Japonský rotavator

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mirec
Příspěvky: 96
Registrován: ned pro 02, 2012 8:48 pm
Bydliště: Lučenec

Re: Japonský rotavator

#106 Nový příspěvek od mirec »

Chalani, ako som už písal. Do tej prvej prevodovky so súkolím ide 0,2 litra. A do tej druhej kde je reťaz som tiež niečo nalial, ale koľko, neviem. Tam ide o to, aby keď je rotavátor v pracovnej polohe, bolo toľko oleja, aby bola mazaná reťaz. Nejaké deci hore dole.
Kubota Aste A-19
Kubota B6000 4WD

Uživatelský avatar
Nestor.Kea
Příspěvky: 242
Registrován: ned kvě 22, 2011 11:49 am
Bydliště: Čadca

Re: Japonský rotavator

#107 Nový příspěvek od Nestor.Kea »

Ja by sm mal taky maly dotaz, mam iseki 180 f možem tam zapnut rotavator s akehokolvek mensieho iseki...?? Bude to pasovat na tie vidlice hydrauliky..??
Iseki TU 180f

Kubotman
Příspěvky: 28
Registrován: stř dub 10, 2013 6:45 pm
Bydliště: Brno

Re: Japonský rotavator

#108 Nový příspěvek od Kubotman »

mirec píše:Chalani, ako som už písal. Do tej prvej prevodovky so súkolím ide 0,2 litra. A do tej druhej kde je reťaz som tiež niečo nalial, ale koľko, neviem. Tam ide o to, aby keď je rotavátor v pracovnej polohe, bolo toľko oleja, aby bola mazaná reťaz. Nejaké deci hore dole.
Tak jsem to zkusil a olej byl komplet pod rotavátorem. Hlavně, že mám všechny nože. Poskytně někdo údaje o ložiscích a guferech na rotavátor k B 6000 z místních zdrojů? V zimě bude co dělat.

Uživatelský avatar
mirec
Příspěvky: 96
Registrován: ned pro 02, 2012 8:48 pm
Bydliště: Lučenec

Re: Japonský rotavator

#109 Nový příspěvek od mirec »

Kubotman: pýtaš sa síce v inej téme, ale nechcem reagovať do témy, kam to nepatrí. Potom sa v tom ani boh nevyzná..
Takže keď vykrútiš skrutky na konci hriadeľov, hriadele s nožmi sa dajú stiahnuť dole. Sú nasadené na hriadeli s perom. Čo sa ložísk týka, to neviem. Tie som nemenil. Menil som len simeringy, dali sa tam napasovať normálne u nás dostupné. Čísla si už ale fakt nepamätám. Spomínam si ale, že som musel dať vysústružiť taký krúžok (prstenec), ktorý sa nasadil na hriadeľ medzi ložisko a hriadeľ s motyčkami.
Kubota Aste A-19
Kubota B6000 4WD

Kubotman
Příspěvky: 28
Registrován: stř dub 10, 2013 6:45 pm
Bydliště: Brno

Re: Japonský rotavator

#110 Nový příspěvek od Kubotman »

Rotavátor pro K 6000 jsem zatím demontoval a po důkladném umytí jsem rozluštil japonské popisky. Do skříně se řetězem patří 1 litr PP80, do primárního převodu 0,2 l. Dostal jsem i radu nacpat tam tuk A00 zředěný olejem. Zatím se mi ale nedaří sundat hřídele. Nože jsou stále v ČR k sehnání u známých prodejců, jeden za 340 Kč bez DPH.

Uživatelský avatar
tractor
Příspěvky: 428
Registrován: stř led 01, 2014 4:54 pm
Bydliště: Skalica

Japonský rotavator

#111 Nový příspěvek od tractor »

Potrebujem poradit, a nechcem to sem sice davat ale vo vlakne kde to ma miesto nikto nereaguje, tak skusim sem, lebo Vas sa to tyka, ostany to nemaju , cize len asijske strojeorigos.
Mam rotavator japonec ale nemam k nemu tie kolieska s konstrukciou, potrebujem vediet naco ako preco , princip, chcem si ich tam dat. Dakujem za info.
Predbezne si myslim ze ako je zadny kryt ten je zatlacany pruzinou ktora je na konstrukcii koliesok , ale viac mi to akosi nedava zmysel
Tractor
Rychlejsie to nepojde

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Asijsky rotavator

#112 Nový příspěvek od CB750 »

Ja mám tento rotavátor bez koliesok a sú tam potrebné aby si nastavil hlbku spracovania pôdy. Problém som vyriešil tak že namiesto koliesok som si dal zakružiť ťahokov do valca a som presvedčený že je to lepšie ako kolieska. Spracovanú zem to do istej miery aj zrovná.
Jediný nedostatok vidím v tom že som pri výrobe konkrétnejšie nedefinoval ťahokov. urobili mi to z hrúbky asi 3mm čo je OK,, ale hustota mala byť menšia aby sa to vo vlhkých miestach nelepilo na valec.
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Asijsky rotavator

#113 Nový příspěvek od Antony30011 »

Hoď fotku a mrkni na moje. Já e teda na evropským mám vepředu a podle nich to jede do hloubky - podle mě tam musí být. Pokud máš teda plvoučku. Ale držet to na hydraulice je podle mě blbost

Uživatelský avatar
tractor
Příspěvky: 428
Registrován: stř led 01, 2014 4:54 pm
Bydliště: Skalica

Re: Japonský rotavator

#114 Nový příspěvek od tractor »

Co to je tahokov ???? nechapem akosi, kolieska tam musia byt si aj ja myslim , lebo hydraulika je navolno , ak to budem drzat na hydraulike tak budem kopirovat traktor a to nechcem predsa, to nebude rovne ale hrbate jak svi...., tak co nejaky rozumny zdokumentovany napad ????
Tractor
Rychlejsie to nepojde

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonský rotavator

#115 Nový příspěvek od Antony30011 »

Však sem ti říkal at mrkneš na fotky http://antony30011.rajce.idnes.cz/Vinea ... G_0973.jpg

Uživatelský avatar
tractor
Příspěvky: 428
Registrován: stř led 01, 2014 4:54 pm
Bydliště: Skalica

Re: Japonský rotavator

#116 Nový příspěvek od tractor »

no ved ten odkaz mi tu chybal :-)
u teba su tie kolieska pred rotovatorom, ale ja mam rotovator nie na trojbodovm zavese, ale priamo na takej prirube k yanmaru, ked ho pustim do zeme tak zadne kolesu su od neho mozno 10 cm , takze tadialto cesta nevedie
Tractor
Rychlejsie to nepojde

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonský rotavator

#117 Nový příspěvek od Antony30011 »

Tak co třeba na bok? Jinak ten odkaz je i v podpisu ;-)

Uživatelský avatar
tractor
Příspěvky: 428
Registrován: stř led 01, 2014 4:54 pm
Bydliště: Skalica

Re: Japonský rotavator

#118 Nový příspěvek od tractor »

tak nechcel som ich davat vedla ale za, ako je to original, a ktomu by som potreboval vediet - poznat princip
Tractor
Rychlejsie to nepojde

Uživatelský avatar
Minihansol
Příspěvky: 395
Registrován: sob dub 11, 2009 11:07 pm

Re: Japonský rotavator

#119 Nový příspěvek od Minihansol »

Ja som kolesa pri kúpe rotavátoru nemal. Problém nerovnomerného terénu za rotavátorom sa vyriešil pridaním valca, službu urobí a nevytvára koľaje.
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... &start=135

Uživatelský avatar
tractor
Příspěvky: 428
Registrován: stř led 01, 2014 4:54 pm
Bydliště: Skalica

Re: Japonský rotavator

#120 Nový příspěvek od tractor »

Ja som to videl, len neviem taky valec zohnat , su metrove alebo dvojmetrove, a ja mam 135cm rotavator, ja ani ten valec ale nejako extra nechcem, ja som prave premyslal nad tymi koleckami a tam su na to este tlacne pruziny , a princip potrebujem vediet,lebo ja tie kolieska uz mam nachystane, take zelezne tenke asi 1apol cm a teraz to chcem spachat

Alebo potrebujem detailne fotky rotavatora
Tractor
Rychlejsie to nepojde

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“