Vozík za auto

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2442
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Vozík za auto

#1021 Nový příspěvek od StaPo3011 »

1) pokud je ten přívěs individuálně schvalovaný (vlastní výroba), tak žádný problém. Dáš nový univerzální štítek (na internetu je jich plno), vyrazíš patřičné údaje, a hotovo.
2) pokud je to tovární výroba, tak je to už horší. Je plno firem, které ti vyrobí štítek dle tvých požadavků (např. https://www.expresstitky.cz/kategorie/t ... a-privesy/ ), ale podle mne je to už poněkud na hraně, smrdí to trochu podvodem. Ale asi se to dá, když to klidně na netu nabízej, šedá zóna - kde není žalobce... Správně bys měl v tomhle případě asi kontaktovat výrobce, a ten by ti měl náhradní štítek dodat.

fikejz
Příspěvky: 6251
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Vozík za auto

#1022 Nový příspěvek od fikejz »

Pokud výrobce existuje lze se normálně obrátit na něj. Řešil jsem loni, nebo předloni s Agadosem chybějící VIN původně vyjiskřený na bočnici vozíku - měnili jsme ji za novou. Výrobce dodal prohlášení, že je to skutečně jejich vozík (za drobný poplatek) a odsouhlasil vyražení náhradním způsobem. Nám nový VIN (na oje) vyrazili přímo na STK (taky za peníze :) ) A pak už proběhla normální STK a je pokoj.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

dragonfly
Příspěvky: 278
Registrován: stř zář 21, 2011 9:00 am
Bydliště: Drahoňův Újezd

Re: Vozík za auto

#1023 Nový příspěvek od dragonfly »

Jestli je to domácí výroba, tak ani štítek nepotřebuješ, stačí mít vyražený VIN na rámu (raznice mají v každém železářství do stovky), pokud je to tovární výroba, nápiš výrobci. Já to řešil naposled loni u Mara a za 4 dny po odeslání žádosti v emailu s VIN kodem byl na dobírku za 500 Kč na poště.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2442
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Vozík za auto

#1024 Nový příspěvek od StaPo3011 »

starší vlastní výroba výrobní štítek mít nemusela,
novější (od určitého roku výroby) už mít štítek musí. Měl už jsem shodou náhod obě varianty vozíků :)
Ale od kterého roku přesně to je potřeba nevím.

Fizz
Příspěvky: 8035
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Vozík za auto

#1025 Nový příspěvek od Fizz »

Funguje ještě někdo kdo umí schválit starší vozík?

Mel jsem dva kontakty ale pánové už nejsou aktivní.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Vozík za auto

#1026 Nový příspěvek od duchodce »

To bych ti doporučil zajít na STK ,oni s tím na oko nemají moc společného ale poradí ti na kterého ochotnějšího úředníka se otočit a kde začít. Některé komponenty musí být schválené ,někde chtějí nějaký výpočet , doklady svářeče ,někde jen podpis zodpovědné osoby atd. Je to dost úředničiny ,pokud nepotřebuješ spešl vozík nevyplatí se . Druhá cesta ,koupit vrak samo domo s doklady a zhruba přestavět ,pokud dodržíš uchycení nápravy a rozměr gum tak pokud se neměnili rozměry o moc tak to na STK neřeší . Takhle jsem přestavoval vozíl já - listová pera byly použity jiná ,jiné disky ale průměr zachován ,náprava vyrobena nová a i rozměry jsem poněkud "přizpůsobil" a provedení bytelnější...Je pravda ,že posledně si ho již fotili. Jak jsem psal je to potřeba zjistit na STK.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 829
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Vozík za auto

#1027 Nový příspěvek od Navarson »

Nechce se mi studovat legislativu ohledně přestavby vozíku, zeptám se tu, třeba máte někdo podobnou zkušenost.
Vím o karavanu, dvě nápravy, hmotnost cca 1700kg, s originál TP. Na karavan spadl strom, takže bouda úplná totálka. Podvozek ocelová žebřina, dva podélné nosníky lichoběžníkově se zužující dopředu a dozadu, délka cca 5m bez oje. Svařenec jakoby z jeklů. Nápravy torzně odpružené. S ojí odhaduju hmotnost konstrukce na cca 400kg. Prostě jen položit překližku, dodělat sajtny, a je valník jako fík.
Tak a otázka zní...je schůdné tuto přestavbu rozumně legislativně řešit, pro získání RZ, nebo by to obnášelo takový úřednický kolečko, že je lepší nechat rezivět v kopřivách. Nebo pokud se touto legislativní pomocí zabývá nějaká autorita, kolipa by to asi tak koštovalo?
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Vozík za auto

#1028 Nový příspěvek od duchodce »

Tak tohle by ti neprošlo ,je to změna účelu použití. Pouze pokud by ti potvrdil výrobce ,že stejný podvozek používá pro nákladovou verzi a poskytl podkady.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

fikejz
Příspěvky: 6251
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Vozík za auto

#1029 Nový příspěvek od fikejz »

Přestavby schvaluje výrobce. A bývá s tím dost opruz. Absolvoval jsem jednu jejíž podstatou bylo jen "zrušení bočnic a rámu na plachtu s plachtou", které jsme na vozíku nikdy neměli. Podstata tedy byla ve změně výšky z 240cm na 60cm a změna barvy ze zelené, kterou kdysi u bývalého vlastníka měla plachta na šedou - zinek rámu plata jež jsme před cca 12 lety koupili. Bez povolení výrobce nerealizovatelné! Museli bychom jedině nechat udělat sajtny, rám a plachtu, které nepotřebujeme, protože používáme jen jako plato (rozměr 6x2,1m).
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Vozík za auto

#1030 Nový příspěvek od duchodce »

Tady to chlapi vyřešili ,že origo sajtny a rám pro plachtu demontovali ,byli šroubované a nahradili je potřebnými komponenty taky šroubované - /tvořili část nosné plochy/ a upravili potřebné úchyty v podlaze. Pouze na STK to museli tam vše naroubovat zhruba zpět.Poliši to nijak neřešili a nekontrolovali ...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 829
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Vozík za auto

#1031 Nový příspěvek od Navarson »

Výrobce karavanu byla firma Wilk, která již neexistuje. Myslel jsem si to, že to nebude hračka. No nic, jako podvozek na něco k využití po pozemcích by to mohlo eventuelně posloužit. :-/
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1412
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Vozík za auto

#1032 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, cca v 91-92 roce jsem přitáhl z helmutova skoro 9 metrovej bydlík s lehce nabouranou střechou, boudu jsem prodal na chatu a z podvozku udělal vozík s plnou podlahou a s plachtou podobných rozměrů jako byl původní bydlík, akorát nosnost se udělala do tuny, abych dostal bílý značky, abych nemusel stát fronty na hranicích s TIRákama, nevzpomínám si, že by byl nějaký problém s přihlášením, před cca dvěma lety jsem ho prodal někam na Moravu a mimochodem tady jsem ho nabízel za 10 000,- s papírama taky .

Sadra17
Příspěvky: 6138
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Vozík za auto

#1033 Nový příspěvek od Sadra17 »

Navarson píše: sob bře 05, 2022 5:30 pm Nechce se mi studovat legislativu ohledně přestavby vozíku, zeptám se tu, třeba máte někdo podobnou zkušenost.
Vím o karavanu, dvě nápravy, hmotnost cca 1700kg, s originál TP. Na karavan spadl strom, takže bouda úplná totálka. Podvozek ocelová žebřina, dva podélné nosníky lichoběžníkově se zužující dopředu a dozadu, délka cca 5m bez oje. Svařenec jakoby z jeklů. Nápravy torzně odpružené. S ojí odhaduju hmotnost konstrukce na cca 400kg. Prostě jen položit překližku, dodělat sajtny, a je valník jako fík.
Tak a otázka zní...je schůdné tuto přestavbu rozumně legislativně řešit, pro získání RZ, nebo by to obnášelo takový úřednický kolečko, že je lepší nechat rezivět v kopřivách. Nebo pokud se touto legislativní pomocí zabývá nějaká autorita, kolipa by to asi tak koštovalo?
na tohle leda s potvrzením výrobce 8)
malej traktorista v malým traktoru

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Vozík za auto

#1034 Nový příspěvek od duchodce »

No v roce 91 nám nevládli ještě Helmuti...tak občas se něco dělalo selským rozumem . vozík jsi si taky mohl postavi i obytný a prostě tím ,že jsi se pod to podepsal jsi za to odpovídal...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Vozík za auto

#1035 Nový příspěvek od Leo »

Paradoxně jsme v některých věcech papežtější než helmuti. Co u nich projde, tak u nás už ne.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“