DT 75

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: DT 75

#376 Nový příspěvek od Johny1490 »

Mám na predaj dve S hriadele na predné kolo. Su fungel nové, ešte zo starej zásoby. Pokial by mal niekto zaujem tak napište SS a dohodneme sa.

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: DT 75

#377 Nový příspěvek od nabocklish »

Johny, je toto možné? Zrovna včera jsem to dělal...
Hřídel jsem koupil novou od Charváta. A až mi ležela doma, našel jsem jednu ve svých zásobách :smich: BTW Nemáš jednu novou kompletní kladku?
Obrázek Obrázek Obrázek
image ru

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: DT 75

#378 Nový příspěvek od Johny1490 »

To nemam, mam teraz dve tie osky, mal som kopec dielov ale uz je všecko preč.
Kolko stala ta S hriadel nova jak to neni tajné?

Tom T
Příspěvky: 325
Registrován: ned lis 11, 2007 6:20 pm
Bydliště: Mutěnice
Kontaktovat uživatele:

Re: DT 75

#379 Nový příspěvek od Tom T »

Bohužel nás navždy opustil po těžké nemoci náš kolega a kamarád JANO, kapacita v oboru a encyklopedie při opravách našich strojů Dt,RS,bolgar... :'(
Zetor,Tatra,

božo
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 18, 2012 11:22 pm
Bydliště: Tisovec

Re: DT 75

#380 Nový příspěvek od božo »

Dnes po mesačnej pauze som na mojej dt nevedel zaradiť rýchlosť ani vyradiť. Spojkové ložisko chodí asi zalepená lamela. Máte nejakú dobrú radu. Spojka je hydraulická.

sustodp
Příspěvky: 363
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: DT 75

#381 Nový příspěvek od sustodp »

a ked chces zaradit tak pocut zuby?

božo
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 18, 2012 11:22 pm
Bydliště: Tisovec

Re: DT 75

#382 Nový příspěvek od božo »

Zuby počuť, proste spojka nevypína. Neviem či je len zalepená lamela (spojkové ložisko chodí keď stlačím spojku)alebo tam je iná chyba.

Tom T
Příspěvky: 325
Registrován: ned lis 11, 2007 6:20 pm
Bydliště: Mutěnice
Kontaktovat uživatele:

Re: DT 75

#383 Nový příspěvek od Tom T »

Pokud dřív fungovalo vše normálně,jde servo a je dost oleje ,tak mně napadají dvě závady.
1.Po nastartování a sešlápnutí spojky se kardan točí - je slepená spojka,většinou po dlouhé odstávce-někdy se podaří odlepit prudkým zabržděním za jízdy při sešlápnuté spojce.
2.Pokud se kardan zastaví po sešlápnutí spojky a přesto nejde zařadit - vypadl čep nebo táhlo pro blokování řazení převodovky-zkontrolovat zda chodí táhla pod kabinou na víku převodovky.
Zetor,Tatra,

sustodp
Příspěvky: 363
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: DT 75

#384 Nový příspěvek od sustodp »

nazdar chlapi. potreboval by som pomoc, na DT75 mam taky problem ze lava smerova brzda mi pri jazde dopredu zabera len velmi slabo, ajked tlacim ako vladzem skoro ziadny efekt. a pri cuvani to ide uplne normalne. nevie niekto co stym? keby to bolo mastne tak by to nezaberalo vobec,či?

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: DT 75

#385 Nový příspěvek od pavel sk »

Skusal si dotiahnut pas stranovej spojky? Je to ten blizsie k rozvodovke.

sustodp
Příspěvky: 363
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: DT 75

#386 Nový příspěvek od sustodp »

ten som neskusal, trochu som dotiahol brzdu lebo aj na pedali bola nejaka vacsia vola ako na pravom. ked to do zadu ide dobre, tak som si myslel ze spojka vypina dobre :-/ musim to vyskusat, dakujem za radu.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: DT 75

#387 Nový příspěvek od pavel sk »

Stranova spojka je vlastne ten pas. Aby DT tahala tak ten pas musi ten bubon drzat. Ked zaiahnes paku k sebe tak ho vlastne odbrzdujes a roztaca sa bubon prevodu. Pedalom dobrzdujes vlasne stranovu brzdu (to je ten brzdovy pas blizsie ku rozete).

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2362
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: DT 75

#388 Nový příspěvek od CBS »

Ak potiahneš oba rajčáky k sebe, traktor musí zastať. Stáva sa ak traktor dlhšie stojí, že pás prihrdzavie k obežnému kolesu. Brzdy musia zaberať obe zhruba na rovnako, voľnú treba trocha pritiahnuť. Al ek je veľký rozdiel pri brzdení dopredu a dozadu, mohlo sa stať, že sa vylomila časť obloženia.

božo
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 18, 2012 11:22 pm
Bydliště: Tisovec

Re: DT 75

#389 Nový příspěvek od božo »

Dnes som konečne spojazdnil moju dt. Tá spojka bola zalepená. Musel som cúvnuť do kopca vytlačiť spojku, zatiahnuť obidva rajčáky a keď sa dt rozbehla dopredu vtedy som pustil rajčáky a asi na piaty krát sa spojka odlepila a začala fungovať normálne.

chaarlie
Příspěvky: 22
Registrován: čtv úno 02, 2012 10:46 am
Bydliště: brno, okolí

Re: DT 75

#390 Nový příspěvek od chaarlie »

Kamarádi, jakou nemrznoucí směs máte v chladiču na zimu? myslím z nyní dostupných... Díky

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“