Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#181 Nový příspěvek od microhummer »

Ahoj Tome, břit je originál z radlice Multikáry, tloušťka 3cm.
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#182 Nový příspěvek od Tom »

Díky 8)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#183 Nový příspěvek od CB750 »

Ano tie vypalované stlpnice sú oproti varine výraznejšie masívnejšie. skor som to myslel tak že tie varíkovské by mohli byť zvarené do dvojáku.
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Uživatelský avatar
rastik156
Příspěvky: 100
Registrován: pon kvě 27, 2013 4:48 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#184 Nový příspěvek od rastik156 »

No je to bomba ta radlica, zase je naco pozerat, ja sa tiez pokusam o radlicu, jedna mensia na upravu hliny a druha väčšia na sneh. A tiež pracujem na rame ktore bude na naradie ako su pluzky na ohrnanie, popr. vyoravac zemiakov.

Iblaha
Příspěvky: 9
Registrován: sob úno 01, 2014 10:46 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#185 Nový příspěvek od Iblaha »

Zdravím, mám v RVR vyhlédnutou jednu kubotu B5001 a chtěl nych vás poprosit o vaši zkušenost co se týče výkonu tohoto traktoru. Potřebuji ho pro obhospodařování zahrady cca 2000m2, orba, kultivace, příprava na brambory, možná sečení... Traktor zdá se být ve velmi dobrém stavu, ale nejsem si jist jestli výkon 9 hp bude dostačující především kvůli orbě.
Děkuji

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#186 Nový příspěvek od Leo »

Iblaha píše:Zdravím, mám v RVR vyhlédnutou jednu kubotu B5001 a chtěl nych vás poprosit o vaši zkušenost co se týče výkonu tohoto traktoru. Potřebuji ho pro obhospodařování zahrady cca 2000m2, orba, kultivace, příprava na brambory, možná sečení... Traktor zdá se být ve velmi dobrém stavu, ale nejsem si jist jestli výkon 9 hp bude dostačující především kvůli orbě.
Děkuji
Podobně hospodaříme, máme Kubotu 7001 trojválec, a výkonově na tuto práci stačí. Ale každý koník navíc je lepší, známí mají verzi jakou chceš ty, a honí ji jak zdutou kozu, protože jim nestačí výkonově. Takže bych vzal silnější verzi kuboty, třeba na sečení potřebuješ aspoň dvacet koníků, pokud budeš sekat bubnovkou.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Iblaha
Příspěvky: 9
Registrován: sob úno 01, 2014 10:46 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#187 Nový příspěvek od Iblaha »

Z toho právě mám strach abych traktor nehonil na hranici jeho možností a zbytečně rychle ho neodpravil. Konstrukčně se sice zdá být kvalitní, ale .... V mém případě je problém v tom že musím traktor převážet 15km za osobním autem, proto jsem koukal na tenhle nejmenší a nejlehčí model.

Jinak hluboká poklona Microhummer, skvělá práce 8)

Uživatelský avatar
Buggy
Příspěvky: 935
Registrován: pon lis 02, 2009 11:29 am
Bydliště: +-Bruntál

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#188 Nový příspěvek od Buggy »

Sám mám b 7000, v rodině jsme z RVR kupovali 5001 asi předloni, a na co to chceš stačí. Je poměrně levná, jen z ní nesmíš dělat velký traktor a používat ji spíš jako varinu, pak budeš moc spokojený.

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#189 Nový příspěvek od microhummer »

Díky za pochvalu,
co se týká výkonu, 9 koní není moc, ale já mám v plánu mimo jiné sekat 5000 metrů, sekání budu řešit do předu, a to nezávislým motorem ze sekačky 11k, takže Kubota pojede na volnoběh a sekání pofrčí svými 3000ot/min. Vzadu mám v plánu sweeper na sběr.Pluh jednoradličný a rotavátor utáhne, pokud nebudeš rygolovat pod 60cm :smich: Samozřejmě záleží na hlíně, ale TK 10 má pokud se nemýlím 10 koní a funguje, ač je skoro dvakrát tak těžší.
Cena a velikost traktoru u mě byla rozhodující.7001 by byla samozřejmě lepší, ale to je o nějakých dalších 30tis. nahoru oproti B 5000 a velikostně trošku větší.Pokud jí nebudeš přetěžovat vydrží a bez problémů bude fungovat.Rozhodnutí je na tobě, ale nebál bych se toho.Je to starý kus poctivého železa, dnes už se takové traktory nevyrábí, všechno se šidí na materiálu.
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Dandy
Příspěvky: 14
Registrován: sob lis 27, 2010 6:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#190 Nový příspěvek od Dandy »

microhummer píše:Díky za pochvalu,
co se týká výkonu, 9 koní není moc, ale já mám v plánu mimo jiné sekat 5000 metrů, sekání budu řešit do předu, a to nezávislým motorem ze sekačky 11k, takže Kubota pojede na volnoběh a sekání pofrčí svými 3000ot/min. Vzadu mám v plánu sweeper na sběr.Pluh jednoradličný a rotavátor utáhne, pokud nebudeš rygolovat pod 60cm :smich: Samozřejmě záleží na hlíně, ale TK 10 má pokud se nemýlím 10 koní a funguje, ač je skoro dvakrát tak těžší.
Cena a velikost traktoru u mě byla rozhodující.7001 by byla samozřejmě lepší, ale to je o nějakých dalších 30tis. nahoru oproti B 5000 a velikostně trošku větší.Pokud jí nebudeš přetěžovat vydrží a bez problémů bude fungovat.Rozhodnutí je na tobě, ale nebál bych se toho.Je to starý kus poctivého železa, dnes už se takové traktory nevyrábí, všechno se šidí na materiálu.

Ahoj, tak předně,

po dlouhý době koukám do fóra, zase jeden nadšenec do Kuboty (zas tak moc nás není-víc je těch co pochybují) a nestačím se divit. Na začátku jsem si říkal, zase jeden ladič co nectí originál a udělá z toho zase paskvil kterej možná trochu líp vypadá ale jinak z toho stroj lepší neudělá. Opak je pravdou a já sedím na prd...i a nechápu. Takže klobouk dolů, práce mraky, času ještě víc a je z toho dělník jak se patří!!!
Jediné co bych poznamenal je (alespoň z mé osobní zkušenosti), že 6000 startují úplně v pohodě, baterku uklízím ze zimy do přívětivějšího prostředí, pořádně nažhavím a chytne na cvrnknutí.
Být kolegou co nemá ujasněno-taky bych se nebál, skutečně je to kus pořádnýho železa i když na to tenhle diblík nevypadá. Parádní převody, vejde se to všude, nežere to téměř nic a práce to udělá kopec.

Gratuluji ke všem těm vychytávkám a přeji úspěchy v další tvůrčí práci.

Iblaha
Příspěvky: 9
Registrován: sob úno 01, 2014 10:46 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#191 Nový příspěvek od Iblaha »

Leo píše:
Iblaha píše:Z
..... silnější verzi kuboty, třeba na sečení potřebuješ aspoň dvacet koníků, pokud budeš sekat bubnovkou.
To sečení pro mě není až tak důležité, ale pravda když by to šlo byl by to příjemný bonus. Bubnovku bych případně chtěl použít stávající Dakr se záběrem asi 70 cm kterou používám na kultivátoru od moutfieldu.
Buggy píše:Sám mám b 7000, v rodině jsme z RVR kupovali 5001 asi předloni, a na co to chceš stačí. Je poměrně levná, jen z ní nesmíš dělat velký traktor a používat ji spíš jako varinu, pak budeš moc spokojený.
V současnosti na obhospodařování používám jednoosý kultivátor ( myslím to mělo označení MS 07) s motorem 5 hp a ono to, se skřípěním zubů ( a praskáním kloubů :) ) taky jde, ale i to zmiňované vari by asi bylo lepší než toto co mám. Za kubotou bych chtěl použít nářadí které mám ke kultivátoru, takže věřím že by s tím neměla mít problém

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10067
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#192 Nový příspěvek od Ondras83 »

nejde tam pripadne frknout slavia z MT8? dvouvalec? davali se i do central atd...

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#193 Nový příspěvek od microhummer »

Ahoj,
zatím nemám důvod měnit, podle mě ten motor vydrží hooodně dlouho, a nějaký kůň navíc ? Radši naložím méně a sekat bude nezávislý motor...Jinak kdybych měl měnit motor, tak asi zase Kubotu třívál z 6001, či 7001. Jinak samozřejmě nic proti MT08.
Zase ta B 5000 má zvuk jako malý Z -áčko 25 :smich:
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#194 Nový příspěvek od microhummer »

Další heblo hotovo:
zatím nevyzkoušeno, pokud bude třeba závaží, pověsím na konzolu trojbodu... :zapomel: Zbytek je snad dost pevný aby se to nekroutilo.
Hroty z kravských bran, brány lze sklopit na transport a pro skladování složit...
Hroty nejsou vysoké, koní není mnoho, ale snad to bude fungovat.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Příspěvky: 1909
Registrován: stř pro 29, 2010 1:28 pm
Bydliště: PJ

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#195 Nový příspěvek od KOŠŤÁL »

Kolego,ty jseš kouzelník 8)

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“