Jawa

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1883
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#151 Nový příspěvek od stanik84 »

Taky mám doma Jawu 250 kývačku. Spousta lidí jí po mně chce, když jí vidí. Ale nedám. Je na papírech. Je taková památeční. Na dědu, strejdu a táta si na ní před 30lety zlámal kotníky - jel domů a padnul před ním v buřině strom. Někdy až budu mít čas - asi až v důchodu, mám v plánu jí zrenovovat - na půdě mám ještě jednu v dílech, nějaký pionýry, jednorychlostní babetu, ČZ 250/513 motokrosa. Bydlel jsem pět let ve Strakonicích a poznal tam spousty lidí kolem motorek. Hodně šikovný pánové.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#152 Nový příspěvek od ota »

No to je už pozdě kvičet co kdyby. Taky jsem pár věcí prosral, nebo i známí měli a prosrali je. Měl jsem strejdu a ten po válce dovlekl dom co kde bylo na škarpě. Tenkrát Němci brali roha a kde co přestalo jet, tam to nechali. Strejko měl doma motorky, hakla, obojživelný auto, mrtě zbraní, jen těch Luger Parabellum měl snad 10. Obojživelníka utopili v lomu v Mokrovce. Nějak asi neuměli připravit pro brodění a natekla tam voda a šlo to ke dnu. Byli rádi, že s toho vyskákali. Motorky měl Zunapp se sajtkou možná 4 ve stodole. Jedna ještě dodnes jezdí rozdal je za hovadiny. Indiana motorku vyměnil za prut na ryby kterej stejně pak zlomil. A hakla mu zabavili, protože dělali kraviny s klukma a stříleli z kulometu na plechovky co si postavili na hřbitovní zeď. Zabavili mu i všechny zbraně co měl doma. No dělali s tím kraviny. Povídal mi, za trámem u babičky je ještě schovaná 9 s tou nasazovací pažbičkou a patrony k ní. Nenašli jsme nic.
Měl jsem kámoše a táta mu půjčil skutra prase a jezdili jsme spolu na něm po louce. Bylo nám kolem 16 roků chodili jsme spolu předtím na základku a on přijeď a zajezdíme si. Skutr byl jak z fabryky to se ví. Starej si ho hleděl. A mi to mordovalo jako krosku skoro. To se ví že to každej kolikrát někde v oračce položil. Starej řval sebral prase a dal ho cikánům. Aby měli na čem jezdit k melioracím. Ty ho asi za tejden prochlastali v rumech a poděl se kdo ví kam.
Dřív se to tak neřešilo. Ty věci jdou v ceně pořát nhoru. Když jsem kupoval Stadiona S 11 byla babky ráda, že se toho verglu zbavila za 200 Kč! Já to porychtoval a co se najezdil. A tuhle ho ze mě nějakej dědko mámil. Jel jsem se projet a on zastav a hned koupím. No a já že není na predej. A on kolik? A já že neprodám i kdyby nabízel co chtěl. Prostě není potřeba to dávat pryč. Je to sranda si zajezdit v létě. Dědko nabízel 20 fíků za něj. A stejně si ho nechám. 8)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#153 Nový příspěvek od vitex »

Tak já si jej za dvě stovky odvezu.Nachystej prachy. :smich:

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#154 Nový příspěvek od sychrovak »

Nojo no já v 86 rozřezal po dědovi oktávku--------kdybych ji dal pod seno mohl jsem mít veterána na neděli :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#155 Nový příspěvek od ota »

Já kdysi dostal 1202 taky za odvoz. Normálně jezdila. Akorát tenkrát měla malej problém. Když se strouhla zatáčka, nešly některý pedály šlapat. :vysmech: Celá kastle se posunula bokem a opřela se o pedály a nešlo je ušlápnout. Musela se houpnout myška na druhou stranu a už to zase šlo! Pak jsme vzadu vzali za kastli a ona nedržela nijak. Byla uplně shnilá na těch silenblokovejch držácích. A vpředu taky. No tak se to taky rozebralo a postupně vystřílelo do světa. kastle do šrotu. Odspoda tam už nic nebylo. Podlaha byla fuč totál schnilá. Tak by ta moje 1202 ani v tom seně neobstála.
Kdysi jsem tu psal o kámošovi co dostal od starého pána škůdku co stála na špalkách ve stodole přikrytá aby na ní nenapadal prach. Najeto měla už nevím, 3500 km? Možná. Za dva roky po uvedení do normálního provozu byla jak dort a byl rád že to prodal. Bo se u toho pak sralo snad všechno co mohlo. :(

andrejs
Příspěvky: 77
Registrován: stř srp 02, 2017 11:34 am
Bydliště: Zabudišová
Kontaktovat uživatele:

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#156 Nový příspěvek od andrejs »

no to ja mam este u bratranka v stodole Dnepra MT11 s ktorym som sa zatial este nepriznal ani manzelke :shock:
plus 2x stella s babetackim motorom co stali u chlapika v garazi asi 7 rekov a stacilo naliat benzin trosku precistit karbce a chodia ako hodinky, samozrejme plus neka bizuteria ako nove lanka boudeny sviecky...

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Jawa

#157 Nový příspěvek od Leo »

Nová Jawa 350 OHC Special překvapením motovýstavy v Praze
https://auto.idnes.cz/vystava-motorka-m ... otorky_taj
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Jawa

#158 Nový příspěvek od staník »

Tak jsem koupil rikšu a k ní nějaký věci. Když jsem to dotáhl v bednách dom tak se mi ten motor hned nezdál :smich: Po vytažení jsem zjistil že to je nějakej složenec. Typ 633 ale ne na Bizona,nemá nálitky za válcama. Na tom jsou hliníkový , kulatý válce z Monarka a karburátor z motokrosovej motorky.
Zajímavý je i číslo motoru: 631-000 0xx
Druhej motor je ze skůtru ale nekompletní :'( Škoda že to všechno trpělo v "nepořádku"
Až se mi podaří to trochu vyčistit tak sem dám fotky.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3370
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Jawa

#159 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Typový číslo 633 na motoru bez bizoňáckejch nálitků měly myslím první JAWY 634.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Jawa

#160 Nový příspěvek od staník »

Taky jsem to někde četl. To číslo by tomu odpovídalo.
Ono mi ty věci asi k ničemu nebudou ale chtěl jsem se podělit o radost.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: Jawa

#161 Nový příspěvek od honza461 »

633 měli ČZ 250/471

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Jawa

#162 Nový příspěvek od staník »

Honzo tohle je ale 350 ccm . Ta číza je 250 , dával jsem ho dokupy jednomu kamošovi. Tam je problém s pístama , dneska už nejsou k sehnání.
Nebo máš jiný informace ?
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jawa

#163 Nový příspěvek od Pepino »

Presne tak 633 byly prvni 634, ty co meli jeste svetlo z kalifa. Mame dve, jedna ma myslim 633-3 a druha 633-4. Smolik (Cz 250 471) to ma myslim taky 633, muzu se mrknout. Mas pravdu na 250 dvouval horko tezko sezenes pisty. Ja to mam to sami, puvodni majitel kdyz delal GO, tak nechal kliku 250 a vrch dal 350. Ted to jede jako postipany.. :D Ten motor s hlinikovyma valci by me zajimala, Libenak ma totiz pouze dvou srouby co drzi valec. Takze to musi byt komplet prekopane, aby to sedelo na stefty a kanaly. Jinak Liben ma i jinou kliku.
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2826
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Jawa

#164 Nový příspěvek od JARDY »

Prodám traktor,koupím Jawu https://www.youtube.com/watch?v=SN0SJ_N3QWw
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jawa

#165 Nový příspěvek od Pepino »

Tak CZ 250/ 471 ma typ motoru 623-4.
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“