Spojka Octavia TDI

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka Octavia TDI

#16 Nový příspěvek od Tata »

a kčemu je to tam dal? jedině mě napada že dvoumota bude větší a tudiž težši oproti klasice
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Spojka Octavia TDI

#17 Nový příspěvek od DYK »

Tak zapřemýšlej, k čemu je na altiku u nafty volnoběžka. Mylím si, že ty rázy od motoru třeba ložiskům v převodovce fakt dobře nedělají. Samozřejmě se to pozná až po nějakém tom km. Věřte taky trochu těm škokovákům. Asi tam tu dvojhmotu nedávají jen tak, protože hlavně oni by chtěli ušetřit.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka Octavia TDI

#18 Nový příspěvek od Terablick »

Problém j, že se fakt sypou, a to u všech aut co je maj, a cena je taky úplně jinde. Jestli se pak víc nevyplatí koupit za čas ty ložiska ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1638
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka Octavia TDI

#19 Nový příspěvek od fajlla »

Já to mám už cca 150000 km převodovka sama o sobě má najeto přez 300000km a žádne změny nebo změnu hlučnosti převodovky sem nepocítil a to mám naladěno cca 160 PS.Samozřejmě tam ta dvouhmota není pro srandu králikum ale nemyslím že by jednohmota nějak výrazně škodila motoru fábia má přece taky jeddnohmotu už z vyroby na motoru TDI. U jednohmoty je odpružená lamela.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka Octavia TDI

#20 Nový příspěvek od Terablick »

Přesně tak. Ono to je trochu zlepšení, ale na úkor (opět) váhy a ceny auta a ceny dílů + další věc co se může rozbít a ráda to dělá ;-). Všiml si někdo o kolik jsou dnešní auta třeba těžší jen díky všem těm moderním vymoženostem co tam jsou navíc, co se akorát rádi rozbijou a vy pak cálujete? Jediná výhoda je, když se někdo snaží auto odlehčit (třeba na závody) tak je kde ubírat ;-). Neni problém z auta vyházet 150kg zbytečností. Jsou věci který smysl maj (třeba TDi s elektronickým řízením vstřiku), ale spousta jiných věcí je jen zbytečně drahá a poruchová. Navíc všichni platíme za spoustu volovin který jsou předepsaný kvůli ekologii. Počínaje různejma filtrama spalin a katalizátorama přes filtry odvětrání nádrže až po nesmyslně uškrcený motory (softwarově) jako takový. Taková dvojhmota je další podle mě zbytečnej výmysl. Desítky let byly jen klasický setrváky a fungovaly výborně a bezporuchově. Tak musel někdo vymyslet zas něco co bude drahý, složitý a poruchový ;-). Ale co, stejně to nezměníme, tak proč se tím zabývat.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Dadak
Příspěvky: 1
Registrován: sob říj 16, 2010 5:41 pm

Re: Spojka Octavia TDI

#21 Nový příspěvek od Dadak »

V současny době ŠKODA montuje do 1,9 znovu jednohmotky - osi to má důvod

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“