Iseki TU 165 f

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Davecz-fm
Příspěvky: 220
Registrován: pon led 05, 2015 12:04 am
Bydliště: Moravskoslezko

Re: Iseki TU 165 f

#46 Nový příspěvek od Davecz-fm »

alaveso píše:ja si myslím, že orie úplne v pohode. Bolo treba zapnúť uzávierku a neprešmykol by ani chlp. Všimnite si, že uzávierka nebola zapnutá.
Přece nebude orat pole se zapnutou uzávěrkou, to by musel pátou na ni celou dobu tlačit, a to by mu pak ta pata mohla upadnout, nebo ještě horší něco urvat v uzaverce :smich:

Pri te prvni orbe to jeste jde, ale jde tam videt ze ta prava radlice jde uz pres pooranou brazdu ta leva se zarezava do travy, a při te druhe orbe uz zajizdi obe do nepororaneho a tam se mu ta leva odlehčená strana se smyka, možná by pomohla voda do zadních kol a nějaké; závaží do předu . A samozřejmě to nastavení pluhu i když si nemyslím že to by neulevilo traktorů, spíše jen ovlivni kvalitu orby.

Gymor
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 22, 2016 6:06 am
Bydliště: Plzeň - jih

Re: Iseki TU 165 f

#47 Nový příspěvek od Gymor »

Zdravím všechny. Máte někdo zkušenost, kde se dají sehnat věci na vodní pumpu? Začala mě lehce kapat. Děkuji

Uživatelský avatar
Nestor.Kea
Příspěvky: 242
Registrován: ned kvě 22, 2011 11:49 am
Bydliště: Čadca

Re: Iseki TU 165 f

#48 Nový příspěvek od Nestor.Kea »

Iseki TU 180f

Gymor
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 22, 2016 6:06 am
Bydliště: Plzeň - jih

Re: Iseki TU 165 f

#49 Nový příspěvek od Gymor »

Díky za tip.

Uživatelský avatar
iseki155
Příspěvky: 32
Registrován: stř lis 30, 2016 9:49 pm
Bydliště: PSIARE

Re: Iseki TU 165 f

#50 Nový příspěvek od iseki155 »

Ahojte chlapi, som tu nový no už dávnejšie čítam vaše príspevky. Taký pluh ako ťahá Rasťo mám aj ja za TU155 a úplná pohoda 8) ...Japonca mám od 2011 investícia cca 500e z toho gumy 300 takže spokojnosť ,ved porobím sebe a fušky to zaplatia len keby som stíhal.
Máme zimu idem trochu zreparovať mulčovač a hlavne rotavátor. Chcem sa opýtať či niekto menil gufero alebo čo je na tom rotavátore ,proste tečie olej tam kde je reťazový prevod a náhon na nože.

:rally:

Uživatelský avatar
rastik156
Příspěvky: 100
Registrován: pon kvě 27, 2013 4:48 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: Iseki TU 165 f

#51 Nový příspěvek od rastik156 »

Nazdar kluci. Trochu odskocim od témi a len na ukažku ako sa u nas bavia chlapci .....

Obrázekimage upload no compression


a obcas sa pri praci moze aj toto stat :

Obrázekgifs upload

Merilu
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 04, 2016 6:25 pm
Bydliště: Šaľa

Re: Iseki TU 165 f

#52 Nový příspěvek od Merilu »

mikiki píše:Kdyby jezdil 6 dní v týdnu a jen 5 hodin, bylo by to 30 hodin za týden * cca 37 let = strašných cca 57.000 mth. a to tedy určitě ten můj nemá :) tedy asi nemá :tyty:
:shock: zdravim páni......ja mam na tie motohodiny taki nazor ze hocico mozu urobyt s traktorom naozaj hocico ale par detailov usveci stav,,,verte mi len to musi pozriet clovek ktori sa v tom vyzna a ten stale nie je k dispozicii....skoda. preto sa odporuca.......aj ja som tak kupoval ze ,,,pred renovaciou a uz najlepsie priamo z kontajnera,,,,samozrejme ten kto kupuje ojetinu,,musi ratat aj s opravou,,,,ved uznajte inak by som kupil za 7,,8,,litrov novy a nemusime listovat na forach,,,, 8) Palo.

Uživatelský avatar
rastik156
Příspěvky: 100
Registrován: pon kvě 27, 2013 4:48 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: Iseki TU 165 f

#53 Nový příspěvek od rastik156 »

Chlapi čo tu niesu rovnake stroje , ked tu nikto nedava žiadne prispevky ani fotky ? už tu nieje čo čitat . Chcem ist cez tyžden menit olej v prevodovke na mojom kocurovi a chcem sa spytat či tu uz niekto menil olej ? Aky olej pouzivate ,a ked ho vypustite kolko ho asi bude ? Staci ho dolievat len cez napuštaci otvor alebo ešte treba niekde na inom mieste ?
Niekto tu pisal že pouzit len Dexoll 2 a niekto zas PP80 tak neviem , ved je to len obyčajna prevodovka ...
Tak skuste niečo napísat ...

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Iseki TU 165 f

#54 Nový příspěvek od ladiki »

rastik156: tak si vše pročítej pořádně! Za sebe si myslím, že je tu toho dost! Je tu i hodně lidí co olej již měnili. Ale Tvůj způsob ptaní, je takový svérázný :jazyk:

A nebo jinak. Dej tam tu PP80 a po roce napiš své zkušenosti.......

jojo0608
Příspěvky: 11
Registrován: ned říj 23, 2016 8:08 am
Bydliště: Trnava

Re: Iseki TU 165 f

#55 Nový příspěvek od jojo0608 »

Do prevodovky je odporúčaný olej viskoznej triedy SAE 80W, výkonnostnej triedy API GL-4. Tie kritéria spĺňa aj PP80. Keď chceš ale olej s lepšími vlastnosťami pre použitie v traktoroch, kde je potrebné okrem mazania prevodoviek a koncových hriadeľov ešte zabezpečiť dobrú funkčnosť mokrých bŕzd, spojok a hydraulických systémov, potom zvol radšej traktorový hydraulicko-prevodový olej.
Ja som použil Mol Farm kvôli výrobcom deklarovanej dobrej čerpateľnosti za studena (pre čelný nakladač).
Iseki TU 217 F

Gymor
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 22, 2016 6:06 am
Bydliště: Plzeň - jih

Re: Iseki TU 165 f

#56 Nový příspěvek od Gymor »

Zdravím. Řešil jste někdo náhradní kolo v případě defektu venku. Přední kolo jsem minulý týden vyřešil vyklínováním nápravy a dojel jsem domů po třech, ale se zadním by to neklaplo. Přemýšlel jsem, že bych upravil kolo "vétřiesky".

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Iseki TU 165 f

#57 Nový příspěvek od kucmar »

Gymor píše:Zdravím. Řešil jste někdo náhradní kolo v případě defektu venku. Přední kolo jsem minulý týden vyřešil vyklínováním nápravy a dojel jsem domů po třech, ale se zadním by to neklaplo. Přemýšlel jsem, že bych upravil kolo "vétřiesky".
Kdyz mi prasknul vzadu plast, tak jsem pomalu dojel. Prece je to jenom kus poctiveho materialu 8) .

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Iseki TU 165 f

#58 Nový příspěvek od ladiki »

tak tak, pokud nemáš něco hodně těžkého v ramenách, tak dojedeš i s prázdnou pneu....

Uživatelský avatar
kladyvo
Příspěvky: 47
Registrován: čtv bře 28, 2013 11:00 pm
Bydliště: Modra

Re: Iseki TU 165 f

#59 Nový příspěvek od kladyvo »

rastik156 píše:Zdravim pani traktoristi.
Nedavno som mal kubotu B 7000 no vymenil som ju za Iseki TU 165 f. No ked som mal Kubotu tak som mal velku inšpiraciu tu od kolegu z ciech a je na tomto vlakne " Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu " . Doporučujem každemu si to pozriet čo ten chlap dokáže a dokazal , lebo ked to vidim niektorých co dokažu tak by som to radšej nechal v stodole zhnit a nie to vešat na net. :evil:

Ja som začal s prerabanim tažneho zariadenia , lebo orginal by som utrhol hned pri prvom zaprahnuti , tak ked bude hotove tak ho tu zavesim a potom mozem aj tank tahat. Kupil som aj pluhy origo , ale este aj tam sa musia spravit drobne upravy . Mam v plane aj dvojnapravovu vlecku , no chcel by som ju poriesit neako univerzalne aby z toho mohol byt aj klaničak na drevo. Mam ku traktoru aj rotavator no aj ten potrebude drobne doladenie vo forme hrudorezu .
Všetko to zavisi hlavne od mangelky a samo financii , ale dufam ze to dlho nepotrva a spravim aj mangelku aj traktor a bude klud . Hihihi



Nazdar,uz si robil ten rotavator ? Ja som tam mal taky robeny valec,no uz mam nachystany hrudorez. Takto to pracovalo,no lepila sa na to zem a preto uz mam pripraveny hrudorez.
https://www.youtube.com/watch?v=c1PZY7gd0zA&t=14s

Uživatelský avatar
rastik156
Příspěvky: 100
Registrován: pon kvě 27, 2013 4:48 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: Iseki TU 165 f

#60 Nový příspěvek od rastik156 »

Nazdar , este som sa k tomu rotavatoru nedostal , no musim to uz pomaly zacat riesit lebo jar pride ani sa nenazdame. Zatial riesim vlecku za traktor . Som zvedavy ako sa bude spravat ,lebo som mal kedysi Kubotu B 7000 a mal som pozicanu ten klanicat co su foto hore a islo tov poho tak som zvedavy na tuto :
Obrázekscreenshot windows

Obrázekimages

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“