JD 5080R

JohnDeere, Case, Ford, MF,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaJD
Příspěvky: 255
Registrován: pát zář 28, 2007 9:42 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JD 5080R

#46 Nový příspěvek od JirkaJD »

Chudej farmar píše:s tou plynulou nevim, rikal mi to kamos co dela u stromu :-/ jeste z nej vytahnu naky rozumy.

jinak urcite sem se nespletl, plynula prevodovka je na tezke polní prace nevhodná! ma velké ztraty na prenosu sily... ja jsem se tez rozhodoval mezi plynulou nakonec vyhral plnej powershift coz je neco jako plynula ale porat je to mechanická prevodovka. ten power quad nebo jak se to pise je dobrej do 150k vykonu traktoru, kamarad mam JD 7930 (200k) a mit tam prevodovku kde musis radit mechanicky pakou a mas jen 4 kvalty pod zatizenim je fakt ubohost, pro me opravdu nepochopitelné kdyz stare 7 rady (7x00 a 7x10) meli plnejpowershift coz znamena vsechny kvalty pod zatižením a ty prevodovky byly spolehlivé. prej nova rada 7 R uz ma zas plnej powershift jako alternativu prevodovky.
Chudej farmar má vpodstatě pravdu .
Autoquad - základní převodovka
Autopower - převodovka na silnici
Powerschift - převodovka do těžkých polních prací
U toho autopoweru on do pole patří a nepatří , pokud pracuje s vývodovým hřídelem tak ano , akorát ta spotřeba u autopoweru je vyší.
Jinak tady v družstvě maj taky 7930 s autoquad převodovkou a obsluha na to taky nadává hlavně když jezdí s překládacím vozem na 20t a v kopci prostě než přeřadí tak stojí a pak se stim blbě rozjíždí s nákejma 25 až 30t za prdelí.Takže souhlas ale na něco je to převodovka dobrá.
Já osobně sem zastáncem Powerschiftu.
Zetor 4011

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JD 5080R

#47 Nový příspěvek od Chudej farmar »

JirkaJD píše:
Chudej farmar píše:s tou plynulou nevim, rikal mi to kamos co dela u stromu :-/ jeste z nej vytahnu naky rozumy.

jinak urcite sem se nespletl, plynula prevodovka je na tezke polní prace nevhodná! ma velké ztraty na prenosu sily... ja jsem se tez rozhodoval mezi plynulou nakonec vyhral plnej powershift coz je neco jako plynula ale porat je to mechanická prevodovka. ten power quad nebo jak se to pise je dobrej do 150k vykonu traktoru, kamarad mam JD 7930 (200k) a mit tam prevodovku kde musis radit mechanicky pakou a mas jen 4 kvalty pod zatizenim je fakt ubohost, pro me opravdu nepochopitelné kdyz stare 7 rady (7x00 a 7x10) meli plnejpowershift coz znamena vsechny kvalty pod zatižením a ty prevodovky byly spolehlivé. prej nova rada 7 R uz ma zas plnej powershift jako alternativu prevodovky.
Chudej farmar má vpodstatě pravdu .
Autoquad - základní převodovka
Autopower - převodovka na silnici
Powerschift - převodovka do těžkých polních prací
U toho autopoweru on do pole patří a nepatří , pokud pracuje s vývodovým hřídelem tak ano , akorát ta spotřeba u autopoweru je vyší.
Jinak tady v družstvě maj taky 7930 s autoquad převodovkou a obsluha na to taky nadává hlavně když jezdí s překládacím vozem na 20t a v kopci prostě než přeřadí tak stojí a pak se stim blbě rozjíždí s nákejma 25 až 30t za prdelí.Takže souhlas ale na něco je to převodovka dobrá.
Já osobně sem zastáncem Powerschiftu.
jo to je presne to co jsem mel na mysli.. pak jsou ty 4 kvalty pod zateží malo musi pres skupinu dolu jenze to uz je jak u zetora spojka a uz stojis... a kdyz se rozjedes tak musis treba jeste o jednu skupinu dolu.. jenze kdyz se traktor roztahne tak by sel zas o skupinu vejs ale nastava stejne problem nepreradi protoze ho to zastavý.. to se u plného powershiftu stat nemuže tam se radi plynule nahoru a dolu :) je to pak znat hlavne na spotrebe kdy se volí kvlaty jak je treba a nejni omezovan zadnou skupinou.... ale rikam tak u traktoru nad 150k. pokud bych si kupoval 120k poníka do lisu sekacek atd urcite by mi skupinová prevodovka vubec nevadila :)
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

lnemar
Příspěvky: 79
Registrován: pát dub 03, 2009 2:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JD 5080R

#48 Nový příspěvek od lnemar »

jelen píše:
Peetan píše:Krásně univerzálně využitej traktor. 8)
Kolik pořidíš tahat s tím iglandem aby se nestavěl na prdel?
S tou spotřebou máš pravdu. Taky mi každý měření vychází nižší. Tak doufám, že to bude ještě pokračovat.
Traktor jsem kupoval právě takovej,abych za něj zapojil stroje co už mám a nemusel kupovat větší.Jinak na tahání s tím Iglandem by byla jednoznačně lepší 6ková řada.Tento je moc lehkej a krátkej.To co mám na fotce tak táhnu 3,5m3 a jel v poho.Největší problém je při tažení kratších a silných kusů.Pokuď ale táhnu celé délky za vršky zvládne bez problému 5m3.Vše je ale o váze těch klad,tahově je to proti 73ce tank.Protože mě ale živí zemědělství a opravy ,tak to kolik táhnu, mě moc netrápí.Těch pár stovek kubíků ročně :)
Dnes jsem tankoval ,tak na tahání s Iglandem a prohrnování silnic spotřeba na 19,5mth/78l.Prostě ty jeleny žerou jako kráva :smich:

No jo, jeleni jsou fakt nenažraný :vysmech: ...ale hlavně v hlavách některých " národních umělců"...ta spotřeba je fakt super, s NH 5040 jsem se nedostal pod 5l/Mth a 7711 od Zetoru bere standartně kolem 6l/Mth....komfort je ale jinde. JD bez předsudků 8)
Začněte jakkoliv a kdekoli, ono se později ukáže jak dál....

Uživatelský avatar
JirkaJD
Příspěvky: 255
Registrován: pát zář 28, 2007 9:42 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JD 5080R

#49 Nový příspěvek od JirkaJD »

Chudej farmar píše:
JirkaJD píše:
Chudej farmar píše:s tou plynulou nevim, rikal mi to kamos co dela u stromu :-/ jeste z nej vytahnu naky rozumy.

jinak urcite sem se nespletl, plynula prevodovka je na tezke polní prace nevhodná! ma velké ztraty na prenosu sily... ja jsem se tez rozhodoval mezi plynulou nakonec vyhral plnej powershift coz je neco jako plynula ale porat je to mechanická prevodovka. ten power quad nebo jak se to pise je dobrej do 150k vykonu traktoru, kamarad mam JD 7930 (200k) a mit tam prevodovku kde musis radit mechanicky pakou a mas jen 4 kvalty pod zatizenim je fakt ubohost, pro me opravdu nepochopitelné kdyz stare 7 rady (7x00 a 7x10) meli plnejpowershift coz znamena vsechny kvalty pod zatižením a ty prevodovky byly spolehlivé. prej nova rada 7 R uz ma zas plnej powershift jako alternativu prevodovky.
Chudej farmar má vpodstatě pravdu .
Autoquad - základní převodovka
Autopower - převodovka na silnici
Powerschift - převodovka do těžkých polních prací
U toho autopoweru on do pole patří a nepatří , pokud pracuje s vývodovým hřídelem tak ano , akorát ta spotřeba u autopoweru je vyší.
Jinak tady v družstvě maj taky 7930 s autoquad převodovkou a obsluha na to taky nadává hlavně když jezdí s překládacím vozem na 20t a v kopci prostě než přeřadí tak stojí a pak se stim blbě rozjíždí s nákejma 25 až 30t za prdelí.Takže souhlas ale na něco je to převodovka dobrá.
Já osobně sem zastáncem Powerschiftu.
jo to je presne to co jsem mel na mysli.. pak jsou ty 4 kvalty pod zateží malo musi pres skupinu dolu jenze to uz je jak u zetora spojka a uz stojis... a kdyz se rozjedes tak musis treba jeste o jednu skupinu dolu.. jenze kdyz se traktor roztahne tak by sel zas o skupinu vejs ale nastava stejne problem nepreradi protoze ho to zastavý.. to se u plného powershiftu stat nemuže tam se radi plynule nahoru a dolu :) je to pak znat hlavne na spotrebe kdy se volí kvlaty jak je treba a nejni omezovan zadnou skupinou.... ale rikam tak u traktoru nad 150k. pokud bych si kupoval 120k poníka do lisu sekacek atd urcite by mi skupinová prevodovka vubec nevadila :)


Tak tak ty 4 násobiče na každou skupinu nestačeji . Holt musí přemejšlet na jakej kvalt asi ject , aby nemusel řadit a vystačil si s násobičema a ty si řadí budto sám a nebo automat.Jinak třeba do rotaček nebo podmítače , plouhu ta převodovka stačí .
A stou spotřebou nafty táta jezdí na 8330 s převodovkou powerschift a když se jezdí na tech 1800ot/min při kterých píšou nejvyžší výkon a nejnižší spotřebu chodí chvílema i za 4l/ha se 6m diskovou sečkou samozdřejmě záleží na podmínikách a na spoustě jiných věcech jen sem tim chtěl říct že i takovéto spotřeby se dá docílit pokud o to člověk stojí.
Zetor 4011

jelen
Příspěvky: 56
Registrován: pát dub 16, 2010 7:01 pm

Re: JD 5080R

#50 Nový příspěvek od jelen »

Pár fotek z jelení práce.
Ještě k té spotřebě.Na 9,6h spolkl 40l nafty s aditivem.Práce 2/3 nakladač,1/3 odvoz obilí.Prostě žerou :smich:
Přílohy
Resize of DSCN2823.JPG
Resize of DSCN2822.JPG
Resize of DSCN2809.JPG
Resize of DSCN2803.JPG
Resize of DSCN2782.JPG
Resize of DSCN2775.JPG
Resize of DSCN2770.JPG

Uživatelský avatar
Zetor 6211
Příspěvky: 469
Registrován: stř led 02, 2008 7:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JD 5080R

#51 Nový příspěvek od Zetor 6211 »

Vypadá pěkně, jak to jezdí? Bez poruch? Až vzpomeneš, vyfot prosím tě ten vnitřek
Zetor 6245(s motorem7201)
Nothing runs like a Deere :-)

Uživatelský avatar
Citron
Příspěvky: 405
Registrován: úte říj 21, 2008 9:37 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: JD 5080R

#52 Nový příspěvek od Citron »

jelen píše:Pár fotek z jelení práce.
Ještě k té spotřebě.Na 9,6h spolkl 40l nafty s aditivem.Práce 2/3 nakladač,1/3 odvoz obilí.Prostě žerou :smich:
Jakej jsi měl před tím traktor, než jsi si pořídil JD?
Celej svět se v kravskou prdel obrátil .....

Uživatelský avatar
Lesák88
Příspěvky: 2216
Registrován: pon říj 05, 2009 6:05 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: JD 5080R

#53 Nový příspěvek od Lesák88 »

7341... píše to na začátku.

Jinak parádní fotky 8) je to fešák!

jelen
Příspěvky: 56
Registrován: pát dub 16, 2010 7:01 pm

Re: JD 5080R

#54 Nový příspěvek od jelen »

Zatím jsem neměl čas nafotit ten vnitřek kabiny ,tak tady je aspoň odkaz .Je to celkem pěkně udělaný

http://johndeeredistributor.cz/index.ph ... ry/Rada-5R

jelen
Příspěvky: 56
Registrován: pát dub 16, 2010 7:01 pm

Re: JD 5080R

#55 Nový příspěvek od jelen »

Něco málo fotek
Přílohy
Resize of PB170604.JPG
Resize of DSCN3443.JPG
Resize of PB170602.JPG
Resize of DSCN3435.JPG
Resize of DSCN3368.JPG
Resize of DSCN3346.JPG

Uživatelský avatar
Vinea 30Hp Comfort
Příspěvky: 3585
Registrován: pát úno 13, 2009 2:52 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: JD 5080R

#56 Nový příspěvek od Vinea 30Hp Comfort »

Pěkný fota 8)
ZETOR 5211

Uživatelský avatar
Citron
Příspěvky: 405
Registrován: úte říj 21, 2008 9:37 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: JD 5080R

#57 Nový příspěvek od Citron »

jelen píše:Něco málo fotek
Ty držíš doma dva pluhy, nebo ten čtverák už nemáš. Jinak moc pěkný fotky
Celej svět se v kravskou prdel obrátil .....

jelen
Příspěvky: 56
Registrován: pát dub 16, 2010 7:01 pm

Re: JD 5080R

#58 Nový příspěvek od jelen »

Ten červený Jupiter jsem měl pár dní, jenom na zkoušku. :)

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: JD 5080R

#59 Nový příspěvek od tomous »

Zdar Jelen. Jaká je spokojenost s rotačkou Kuhn? Já mám v plánu na jaro EXACT 325D z Pelhřimova,ale ještě dumám. Dík. Tom

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JD 5080R

#60 Nový příspěvek od Chudej farmar »

tomous píše:Zdar Jelen. Jaká je spokojenost s rotačkou Kuhn? Já mám v plánu na jaro EXACT 325D z Pelhřimova,ale ještě dumám. Dík. Tom
na to se vykasli... kup si kuhn nebo krone, ostatní jsou hodne daleko za temahle dvouma
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Odpovědět

Zpět na „Americké stroje“