Snežný skúter

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Snežný skúter

#1 Nový příspěvek od simako »

Zdravím vás páni...
sú tu nejakí borci čo vlastnia snežný skúter a majú skúsenosti s nimi a chcú poradiť pri výbere. Som už starý dôchodca a chytajú ma takéto chlapčenské
sny.Využil by som to na rozvoz krmiva v zime pre zver, nakoľko poľujem a keď sú kŕmidlá umiestnené v hustom lese bez prístupu slnka, seno v nich obyčajne splesnivie následkom vlhkosti. Som ochotný do toho investovať max.2000 euro. Ako laikovi by sa mi pozdával skúter Yamaha Polaris 700. Samozrejme si nechám i poradiť od ľudí, ktorí už majú skúsenosti s touto technikou.
S pozdravom....

Joe66
Příspěvky: 1530
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Snežný skúter

#2 Nový příspěvek od Joe66 »

Mas maly rozpocet + radsej neaku terennu stvorkolku co ma aj uzavierku a vyuzijes ju aj ked nie je sneh ale blato . Ale ceny su niekde inde aj pouzite . V Ziline sa specializuje na take stroje jedna Firma . Ale este raz ceny su niekde inde a pri cinskych hrackach budes zase stale pod tym lezat . https://www.bing.com/ck/a?!&&p=8cedbf0b ... NrLw&ntb=1

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Snežný skúter

#3 Nový příspěvek od Killer Koly »

Snezny skutr nemam, ale podle zkusenosti kamarada z HS Sumava bych sel taky do ctyrkolky. daji se k tomu koupit i pasy a je mnohem univerzalnejsi
a nakonec otazka: mas pocit, ze jednou se zeptat nestaci? na co to sem davas tolikrat?
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Snežný skúter

#4 Nový příspěvek od jenicek »

Obávám se, že za ty peníze co do toho chce investovat nekoupí ani ty pásy, natož něco mezi ně :vysmech:

Ready
Příspěvky: 415
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Snežný skúter

#5 Nový příspěvek od Ready »

No a pak zjistí,na kolik ho vyjde motohodina a to bude teprv rozčarování :smich: S tím rozpočtem bych šel do starého hranatého Pajera,komplet uzávěrky,dát gumy špalky a vyjede cokoliv.

simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Re: Snežný skúter

#6 Nový příspěvek od simako »

Zdravím......
Páni asi som zle sformuloval moju otázku.Skúsim ju položiť trochu inak. Chcel som hlavne od ľudí, korí už majú snežný skúter dlhšie, aby dali svoj názor napr, na spotrebu , spoľahlivosť, náročnosť na nd a preferovanie niektorých značiek. Napríklad ako je to s jazdou so snežným skútrom po vysokom snehu ,napríklad prašane. Zaujímajú ma skôr takéto veci. A čo sa týka tej ceny, samozrejme som si vedomý toho, že za 2000 eur nechcem kúpiť nový skúter.
Platí tu tá istá analógia ako u áut. Stačí pozrieť BAZOŠ. Sú nové a aj jazdené. Čo sa týka štvorkolky , tú už mám od minulého roku. Kupovať na ňu snežné pásy sa mi veľmi nepozdáva nakoľko sú drahé pomaly ako tá nová štvorkolka. A keď ma to prestane baviť, skôr predám skúter, ako samotné snežné pásy na štvorkolku.
Pre Killer: Nerozumiem Vašej otázke, nakoľko si nespomínam, že by som niekde kládol tu na fóre otázky o tejto problematike.
Pre Ready: Máte vlastné skúsenosti stým,čo píšete? Myslím si, že v 1meter vysokej snehovej príkryvke zájdem ďalej so skútrom ako a akýmkoľvek autom.
S pozdravom....

Ready
Příspěvky: 415
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Snežný skúter

#7 Nový příspěvek od Ready »

Bydlím v horách jako v horách,ne že mám za barákem strom,takže ano,o ježdění ve sněhu malinko představu mám,aktuálně máme mezi 40-60cm volného sněhu,jediná cesta k nám je prohrnuta,až si ji traktorem prohrnu. Metrem sněhu auto neprojede,to je jasné. Pokud to bude prašan,kolka na pásech taky ne,zůstane viset na bachoru,tuto situaci dá opravdu jenom sněžný skůtr. Ovšem ta cenová relace je podle mně málo,na náklady na provoz se klidně poptám souseda,měl Bombardier Rotax 700,dvoutakt,co vím,žralo to benzín po kýblech,variátor držel,pás taky. Jízda v hlubokém sněhu makačka. Nicméně u nás je poĺovníků hodně,v zimě zakrmují všichni a mají buď Nivy nebo Jimny,Pajero,kolku nebo skůtra nemá nikdo.

Ready
Příspěvky: 415
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Snežný skúter

#8 Nový příspěvek od Ready »

Ještě se zeptám,když jsi psal,že pásy na kolku by staly skoro to samé jako kolka...co máš za kolku? Já jen,že něco o obsahu 500,600 ti pásy neutáhne ani omylem,na to potřebuješ vykon. a hlavně je proboha necpat na litr od TGB,nemá na to stavěné vario,slabý řemen.

simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Re: Snežný skúter

#9 Nový příspěvek od simako »

Zdravím...
Pre Ready: Ja bývam z druhej strany štátnej hranice, horné Kysuce okr. Čadca.Takže obaja vieme o čom hovoríme. U toho skútra mám tiež najväčšiu obavu z tej spotreby. Motory u tých starších skútroch sú všetko dvojtakty s relatívne vysokými objemami a vysokými otáčkami. Utešujem sa tiež tým,že skúter nebudem používať na celodenné výlety a bláznenie v prírode. Raz za týždeň vývoz krmiva do krmelca cca 2 km tam a 2 km späť, by ma nemalo zruinovať. Spiatočnú cestu môžem vyťažiť dovozom paliva do pecíka. Názor Vášho suseda na tú spotrebu, by ma zaujímal. Štvorkolka je CF MOTO Gladiator X520. To si tiež plne uvedomujem, že pásy na tento stroj, sú nepoužiteľné.
S pozdravom....

Ready
Příspěvky: 415
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Snežný skúter

#10 Nový příspěvek od Ready »

Vitam brata z poza hřebeňa,na hranicu to mám kušček,sme pod Malým Javorníkem a aspoň raz možu psať tu našů hatmatilků a nekdo to po mně přečte :smich: ....včil už su obrysy debaty jasnější,když oba víme,o jakých grapách v horách sa bavíme a kolik sněha umí napadnut,nafůkat a ve stínu sa udržet.....X520 je dobrý stroj,na pásy slabučký. U starších skůtrů je to přesně jak pravíš,vysokoobjemové dvoutakty věčně v plných otáčkách,výkon neochčiješ a nastavení variátora takej,experimentovat s válečkama či kladívkama podle typu sa dá,no vesměs je to tak,že ten,kdo to vyrábjal,nebyl blbý. Ze spotřebů je to jak u kolky,aj já sem neodolal a takej ju mám,takže co si budem vykládat,ono je to ze skůtrem nastejno.....jak sa dostaneš do terénu a něco děláš,nemá cenu na spotřebu hledět,někde sa zahrabeš,nenajedeš nic a půl nádrže v řiti.
Za mña....esli to máš taký kůsek a nechceš vláčit seno na hrbě,spotřebu vůbec neřeš,hledaj podle stavu,za ty peníze to bude všecko vylétané z horských středisek a bude to loteria,gor u dvoutaktu,přidřený nikasil je pasť,ide to opravit,ale žádná prdel.Hledal by sem něco s Rotax motorem.Sused měl teho Bombardiera jednu sezonu a šlo to pryč,myslel si,jak na tem bude jezdit a vůbec,párkrát vyletěli na hřebeně a dycky s teho byl dva dni zbitý,pral sa s tým-no možná to bylo olétaným zválaným kusem.....prý by to přirovnal,že s řídítkama šlo krůtit ve sněhu asi tak těžko,jak dyž na asfaltu na kolce zamkneš předek aj zadek uzávěrkama,takej to ide enem rovně.

oshurty
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: Snežný skúter

#11 Nový příspěvek od oshurty »

Nedalo mi to a ze zvědavosti jsem kouknul na Ebay.de:
nabídky do 2k €:
https://www.kleinanzeigen.de/s-preis:0: ... hlitten/k0
nabídky 2 - 6k €:
https://www.kleinanzeigen.de/s-preis:20 ... hlitten/k0
nabídky nad 6k€:
https://www.kleinanzeigen.de/s-preis:60 ... hlitten/k0

Na S-bazaru jsem našel toto : https://www.sbazar.cz/budanek/detail/195190108-snow-dog

Ready
Příspěvky: 415
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Snežný skúter

#12 Nový příspěvek od Ready »

No v ceně do 2000E bych já osobně nebral nic,leda tak ty pro Barbiiiiii,ty budou nejfunkčnější. Řeči typu vše funguje,jenom teď 3 až 5let stojí hovoří za vše.Past vedle pasti.
Na našem Bazoši v ceně do 50000 Kč něco maličko je,motory vesměs dvouvál Rotax 500,jedno nebo dvoukarbec,motory v provozu,tam by díly neměly být problém,zbytek mechaniky je otazník,hold je to 20,30let staré.....ale opravit jde všechno. Toho snow doga si tady jeden myslivec pořídil loni,párkrát jsem ho loni potkal,ale mrčel,že hluboký sníh to nedá a prý je to vratké,snad se i vykoulel....letos jezdí Nivou na šípákoch.

simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Re: Snežný skúter

#13 Nový příspěvek od simako »

Zdravím...
Pre Ready: Milý bratre aj ja Ťa zdravím srdečne zo slovenskej strany hraníc.Všetko čo píšeš má svoje rácio. Budem sa toho pri ďalších svojich úvahách držať.
Pre Oshurty: Priateľu ďakujem Ti za ponúkané informácie.
S pozdravom...

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Snežný skúter

#14 Nový příspěvek od Killer Koly »

Kód: Vybrat vše

Pre Killer: Nerozumiem Vašej otázke, nakoľko si nespomínam, že by som niekde kládol tu na fóre otázky o tejto problematike.
tak si vzpomen...
viewtopic.php?f=68&t=119964
viewtopic.php?f=68&t=119962
viewtopic.php?f=68&t=119963
je to tu minimalne 4x.

jen jeste doplnim vlastni zkusenost, jezdil jsem na obojim a ta ctyrkola mi prijde ovladatelnejsi i na pasech
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Joe66
Příspěvky: 1530
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Snežný skúter

#15 Nový příspěvek od Joe66 »

Mne snezny skuter neako neucaroval ked som jazdil na pozicanom ale spotrebu treba pocitat od 10l do 20l na hodinu ked sa tomu naklada v hlbsom snehu . Ale dal som ti link na firmu zo Ziliny ktoru vlastni clovek co je fanda terenakov,skutrov a stvorkoliek a predava ich aj robi servis na ne. Ze nezavezne zavolaj a staci sa len opytat .

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“