce na to podkop a čelák. Ano ale len hračkársky. Howgh.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Jakého japonce?

#11 Nový příspěvek od pietrobs »

Jasne...to som len spomenul ...ale na ten hrackarsky podkop v pohode aj 18k.sice bude musiet robit z rozvahou ale da sa vsetko.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jakého japonce?

#12 Nový příspěvek od oco13 »

Pomer cena a čo za to dostanem :hm: - ak chcem kopať je možnosť japonec za 5t ojro +podkop za 2t ojro a škrabkám hlinu.Alebo Bielorus za 2T ojro a kopem. Rovnako čelný nakladač - zase japonec za 5t + čelák za 1500 a vykladám 200kg, alebo Hon za 2500 a vykladám tonu.
Treba si vždy ujasniť čo chcem robiť, lebo dopadneš ako ja. Moj vyloží 400kg paletu a ja mu ešte vynadám, že som nemohol doniesť 800kg. :smich:

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Jakého japonce?

#13 Nový příspěvek od Šéďa »

OCO13 - 400 v lopatě dám, tak do 1m výšky, ale je to na hraně. Odvezu i 500, ale už to nezvednu, max tak 20cm a jde to na čumák. Ale je fakt, že 300kg je tak reálné, aby se nezničila přední náprava, tohle jsou většinou traktory do rýžových polí, hlavně rotavátor dozadu, není to stavební stroj, takže se musí brát ohled na tu přední nápravu.
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jakého japonce?

#14 Nový příspěvek od oco13 »

Ano tých 300kg je realnych , ja sice zdvíham viac, ale neukarujem - budem meniť piest na prednej náprave. :typek: Ale ak by mi niekto ponúkol výmenu za jašterku tak neváham ani sekundu . velmi mi vadí celkova dlžka s lyžinami - na dvore sa točím na 3x.
Edit - kolko váži ten velký balík? vyzerá to dobre. 8)

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Jakého japonce?

#15 Nový příspěvek od pietrobs »

Oco..ale kto ti kaze kopat jak udskou?..vies na co je malotraktor urceny?..je to malotraktor..ked chces velky traktor tak treba kupit ten..a tie podkopy su male obcasne kopanie..a nie makacku jak z velkym bagrom.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“