Vas nazor na japonske malotraktory

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Vas nazor na japonske malotraktori

#46 Nový příspěvek od HONZAD »

Jsem také majitelem B7001. Pokud můžu s odstupem času hosnotit, tak to nebyla špatná koupě. Chtěl jsem něco menšího, aby se to v případě potřeby dalo převést i na vozíku za autem. Taky aby to nebylo moc vysoké kvůli projíždění pod stromy. Nebýt těchto podmínek, tak bych koupil výkonově něco kolem 20 HP s většími koly. Pro toho, kdo nemá víc než 1 ha je však B7001 dobrá volba. Kupoval jsem ji jako celorepasovanou před 2 lety, doposud nebyl žádný problém, jen měním náplně. To omezení na 15 Km/h je taky nevýhoda, ale jen pro ty co potřebují jezdit na větší vzdálenost.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Marek 252
Příspěvky: 21
Registrován: stř úno 16, 2011 11:58 am
Bydliště: Topolčany

Re: Vas nazor na japonske malotraktori

#47 Nový příspěvek od Marek 252 »

no tak dneska som volal jednemu panovi do Bratislavy ohladom kupi malotraktoru kuboti b 7001 a zostal som az prekvapeni s cenou povedal mi len tolko ze koncom mesiaca bi mu mala prist nova zasielka malotraktorov cena tich 2700-3000 euro si mislim ze to je dobra cena no co chalani porate mi mam ist do toho bute to moj prvi traktorik tak ja neviem ako ste stu kubotou spokojni vy neviem ci mi to bude aj stacit neni to moc male a este nemozem naist tu ich vebovu stranku tusin sa to vola monreal alebo take nieco

Uživatelský avatar
max500
Příspěvky: 123
Registrován: čtv dub 19, 2012 2:50 pm
Bydliště: Břeclav

Re: Vas nazor na japonske malotraktori

#48 Nový příspěvek od max500 »

U nás se prodávají taky za podobný prachy bez repase. S repasí je to skoro dvojnásobek. Pořád si ale nejsem jist zda to za ty peníze navíc stojí. Občas se někde dočtu, že je to jen "oprava" štětkou plus nové pneu a přetěsnění toho co moc teče. Za ty prachy se dá sehnat fungl novej číňan se zárukou. I když co je to vlastně záruka na levnou čínu, že. No je to dilema.

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Vas nazor na japonske malotraktori

#49 Nový příspěvek od kucmar »

Marek 252 píše:no tak dneska som volal jednemu panovi do Bratislavy ohladom kupi malotraktoru kuboti b 7001 a zostal som az prekvapeni s cenou povedal mi len tolko ze koncom mesiaca bi mu mala prist nova zasielka malotraktorov cena tich 2700-3000 euro si mislim ze to je dobra cena no co chalani porate mi mam ist do toho bute to moj prvi traktorik tak ja neviem ako ste stu kubotou spokojni vy neviem ci mi to bude aj stacit neni to moc male a este nemozem naist tu ich vebovu stranku tusin sa to vola monreal alebo take nieco
Sice mám rochu větší Kubotu( L 1802DT), ale spokojenost je maximální. Spíš bych ti doporučil B- škovou řadu trochu vyšší( 1502-1702), přece jenom je o nějakých 100-200 kg těžší a tudíž na větší výměru ideálnější. Každopádně pokud zvolíš i tu 7001, určitě budeš spokojený.

Marek 252
Příspěvky: 21
Registrován: stř úno 16, 2011 11:58 am
Bydliště: Topolčany

Re: Vas nazor na japonske malotraktori

#50 Nový příspěvek od Marek 252 »

vis čo ja som sa ties dlho rozhodoval aku radu si vibrat ale nakoniec z moich rospočtov višla b 7001 podla mna to bude dobri pomocnik takto ti poviem kamarat ma domadel motor z jawy 250 a nevie si to vinachvalit a on stim robi proste všecko to ma cca 1 ha pole ma to ties ako ja take rozkuskovane a hovorim je s tim spokojni

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Vas nazor na japonske malotraktori

#51 Nový příspěvek od kucmar »

V pohodě. Jde vidět, že jsi limitovaný financemi, takže traktor volíš taky podle toho. To je jasné. Až budete srovnávat Kubotu s tím domadělem v terénu( 4x4 versus 4x2) tak možná kámoš zjistí, že chce taky Kubotu. ;-)

Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: Vas nazor na japonske malotraktori

#52 Nový příspěvek od Kuba »

Ahoj, nerad výběry traktorů komentuji, ale udělám výjimku. Kubota je dobrý a spolehlivý stroj. Měl jsem 13 let jednonápravovou Kubotu TF 75 a byla vynikající, jenom se za ní muselo chodit. Teď máme 4 roky Kubotu B 1610 a je to opět dobrý a bezproblémový stroj. Uveze, utáhne a zvládne přesně to, na co je určený a postavený. Děláme s ním brambory, jezdíme do lesa a spoustu dalšího. Pokud od 600kg traktorku neočekáváš, že utáhne to samé co 40 Zetor, pak budeš spokojen. Závěrem je třeba podotknout, že Kubota dodává do ČR traktory od 12 HP (460 kg) po 130 HP (4500kg). Obdobné to bude i se staršími traktory, které se sem dovážejí. Takže si každý bez problémů vybere to , co potřebuje. Podle velikosti pozemků a druhu a četnosti prováděných prací. Všechny s Kubotama i bez nich zdraví

Kuba

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Vas nazor na japonske malotraktori

#53 Nový příspěvek od chavier »

Kuba píše:Ahoj, nerad výběry traktorů komentuji, ale udělám výjimku. Kubota je dobrý a spolehlivý stroj. Měl jsem 13 let jednonápravovou Kubotu TF 75 a byla vynikající, jenom se za ní muselo chodit. Teď máme 4 roky Kubotu B 1610 a je to opět dobrý a bezproblémový stroj. Uveze, utáhne a zvládne přesně to, na co je určený a postavený. Děláme s ním brambory, jezdíme do lesa a spoustu dalšího. Pokud od 600kg traktorku neočekáváš, že utáhne to samé co 40 Zetor, pak budeš spokojen. Závěrem je třeba podotknout, že Kubota dodává do ČR traktory od 12 HP (460 kg) po 130 HP (4500kg). Obdobné to bude i se staršími traktory, které se sem dovážejí. Takže si každý bez problémů vybere to , co potřebuje. Podle velikosti pozemků a druhu a četnosti prováděných prací. Všechny s Kubotama i bez nich zdraví

Kuba
ahoj, tvá B1610 se mi moc libí, čumím že má i spz. My máme B1-17, o kvalitách Japonců nejde pochybovat, už jenom ta přední náprava kolik toho zažila, v extrémech jízda po přední ose díky nakladači a v ramenech závaží přes 400kg. Příště bych už vybíral o třídu výše, ať to má posilovač a dvojspojku a možná lepší těžiště, neboť ta B1-17 má lehoučký zadek, vysoká kola a sedí se poměrně vysoko, bez nářadí, s tím nejde moc jezdit.

Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: Vas nazor na japonske malotraktori

#54 Nový příspěvek od Kuba »

Kupoval jsem ji novou v ČR takže značky problém nebyly. V té době jsem chtěl nejmenší a nejlehší čtyřkolový traktorek 4 x 4 na trhu a to byla právě tato Kubota, která vyhovuje našemu "zahrádkaření". Pokud bych měl větší pozemky volil bych i adekvátní traktor co se týká váhy i výkonu.

Marek 252
Příspěvky: 21
Registrován: stř úno 16, 2011 11:58 am
Bydliště: Topolčany

Re: Vas nazor na japonske malotraktori

#55 Nový příspěvek od Marek 252 »

cavte chcel bi som sa opitat ci existuje stiepkovac pre tieto malotraktory napr. kubota skratka taki do 15 hp ak o viete dajte foto

Marek 252
Příspěvky: 21
Registrován: stř úno 16, 2011 11:58 am
Bydliště: Topolčany

Re: Vas nazor na japonske malotraktori

#56 Nový příspěvek od Marek 252 »

co je lepsie b7001 alebo b7100

starejdaf
Příspěvky: 129
Registrován: ned úno 20, 2011 8:34 pm
Bydliště: Petrovice I

Re: Vas nazor na japonske malotraktori

#57 Nový příspěvek od starejdaf »

Urcite jsou stepkovace s protibeznymi nozi,snekovy,Dabaki aj.Je tomo asi 6let co jsme kupovali tra.a tez sem nevedel jaky.Nakonec Iseki tx 1300 duvod mel klasicky vyvod na kardan nez kubota.Museli by sme koupit prechodku coz nas uz odradilo.Tim nechci napsat ze je Kubota horsi.Podivej se stanky ,,traktorservis,,tam by jsi asi vybral aspon typ traktoru potom hledat treba jinde bliz u tebe nebo levnejsi.Pokud sem napsal neco spatne ohledne Kuboty a toho vyvodu tak se omlouvam.Novejsi uz to maji asi uz jiny.Ohledne poruch Iseki za 6let.,,vymlaceny klouby na hrideli pro pohon pred.napravy,,vodni pumpa tekla oprava probehla soustuh a gufero po roce zatim netece jinak pry origo 10tis.repas kolem3tis,,zadni poloosy vymlaceny udelaly se futra to je asi u vsech nam se to nelibilo tak sme to trochu vymezily a hevtly svareckou.Nyni odkracela baterie byla tam varta a pude znova Baneer je o trochu drazssi.
Zalezi na tom co s tim budes delat vozit.My jezdime do lesa tak mame predni nahon bez neho to nema cenu.Zalezi jenom na tobe jak casto a co.Na to nase staci 2valec nekdo uprednostni 3v.a bez pred nahonu zas to neskace po silnici.atd.Pokud budes neco kupovat tak si to hlavne nech vyzkouset abys neprivez polotovar.Muzes zkouset 5trakt.a kazdy bude mit nakou mouchu na sobe.Brzdy,hydraulika,razeni,spojka,voda,pumpa,spatny start,tece olej atd.Na jediny co bych nekoukal je barva.
Dobry vyber

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Vas nazor na japonske malotraktori

#58 Nový příspěvek od Leo »

Nechci dělat nový vlákno, tak jsem dám video Yanmara 1300D, který pohání pilu.

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

chobotek
Příspěvky: 11257
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Vas nazor na japonske malotraktori

#59 Nový příspěvek od chobotek »

Takové práce moselo dat namastit tam část kolíbky od kotóča napravo a včil to mosi vyhazovať rukama...
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Vas nazor na japonske malotraktori

#60 Nový příspěvek od Tom »

Je ekonomičtější provoz téhle cirkulárky nebo standardní kolíbky na elektřinu?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“