JD 5055 E

JohnDeere, Case, Ford, MF,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
jirka.jc
Příspěvky: 205
Registrován: sob led 30, 2010 12:12 pm

JD 5055 E

#1 Nový příspěvek od jirka.jc »

má někdo zkušenost s tímhle typem?

jirka.jc
Příspěvky: 205
Registrován: sob led 30, 2010 12:12 pm

Re: JD 5055 E

#2 Nový příspěvek od jirka.jc »

techagro 2010
Přílohy
P1060157.JPG
P1060156.JPG
P1060156.JPG

Uživatelský avatar
Qěták
Příspěvky: 275
Registrován: úte říj 28, 2008 4:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: JD 5055 E

#3 Nový příspěvek od Qěták »

jirka.jc píše:má někdo zkušenost s tímhle typem?
Řada 5 E je nejjenodušší, tudíž nejlevnější jelen. Ale myslim, že by se neměl do ČR dovážet.
Deutz-Fahr ganz klar

jirka.jc
Příspěvky: 205
Registrován: sob led 30, 2010 12:12 pm

Re: JD 5055 E

#4 Nový příspěvek od jirka.jc »

na techagru byl vystavenej a byla u něj i cena. pravda je, že nic víc nám k němu nějak nemohli říct :)

Uživatelský avatar
Qěták
Příspěvky: 275
Registrován: úte říj 28, 2008 4:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: JD 5055 E

#5 Nový příspěvek od Qěták »

jirka.jc píše:na techagru byl vystavenej a byla u něj i cena. pravda je, že nic víc nám k němu nějak nemohli říct :)
Tak asi se to nějak změnilo v Mechanizaci Zemědělství psali ,že se o tom bude ještě jednat.
Deutz-Fahr ganz klar

Uživatelský avatar
eclipse
Příspěvky: 195
Registrován: sob úno 13, 2010 9:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JD 5055 E

#6 Nový příspěvek od eclipse »

Já nevim ale jak je to zelenožlutý tak to zaručeně musí být kvalita. 8) :)
ale mě spíš zaujala ta 75 co byla vystavená.
Zetor 6911,7711,7745,5211,JD6830Premium,JD6420Premium,UNK320,Case 527

jirka.jc
Příspěvky: 205
Registrován: sob led 30, 2010 12:12 pm

Re: JD 5055 E

#7 Nový příspěvek od jirka.jc »

eclipse píše:Já nevim ale jak je to zelenožlutý tak to zaručeně musí být kvalita. 8) :)
ale mě spíš zaujala ta 75 co byla vystavená.
no tak kvalita snad jo, určitě by nechtěli kazit pověst značky. ale vyrábí to v indii :smich:
přijde mi to parádní, malej, robusní, výkon 41 kw, to je jako 6245, převody (3+1)*3

lnemar
Příspěvky: 79
Registrován: pát dub 03, 2009 2:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JD 5055 E

#8 Nový příspěvek od lnemar »

jirka.jc píše:na techagru byl vystavenej a byla u něj i cena. pravda je, že nic víc nám k němu nějak nemohli říct :)
Jaká byla ta cenovka? Možno SZ, Díky.
Začněte jakkoliv a kdekoli, ono se později ukáže jak dál....

jirka.jc
Příspěvky: 205
Registrován: sob led 30, 2010 12:12 pm

Re: JD 5055 E

#9 Nový příspěvek od jirka.jc »

lnemar píše:
jirka.jc píše:na techagru byl vystavenej a byla u něj i cena. pravda je, že nic víc nám k němu nějak nemohli říct :)
Jaká byla ta cenovka? Možno SZ, Díky.
nějak se mi ta SZ nedaří :) bylo to rovných 500 tisíc za verzi bez boudy

Uživatelský avatar
Qěták
Příspěvky: 275
Registrován: úte říj 28, 2008 4:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: JD 5055 E

#10 Nový příspěvek od Qěták »

jirka.jc píše:
lnemar píše:
jirka.jc píše:na techagru byl vystavenej a byla u něj i cena. pravda je, že nic víc nám k němu nějak nemohli říct :)
Jaká byla ta cenovka? Možno SZ, Díky.
nějak se mi ta SZ nedaří :) bylo to rovných 500 tisíc za verzi bez boudy
To je dobrá cena, ale bez kabiny ho u nás nepřihlásíš. :rohy:
Deutz-Fahr ganz klar

jirka.jc
Příspěvky: 205
Registrován: sob led 30, 2010 12:12 pm

Re: JD 5055 E

#11 Nový příspěvek od jirka.jc »

Qěták píše:
jirka.jc píše:
lnemar píše:
jirka.jc píše:na techagru byl vystavenej a byla u něj i cena. pravda je, že nic víc nám k němu nějak nemohli říct :)
Jaká byla ta cenovka? Možno SZ, Díky.
nějak se mi ta SZ nedaří :) bylo to rovných 500 tisíc za verzi bez boudy
To je dobrá cena, ale bez kabiny ho u nás nepřihlásíš. :rohy:
ani když má bezpečnostní rám? to snad jo, ne? třeba viniční snad taky nejsou všechny s boudou a značky maj...
a třeba tady je nabízí www.danhel.cz

lnemar
Příspěvky: 79
Registrován: pát dub 03, 2009 2:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JD 5055 E

#12 Nový příspěvek od lnemar »

jirka.jc píše:
lnemar píše:
jirka.jc píše:na techagru byl vystavenej a byla u něj i cena. pravda je, že nic víc nám k němu nějak nemohli říct :)
Jaká byla ta cenovka? Možno SZ, Díky.
nějak se mi ta SZ nedaří :) bylo to rovných 500 tisíc za verzi bez boudy
Moc díky - to je fakt zajímavá cenovka. Trošku mě mrzí, že jsem na techagru o tento stroj nezavadil - u Stromu jsme byli, ale děti mě táhli hlavně k jejich hračkám... :smich: Hodně tam propagovali řadu 5R , verzi M za cenu od 777 kkč - to by mohlo trošku rozproudit českou roklinu. Před necelým měsícem mi nabízel dealer NH v "akční "nabídce osekanou 5040 ( ale totálně osekanou) za cca 850 kkč. JD chyběla oproti základu jen klima a měl jiný výfuk, jinak vše potřebné.K tomu přihlášení- jsme součást EU a tam lze přihlásit jakýkoliv traktor s evropským certifikátem, tuším CE, takže ani u nás už naštěstí nedělají problémy :pohar:
Jenom pro porovnání - základní cenovka Zetoru proxima Cabrio 64 Hp začínala na cca 580 kkč...asi by se dalo něco usmlouvat, ale stejně. Výbava podobná, na ten zetor jsem koukal a myslím že první déšt v terénu by lehce odstavil část elektroinstalace-vůbec to nebylo chráněné. U JD jsem koukal na 4520 ( menší a o dost dražší než 5055e:zly: ), kde to prodejce po předváděčce komplet vystříkal wapkou a bez problémů - bylo to takové...propracovanější.
Začněte jakkoliv a kdekoli, ono se později ukáže jak dál....

jirka.jc
Příspěvky: 205
Registrován: sob led 30, 2010 12:12 pm

Re: JD 5055 E

#13 Nový příspěvek od jirka.jc »

Moc díky - to je fakt zajímavá cenovka. Trošku mě mrzí, že jsem na techagru o tento stroj nezavadil - u Stromu jsme byli, ale děti mě táhli hlavně k jejich hračkám... :smich: Hodně tam propagovali řadu 5R , verzi M za cenu od 777 kkč - to by mohlo trošku rozproudit českou roklinu. Před necelým měsícem mi nabízel dealer NH v "akční "nabídce osekanou 5040 ( ale totálně osekanou) za cca 850 kkč. JD chyběla oproti základu jen klima a měl jiný výfuk, jinak vše potřebné.K tomu přihlášení- jsme součást EU a tam lze přihlásit jakýkoliv traktor s evropským certifikátem, tuším CE, takže ani u nás už naštěstí nedělají problémy :pohar:
Jenom pro porovnání - základní cenovka Zetoru proxima Cabrio 64 Hp začínala na cca 580 kkč...asi by se dalo něco usmlouvat, ale stejně. Výbava podobná, na ten zetor jsem koukal a myslím že první déšt v terénu by lehce odstavil část elektroinstalace-vůbec to nebylo chráněné. U JD jsem koukal na 4520 ( menší a o dost dražší než 5055e:zly: ), kde to prodejce po předváděčce komplet vystříkal wapkou a bez problémů - bylo to takové...propracovanější.[/quote]

ano, ten john vypadal velice kompaktně. elektrika (mimochodem minimalizovaná - je to traktor prim. pro ŽV, takže světla, starter, klakson, budíky) je schovaná pod haupnou, která je z jednoho dílu. celé je to dost masívní a jde na to dát normální čelák (john deere 533 i humpolec 120). s zetorem bych to ani moc neporovnával, konkurence je spíš deutz agrolux, popř. agrokid, ale agrolux je o dost dražší a agrokid daleko míň robusní než 5E řada. člověk taky musí vědět, co od toho chce.

jirka.jc
Příspěvky: 205
Registrován: sob led 30, 2010 12:12 pm

Re: JD 5055 E

#14 Nový příspěvek od jirka.jc »

http://manuals.deere.com/omview/OMSJ12062_16/?tM=

zrovna koukám, že u verze bez synchronizovaný převodovky doporučujou při řazení (nejen redukcí, ale i rychlostí) zastavit a po přeřazení znovu se rozjet... to neumí amíci řadit s meziplynem, nebo to nejde?
každopádně v ČR je v nabídce verze se synchronizovanou převodovkou. co myslíte, jak se asi dělá s tou převodovkou 3+1 a tři redukce?

lnemar
Příspěvky: 79
Registrován: pát dub 03, 2009 2:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JD 5055 E

#15 Nový příspěvek od lnemar »

jirka.jc píše:http://manuals.deere.com/omview/OMSJ12062_16/?tM=

zrovna koukám, že u verze bez synchronizovaný převodovky doporučujou při řazení (nejen redukcí, ale i rychlostí) zastavit a po přeřazení znovu se rozjet... to neumí amíci řadit s meziplynem, nebo to nejde?
každopádně v ČR je v nabídce verze se synchronizovanou převodovkou. co myslíte, jak se asi dělá s tou převodovkou 3+1 a tři redukce?
Moc bych "amíky" nepodceňoval...předpokládám, že nesynchronizovaná verze půjde do "zemí třetího světa" či jak je nazýváme :D
Začněte jakkoliv a kdekoli, ono se později ukáže jak dál....

Odpovědět

Zpět na „Americké stroje“