Yanmar F-7

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
YANMAR F6
Příspěvky: 41
Registrován: čtv zář 16, 2021 9:00 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Yanmar F-7

#166 Nový příspěvek od YANMAR F6 »

Zdravím, na mé F6 je filtr v šroubu, co jde do převodovky pod sedačkou. Je to vyfocené a popsané na str.8-9 tohoto vlákna.

Uživatelský avatar
jajrus
Příspěvky: 186
Registrován: čtv led 27, 2011 10:57 pm
Bydliště: Dolny Kubin

Re: Yanmar F-7

#167 Nový příspěvek od jajrus »

YANMAR F6 píše: stř kvě 15, 2024 6:56 am Zdravím, na mé F6 je filtr v šroubu, co jde do převodovky pod sedačkou. Je to vyfocené a popsané na str.8-9 tohoto vlákna.
viem o tom sitku aj som ho cistil a nic nepomohlo. Mohol by si mi mi natocit video ako rychlo ti dviha prazdne ramena a ked sa zatazia? (napr.: ked sa na ne postavis?)

YANMAR F6
Příspěvky: 41
Registrován: čtv zář 16, 2021 9:00 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Yanmar F-7

#168 Nový příspěvek od YANMAR F6 »

Video natočit můžu, ale nejdříve zítra odpoledne. Co se týče rychlosti i síly zdvihu, tak bych řekl, že jde normálně. Jen mi přijde, po mém předělání (dodělání přední) hydrauliky, že se změnil chod ovládací páky hydrauliky zadních ramen. V první polovině je to "hluché", ramena se začnou zdvihat až od cca poloviny dráhy páky. Jinak zdvih ramen, výška min-max, se nezměnila.

Uživatelský avatar
jajrus
Příspěvky: 186
Registrován: čtv led 27, 2011 10:57 pm
Bydliště: Dolny Kubin

Re: Yanmar F-7

#169 Nový příspěvek od jajrus »

a aky olej davate do prevodovky? ja som tam mal cerveny ATFII GM Dexron II D, vyrobca proauto

YANMAR F6
Příspěvky: 41
Registrován: čtv zář 16, 2021 9:00 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Yanmar F-7

#170 Nový příspěvek od YANMAR F6 »

Typ a výrobce oleje neznám. Barva červená. Prý je to stejný typ jako se leje do posilovačů (serva) řízení u aut. Při dodělávaní čelní hydrauliky, jsem původní olej vypustil, pohledově byl čistý, tak jsem ho tam vrátil zpátky. Rozdíl, co chyběl, jsem dolil olejem červeným do serva.

YANMAR F6
Příspěvky: 41
Registrován: čtv zář 16, 2021 9:00 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Yanmar F-7

#171 Nový příspěvek od YANMAR F6 »

petrn píše: sob říj 09, 2021 6:02 pm Vracím se k tématu,co chybí v těch otvorech v levo dole pod sedačkou. Já mám obsazenou jednou páčkou a tou se zapíná a vypíná 4x4. Kdo ji tam nemá tak je zapojeno stále 4x4. A k té páce ma pravé straně dole vedle volantu se zapína násobná rychlost přední napravy,točí se rychleji.
Obrázek

Obrázek
U té páky v pravo pod/vedle volantu, mám nový poznatek. Při zařazení do polohy k sobě, se změní (zpomalí) i otáčky nahonoveho hřídele. Původně jsem měl vypozorovane snížení rychlosti traktoru. Zjistil jsem to při sečení...

YANMAR F6
Příspěvky: 41
Registrován: čtv zář 16, 2021 9:00 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Yanmar F-7

#172 Nový příspěvek od YANMAR F6 »

jajrus píše: stř kvě 15, 2024 9:07 am
YANMAR F6 píše: stř kvě 15, 2024 6:56 am Zdravím, na mé F6 je filtr v šroubu, co jde do převodovky pod sedačkou. Je to vyfocené a popsané na str.8-9 tohoto vlákna.
viem o tom sitku aj som ho cistil a nic nepomohlo. Mohol by si mi mi natocit video ako rychlo ti dviha prazdne ramena a ked sa zatazia? (napr.: ked sa na ne postavis?)
Video mám natočené, ale nevím jak sem vložit. Formát mp4 prý nepodporuje...

vfisch2202
Příspěvky: 562
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Yanmar F-7

#173 Nový příspěvek od vfisch2202 »

YANMAR F6 píše: stř kvě 15, 2024 6:56 am Zdravím, na mé F6 je filtr v šroubu, co jde do převodovky pod sedačkou. Je to vyfocené a popsané na str.8-9 tohoto vlákna.
Nazdar chlopi.
Došiel mi olej UTTO tak ma čaká výmena. To kde je umiestnený filter je super info. 8) Na majiteľov Y F6, F7 mám dotaz. Okrem toho, že prevodovka je hlučná (hučí za jazdy) sa mi na mojom Yančovi F6 zakusuje páka radenia prevodových stupňov. Niekedy sa stáva, že po vymáčknutí spojky sa ťažšie vyradzuje rýchlosť. :vztek: Dá sa to nejako odstrániť ??? Ináč Yančo maká v kuse.

YANMAR F6
Příspěvky: 41
Registrován: čtv zář 16, 2021 9:00 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Yanmar F-7

#174 Nový příspěvek od YANMAR F6 »

vfisch2202 píše: stř kvě 15, 2024 8:10 pm
YANMAR F6 píše: stř kvě 15, 2024 6:56 am Zdravím, na mé F6 je filtr v šroubu, co jde do převodovky pod sedačkou. Je to vyfocené a popsané na str.8-9 tohoto vlákna.
Nazdar chlopi.
Došiel mi olej UTTO tak ma čaká výmena. To kde je umiestnený filter je super info. 8) Na majiteľov Y F6, F7 mám dotaz. Okrem toho, že prevodovka je hlučná (hučí za jazdy) sa mi na mojom Yančovi F6 zakusuje páka radenia prevodových stupňov. Niekedy sa stáva, že po vymáčknutí spojky sa ťažšie vyradzuje rýchlosť. :vztek: Dá sa to nejako odstrániť ??? Ináč Yančo maká v kuse.
Problém s vyřízením rychlosti (převážně při zastavení v kopci) mám taky. Naučil jsem se nejdřív sešlápnout brzdu a pak spojku. To mi pak většinou jde vyřadit.
Co se týče hlučnosti převodovky - u mého traktoru mi nepřijde hlučná.

Uživatelský avatar
jajrus
Příspěvky: 186
Registrován: čtv led 27, 2011 10:57 pm
Bydliště: Dolny Kubin

Re: Yanmar F-7

#175 Nový příspěvek od jajrus »

aj ja mam to iste, je to asistent rozjazdu do kopca, zvykol som si na to uz

vfisch2202
Příspěvky: 562
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Yanmar F-7

#176 Nový příspěvek od vfisch2202 »

jajrus píše: čtv kvě 16, 2024 7:31 am aj ja mam to iste, je to asistent rozjazdu do kopca, zvykol som si na to uz
To si ako zistil, že je to táto funkcia a nie chyba v prevodovke ? Ta qvalt páka ide niekedy fakt z tuha pri vyraďovaní. :vztek:
Ináč by som tomu bol rád, že ma nečaká nejaký problémik.

YANMAR F6
Příspěvky: 41
Registrován: čtv zář 16, 2021 9:00 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Yanmar F-7

#177 Nový příspěvek od YANMAR F6 »

vfisch2202 píše: čtv kvě 16, 2024 2:24 pm
jajrus píše: čtv kvě 16, 2024 7:31 am aj ja mam to iste, je to asistent rozjazdu do kopca, zvykol som si na to uz
To si ako zistil, že je to táto funkcia a nie chyba v prevodovke ? Ta qvalt páka ide niekedy fakt z tuha pri vyraďovaní. :vztek:
Ináč by som tomu bol rád, že ma nečaká nejaký problémik.
No, mě kolikrát ani vyřadit nešlo. Musel jsem pustit spojku do záběru, sešlápnout brzdu a až pak vyšlápnout znovu spojku. Pak jsem vyřadil.

vfisch2202
Příspěvky: 562
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Yanmar F-7

#178 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Určite to vyskúšam. Dík za návod.

Uživatelský avatar
jajrus
Příspěvky: 186
Registrován: čtv led 27, 2011 10:57 pm
Bydliště: Dolny Kubin

Re: Yanmar F-7

#179 Nový příspěvek od jajrus »

mne to vravel ten predchadzajuci majitel ze to tam tak je. jedine ze by ma ofajcil. traktor mi ale zatial chodi a zvykol som si na to uz

Uživatelský avatar
jajrus
Příspěvky: 186
Registrován: čtv led 27, 2011 10:57 pm
Bydliště: Dolny Kubin

Re: Yanmar F-7

#180 Nový příspěvek od jajrus »

ahojte, viete poradit? vcera som nechal traktor odstaveny s mulcovacom na rucnej brzde zo zapnutym kardanom v miernom kopceku, brzda povolila a traktor sa rozbehol. kym som ho dobehol presiel 10 metrov a skocil som na brzdu. odvtedy mi nejde dvihnut hydraulika. Kardan funguje normalne a hydraulicky treti bod tiez funguje normalne. mohlo sa nieco stat v prevodovke?

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“