Iseki TA215

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
rytepo
Příspěvky: 23
Registrován: ned zář 01, 2013 4:05 pm
Bydliště: Jabloňov

Re: Iseki TA215

#31 Nový příspěvek od rytepo »

Zdar .Udělal jsem dneska vejlet ,abych se ze Sekáčem trochu sžil .A zjistil jsem fakta: Minus je že máli být na daném místě včas ,musí oprav du zavčas virazit a vzlášť po merových cestách(přemýšlím nad odpruženou sedačkou :'( ),ale to je z negativních poznatků VŠE!Možná jen že je malej rozchod kol ,tak je horší jízda v kolejíj po Zetoru.
Plusy:Obratnost ,pruchodnost terenem,ovadatelnost 8) z deseti možných dávám 11!
Výkon je určo dostačující a přesahuje možnosti tunovího trakturku. :ano: .pojedu dvakrát.
Přední pohon je to nejlepší ,Sekáče může zahrabat jedině řidičova blbost.Parádně podrží při brždění motorem z kopce.
Měl jsem po něm šáhnout už dřív,místo toho jsem dával kapky v lese čtyřkuli,kerá se z toho léčí dodneska.
musím zmermomocnit nějakýho fotografa a dát sem nějakej obrázek.

Uživatelský avatar
Bielan
Příspěvky: 402
Registrován: pon říj 13, 2014 8:54 am
Bydliště: okr. Opava

Re: Iseki TA215

#32 Nový příspěvek od Bielan »

Jojo. S tou ovladatelností a průchodností japonského traktůrku Ti musím dát za pravdu - dneska jsem s Kubotkou řádil při odklízení sněhu a když už se mi konečně podařilo Kubotu zahrabat, tak pomohla uzávěrka a zase jsem lítal. Kdybych měl ten mokrý sníh odklízet ručně, tak bych to dělal dvě hodiny a byl bych hotovej. Takhle to bylo za 20 minut a ještě jsem se vyblbnul. 8)
ISEKI TA247F
ex KUBOTA Bulltra B1-17
Karosa ŠD11
Karosa LC735
Neoplan Tourliner
ex Karosa LC936XE

rytepo
Příspěvky: 23
Registrován: ned zář 01, 2013 4:05 pm
Bydliště: Jabloňov

Re: Iseki TA215

#33 Nový příspěvek od rytepo »

Já musím upravit radlici z Tekačka ,takže zatím hrnu ručo.Ale jestli bude to bílí svinstvo padat jak slibujou rosničky tat si musímpospíšit.
Ječtě se zmíním o startech.Sekáč stojí v garáži (+10 C) a chytne na kejchnutí bez žhavení ,jenom má zezačátku málo nafty
čož během pár vteřin vyrovná.Budu mu muset vyčlenit jednu noc ve venkovním byvaku a skusit ho natočit za studena :typek:

rytepo
Příspěvky: 23
Registrován: ned zář 01, 2013 4:05 pm
Bydliště: Jabloňov

Re: Iseki TA215

#34 Nový příspěvek od rytepo »

Já musím upravit radlici z Tekačka ,takže zatím hrnu ručo.Ale jestli bude to bílí svinstvo padat jak slibujou rosničky tat si musímpospíšit.
Ječtě se zmíním o startech.Sekáč stojí v garáži (+10 C) a chytne na kejchnutí bez žhavení ,jenom má zezačátku málo nafty
čož během pár vteřin vyrovná.Budu mu muset vyčlenit jednu noc ve venkovním byvaku a skusit ho natočit za studena :typek:

Jenda z jihu
Příspěvky: 55
Registrován: pon srp 11, 2014 8:28 am
Bydliště: Týn nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Iseki TA215

#35 Nový příspěvek od Jenda z jihu »

Rytepo: Odpružená sedačka by byla možná fajn (taky jsem o ní přemýšlel), ale myslím že si hodně schováš ovládací prky na bocích - protože odpruženou sedačkou dost zvedneš výšku sedáku. V mém (určitě i ve tvém) provedení bych přišel o pohodlnou možnost zapnutí předku a ovládání hydrauliky bych asi měl jen na prsty. Šlo by asi prodloužit všechnny ovladače, ale to je takové bolestné. Ale samozřejmě když ti to bude po chuti udělej a třeba se nechám inspirovat :)
K těm plusům není co dodat - je to všechno pravda. Ikdyž ten plnej rejd je tak na pole nebo louku kde mi to bude fuk jak bude vypadat trávník. Koupil jsem na předek nové pneu a na dvorku se snažím už plný rejd neaplikovat - přípomíná to spíše se mi tam někdo projel s bránama :)

Bielan: Dalo by se říct že se těším až někde zapadnu či zůstanu, ale zatím se to prostě nějak nepovedlo :) Až to nastane tak se snad dostanu ven sám :)

K tomu startování - naše iseki má podávací čerpadlo. Nechávám ho chvíli běžet (žhavení taky) a pak startuju s plným plynem a ubírám. Je mi to trochu proti srsti ale zima je proti srsti všem. Nebo startuje za zimy někdo jinak?

rytepo
Příspěvky: 23
Registrován: ned zář 01, 2013 4:05 pm
Bydliště: Jabloňov

Re: Iseki TA215

#36 Nový příspěvek od rytepo »

Zdar.Jendo , s natažením nafty máš pravdu,nechám zapnutej kliček na 1,až pochvilce startuju ,bez plynu.Zjistil jsem že se mi nevrací
lanko až do spodní polohy,takže motor mi točí o pár otáček víc na volnoběh.A to ho prodejce promazávál,ale ten bovden je protaženej do eska ,takže skusím dát na páku čerpadla měkou pružínu.
Taky mě při přidání plynu zapištěl kliňák,kterej jsem chtěl z preventivních důvodů vyměnit.Byl hodně ouzkej,šponovák na doraz a leštil už dno na šajbě.Takže jsem hned měnil .Mě tam pasoval AV 10x975.Ale ty to můžeš mít jiný.
Sedačku bych chtěl jenom upravit, že bych ji jenom odklopil a strčil tam silemblok.Podobně to mám na starým traktoru.

Jenda z jihu
Příspěvky: 55
Registrován: pon srp 11, 2014 8:28 am
Bydliště: Týn nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Iseki TA215

#37 Nový příspěvek od Jenda z jihu »

Ahoj, Za tepla jsem taky startoval na volnoběh - bez problému. Jen ještě pozor na jednu hloupost která mě potkala v lese na podzim. Zastavil jsem se strojem do kopce a za půl hodiny jsem byl rád že jsem nastartoval. Podle mě prostě a jednoduše spadla nafta. Ptal jsem se na to laciny a říkal mi abych ještě zkontroloval baňku s filtrem jestli tam není vzduch, od té doby jsem se na to nedostal.
Jinak to ovládání plynu je japonština sama o sobě. Ale funguje to tak to neřeším.
Řemen u mě zatím v pohodě, ikdyž zdál se volnější, ale není to tak hrozné...
Tu sedačku asi taky budu řešit podobně, přední "osičku" nechám a na zadní části vyměním ten plechový bazmek za něco měkčího a pružnějšího. To určitě trochu rázům pomůže. Myslel jsem předtím že chceš vyměnit celou sedačku - po té možnosti jsem právě taky koukal, ale všechny jsou děsně vysoké.

rytepo
Příspěvky: 23
Registrován: ned zář 01, 2013 4:05 pm
Bydliště: Jabloňov

Re: Iseki TA215

#38 Nový příspěvek od rytepo »

Zdar.Zejtra bych měl jet do lesa,uvidim jak mu bude vonět práce.

rytepo
Příspěvky: 23
Registrován: ned zář 01, 2013 4:05 pm
Bydliště: Jabloňov

Re: Iseki TA215

#39 Nový příspěvek od rytepo »

Zdar.Dneska zkouška v lese na ostro dopadla na 1-.CHybí závaží na předku (už ja cestě cca 60kg)Sekáč místy pochodoval po zadních.Vadí mi zapínání špéry,než ten pedál nohou najdu ,tak si hovím v půlmetroví díře.Zapomínám odbrzdt :zly: .To bylo to malinký mínus.
Ale jinak nemá chybu . V porostu se propletu jak s koněm a při těch 11 metrácích tahá jako bejk 8)

Jenda z jihu
Příspěvky: 55
Registrován: pon srp 11, 2014 8:28 am
Bydliště: Týn nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Iseki TA215

#40 Nový příspěvek od Jenda z jihu »

Ahoj, čtu rád že test dopadl v lese dopadl dobře. Já byl v lese jen s károu, klády jsem netahal, všechny stromy byly při cestě.
Uzávěrka má ten pedál podle mě umístěný dobře, je to spíš o zvyku - nechceš o něj zavadit přece pokaždé když lezeš dolů ze stoje a nebo naopak. Dá se jet skoro na volnoběh díky těm převodům, tak sundej nohu z plynu a měj ji připravenou před pedálem.
Jinak to aretování brzdy je tak nějak i můj boj - ale časem si člověk zvykne. Poznáš hned proč nejedeš 8) a je určitě lepší zapomenout odbrzdit než zapomenout zabrzdit - zeptej se na BOZP :smich:

rytepo
Příspěvky: 23
Registrován: ned zář 01, 2013 4:05 pm
Bydliště: Jabloňov

Re: Iseki TA215

#41 Nový příspěvek od rytepo »

:prace: Zdar.Konečně jsem zprovoznil a odskoušel kuželový štipač.Fachčí to parádně 8) Přivezl jsem závaží (60 kg)Krásně to tam pasuje ,jen udělat držení.Jdu fotit

Jenda z jihu
Příspěvky: 55
Registrován: pon srp 11, 2014 8:28 am
Bydliště: Týn nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Iseki TA215

#42 Nový příspěvek od Jenda z jihu »

Zdar rytepo, nějak nám to usnulo. Já se těšil na fotky a ty zatím beztak lítáš po lese a kupuješ naftu když je tak "levná" :)
My jsme doma zprovoznili brány, trochu okoukali, trochu domysleli a snad budou vyhovovat. Foto můžu nahodit až je dáme do nějaké barvičky..
Přemýšlím teď o tom zahrnování brambor. Jestli už jste někdo nějaký systém řešil a vyřešil rád se nechám inspirovat.
Moc se mi líbí toto, ale je to strašně velké a použitelné jednou do roka.
http://youtu.be/qCamPH4As6o
Takže uděláme asi jen radličky a uvidíme jak to půjde.

rytepo
Příspěvky: 23
Registrován: ned zář 01, 2013 4:05 pm
Bydliště: Jabloňov

Re: Iseki TA215

#43 Nový příspěvek od rytepo »

Zdar.Jendo omlouvám se za slibené fotky.nafocený to je,ale mám moc pikselu na fotáku a nemůžu najít jak je z teho canona vytřepat.Po lese nelítám,přemejšlím nad hydr.výstupem pro sklápění vleku.A pořizuju haluzchrupku :typek: od Bystroně .Ten sazeč jsem měl obdobně,bez sezení,chodily jsme v brázdě.Byl to rám z50ky učka ,ve předu dvě předradličky za který ústily trubky na vhazování sadby a 1/2 m za tři radličky zaklapěly.Na okopání jsem přední radličky sundal.Není to z mojí hlavy,ale okopčený od DOBREHO a chytrého souseda. 8)

rytepo
Příspěvky: 23
Registrován: ned zář 01, 2013 4:05 pm
Bydliště: Jabloňov

Re: Iseki TA215

#44 Nový příspěvek od rytepo »

Jendo přiznej se .Takle teď řádíš? :rally: http://www.youtube.com/watch?v=hnR_vy8Zmu0

Jenda z jihu
Příspěvky: 55
Registrován: pon srp 11, 2014 8:28 am
Bydliště: Týn nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Iseki TA215

#45 Nový příspěvek od Jenda z jihu »

Ahoj, přiznám se že už jsem to viděl. Nejsem to já, já si svého mazlíka cením, ale kdo ví.. třeba jednou sžijeme na tolik že nám tohle nebude cizí :)
Dělám si srandu.. Na můj vkus je to na stroj už přehnaná sranda, ale jak se říká - proti gustu............

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“