MITSUBISHI MT16D

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kopciatko
Příspěvky: 48
Registrován: pát dub 29, 2011 11:22 am
Bydliště: Zlate Moravce

Re: MITSUBISHI MT16D

#46 Nový příspěvek od kopciatko »

Na uzavierke musi byt pruzinka. Uzavierka funguje tak ze zoslapnes pedal ona zaskoci a pod zatazou sama drzi, to znamena uz ked zaskoci netreba pedal drzat, ale ako sa zataz na kolesa znizi (uz prekonas problem a vyhrabes sa ) nastane odlahcenie ozubenia sama vyskoci. funguje to ako zubova spojka pod zatazou sa neda alebo len velmi tazko sa da rozpojit. Ked sa uvolni sila na ozubeni tak pruzinka ju svojou silou vytiahne. suvis medzi brzdami a uzavierkou asi nieje. A brzdy aj mne sem tam zaskripu hlavne ked zabudnem povolit rucnu a idem sa pohnut. MT 16 ma mokre brzdy brzdove oblozenie je v oleji. Pokila si jazdil so zapnutou uzavierkou na nespevnemom povrchu nemal by nastat problem v diferaku horsie by bolo na spevnenom podklade... Ked oriem a smyka sa uzavierka mam zospapnutu dost casto.

Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: MITSUBISHI MT16D

#47 Nový příspěvek od Kuba »

Ano, přesně tak to funguje, jak psal Kopciatko

11radi
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 27, 2013 5:49 am
Bydliště: Hodonín

Re: MITSUBISHI MT16D

#48 Nový příspěvek od 11radi »

Nazdar právě jsem zakoupil Mitsubishi MT16D a potřebuju vyměnit oleje a filtry. Mám dotaz nemáte někdo označení všech filtrů. Já tam mám originále z japonska, kde je vše psané v japonštině. Potřeboval bych vědět olejový do motora, olojevý na hydrauliku, vzduchový a palivový. Dále ně zajímá jaké am lejete oleje a kolik. (Motorový, hydraulika spolus převodovkou).Dík za radu.

Uživatelský avatar
kopciatko
Příspěvky: 48
Registrován: pát dub 29, 2011 11:22 am
Bydliště: Zlate Moravce

Re: MITSUBISHI MT16D

#49 Nový příspěvek od kopciatko »

Blahozelam ku kupe, Pridajte foto, a nech sluzi ja uz mam dva roky moj. Su to dobre stroje zdaju sa male ale porobia velmi vela. :)
Naplne davam do motora olej 10W40 valvoline durablend, alebo nieco podobne. asi cca 3 litre,
filter olejový pasuje - starline OF 0066,(alebo mann W67/1, alebo fram PH4998).
Do chladica chladica beznu nemrznucu zmes(cervena),
vzduchovy filter mann cislo si nepamatam - ale skuste vybrat da kupit aj u nas je sice drahsi ale je pratelny teda da sa umyt a nechat vysusit. Pasuje aj zo skody 100, ale tento povodny ma nakonci taku turbinku a ked som mal zo skody 100 tak ho pokrutilo.
Hydraulicky-prevodovy olej - Shell Donax TD ..... asi 20 litrov - kupujem ako capovany zo suda.Hydraulicky filter baldwin BT 8898 . Je tam kontrolvaci srob.
Palivovy filter pasuje od firmy ALCO MD 467
http://www.olejweb.sk/detail-filtra/6036/produkt-md-467
Pred tento filter som predradil taky malicky filter do hadice.(skoda felicia)
Olej do prednej napravy PP90 . Este sa dava asi 0,3l PP90 na zapinanie prednej napravy, da sa tam najst napustaci srob. ten je zaroven aj kontrolovaci. Na prednej naprave su na portaloch kolies konttrolovacie skrutky potial treba naliat lieva sa navrh do diferenciala, ono to stecie cez loziska do portalov. To je tak skratke, ten hydraulicko prevodovy olej odporucam ten donax, pretoze PP80 je dost husty.

Uživatelský avatar
Ali.Bubu
Příspěvky: 571
Registrován: čtv črc 01, 2010 5:25 pm
Bydliště: Kousek od Kladna

Re: MITSUBISHI MT16D

#50 Nový příspěvek od Ali.Bubu »

Zdravim. Taky blahopřeji ke koupi Mišáka. Já používám filtry:

Filtr palivový HIFI SN 21585, Filtr hydraulický HIFI SH 60134, Filtr vzduchový PA 1865 SN, Filtr olejový Baldwin B-1421.

Tyhle filtry jsem nalezl (identifikoval) podle katalogových čísel.
Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.
Život je souhrn průserů nepravidelně po sobě jdoucích !
Pozdrav každého, když stoupáš vzhůru.Nevíš koho potkáš, až budeš padat dolů....

11radi
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 27, 2013 5:49 am
Bydliště: Hodonín

Re: MITSUBISHI MT16D

#51 Nový příspěvek od 11radi »

Chlapi dík za rady. Doufám, že i já Vám budo moci někdy poradit. Radim

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: MITSUBISHI MT16D

#52 Nový příspěvek od bt66 »

bt66 píše:Zdravím, vymenil som nože na rotavátore, ale nie na origo japonské ale na nože Terra, Vari! Trošku trebalo tie nože pred montážou upraviť, vrtať, rezať. Ešte nemal som možnosť vyskúšať tak "repasovaný" rotavátor, neviem ako sa bude správať pri práci, ale vyzerá to dobre. Ináč cenovo veľmi prijatelná bola tá úprava, mal som náklady cca. 50-60€, +moja robota, kým nové origo japonské nože, sadu na 130cm rotavátor t.j. 30ks, predávajú za cenu cca. 350€. Tu sú aj fotky, rotavátor a už opracované nože pripravené na montáž. Tie čierne som mal iba 24ks, tak som doplnil súpravu s 6ks červenými.
Má niekto skúsenosti s takými alebo podobnými nožami na jap. rotavátore?
Zdravím, no tie rotavátorové nože-motyčky Terra, Vari na japonskom rotavátore žiaľ neosvedčili, sú príliš slabé na taký silný malotraktor. Neodporúčam ich nikomu! Bol som nútený si kúpiť originálne japonské nože, ale dúfam že teraz už niekoľko rokov budem mať kľud.
Ale dnes som vyskúšal nový prírastok strojového parku, plečku-medziriadkový kultivátor. Tu je aj video, žiaľ kvalita obrázku je dosť slabá, a fúkal aj veľmi silný vietor.

http://youtu.be/uVCpS14gaD8

liteonliteon
Příspěvky: 6
Registrován: pon kvě 14, 2012 5:28 pm
Bydliště: Prachatice

Re: MITSUBISHI MT16D

#53 Nový příspěvek od liteonliteon »

Ahoj. Prosím o radu. Jaká je alternativa klínového řemene označeného Mitsuba FM-35 z MT16D ? Jaký mám koupit. Takhle označený jsem nikde na netu nenašel a nemám možnost ho změřit. Moc děkuju. David

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: MITSUBISHI MT16D

#54 Nový příspěvek od bt66 »

liteonliteon píše:Ahoj. Prosím o radu. Jaká je alternativa klínového řemene označeného Mitsuba FM-35 z MT16D ? Jaký mám koupit. Takhle označený jsem nikde na netu nenašel a nemám možnost ho změřit. Moc děkuju. David
Zdravím, ja pôvodne som mal namontovaný obyčajný hladký klinový remeň Mitsubishi MD 017016, je to pravdepodobne original na tento typ motora (L3E). Ale vlani som už musel vymeniť, vymena na typ AVX10-888La, ale ten je už "zubový". Ale dodnes nemám žiadny problém.

Pozri toto:
http://www.kramp.com/shop/action/produc ... Mitsubishi

Uživatelský avatar
Ali.Bubu
Příspěvky: 571
Registrován: čtv črc 01, 2010 5:25 pm
Bydliště: Kousek od Kladna

Re: MITSUBISHI MT16D

#55 Nový příspěvek od Ali.Bubu »

Zdravím majitele Mitsubishi strojů. Prosím o radu. V oblasti hydraulického filtru jsou nějaké trubky. Máte povědomost, co tam dělaj?

http://alibubu.rajce.idnes.cz/hydraulika_mitsu

A ještě jeden dotaz, mezi volantovou tyčí a řídící tyčí je " převodka řízení".Poslední fotka. Ale proč jdou do ní dráty? Ať jsou zapojene nebo odpojené, tak se nic neděje.
Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.
Život je souhrn průserů nepravidelně po sobě jdoucích !
Pozdrav každého, když stoupáš vzhůru.Nevíš koho potkáš, až budeš padat dolů....

Uživatelský avatar
Ali.Bubu
Příspěvky: 571
Registrován: čtv črc 01, 2010 5:25 pm
Bydliště: Kousek od Kladna

Re: MITSUBISHI MT16D

#56 Nový příspěvek od Ali.Bubu »

kopciatko píše:....Hydraulicky-prevodovy olej - Shell Donax TD ..... asi 20 litrov .......
Na základě výše uvedené informace jsem pátral a vypátral, že tento typ olejů nese označení UTTO (universal tractol transmission oil), hodnoty jsou 10W-30 a vyrábí to celé škála výrobců, např. PARAMO GYROL UTTO, TOTAL DYNATRANS, MOGUL TRAKTOL UTTO. Stačí si jen vybrat oblíbenou značku.
Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.
Život je souhrn průserů nepravidelně po sobě jdoucích !
Pozdrav každého, když stoupáš vzhůru.Nevíš koho potkáš, až budeš padat dolů....

liteonliteon
Příspěvky: 6
Registrován: pon kvě 14, 2012 5:28 pm
Bydliště: Prachatice

Re: MITSUBISHI MT16D

#57 Nový příspěvek od liteonliteon »

Prosím prosím o radu, kde u MT16D najdu měrku nebo kontrolní šroub na zkontrolování hladiny oleje v motoru, v převodovce a v hydraulice. Nějak to nemůžeme najít. Nejlépe kdyby byl nějaký obrázek. Předem moc děkuji.

Uživatelský avatar
kopciatko
Příspěvky: 48
Registrován: pát dub 29, 2011 11:22 am
Bydliště: Zlate Moravce

Re: MITSUBISHI MT16D

#58 Nový příspěvek od kopciatko »

Na kontrolu oleja v prevodovke -hydraulike sluzi otvor nalievaci-na srobe je pripevnena mierka. Asi 19litrov hydraulicko-prevod. oleja. Na kontrolu oleja v motori je tiez mierka ako na aute nedaleko olejoveho filtra(uplne v pohode viditelna) asi 3 litre oleja. Na kontrolu hladiny v prednej naprave sluzia dva kontrolne sroby na portaloch oboch kolies. Traktor treba dat na rovinu, a na lavom aj na pravom prednom portaly kolesa su zboku skrutky na kontrolu.Olej PP90. Potial by mala byt hladina oleja v prednom diferenciali a portaloch.

liteonliteon
Příspěvky: 6
Registrován: pon kvě 14, 2012 5:28 pm
Bydliště: Prachatice

Re: MITSUBISHI MT16D

#59 Nový příspěvek od liteonliteon »

Moc děkuju............

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: MITSUBISHI MT16D

#60 Nový příspěvek od bt66 »

Zdravím, peknú nedeľu!
Moja včerajšia robota, zber zemiakov.

http://youtu.be/gIgIPPI6ZRU
Přílohy
20130824_120044.jpg

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“