DT 75

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Casser X
Příspěvky: 415
Registrován: čtv pro 13, 2007 6:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

DT 75

#1 Nový příspěvek od Casser X »

Bylo tu i tohle vlákno, ale zmizelo.
Tyhle stroje se mi odmala líbily, škoda, že jsem si v něm ještě nesjel. Seděl jsem v něm, ale neřídil. :'(
DT 75 1973.jpg
Máte ho někdo doma? Přijel bych na brigádu ... ( :) pokud byste mi ho pujčili :) )

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: DT 75

#2 Nový příspěvek od Johny1490 »

Tu je ejdna pekna...
Přílohy
dt75m_dz42_innet.jpg

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: DT 75

#3 Nový příspěvek od Johny1490 »

MNe sa DTčky tiez velmi pacia len sa mi nelubi jedna vec ze nemaju pomale rychlosti.... aj jednička je pomerne dost rychla inač super masina a este tie stare co mali startovaci motor tak to je uplna parada.... tu je jedno pekne videjko ktore som si pozrel uz vela rázi :D http://www.youtube.com/watch?v=BpBIu4KQDSo
Přílohy
IMG_8656.jpg

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: DT 75

#4 Nový příspěvek od jano »

No na videu to moc veľká reklama orby nebola. Podľa dátumu to bol 8 mesiac, vtedy sa hlboká orba nerobí. Hlavy pluhové asi užívam tie isté, ale tento pluh mal miesto na 5, mal štyri. Teraz, keď som oral, tak na plnú dosku.
Pomalé rýchlosti na pluh a iné práce nie sú vhodné, tu mal 1 alebo 2 (5-6km/h)
Mám hranatú kabínu, je väčšia a hlavne je dobrý výhlad do zadu. DT 75 má zvyčajne reverz-reduktor, teda 2*7 predných a 7spiatočiek. Javi sa mi to praktické, rýchlosti nemením, ale rýchla na orbu, pomalá na obchádzanie napr. stĺpa a spiatočka.
Môže mať "chodumenuštik" teda pred prevodovkou nie je reverz-reduktor ale 4st. prevodovka. Tu sú rýchlosti od 300m/hod., prípadne 1st. násobič (hl.prevodovka má 7+1).
Ak je na pásaku všetko v poriadku, skutočne sa jazdí príjemne. Pásový podvozok neporobnatelne lepšie znáša nerovnosti.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: DT 75

#5 Nový příspěvek od Johny1490 »

No na videu to moc veľká reklama orby nebola. Podľa dátumu to bol 8 mesiac, vtedy sa hlboká orba nerobí. Hlavy pluhové asi užívam tie isté, ale tento pluh mal miesto na 5, mal štyri. Teraz, keď som oral, tak na plnú dosku.
Pomalé rýchlosti na pluh a iné práce nie sú vhodné, tu mal 1 alebo 2 (5-6km/h)
Mám hranatú kabínu, je väčšia a hlavne je dobrý výhlad do zadu. DT 75 má zvyčajne reverz-reduktor, teda 2*7 predných a 7spiatočiek. Javi sa mi to praktické, rýchlosti nemením, ale rýchla na orbu, pomalá na obchádzanie napr. stĺpa a spiatočka.
Môže mať "chodumenuštik" teda pred prevodovkou nie je reverz-reduktor ale 4st. prevodovka. Tu sú rýchlosti od 300m/hod., prípadne 1st. násobič (hl.prevodovka má 7+1).
Ak je na pásaku všetko v poriadku, skutočne sa jazdí príjemne. Pásový podvozok neporobnatelne lepšie znáša nerovnosti.
Ide rychlejsie DT ako Bulgar? Aka je cca spotreba na hodinu stredne tazkej prace?

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: DT 75

#6 Nový příspěvek od jano »

z RR je to od 3,17 po 11,18km/h (14 rýchl. stupňov), red. 3,17-6,69, nered. 5,3-11,18, spiatočky 3,94-8,30.
Spotreba je v poriadku. Nádrž 320l za deň nemineš. Zvyčajne berem 200l na dva dni, ale nerobím dlho, teda cely deň.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: DT 75

#7 Nový příspěvek od Johny1490 »

z RR je to od 3,17 po 11,18km/h (14 rýchl. stupňov), red. 3,17-6,69, nered. 5,3-11,18, spiatočky 3,94-8,30.
Spotreba je v poriadku. Nádrž 320l za deň nemineš. Zvyčajne berem 200l na dva dni, ale nerobím dlho, teda cely deň.
Za den si zoberie cca 100l? a to pri akej praci? pri orbe? To sa mi zda dost. Ty sukromničis v polnohospodarstve alebo iba pre svoju potrebu?

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: DT 75

#8 Nový příspěvek od jano »

Takže trošku gnozeológie (veda o poznaní)
Všetci si myslia, že ruské stroje veľa žerú. Uvažujú podľa veľkosti nádrže a dennej spotreby. Samozrejme, že denná spotreba nie je malá, nádrž jak na DT 75 (320l) a Kirovci (cca 640l) sú stavané na predĺženú zmenu, teda 16-18 hodín práce nie vychádzky.
Teraz k spotrebe DT 75 s motorom A 41:
výkon motoru sa uvažuje užitočný 61kW, plný 66kW, spotreba 245 prip 251g/kW/h, teda pre jednoduchosť zoberme 60kW a 250g/kW/h čo je 15kg/h čo zodpovedá 18lnafty na hodinu.
DT aj Kirovec je na to aby robili a nie špacírovali sa. Prevodovka na DT je odstupnovaná tak, že rozdiel medzi nasledujúcim stupnom je 10 percent. Úlohou strojníka je ísť tak, aby neprekračoval výkon, teda tak na 85-90perc. výkonu a tomu zodpovedá tak 15litrov. No a prečo, keď dokážeš robiť 12hodín by si nemal minúľ 180l?
A teraz z praxe strojníka CASE IH, majiteľa Kirovca. Spotreba na Case (má pal.poč.) je bežne 60l/h, priemerná nad 50l, čo na Kirovci nie je možné spáliť ale pracovné výkony Kirovca sú lepšie.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: DT 75

#9 Nový příspěvek od Johny1490 »

18l na hodinu to sa mi zda moc to je skoro jak krystal 160ka a ten spravi omoc viac roboty ale samozrejme DT sa mi asj tak velmi pacoi a chcel by som ju.. pretoze kto si aspon raz zajazdil v niecom co ma pasi tak vie ocom to je...

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: DT 75

#10 Nový příspěvek od jano »

ZŤS 160 mernú spotrebu menšiu ako DT nemá, takže na 18l pri plnom zaťažení zabudni.
Práve som debatoval zo strojníkom CASE IH 270, priemerná hodinová spotreba pri práci s náradím nie je pod 5Ol, okamžitá bežne 60l/hod Nie je možné čerpať výkon bez spotreby, a či je to 50 ročný atmosferický, alebo super moderný s menitelnú geometriu lopatiek turba a samozrejme common rail. Merná spotreba sa príliš nelíši. Chodí na cca 95perc. výkonu ale má PP, na ruských strojoch máme len uši a vizuál na výfuk a možno preto je spotreba menšia.
Case nezadými, ale motor zastaví (čo považuje za osobnú ostudu), ale na ruských je dlhotrvajúca dymová výstraha :shock:, a motor sa veru nikdy nezastavil.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: DT 75

#11 Nový příspěvek od Johny1490 »

ZŤS 160 mernú spotrebu menšiu ako DT nemá, takže na 18l pri plnom zaťažení zabudni.
Práve som debatoval zo strojníkom CASE IH 270, priemerná hodinová spotreba pri práci s náradím nie je pod 5Ol, okamžitá bežne 60l/hod Nie je možné čerpať výkon bez spotreby, a či je to 50 ročný atmosferický, alebo super moderný s menitelnú geometriu lopatiek turba a samozrejme common rail. Merná spotreba sa príliš nelíši. Chodí na cca 95perc. výkonu ale má PP, na ruských strojoch máme len uši a vizuál na výfuk a možno preto je spotreba menšia.
Case nezadými, ale motor zastaví (čo považuje za osobnú ostudu), ale na ruských je dlhotrvajúca dymová výstraha , a motor sa veru nikdy nezastavil.
Fuha tak to som veru nevedel ze take moderne traktory maju taku velku spotrebu 60l na jednu hodinu prace sa mi zda naozaj vela aj ked viem ze na druzstve spotreba nafty nikoho nesere ide im hlavne aby bola dobre urobena robota... Samozrejme je mi jasne ze ruske stroje su silné masivné atd. Ruske motory su jedni z najlepsich a vydrzia neskutocne vela a nejsu ani moc naročne na opravu a udrzbu.... A DT-75 vyrabali čisto rusi?

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: DT 75

#12 Nový příspěvek od jano »

Takže opäť trošku gnozeologie (bol u mňa sused (Kirovec, ZŤS 10245, CASE IH 270 atď))
Spotreba Z8045 z pluhom 335 bola na hranici 15l/hod., nebol schopný orať prac. zmenu 8hod na 120l nádrž. DT 75 je porovnatelné (zasatúpi) ZŤS 120. Na podniku čo mal 3500ha robili porovnanie efektívnosti orby vzhľadom na spotrebu: 1. kirovec, 2.DT, 3.ZŤS.
Takže myšlienky, že spotreba DT hoci aj 200l na deň (v predlženej smene, prípadne 2 smeny) sú scestné.

Uživatelský avatar
MAGNUM
Příspěvky: 434
Registrován: čtv led 31, 2008 7:00 pm
Bydliště: okr.Piešťany

Re: DT 75

#13 Nový příspěvek od MAGNUM »

Nazdar Jano
trosku musim reagovat na to co si napisal ohladom CASE IH,chces povedat ze traktor spali 50-60l/hod?
z toho tvojho prepoctu vychadza,za 10h-spali celu nadrž,si si isty???
pravdepodobne pises o MX270,sice mu na panely ukazuje spotrebu,ale to nieje priemerna spotreba,je to tam len informativne a odvodzuje sa to od okamžiteho zataženia motora,takže realne spotreba napr.pri orbe,je cca30l/ha
"když hlava myslí,ruce se jenom hrají"

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: DT 75

#14 Nový příspěvek od jano »

No 30l/ha nie je v rozpore z 50l/hod. Nádrž 600l je len-len na deň, ale ani Case nie je perpethum mobile a v takejto spotrebe nevidím problém, je to realita. Samozrejme čaká sa aj výkon v ha, a tu nezaleží až tak, aký je to traktor. Chcel som poukázať na to, že moderný traktor zo všetkýma technickýma vychytávkama nemá menšiu spotrebu ako Kirovec alebo DT, ale ma ju vysšiu, lebo má a musí živiť obslužné zariadenia, ktoré sa starajú o konfort obsluhy. Iste je lepšie v plno klimatizovanej kabíne ako kabíne len s vodným filtrom. Lenže náklady na prevádzku a servis + vstupné náklady sú neporvnateľné. A asi nikto si nedovolí kúpiť súčasný traktor na prácu do 100ha. Samozrejme čím väčší traktor, tým menšia spotreba na ha. Case nemá (majiteľ nemá) pluh, iba bezorebné technologie. No spotreba s porovnatelným náradím je väčšia ako u Kirovca. Samozrejme Case asi akceleruju rýchlejšie (má viac koní), ale Kirovcovi sa nevyrovná. Nádrže majú z hruba rovnaké, (strojník povedal) spáliť na Kirovci za jedeň deň nemožné, na Case pozor, aby nevyšla nafta...

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: DT 75

#15 Nový příspěvek od Johny1490 »

Jano šupni sem nejake foto tej tvojej DT nech skontrolujeme jak sa onu staras hh
Aki obsah motora ma DT?

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“