Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#46 Nový příspěvek od Šrotík »

Ahoj, občas bojujeme. Jak zatím nemá vývod, tak se toho s ním moc dělat nedá. Musel jsem vyrobit novou nádrž, protože ta trabantí mi praskla. Rozhodl jsem se udělat větší - 40l a dal do ní palivoměr. Nádrž jsem přesunul vpravo vedle motoru místo baterie a baterií jsem přesunul dovnitř, kde jí musím udělat kastlík. Chtěl jsem mít před zimou opravenou přístrojovku, kde nefunguje jedinej budík, ale nemůžu sehnat otáčkoměr tx118. Všude jsou jenom tx135, který sice vypadají stejně, ale nevím jestli by i stejně ukazovali. Na trojku něco klape v převodovce, ale přes zimu bych tam stejně chtěl dát ten vývod a takže tak jako tak ji budu muset rozdělávat. Navíc už tři měsíce dělám GO ženy Mercedesu a tak na traktor není moc času.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#47 Nový příspěvek od pedro643 »

Ja teraz tiež bojujem s našim. Ja rozmýšľam dať napravo pod kabínu ako to ma Zetor ale zavadzia tam servo takže to vyzerá že ju bude treba vymodelovať a spraviť na mieru. Ale bum musieť ešte nejak poriešiť dopravu palica keďže teraz to je samospádom. Keby ti neklepalo v prevodovke tak koly vyvodí ju otvárať nemusiš. Dostaneš ho tam v pohode len cez tie dekliky čo zakrívaju otvor na vývod a ovládanie. Mňa čaká asi nová kablováčka lebo na jednom traktore ide v podstate všetko ale slabo dobíja a druhý dobíja na 1* ale nič nesvieti neblika len pristrojovja :smich:

Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#48 Nový příspěvek od Šrotík »

Já to chtěl vyřešit co nejjednodušeji a svařit dva kanystry k sobě, hodit baterku do kabiny a natáhnout k ní nový kabely byla asi jasná volba. Jinak s dopravou paliva bych si asi hlavu úplně nelámal. Já mám teďka výstup z nádrže na úrovni asi poloviny toho spodního filtru a funguje to normálně. Čerpadlo si to v klidu natáhne. Maximálně bych tam dal zpětný ventil. Pokud by ti to nefungovalo, tak bych tam bezostyšně vrazil nízkotlaký palivový čerpadlo do hadice. Přes deklíky dám i tu druhou hřídel? Pokud se nepletu, tak tam chybí dvě hřídele. Uvidím, třeba bude problém vidět i přes dekl. Podle mě tam bude chybět zub, nebo něco podobnýho. Tady je ta elektrika absolutní anarchie a jediný co spolehlivě funguje je startér. :D Na zimu potřebuju alespoň topení, stěrač a světla.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#49 Nový příspěvek od pedro643 »

Ono ide hlavne o to aby hladina paliva bola nad urovňou čerpadlá. Vystup z nádrže môže byť nižšie. Veď pôvodne umiestnená nádrž tiež nebola nejak vysoko. Obe hriadele tam dostaneš cez tie dekle. Ja som to tak robil. Veď pozri do môjho vlákna. Mal som dole aj riadené lebo som chcel dať na prvú hriadeľ segerku ale nemal som také kliešte aby som sa dostal medzi ozubené koleso a stenu prevodovky tak som ju tam nedal. V našom jumze tiež niečo cinka v prevodovka ale na každej rýchlosti tak som zvedavý čo to bude. Na poľských stránkach sa dá kúpiť nová kablováčka na jumza tak rozmýšľam že ju kúpim

Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#50 Nový příspěvek od Šrotík »

Tomu rozumím, ale ikdyž mám v nádrži na dně, takže pod úrovní čerpadla, tak mi traktor normálně jezdí. Navíc na vstřikovacím čerpadle je i podávací čerpadlo a to to musí natáhnou, když to nebude z nějaký extra hloubky, což z pod kabiny není. A nedělá to bez ty segerovky nějakou rotyku? Co s tím poháníš? Já za to chci dát třeba bubnovou sekačku a podobně. Pokud elektrice nehovíš, tak je koupení komplet kabeláže asi nejrozumnější řešení. Já se na to někdy podívám s multimetrem, uvidím co půjde zachránit a zbytek natahám z hlavy. Ještě si říkám, jestli by to nešlo nějak dostat na papíry. Ale vůbec netuším, co to má napsaný v technickým listu a jestli by to šlo přetypovat.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#51 Nový příspěvek od pedro643 »

Keď nahodíme nový motor tak vyskúšam z akej hĺbky dokáže ešte čerpadlo potiahnuť naftu. Zatiaľ nemáme žiadne náradie na vývod. Bez tej segerku to jazdí a funguje úplne normálne. Sasegerka tam je aby prvá časť hriadele držala v prevodovke na pevno. Druhú môžeš potom v prípade poškodenia vybrať a môžeš bezpečne jazdiť ďalej keď vrátiš naspäť delik. Ono aby sa tá segerka dala pohodlné nasadiť mal by sa rozpoliť traktor za reduktorom. Keď mrkneš pod kabínu tak na prevodovke uvidíš asi po 2 matky na každej strane na 32 alebo 36 kľúč. Kabeláž by som zvládol opraviť prípadne naťahať aj novú ale príde mi jednoduchšie napojiť hotovú. Netuším či by to išlo dať na značky ale určite by to nebolo zlé keby sa to podarilo. No ja nemám nechničak ani k jednému. Na tom jumze som dokonca ani nikde nenašiel rok vyrobí. Ty máš aký rok výroby a kde máš vyrazený dátum?

Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#52 Nový příspěvek od Šrotík »

Tak jsem si pořídil příslušenství, který ještě nedokážu pohánět. Na inzerátech jsem objevil celkem levnou ctyřbubnovou sekačku RŽS 160. Nebyla daleko, takže jsem se na ni jel podívat. Nakonec jsem asi po hodině odjížděl se 160 cm Miotkou Z042. Bude na ni práce, ale měla by být funkční. S tou segerovkou to zní dobře. Já jsem měl strach, aby tam ta hřídel necestovala. Půlit traktor se mi zrovna dvakrát nechce, takže se vydám asi stejnou cestou. Techničák by se snad měl dát vyřešit duplikátem. Jenom budu muset znova najít komu a kam napsat, protože si to už nepamatuju. Já na tom značky až tak nutné nepotřebuju. Jezdím si povětšinou po svejch pozemkách a na silnici se vydám málokdy. Navíc když vidím co všechno se tu v okolí pohybuje po silnicích, tak moc strach nemám. Spíš jsem to chtěl pro jistotu, neboť papíry mě živí a nemůžu si dovolit o ně přijít. Já jsem našel jenom dva štítky. Jeden venku na dveřích a druhej je na boku toho středovýho panelu kousek pod madlem. Ani na jednom není rok výroby, takže vůbec netuším co je to za rok.
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#53 Nový příspěvek od pedro643 »

Tá kosa vyzerá dobre. Čo na nej treba opraviť? V mojom vlákne na strane 13, 14 sú fotky ako som vkladal PTO a video z netu. Ja som našiel vínko na ráme cca pri odstredivke ale čo sa z neho bude dať niečo vyčítať to netuším

Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#54 Nový příspěvek od Šrotík »

Co jsem na ni tak rychle koukal, tak je potřeba porovnat ten krycí plech a koupit novou plachtu a nože, který tam jsou snad od výroby. Potom určitě vyměním náplň v převodovce a tím by měla být připravená na sezónu. Pokud to stihnu, tak bych ji dal i novej lak, aby k něčemu vypadala a nedělala ostudu. Na to vín se mrknu, na rámu jsem nehledal. Přišlo mi nelogický dávat vin na dík, kterej se dá lehko vyměnit.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#55 Nový příspěvek od Atlan »

Mal by si to v zime rozhodit a vymenit ložiská a pozriet v akom stave su prevody, aby si v lete kosil a ne rozoberal. Na jar to streknes farbou.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#56 Nový příspěvek od pedro643 »

Vínko je na ráme účtu čo je na traktore nie na tom ráme podkopu. Ale máš pravdu, to učko je tiež ľahko vymeniteľné. Aký máš rozvádzač v traktore s aretáciou alebo bez? Ja mám v MTZ bez ten je off v JUMZ-e je s aretáciou ale neviem v akom je stave. Tá aretacia mi príde nepraktická pri oraní alebo práci s radlicou

Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#57 Nový příspěvek od Šrotík »

Atlan: taková údržba by byla ideální a když mi to časově vyjde, tak bych to určitě rád udělal. Tohle byly věci, který jsou vidět na první pohled a který budou 100% nutný.
Pedro643: tak jsem tam koukal a studoval, ale po vinku není v těch místech ani památky. Rozvaděč mám bez aretace, kdyby měl aretaci, tak asi už dávno letí z traktoru ven.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#58 Nový příspěvek od pedro643 »

Tiež to vidim tak že rozvádzač nahradím novým čo mal ísť na štipačku. Len neviem či nebude mať malý prietok. Neviem na isto akú litráž má čerpadlo. Ak ma 32L tak 40L rozvádzač bude ok ale ak ma viacej tak sa bude hriať olej. Rozvádzač s trektora má prietok 80L. Občas sa poľských stránkach objaví aj originál rozvadzač s plávajúcou polohou ale nikde som sa nedočítal či sú všetky sekcie plavajúce alebo iba jedna

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#59 Nový příspěvek od Atlan »

Staci dat dole dekel, kde su spruziny a vybrat aretacne gulicky, akurat to musi ist rozvadzac von, a poznacit v ktorej diere ktore supatko bolo, a ako bolo otocene.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#60 Nový příspěvek od pedro643 »

To není problem. aj tak ho mam na stole v dielni

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“