Kubota

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: Kubota

#901 Nový příspěvek od Kuba »

HONZAD píše:Mám B7001. V některých případech by se hodilo závaží v zadních kolech. Má někdo zkušenost se závažím u malých japonců? Má to smysl? Co takové dotížení zhruba může stát?
Vyrobil jsem je do zadních kol a znát to samozřejmě je. Někde jsem tu o tom psal. Aspoň myslím.

ferror
Příspěvky: 189
Registrován: pon úno 11, 2013 7:55 pm
Bydliště: Dolní Žandov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota

#902 Nový příspěvek od ferror »

Zdravím kubota-kolegy,
jsem šťastným čerstvým majitelem stroje Kubota B7100D s předním nakladačem a vzadu připojeným podkopem (kvůli kterému jsem to koupil).
Stroj na první pohled vypadá velmi zašle, ale mechanicky funguje poměrně dobře. Samozřejmě pár nedostatků má:
1) občas po delším stání (hlavně v mrazech) nejde rejdovat doleva (resp. jde to, ale musí se rozhýbat silou)
2) starter občas jen cvakne
3) funguje jen 1 žhavič
4) dohladka sjeté přední pneu, na zadních je znát výrazné stáří
5) hadice hydrauliky zteřelé, místy vidět opletení
6) uchycení podkopu je předělávané, špatně se přidělává (kvůli zavěšení nakladače, kdy se mezi toto zavěšení nevejde)
7) elektroinstalace je obecně katastrofa - motohodiny nefungují (jsou funkční, ale instalace KO), spínač spojky pro jistotu proklemován (ametérská oprava páky spojky, kdy na spínač nešlo došlápnout), kontrolka oleje chybí, nedobíjí, všechna světla jsou odstraněna, ...
8) kapota je poničena - zlomená. Otvor pro světla je zaplechován. K tomu někdo z kapoty kus plechu odřízl a následně přinýtoval jiný kus (podle dostupných fotek na internetu to originální není).
9) chybí některé pružinky (nevrací se "plyn")
10) nožní plyn je pro lidskou nohu nedostupný...
11) na podkopu chybí jeden zub, další je vyhnutý
12) některé písty mají poškozené pochromování, olej ale nikde neuniká a vše funguje a má sílu
13) zatím všechny čepy jsou buď vymačkané, nebo nahrazeny nevhodnými šrouby
14) chybí několik maznic
15) nakladač je poškozen - prasklé dno lžíce, ale je to drobnost
.
.
.

Stav motohodin je 5814, ale vzhledem k nefunkční elektrice je to asi lež a bůhví, kolikrát se motohodiny už protočily dokola.
Co jsem zatím dal dokupy:
-podařilo se mi v autodílech najít shodný olejový filtr a následně tedy vyměnit olej
-namazal jsem stroj na všech nalezených maznicích
-dokoupil jsem chybějící maznice (tzn. musím je ještě nainstalovat a tyto místa namazat)
-vyměnil jsem kablíky k motohodinám (původní již byly popraskané a ztvrdlé), to samí u spínače spojky
-seřídil jsem brzdy
-musel jsem prodloužit nastavovač spojky, spojku jsem nastavil

Samozřejmě mě ještě hodně práce čeká, například musím sehnat nové žhaviče (nepodařilo se mi najít alternativu), vyměnit olej v převodovce a podkopu... a vyměnit těch pár hadic. Samozřejmě sehnat gumy. Nebudu to zatím moc hrotit, potřebuju aby stroj více pracoval, než byl odstaven kvůli renovacím. Fotky připojím, až je nafotím (jsem mizerný dokumentarista).

Ze stroje jsem nadšený, je nádherně jednoduchý, nic složitého, materiály vypadají kvalitně a robustně. Rád bych každopádně poprosil všechny, kdo mi mohou dát tip či radu, nač si dávat pozor a na co se připravit.

Ferror
VW Oldies Club
SRAZ POSTARŠÍCH (nejen)VOLKSWAGENŮ - STAŘEŠINKY: 1.-4.6.; ATC Jesenice; Jesenice u Rakovníka. Přidej se k nám....

Uživatelský avatar
Buggy
Příspěvky: 935
Registrován: pon lis 02, 2009 11:29 am
Bydliště: +-Bruntál

Re: Kubota

#903 Nový příspěvek od Buggy »

Pánové kdysi jsem tady četl o předních radlicích na Kuboty, připojovaných vzadu - nosník vedený pod traktorem, zdvih zadními rameny převpdem přes kladku. Nevíte někdo kde to bylo, nebo nemáte odkaz či fotku?

Uživatelský avatar
mirec
Příspěvky: 96
Registrován: ned pro 02, 2012 8:48 pm
Bydliště: Lučenec

Re: Kubota

#904 Nový příspěvek od mirec »

Chlapík čo som od neho kupoval moju Kubotu mal radlicu na sneh na tej svojej presne tak riešenú ako píšeš. Ale detaily si už nepamätám. Bolo to niekde na nete znázornené aj schematicky, ale keď to potrebuješ tak ako naschvál.. Ja tiež momentálne riešim hydrauliku dopredu, ale v tej zime sa mi do studenej dielne nechce. Možno ti pomôže aspoň toto:
Obrázek
Obrázek
Kubota Aste A-19
Kubota B6000 4WD

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Kubota

#905 Nový příspěvek od HONZAD »

Podobně má přes kladku vyřešenou radlici na Agrii i edo (fotky http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... &start=375 )
Zvedání má ale vyřešeno pomocí hydraulického pístu pod traktorem.
Na jedněch anglických stránkách jsem viděl toto:
Obrázek
Vpředu je ale také píst.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kubota

#906 Nový příspěvek od microhummer »

Ahoj,
nic proti lankostrojům, ale dodělat hydrauliku do předu není na Kubotě až tak složité.Na víc budeš moct ovládat buďto jen předek či zadek, což je trošku škoda.
Radlice podvázaná rámem pod traktorem je určitě dobře, ale je pak trošku limitující světlá výška a v mém případě z mými 10 palcovými předními koly bych to tahal po zemi :zapomel:
Mám to vymyšleno trošku jinak, jestli počkáš, dodám fotky.
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

starejdaf
Příspěvky: 129
Registrován: ned úno 20, 2011 8:34 pm
Bydliště: Petrovice I

Re: Kubota

#907 Nový příspěvek od starejdaf »

Ja mam radlici vyresenou takto.Kouknete na video, fotky nemam.

http://www.youtube.com/watch?v=-mTiM8liGfc

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kubota

#908 Nový příspěvek od microhummer »

Kuba píše:
HONZAD píše:Mám B7001. V některých případech by se hodilo závaží v zadních kolech. Má někdo zkušenost se závažím u malých japonců? Má to smysl? Co takové dotížení zhruba může stát?
Vyrobil jsem je do zadních kol a znát to samozřejmě je. Někde jsem tu o tom psal. Aspoň myslím.
Ahoj, kolik prosím tě váží závaží do jednoho kola?Díky.
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Kubota

#909 Nový příspěvek od bt66 »

microhummer píše:
Kuba píše:
HONZAD píše:Mám B7001. V některých případech by se hodilo závaží v zadních kolech. Má někdo zkušenost se závažím u malých japonců? Má to smysl? Co takové dotížení zhruba může stát?
Vyrobil jsem je do zadních kol a znát to samozřejmě je. Někde jsem tu o tom psal. Aspoň myslím.
Ahoj, kolik prosím tě váží závaží do jednoho kola?Díky.
Zdravím, ak vzadu máte aspoň 16" kolesá, tak do zadných kolies dajte závažia z TZ-4K-14, 2x50kg, do predných kolies ak máte 12"-ové dajte okrúhle závažia Terra, 2x18kg. A celkom do predu 33 kilové závažie tiež Terra. A stačí!
Přílohy
Fényképek-0045.jpg
Foto-0034.jpg
Foto-0033.jpg
Foto-111.jpg

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kubota

#910 Nový příspěvek od microhummer »

Mám tu nejmenší Kubotku B 5000, vzadu jsou 14 palce, ve předu 10 ( tam už se to rýsuje -váhu neznám, ale budou tam podložky průměru 130mm a tloušťky 70mm -pro sekací kola a na šípové to bude sloužit jako závaží- jen musím nechat udělat delší štefty)

Z čeho tedy dát závaží do zadu ? Díky.
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Kubota

#911 Nový příspěvek od pepa36 »

nechal bych si vypálit na CNCčku nějaké kruhy podle velikosti disku 8)

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Kubota

#912 Nový příspěvek od bt66 »

microhummer píše:Mám tu nejmenší Kubotku B 5000, vzadu jsou 14 palce, ve předu 10 ( tam už se to rýsuje -váhu neznám, ale budou tam podložky průměru 130mm a tloušťky 70mm -pro sekací kola a na šípové to bude sloužit jako závaží- jen musím nechat udělat delší štefty)

Z čeho tedy dát závaží do zadu ? Díky.
V tom prípade do zadných kolies skúste aj z vonkajšej, aj z vnútornej strany montovať tie okrúhle závažia Terra, a máte hneď v oboch kolesách 36kg! Do predných kolies skúste závažia z kolies 2-kolesového malotraktora Fortschritt (foto), hmotnosť neviem. A celkom do predu môže byť tiež ešte závažie Terra 33kg, fotka v predošlom príspevku!
Přílohy
default.jpeg
Naposledy upravil(a) bt66 dne pon úno 25, 2013 10:06 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kubota

#913 Nový příspěvek od microhummer »

Díky,
pokud neseženu vyrobím, snad ve šrotu nějaký polotovar najdu.
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: Kubota

#914 Nový příspěvek od Kuba »

Myslím, že v tom zadku je necelých 40 kg na jednom kole a je to vypálené z 8 na laseru a svařené. Přichycení pod 3 matky na kole.

starejdaf
Příspěvky: 129
Registrován: ned úno 20, 2011 8:34 pm
Bydliště: Petrovice I

Re: Kubota

#915 Nový příspěvek od starejdaf »

Zavazi je dane z Terry,predni radlice taky, je vsak na obouch koncich rozsirena.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“