úprava překlápěcího heveru

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
pavel3.0.9
Příspěvky: 108
Registrován: pon pro 08, 2008 9:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

úprava překlápěcího heveru

#1 Nový příspěvek od pavel3.0.9 »

Zdravím všechny, koupil jsem starší překlápěcí hever. Bohužel jsem zjistil, že na superba2 je úzký a na Smarta je široký. Potřeboval bych rozšířit tedy zvedací packy. Napadlo mě na současné packy 140mm dát širsí plech 300mm a navařit výztuhy. Smart má rozteč prahu 1200mm a Superb 1500mm, je počítáno s rezervou, aby to nesjelo. Hever je na 2500t, Smart ma 880kg a Superb má 1600kg. Unese to hever?
rozměry jsem se snažil nakresit na papír, omlouvám se nejsem strojař... děkuji všem za rady a nápady


Obrázek

Obrázek

[url=https://postimg.cc/8FDcfqqF]Obrázek[/url

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: úprava překlápěcího heveru

#2 Nový příspěvek od bourač »

pavel3.0.9 píše: čtv led 21, 2021 6:26 pm je počítáno s rezervou, aby to nesjelo.
Tady do té "rezervy" bych si ještě vybudoval jakési klíny, ne moc vysoké, tak 3cm. Upevněné k té "pacce" šroubem (M10) zespoda matice.
Dvě díry, rozteč - jedna pro Smarta druhá pro Superba. ty klíny vytvarovat dle prahu, stačí několik vrstev kvalitní překližky - slepit na tech cca 30mm.
Tu dosedací plochu mezi packu a práh bych ještě polepil 1mm gumou.
Nosnosti samotného heveru bych se nebál, pokud je konstrukce v pořádku.
Tloušťku materiálu pro přídavný plechy nepřehánět - stejné jako je původní packa, nebo 10mm a netřeba ty trojůhelník výstuhy.
Toto řešení by se dalo i bez svárů, kvalitní šrouby se zápustnou hlavou. Na zvedání Superba bych věřil M10.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

pavel3.0.9
Příspěvky: 108
Registrován: pon pro 08, 2008 9:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava překlápěcího heveru

#3 Nový příspěvek od pavel3.0.9 »

souhlas. Síla té originál plotny je 4mm plech.Ješte jsem nad tím přemýšlel, že by bylo jednoduší. Z boku té nosné packy dát Ocelový nosník, profil U prošroubovat ho tím středovým šroubem M22 a jeste to prošroubovat dvěma M12. šíka profilu U 80mm,vyška 45mm a tlouštka 6mm. Ten bych našrouboval zevnitř packy na uzke auto a nebo zvenku na široké auto . Věřím, že smarta to dá. Ale u toho SUPA se bojím aby se to nevyvrátilo. Jinak Gume je jasná, na te original ploše také je a na supa planuji jestě trámek,ktery bude našroubovany do toho U profilu ( musím se dostat o 4cm výš, abych auto zvedal za hranu prahu a ne plasty) a bude v něm drážka,aby to pekně v tom trámku sedělo.
Děkuji za rady

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava překlápěcího heveru

#4 Nový příspěvek od Ondras83 »

S tímto heverem táta před více jak 20lety začal podnikat. Do dneška ho máme, ale je pravda, že je na dnešní auta úzký. Zvedali jsme ho elektrickou utahovackou. Podel se potom o zkušenosti z rozšíření.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“