vstřiky

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

vstřiky

#1 Nový příspěvek od casse »

Zdravím,potřeboval bych poradit,když nastartuji mého traktůrka je to seat malaga 1.7d,tak hrozně z problémami ho startuji,žhavičky jsem měl venku ty jsou ok,a když ho nastartuji tak popojedu kousek a najednou začne být mrtvý plynový pedál šlapu na plnej,ale motor jede dá jse říct na volnoběh,až se začne klepat pomalu celý motor a zhasne,nastartuji po druhé a zase vše v pořádku jen na chvíli,kouří dost hustý černý dým já mám podezření na vstřiky,ale jestli to tím je bych jse chtěl ujistit.všem děkuji za radu.

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 624
Registrován: stř črc 04, 2007 6:28 pm
Bydliště: Kostelec
Kontaktovat uživatele:

Re: vstřiky

#2 Nový příspěvek od kysmen »

Pokod bys měl zájem, mam doma hlavu na tento motor po GO, za cenu opravy, možná i levněji

Změř tlaky válců 8)
zkontroluj přívod nafty
JEDE TRAKTOR JE TO ZETOR JEDE DO HOR ORAT BRAMBOR
http://kysmen.wordpress.com/

Uživatelský avatar
Dva.brachove
Příspěvky: 80
Registrován: ned led 17, 2010 10:05 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: vstřiky

#3 Nový příspěvek od Dva.brachove »

casse píše:Zdravím,potřeboval bych poradit,když nastartuji mého traktůrka je to seat malaga 1.7d,tak hrozně z problémami ho startuji,žhavičky jsem měl venku ty jsou ok,a když ho nastartuji tak popojedu kousek a najednou začne být mrtvý plynový pedál šlapu na plnej,ale motor jede dá jse říct na volnoběh,až se začne klepat pomalu celý motor a zhasne,nastartuji po druhé a zase vše v pořádku jen na chvíli,kouří dost hustý černý dým já mám podezření na vstřiky,ale jestli to tím je bych jse chtěl ujistit.všem děkuji za radu.
Ahoj vidim problem v cerpadle a nebo sou spatny vstriky ale kdyz bude mrznout a budou ty vstriky tect tak bys to asi ani nenatocil

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: vstřiky

#4 Nový příspěvek od petrak »

Může být problém i v pal. soustavě, neprůchozí filtr,hadičky atd. čerpadlo má pak nedostatek nafty pro zvýšenou dávku(pro plný plyn). Podobný problém jsem měl také.

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: vstřiky

#5 Nový příspěvek od casse »

právě že my to nedělalo až ted chtěl jsem přeparkovat na zimu ještě ho nemám dodělaný,ale popojíždět s ním můžu,ten motor v autě šlapal dobře,nomálně jsem s ním přijel a vyndal motor když jsem ho zkoušel na traktůrku běhal dobře dlouho jsem ho nestartoval a najednou tohle i jsem vyřadil pumpičku z okruhu a dal to na přímo,ale pořád nic jak mu šlápnu chvilku jede dobře,a najednou se zastaví,držím plný plyn a nic klape na volnoběh začne se klepat a zhasne chvíli počkám nastartuji chvíli jede a zase nic,zhoršili jse i starty,studeného motoru,když mu dám plnej tak jako by postřeloval do výfuku.nejde plynulý zvuk z výfuku,jako by jse hltil nebo co.

panter-josef
Příspěvky: 747
Registrován: ned srp 23, 2009 11:54 am
Bydliště: České Budějovice

Re: vstřiky

#6 Nový příspěvek od panter-josef »

pokud by to byly vstřiky tak by to černě kouřit mohlo ale do otáček by to šlo ale hlavně by to bylo hlučné(klepalo by to) to co popisuješ to vypadá na ucpané vedení nafty to by pak do otáček nešlo drobet by se to mohlo hádat ale hlavně by to nekouřilo černě ale bíle 8)

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: vstřiky

#7 Nový příspěvek od petrak »

Zkus vytáhnout vstřikovače a pdívat se při protáčení starterem jak rozprašují. Jinak by to asi bylo čerpadlo.

panter-josef
Příspěvky: 747
Registrován: ned srp 23, 2009 11:54 am
Bydliště: České Budějovice

Re: vstřiky

#8 Nový příspěvek od panter-josef »

s tima vstřikovačema bych chvilku počkal a zkusil se nejdříve podívat na vedení nafty nebo filtr a tak.... 8)

hotday
Příspěvky: 1677
Registrován: stř úno 03, 2010 12:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: vstřiky

#9 Nový příspěvek od hotday »

tak podla mna je to jasne...chyba je privod nafty...skontroluj cely okruh od nadrze, ci niekde nemas spinu. presne to tomu nasvedcuje...vsetky priznaky a hlavne vymen palivovy filter...keby boli zle vstreky, tak ti ani nechyti...myslim, ze je to predkomorka..a ta nechiti, ked mas zle vstreky...a to mozes mat aj zlate zhavice...

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: vstřiky

#10 Nový příspěvek od myky »

Já měl podobnej problém na traktoru, tak jsem udělal to že jsem rozebral všecky naftový trubičky- profouknul, vyměnil filtry a hlavně na kohout do nádrže udělal takový jakoby sítko že jsem asi 25x provrtal 15ti centimetrovou trubičku- dirky menší než co je v kohoutu a tu pak naletoval na kohout. Nehtělo to startovat, občas za jízdy chcíplo a nebo jenom běželo na volnoběh a nechtělo se to rozběhnout, kolísali mi volnoběžný otáčky. Zatim to chodí.

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: vstřiky

#11 Nový příspěvek od casse »

Tak jo chlapi mrknu ještě jednou na vše co jste my tu poradili,nechci se zatím hrabat do těch vstřiků,já tam mám nádrž s trabanta a odpad na hoře jsem nechal originál kohoutek jsem vyhodil á mám tam danou 8 trubičku.kouknu ještě jednou na vše.

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: vstřiky

#12 Nový příspěvek od myky »

No, já mám kohout u dna tak mi to furt chytalo bordel.

Uživatelský avatar
buco
Příspěvky: 546
Registrován: pát srp 14, 2009 9:45 pm
Bydliště: Vranov
Kontaktovat uživatele:

Re: vstřiky

#13 Nový příspěvek od buco »

JA by som povedal že ten motor nafty má až až lebo zadymí na čierno riešil by som egr ventil ak je tem a je riadený podtlakom z podtlakovej pumpy lebo ak sa po pár sekundáchchodu vytvorí podtlak EGR sa otvorí na 100% tak sa ti motor hltí vlastnými výparmi a zdochne ako motor zdocne podtlak z egr ventilu sa stratí a po naštartovaní zadymí lebo tam predtým bola nafta ale nie kyslík môj názor a tam máš EGR ak nie tak si nevšímaj môj príspevok
Zetor 7340(7245 T), 2 x 6911, 5011 V prípade otázok môžete písať aj na mail: lukasbratko@gmail.com

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: vstřiky

#14 Nový příspěvek od Johny1490 »

JA by som povedal že ten motor nafty má až až lebo zadymí na čierno riešil by som egr ventil ak je tem a je riadený podtlakom z podtlakovej pumpy lebo ak sa po pár sekundáchchodu vytvorí podtlak EGR sa otvorí na 100% tak sa ti motor hltí vlastnými výparmi a zdochne ako motor zdocne podtlak z egr ventilu sa stratí a po naštartovaní zadymí lebo tam predtým bola nafta ale nie kyslík môj názor a tam máš EGR ak nie tak si nevšímaj môj príspevok
Ten posraty ventil treba zablendovat a je svaty pokoj! To je taka hlupost aby do motora isly vyfukove plyny až no. :)

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: vstřiky

#15 Nový příspěvek od casse »

Zdravím chlapi už to mám,natočil jsem čerpadlo šlo tam hodně nafty,já si vzpoměl že ten co my to prodával to auto říkal že štelovali naftu na čerpadle,ale nedotáhli šrouby a pomalinku jse otáčel na bohatost směsi.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“