Cyklodotaz - výměna zadního kola

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
mirek4x
Příspěvky: 521
Registrován: úte říj 21, 2008 8:51 pm

Cyklodotaz - výměna zadního kola

#1 Nový příspěvek od mirek4x »

Ahoj, měl bych cyklistický dotaz. Mám horské kolo Author profile sx (r.v 2005) a bohužel po menší nehodě sem udělal ze zadního kola osmičku, chtěl bych si objednat nový už vypletený ráfek i se středem abych doma jen přehodil plášť s duší a ozubená kolečka a mohl kolo namontovat. Ale jako ůplný lajk v cyklodílech vůbec nevím jaké kolo koupit, má ráfek nějaký označení nebo se musí objednat přímo pro můj typ kola? V podstatě jak vybrat na e-shopu správné zadní vypletené kolo pro můj typ jízdní kola ? Děkuji.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Cyklodotaz - výměna zadního kola

#2 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Rozměry podle údajů na plášti. Jinak asi budeš muset oslovit nějaký velkoobchod nebo přímého prodejce. Další cestou by mohlo být vycentrování původního kola ale netuším jak až moc je to bouchlý, jestli by to vůbec šlo.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Cyklodotaz - výměna zadního kola

#3 Nový příspěvek od Britt »

Na tvém místě bych odnesl kolo do cykloservisu a rozsah opravy nechal na jejich uvážení.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Cyklodotaz - výměna zadního kola

#4 Nový příspěvek od bourač »

na výměnu 6kolečka je nutný hodně unikátní klíč, vyrobil jsem si ho - půjčím. Případně přes SZ napíšu jak jsem ho vyrobil ručně ve svěráku + flexa.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Cyklodotaz - výměna zadního kola

#5 Nový příspěvek od pepanek »

Tak já mám 10 ti kolečko a řešil bych pouze výměnu ráfku se zapletením.Sama nába může stát třeba 5000,-. Jinak rozměr ráfku, k tomu opovídající nába s odpovídajícím rozměrem pro kolečka, dále druh brzd

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Cyklodotaz - výměna zadního kola

#6 Nový příspěvek od jenicek »

Bourači, myslíš že ještě po roce a půl potřebuje radu? :D
Jinak ten vořech na výměnu kazety se dá normálně koupit za cca 150Kč :jazyk:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Cyklodotaz - výměna zadního kola

#7 Nový příspěvek od bourač »

čau, normálně koupit? Vo víkendu, když přitáhne potomstvo k dědovi u kterýho jsou naučený že opraví cokoliv :evil:

Origo klíč je 12ti hran s vnějšími výstupky. Vzal jsem z golasady prodlouženej ořech 17 (mám jich hromady) upnul do svěráku, má vnitřní 6hran takže jsem měl mustr kde provést, na vnějším povrchu ořechu, flexou 12 pravidelně rozmístěných podélných plošek. Pak bylo snadné ručně povrch zbrousit do táhlého kužele tak aby to zůstalo souosé a kruhové. Kužel proto abych dostal přesný průměr nástroje pro vnitřní průměr 6ti kolečka. Ten vznikl pár mm od začátku kužele. Pak stačilo provést opět 12 plošek - pravidelně rozmístěných dle vnitřního 6hranu ořechu. Plošky samozřejmě neodpovídají tvarově vnitřku kolečka s volnoběžkou ale kužel zajistil potřebné zaklínění nástroje a přenos docela velkého krouticího momentu. Je tam pravý závit.
Těším se že vnuk si do života od dědka odnese pocit že vyřešit (aspoň v oblasti techniky) lze cokoliv. ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“