Couvací kamera

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Couvací kamera

#1 Nový příspěvek od duchodce »

Nemáte někdo zkušenost s dodatečnou montáží couvací kamery? Zkušenost s přenosem signálu WiFi - není podmínkou. Nechci adresu e-shopu ale zkušenost s určitým typem kamer a zobrazovačů.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5465
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Couvací kamera

#2 Nový příspěvek od thovt »

Ahoj jde to, že by to bylo jednoduché to se nedá říct záleží na typu vozidla většinou jsem zapojoval na obvod světel.
Nedá se to paušalizovat na každé vozidlo. Záleží kam to chceš za zadní okno?
Motovat zobrozovač to už ne, rozebírat palubku to nechávám pro nadšence ještě to jde ještě do traktora.

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1411
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Couvací kamera

#3 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, dostal jsem ji od syna, takže tip ani značku neznám, montoval jsem si ji na dlouhého Transita, protože už ztrácím odhad, což mě hrozně vadí, jinak kamerku mám v levé části zadních dveří kvůli délce kabelu a " monitor " je součást speciálního zrcátka ve kterém jsou dvě "bočnice" určující směr a měnící se barvy od zelené až po červenou určující vzdálenost, při slunečným počasí není moc v zrcátku vidět, zato večer je to bomba .

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Couvací kamera

#4 Nový příspěvek od duchodce »

Mám v úmyslu kameru upevnit za zadní okno /jedná se o 9 místného Peugota / a zobrazovač jako přídavný někde na pal. desce .Napájení přez vypinač bez závislosti na couvačce. Důvod - někdy se za tím tahá přívěs aby na něj bylo občas vidět při jízdě v před.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Couvací kamera

#5 Nový příspěvek od Tomas6 »

Mám toto v traktoru už druhou sezonu
https://www.stualarm.cz/z13786-kamerovy ... vs701sdset
Mám dvě kamery, funguje to skvěle. Jediné co tak jedna kamera ztratila barvu, tak půjde na reklamaci. Ale jinak ok.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Couvací kamera

#6 Nový příspěvek od jhamos »

Mam úplně nějakou obyčejnou s přísvitem asi za 200kč a kabelem natažené do rádia s displejem. Kameru mam umístěnou na nárazníku aby koukala na kouli,dával sem jí hlavně kvůli zapojování velké káry a plata a už asi 3 roky funguje naprosto bez problémů.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Couvací kamera

#7 Nový příspěvek od oco13 »

Na aute nemám ale mal som na Juniorovi kvoli čeláku a teraz pôjde aj na Shibu . Totiž pri traktore kvoli kapote nevidíte kde máte paletizačné vidly.
Obrázek Obrázek Obrázek
vyšlo ma to vtedy asi 50 eur, len kameru v cene 6 eur som objednával druhú, pretože ak chcete cúvaciu kameru použiť dopredu musí mať takú slučku z káblikov a tá sa prestrihne, tá prvá mala obrátený obraz. :zapomel:
Edit : v aute mi všetko rieši spolujazdcove zrkadlo, bez neho by som už nevedel ani jazdiť. :typek:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Couvací kamera

#8 Nový příspěvek od bourač »

jhamos píše: pát zář 08, 2023 1:40 pm aby koukala na kouli
8) dobrej tip, díky. :ano:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

oshurty
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: Couvací kamera

#9 Nový příspěvek od oshurty »

doporučuji něco takového:
https://www.amazon.de/-/cs/dp/B08NCW6QJ ... 100&sr=8-6
včetně toho odrušovacího filtru

Já mám podobnou, zapojenou do radia s displejem, ten filtr jsem dokupoval. Bez něj obraz naskočil, ale za paá sec zmizel. nevýhoda těch kamer asi je, že nejde rozdělit signál do kamery a na couvání, takže mám vzadu dvě -jednu pro záznam a druhou couvací
Jinak- amazon doporučuji - dřív jsemnedal dopustit na aliexpres, ale co zavedli DHP a clo ( někdy sice natrefím na prodejce co posílá z EU, ale ty jejich dodací lhůty se se s amazonem nedají srovnat. jednou jsem u Alika objednával míchačku na maso, sídlo uváděli kousek od Prahy, ale míchačka přišla za 14 dní z Německa.

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Couvací kamera

#10 Nový příspěvek od jhamos »

bourač píše: pát zář 08, 2023 9:19 pm
jhamos píše: pát zář 08, 2023 1:40 pm aby koukala na kouli
8) dobrej tip, díky. :ano:
Je to naprosto luxusní,přepřahám káry i několikrát za den a paráda. Ono takovou skloupku která váží prázdná 800kg si nepřišoupneš jen tak:-D

J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Couvací kamera

#11 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Na asfaltu to jde, ale v bordelu souhlasim. Za timto ucelem jsem koupil radio s velkym displejem, akorat jsem se jeste nedokopal k montazi kamery. Cili smer odhadnu podle zrcatek (do strany se uhnout da) a co se tyce vzdalenosti, cekam az to zduchne do narazniku, pak kousek dopredu a kdyz se to nepovede tak holt znova :D

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Couvací kamera

#12 Nový příspěvek od jhamos »

Přesně,směr dáš v pohodě,ale ta vzdálenost a jak píšeš,ono někdy stou károu nejde houpnout ručne ani o 2 cm.
Dokopej se k tomu,je to super 8)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Couvací kamera

#13 Nový příspěvek od Sniper »

J.A.Y. píše: sob zář 09, 2023 12:56 pmCili smer odhadnu podle zrcatek (do strany se uhnout da) a co se tyce vzdalenosti, cekam az to zduchne do nárazníku...
Úplně stejně couvám k vlekům s Mitsubishi L200 i já 8)
Akorát s tím, že TZ mi klepne do kule na autě, čímž se trochu zatlačí, vozík pak prizvednu na noze a závěs je přesně na kulí, spustím a je zapřaženo a to téměř v jakémkoliv terénu 8)
Je fakt, že mám automatickou převodovku a couvat na přesno je paráda. Mám i kameru, ale ta mě sere, spíš mě rozptyluje a v noci oslňuje. Ještě jsem nepřišel na to, jak se vypíná :-/
Na co je kamera dobrá, je couvání proti neznámé překážce a na co je vyloženě super, při couvání z kolmého, nebo šikmého stání, když už musím vyjíždět na zpátečku. Vidí dřív, víc a do stran, jestli tam někdo nestraší 8)
A taky se s ní hraje dobře na schovku s děckama, když se motají okolo auta, mám 4 kamery a vidím tak 360° okolo auta tak na ně vždy bafnu :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

z4011be
Příspěvky: 2025
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Couvací kamera

#14 Nový příspěvek od z4011be »

Kameru jsem montoval do nárazníku, vykružovákem díru, napájení kamery ze zpátečky, přes auto dotáhnout koax do rádia, které mělo displej a video vstup. Práce na 2 h, misty sraní, hlavně protáhnout kabel.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“