Čínské malotraktory

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
FrantaK
Příspěvky: 63
Registrován: úte úno 23, 2016 8:08 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Čínské malotraktory

#736 Nový příspěvek od FrantaK »

Myslím, že platí pořád, že Čína vyrábí šmejdy, to samé v Evropě Poláci a částečně Itálie.
Hinomoto N 239D
Shibaura P155F

Chip&Dale
Příspěvky: 986
Registrován: pon úno 03, 2014 1:44 pm
Bydliště: Velhartice

Re: Čínské malotraktory

#737 Nový příspěvek od Chip&Dale »

FrantaK píše:Myslím, že platí pořád, že Čína vyrábí šmejdy, to samé v Evropě Poláci a částečně Itálie.
Ne, neplati.

Plati, ze z Ciny se k nam vozi smejdy, ktere si nasi obchodnici pro nas objednaji.

Ja v Cine objednavam polotovary, komponenty a material, ktery ma lepsi kvalitu, nez dodavaji firmy v Evrope s tuzemskou vyrobou. Cinan, na rozdil od Evropana, prizpusobuje kvalitu cene, kterou mu za to das. Chces sroub za deset centu? Bude za deset centu. Chces ten stejny za dolar? Bude za dolar. To v Evrope nezname. Tady je treba pet vyrobcu a maji ceny od dolaru do dvou dolaru. Pri temer stejne kvalite. Cina to ma jinak. Je na kupci, jakou kvalitu si objedna a zaplati. Pokud Cinanovi zaplatis, dostanes spickovou kvalitu a porad je to levnejsi, jak v Evrope, nebo treba USA.

Nesud podle toho, co koupis cinskeho u nas na krame. Bavoraci take rikaji, ze co Cech, to zlodej aut. Na cinske smejdy musis nadavat u nasich dovozcu, kteri si na tom pakuji kapsy.

Podivej se treba na masove konzervy vyrabene v Holandsku. V Kauflandu v Cesku je prodavaji a maji 30 % masa a nebo je to jen maso strojove oddelene. Priteli, ty uplne STEJNE, od STEJNEHO vyrobce koupis v Nemecku a maji 80 % masa. Proc? No pry mame my Cesi jine chutove bunky...

Nebo snad muzes rict, ze Holandane vyrabeji smejdy? Ne, nevyrabeji smejdy. Jen presli na cinsky system.
Cim vetsi kladivo, tim vetsi odbornik...

FrantaK
Příspěvky: 63
Registrován: úte úno 23, 2016 8:08 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Čínské malotraktory

#738 Nový příspěvek od FrantaK »

Nesouhlasím,
pokud si budu vybírat mezi novým čínským traktorem a japonským starým strojem, cena bude stejná,
vyberu si starý japonský stroj.
Čínský traktor bude po 25 letech provozu hromadou šrotu.
Hinomoto N 239D
Shibaura P155F

Zahradník
Příspěvky: 86
Registrován: pon led 31, 2011 1:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Čínské malotraktory

#739 Nový příspěvek od Zahradník »

Určitě čína se za poslední dobu posunula s kvalitou do předu. Já bych spíše potřeboval poradit jaký čínský malotraktor koupit. Sice mám jednoho japonce, ale je bez SPZ. Pak mám ještě jednoho zetora, ale ten zas má boudu a pod stromy se s nim nevejdu. Přibyli mi pozemky mimo moji vesnici. Tak jsem přemýšlel, že bych si koupil ještě jednoho malotraktora nejlépe bez kabiny. A zhruba se stejným výkonem jako je můj japonec, kvůli nářadí. A vychází mi jinma 204E nebo jinma 244E . Tak se chci zeptat jakou zkušenost máte s těmito traktory. Nebo mi poraďte jiný typ. Děkuji za každý nápad.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čínské malotraktory

#740 Nový příspěvek od Antony30011 »

Tak si, Franto nesouhlas, ale Chip ma pravdu. Cina ti doveze to, co si zaplatis. Aneb kdyz budes chtit traktor za 100 tis bude to smejd, za pul mice uz to bude za neco stat a za trictvrte to bude klasa stroj. Cina se dosr posunula a nejen ze vyrabi velkou vetsinu dilu a sklada pro znackovy, umi i skvele kopirovat.

Chip&Dale
Příspěvky: 986
Registrován: pon úno 03, 2014 1:44 pm
Bydliště: Velhartice

Re: Čínské malotraktory

#741 Nový příspěvek od Chip&Dale »

FrantaK píše:Nesouhlasím,
pokud si budu vybírat mezi novým čínským traktorem a japonským starým strojem, cena bude stejná,
vyberu si starý japonský stroj.
Čínský traktor bude po 25 letech provozu hromadou šrotu.
Ne, mylis se. Kup si cinsky traktor, ktery se vyrabi pro export do Australie. A budes mit uplne stejny pomer cena/kvalita, jako z Japonska.

Pokud koupis ZA STEJNE PENIZE ve STEJNE TRIDE traktor z Ciny a z Japonska pro export do Australie, nebo na Novy Zealand, budes mit stejne kvalitni produkt. Tak to dnes je.

Hele, napriklad: predloni jsem koupil 115ku flexu Makita. Stala 1200 Kc, v zelezarstvi v Cesku. Rikal jsem si - Makita, za ty prachy... a skutecne na krabici "made in Japan". Mam doma jeste druhou flexu, cinskou, tu mam primo z Ciny, taky 115ka a stala $55 nekdy pred 8 lety. Ktera myslis, ze se posrala drive? (napoveda: Makita, zkrat na vinuti rotoru).

Opravdu nesmis globalizovat podle toho, co vidis az tady v Cesku. I ty Fotony, kdyz budes shanet v Cine, tak zjistis, ze se vyrabeji v mnoha kvalitach a to pritom budes koukat jen na jednu fabriku! Nebavim se o tom, ze je vyrabi kdejakej Cinan z dilu nekde v garazi. A hlavne - pokud chces treba srovnavat Foton s Japoncem, pak musis ve stejne tride najit stejne drahy traktor, coz u funglovek bude tak trosku problem, protoze je to jako srovnavat Mercedes a Skodovku pred 30 lety. To je to, co delas. Srovnavas vec, ktera byla puvodne draha nova, s veci, ktera je umyslne vyrobena mene kvalitni a tedy levna.

Srovnavej stejne nove ve stejne tride. A zjistis, ze naopak problem Japonska je v tom, ze NEUMI vyrobit levnejsi vec v nizsi kvalite. A to je to, co chce 90 % lidi. Kecaji, jak hledjai kvalitu, ale chteji levny smejd, jen si to nechteji priznat.
Naposledy upravil(a) Chip&Dale dne pon kvě 02, 2016 10:06 am, celkem upraveno 1 x.
Cim vetsi kladivo, tim vetsi odbornik...

Chip&Dale
Příspěvky: 986
Registrován: pon úno 03, 2014 1:44 pm
Bydliště: Velhartice

Re: Čínské malotraktory

#742 Nový příspěvek od Chip&Dale »

Zahradník píše:Určitě čína se za poslední dobu posunula s kvalitou do předu. Já bych spíše potřeboval poradit jaký čínský malotraktor koupit. Sice mám jednoho japonce, ale je bez SPZ. Pak mám ještě jednoho zetora, ale ten zas má boudu a pod stromy se s nim nevejdu. Přibyli mi pozemky mimo moji vesnici. Tak jsem přemýšlel, že bych si koupil ještě jednoho malotraktora nejlépe bez kabiny. A zhruba se stejným výkonem jako je můj japonec, kvůli nářadí. A vychází mi jinma 204E nebo jinma 244E . Tak se chci zeptat jakou zkušenost máte s těmito traktory. Nebo mi poraďte jiný typ. Děkuji za každý nápad.
Tyto konkretni traktory neznam, z vlastni zkusenosti jen mohu rict, ze pokud bydlis nekde v sikmem terenu, tak si kup hlavne traktor, na ktery sezenes do kol zavazi. Ty male cinske traktory jsou vratke jaxvina. Vim o cem mluvim, nekolikrat jsem to mel malem na boude. Jsou to proste lehke a pomerne vysoke masiny.
Cim vetsi kladivo, tim vetsi odbornik...

FrantaK
Příspěvky: 63
Registrován: úte úno 23, 2016 8:08 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Čínské malotraktory

#743 Nový příspěvek od FrantaK »

Chip&Dale píše:
FrantaK píše:Nesouhlasím,
pokud si budu vybírat mezi novým čínským traktorem a japonským starým strojem, cena bude stejná,
vyberu si starý japonský stroj.
Čínský traktor bude po 25 letech provozu hromadou šrotu.
Ne, mylis se. Kup si cinsky traktor, ktery se vyrabi pro export do Australie. A budes mit uplne stejny pomer cena/kvalita, jako z Japonska.

Pokud koupis ZA STEJNE PENIZE ve STEJNE TRIDE traktor z Ciny a z Japonska pro export do Australie, nebo na Novy Zealand, budes mit stejne kvalitni produkt. Tak to dnes je.

Hele, napriklad: predloni jsem koupil 115ku flexu Makita. Stala 1200 Kc, v zelezarstvi v Cesku. Rikal jsem si - Makita, za ty prachy... a skutecne na krabici "made in Japan". Mam doma jeste druhou flexu, cinskou, tu mam primo z Ciny, taky 115ka a stala $55 nekdy pred 8 lety. Ktera myslis, ze se posrala drive? (napoveda: Makita, zkrat na vinuti rotoru).

Opravdu nesmis globalizovat podle toho, co vidis az tady v Cesku. I ty Fotony, kdyz budes shanet v Cine, tak zjistis, ze se vyrabeji v mnoha kvalitach a to pritom budes koukat jen na jednu fabriku! Nebavim se o tom, ze je vyrabi kdejakej Cinan z dilu nekde v garazi. A hlavne - pokud chces treba srovnavat Foton s Japoncem, pak musis ve stejne tride najit stejne drahy traktor, coz u funglovek bude tak trosku problem, protoze je to jako srovnavat Mercedes a Skodovku pred 30 lety. To je to, co delas. Srovnavas vec, ktera byla puvodne draha nova, s veci, ktera je umyslne vyrobena mene kvalitni a tedy levna.

Srovnavej stejne nove ve stejne tride. A zjistis, ze naopak problem Japonska je v tom, ze NEUMI vyrobit levnejsi vec v nizsi kvalite. A to je to, co chce 90 % lidi. Kecaji, jak hledjai kvalitu, ale chteji levny smejd, jen si to nechteji priznat.
Bohužel jsi mě nepřesvědčil,
přeji Ti, aby Ti ten čínskej šrot vydržel co nejdéle provozuschopnej.
Pořídil jsem si 2 japonce cca 25 let staré, nádherná práce.
Já mám kladivo Makitu víc jak 10 let a měním akorát uhlíky,
pak jsem si koupil jakýsi čínský šrot z Makra flexa 230 a po pulroce se rozvalila převodovka, bylo to v záruce, ani jsem to nejel reklamovat a hodil jsem to do "hnoje".
Hinomoto N 239D
Shibaura P155F

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čínské malotraktory

#744 Nový příspěvek od Antony30011 »

Srovnávat makitu a šrot z makra, jak jsi správně napsal, je úplně mimo mísu :vysmech: to je jak srovnávat koloběžku a Superba :pohlavek:

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Čínské malotraktory

#745 Nový příspěvek od other-side »

Tak moc bych si přál, aby ta cena korespondovala s kvalitou.

Chip&Dale
Příspěvky: 986
Registrován: pon úno 03, 2014 1:44 pm
Bydliště: Velhartice

Re: Čínské malotraktory

#746 Nový příspěvek od Chip&Dale »

FrantaK píše:
Chip&Dale píše:
FrantaK píše:Nesouhlasím,
pokud si budu vybírat mezi novým čínským traktorem a japonským starým strojem, cena bude stejná,
vyberu si starý japonský stroj.
Čínský traktor bude po 25 letech provozu hromadou šrotu.
Ne, mylis se. Kup si cinsky traktor, ktery se vyrabi pro export do Australie. A budes mit uplne stejny pomer cena/kvalita, jako z Japonska.

Pokud koupis ZA STEJNE PENIZE ve STEJNE TRIDE traktor z Ciny a z Japonska pro export do Australie, nebo na Novy Zealand, budes mit stejne kvalitni produkt. Tak to dnes je.

Hele, napriklad: predloni jsem koupil 115ku flexu Makita. Stala 1200 Kc, v zelezarstvi v Cesku. Rikal jsem si - Makita, za ty prachy... a skutecne na krabici "made in Japan". Mam doma jeste druhou flexu, cinskou, tu mam primo z Ciny, taky 115ka a stala $55 nekdy pred 8 lety. Ktera myslis, ze se posrala drive? (napoveda: Makita, zkrat na vinuti rotoru).

Opravdu nesmis globalizovat podle toho, co vidis az tady v Cesku. I ty Fotony, kdyz budes shanet v Cine, tak zjistis, ze se vyrabeji v mnoha kvalitach a to pritom budes koukat jen na jednu fabriku! Nebavim se o tom, ze je vyrabi kdejakej Cinan z dilu nekde v garazi. A hlavne - pokud chces treba srovnavat Foton s Japoncem, pak musis ve stejne tride najit stejne drahy traktor, coz u funglovek bude tak trosku problem, protoze je to jako srovnavat Mercedes a Skodovku pred 30 lety. To je to, co delas. Srovnavas vec, ktera byla puvodne draha nova, s veci, ktera je umyslne vyrobena mene kvalitni a tedy levna.

Srovnavej stejne nove ve stejne tride. A zjistis, ze naopak problem Japonska je v tom, ze NEUMI vyrobit levnejsi vec v nizsi kvalite. A to je to, co chce 90 % lidi. Kecaji, jak hledjai kvalitu, ale chteji levny smejd, jen si to nechteji priznat.
Bohužel jsi mě nepřesvědčil,
přeji Ti, aby Ti ten čínskej šrot vydržel co nejdéle provozuschopnej.
Pořídil jsem si 2 japonce cca 25 let staré, nádherná práce.
Já mám kladivo Makitu víc jak 10 let a měním akorát uhlíky,
pak jsem si koupil jakýsi čínský šrot z Makra flexa 230 a po pulroce se rozvalila převodovka, bylo to v záruce, ani jsem to nejel reklamovat a hodil jsem to do "hnoje".
Samozrejme, vsak take co cekas v Makru :vysmech:

Evidentne jsi nepochopil, o cem pisu. Pust to z hlavy. Jestli ti muzu neco doporucit, udelej si s rodinou dovolenou v Cine, na Hainanu. Dneska aby se clovek bal nekam v Evrope vytahnout paty a pokud treba volis Jizni Ameriku, nebo Latinskou Ameriku, tak Cina vyjde urcite levneji. Proc to ale pisu - v Cine pochopis raz dva, o cem pisu. Zajdi si do prvni autopujcovny a pujc si cinske auto. Tohle auto nikdy neuvidi evropsky trh, to ti garantuju. A budes cumet. A takto to muzes brat pres kdejaky vyrobek. Najednou zjistis, ze oni tam maji take kvalitni veci. Jen se to k nam proste nevozi, protoze nas trh by se z toho totalne posral a take by si na tom nemel kdo mastit kapsu.

Jde jen o to, ze Cinane umi vyrobit i sracky. To ale my v Evrope neumime (mozna Polaci se snazi :) ) a Japonci to take neumi. Japoncu je na tech peti ostrovech jako much a musi se uzivit exportem, jinak by pochcipali. Takze nemuzou na ten maly prostor nacpat fabriky, ktere by je otravily, ktere delaji jeste manufakturou, apod. Japonci musi pouzivat stroje a tim padem musi mit vetsi uzitnou hodnotu. Neumi proste delat levne sracky, ktere by po nich jinak evropsti obchodnici tuze radi kupovali.

Proste, ty tvrdis, ze vsechno Cinske jsou sracky. To je ta pitomost. Ale je samozrejme pravda, ze kazda levna sracka, byt nova, je horsi, jak stara kvalitni vec. To ti nikdo nerozporuje. Kapisto? :)
Cim vetsi kladivo, tim vetsi odbornik...

Chip&Dale
Příspěvky: 986
Registrován: pon úno 03, 2014 1:44 pm
Bydliště: Velhartice

Re: Čínské malotraktory

#747 Nový příspěvek od Chip&Dale »

other-side píše:Tak moc bych si přál, aby ta cena korespondovala s kvalitou.
Ona samozrejme koresponduje. Ale u vyrobce, ne u obchodnika.
Cim vetsi kladivo, tim vetsi odbornik...

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Čínské malotraktory

#748 Nový příspěvek od other-side »

No právě.
Chip&Dale píše:
other-side píše:Tak moc bych si přál, aby ta cena korespondovala s kvalitou.
Ona samozrejme koresponduje. Ale u vyrobce, ne u obchodnika.

FrantaK
Příspěvky: 63
Registrován: úte úno 23, 2016 8:08 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Čínské malotraktory

#749 Nový příspěvek od FrantaK »

Chipe, mimo jsi evidentně Ty,
do Číny nepojedu dokud tam budou komunističtí otrokáři.
Už se k tomuto tématu vyjadřovat nebudu, to bych se za chvíli dověděl, že Kubánci žijí v luxusu.
Chápu, že chválíš čínský traktor když sis jej koupil, těžko někdo přizná, že si koupil šmejd z Číny.:-)
Hinomoto N 239D
Shibaura P155F

Chip&Dale
Příspěvky: 986
Registrován: pon úno 03, 2014 1:44 pm
Bydliště: Velhartice

Re: Čínské malotraktory

#750 Nový příspěvek od Chip&Dale »

FrantaK píše:Chipe, mimo jsi evidentně Ty,
do Číny nepojedu dokud tam budou komunističtí otrokáři.
Už se k tomuto tématu vyjadřovat nebudu, to bych se za chvíli dověděl, že Kubánci žijí v luxusu.
Chápu, že chválíš čínský traktor když sis jej koupil, těžko někdo přizná, že si koupil šmejd z Číny.:-)
:) Je to marny, nebudu plytvat casem, presvedcit te o obchode rozhodne nepotrebuju. :)

A pokud cestujes po zemich jen podle ideologickeho presvedceni, tak to tedy moc velkou cast sveta neuvidis. Tvoje volba. Pak se ale nelze divit, ze jsi mimo realitu. Mozna, ze Chorvatsko je pro tebe ok, ale mel bys to zvazit zejmena pote, co Albrightova jasne priznala, ze za bombardovanim a rozdelenim Jugoslavie byla i ona a take se ukazalo, ze v Kosovu mela vyborny kseft s GSM za tri ctvrti miliardy, takze jeji zajem na vytvoreni tohoto statu byl enormni. Co na tom, ze odtud vsichni utikaji a jedinym produktem pro zapad je fet. Tihle otrokari ti zcela jiste take vadi, ze ano? 8)

Mimochodem tato pani verejne priznala i to, ze schvaluje pul milionu mrtvych deti pri bombardovani Iraku. Tak co, do USA si take nezajedes, co? :)

Ja po svete cestuju, abych neco videl. A protoze tam neziju, tak mam v pazi mistni pomery. Ty se treba nikdy nepodivas do Saudske arabie, protoze je tam saria, otrokarsky system, ponizovani zen a SAE podporuji IS. Ja to vidim tak, ze sice je politicky odsuzuju, ale podivat se do Dubaje na zavody F1 je proste fajn zazitek. Chapu ale tvoje zasady 8) a rozhodne bych ti to nenutil.

A Japonsko samozrejme take neuvidis, protoze ty prasarny, co udelali v Indonesii a ktere vedly k jejich vstupu do valky, byly samozrejme hnus. A vubec se nebavim o masakru v Nankingu, kde vyrezavali i tehotnym zenam plody z tela. Tam bys vubec nemel jezdit. :)

Mimochodem, ten DF uz nemam, protoze na to, na co jsem ho porizoval, to splnil a dal nemel vyuziti. Prodal jsem ho cloveku z teto konference, ktery s nim dela dal.
Naposledy upravil(a) Chip&Dale dne pon kvě 02, 2016 10:40 pm, celkem upraveno 1 x.
Cim vetsi kladivo, tim vetsi odbornik...

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“