Kúpa noveho auta

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kúpa nového auta-skúsenosti

#46 Nový příspěvek od Britt »

Můj názor je, že koupě nového auta se nevyplatí. Dají se sehnat 3 roky stará za polovinu ceny a vypadají jako když vyjela z fabriky.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

syncon
Příspěvky: 272
Registrován: čtv led 07, 2010 12:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpa nového auta-skúsenosti

#47 Nový příspěvek od syncon »

jj pral bych nekomu koupit muj 2roky starej sluzebak :smich: po 100tis mame novy auta na operak a ty co odchazej sice vypadaj super ale sou to neskutecny sroty

kontrolni otazka jaky je nejlepsi offroad ?



sluzebni octavie :)))
RS 09

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kúpa nového auta-skúsenosti

#48 Nový příspěvek od Britt »

Samozřejmě, počet kilometrů musí odpovídat stáří vozidla a kupovat firemní vozidlo je sebevražda. Přesto je na trhu dost ojetých vozidel v skvělém stavu a za slušnou cenu.
P.S. Nemám autobazar a nedělám reklamu. Jen se držím přísloví že nehloupější investice je do ženy a nového vozidla. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Coule
Příspěvky: 60
Registrován: sob kvě 11, 2013 1:42 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Kúpa nového auta-skúsenosti

#49 Nový příspěvek od Coule »

Prodejci poskytují slevu ca 5-10 procent od ceníkových cen. Vydělávají pak na značkovém servisu.

Není příjemnější investice než do nového auta / ženské :o)

zetör
Příspěvky: 1707
Registrován: pát pro 02, 2016 6:08 pm
Bydliště: ndr

Re: Kúpa nového auta-skúsenosti

#50 Nový příspěvek od zetör »

Britt: Dvouletý,tříletý ojetiny jsou z 90% firemní operáky.Kontrolní otázka.Kdo z vás tady si koupí nový auto a za tři roky po najetí cca 60 tis km ho prodá za polovinu?Dají se sehnat kvalitní ojetiny,ale cena tomu odpovídá svojí výší.

Co se týče novýho navštívit,obvolat,obmailovat co nejvíc prodejců a vybrat si nejvýhodnější nabídku.Nedáš slevu,jdu jinam.

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: Kúpa noveho auta

#51 Nový příspěvek od vladman »

Jasné, keď výjde nové auto z brány,už stratí tretinu ceny...ale...... už sú dávno preč časy keď aj ojazdené auto vydržalo ešte peknú porciu km.Teraz je to samý common rail,dvojhmotny zotrvačník,DPF filter, váha vzduchu,cievky,riadiace jednotky atď. A to všetko funguje tak do sto tisíc km. Potom samé opravy,vidím to vo firme.A nie zrovna lacné.Preto radšej nové,no...
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

honzasl
Příspěvky: 667
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Koupě nového auta

#52 Nový příspěvek od honzasl »

Přeji hezký den.

Padlo rozhodnutí, jde se koupit nové auto. Na hromádce mám rovných 300 tis. Zadání: Rodina, jedno dítě, druhé snad taky někdy dopadne. Neustále něco vozím, bez přemýšlení musí uvézt pračku, nebo plnou sestavu mého vercajku (objemově 3x velký Lboxx).

Roční nájezd 18000 km, 4 řidiči, neomalené používání, o víkendu tahání vozíku, sem tam polňačka, sem tam dovolená. Přes týden ráno 10 km tam, 20 km odpoledne zpátky. V autě jíme, pijeme, drobíme rohlíky a vyléváme džus a mlíko, prostě žijeme. Motor benzín. Auto plánuju mít až do jeho rozpadu na prach.

V současnosti mám Peugeot 306, občas si pujčím Kangoo. Na jaře končí pažoutovi STK a další už fakt nepůjdu, má 21 let, cca 370 tis na tacháku a milion malých bolestí). Prakticky by mi stačilo auto podobného ražení.

Zatím to vypadá na Dacia Dokker, který je v téhle ceně málem "v plné palbe". Hledám alternativy, abych měl jasno.

Proč ne ojeté: Koupil jsem pažouta ojetého (220 tis km) a dobitého, že si ho vymazlím. Než jsem to stihl, osm let uplynulo, místo mazlení jen látám a látám a už mě to neba. A to mě stál 35 000 Kč. Když dneska kouknu na podobně jetá auta, stojí skoro 100 tisíc a jsou prostě ojeté trosky (200 tis km pro mě není "sotva zajeté", to je auto na kterém se začne srát úplně všechno).
Když koupím ojetinu za 200, postupem času do ní nasypu dalších 100, čas uplyne a za pár let na tom budu stejně, v garáži vrak a znovu hledat. Když koupím nové, za deset let budu mít zadarmo v garáži desetiletou ojetinu s perfekně známou historií.

Kolega tady v práci po marném shánění pěkné ojetiny řekl "já si tu ojetinu prostě musím sám vyrobit" a šel pro nové. Já jsem teď na tom stejně.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20614
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Koupě nového auta

#53 Nový příspěvek od vitex »

Úplně Tě chápu.Osobně bych ale zkusil nějakou kačku přidat a šel do něčeho lepšího.Vím,že není kde brát ale nějaká půjčka nebo stavebko by to zvládlo.

honzasl
Příspěvky: 667
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Koupě nového auta

#54 Nový příspěvek od honzasl »

Život jsou kompromisy. Nejsem z těch, kdo nakupujou prošlý pečivo a chodějí v záplatovaných kalhotech aby si mohli koupit oktávku ftédéíčku.

Půjček už mám víc než zdrávo, i tenhle rozpočet je půjčka :)

Sadra17
Příspěvky: 6277
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Koupě nového auta

#55 Nový příspěvek od Sadra17 »

co kouknout po nějakým předváděcím nebo referenčním vozu (najeto do 30 tisíc, takže v podstatě nový s výraznou slevou)
malej traktorista v malým traktoru

peyrak
Příspěvky: 1258
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Koupě nového auta

#56 Nový příspěvek od peyrak »

Ahoj Honzo, s koupí nového se shodneme. Už si nejsem jistý tím mít to auto až do rozpadu, ale to asi hodně záleží na tom autě a rodinné situaci. Dokkera má táta, už asi 3 nebo 4 roky. Tenkrát na něj čekal skoro půl roku, nestíhali je dělat, nevím jak je to dneska. Má to benzín, 1,6 tuším. Je to líný, nemá to odpich a když se tomu šlape na krk je to docela žíznivý. Prostorově je to auto super, rodina i náklad se krásně vejdou. Táta má šoupačky na obou stranách, když se složí zadní řada sedadel, naložíš skoro cokoliv. V ovládání toho auta je spousta nelogických věcí, světla, stěrače, topení, rádio, ... Ale to je o zvyku. Zatím s tím nebyl žádný problém, jen to bylo dvakrát na svolávačce, jednou ABS na počkání, podruhé zámky na šoupačkách, to trvalo 3 dny v servisu.

Nechceš moje šestileté Scudo? :smich: Potřebuju ho nahradit trochu větším autem.

honzasl
Příspěvky: 667
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Koupě nového auta

#57 Nový příspěvek od honzasl »

S tím provozem do rozpadu: Nemyslím, že bych ho dojezdil já, ale v rodině jsou další káry, které budou postupně odpadávat a bude potřeba je časem nahradit. A něco v roli "trakaře" kolem domu se vždycky hodí.

Určitě bych vyzkouším nějaké ty předváděčky atd., nemusím koupit zítra. :)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Koupě nového auta

#58 Nový příspěvek od DYK »

práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Koupě nového auta

#59 Nový příspěvek od Britt »

S tou dáčkou bych si to sakra rozmyslel. Jednu má kamarád a s druhou jezdí jiný kámoš jako se služební. Oba nadávají co je to za krám.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

honzasl
Příspěvky: 667
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Koupě nového auta

#60 Nový příspěvek od honzasl »

Kanogoo funguje jako trakař, provozuje ho táta a na vestavbu zatím nedošlo, stačí klasická basa na vercajk. Všechen čas mi žerou dodělávky baráku a navíc jsem změnil pozici v práci, takže teď dělám od tmy do tmy. Kangoo je dobrý stroj, ale je to slabé a je to úplné holátko.

Pro rodinné ježdění bych přece jen ocenil klimatizaci, pár koní navíc, ABS a vzadu dveře na obou stranách. No a tempomat a pořádné rádio, to bych taky rád.

Jediné, s čím se těžce smiřuji, že moderní auta málokdy umí tak dobrý automatický senzor stěračů jako měl před dvaceti lety Pažout.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“