Predelani Iseki na elektropohon

traktory, ktere nejsou naše a všechny ostatní o kterých je co napsat.

Moderátoři: rezis, Toreto, Milhauss

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Predelani Iseki na elektropohon

#31 Nový příspěvek od thovt »

Vzkoušej to ješte v mrazu , baterie ztracejí kapacitu.
hyd čerpadlo : https://www.tractorbynet.com/forums/fil ... e04efa1953

tikonik
Příspěvky: 12
Registrován: úte úno 07, 2017 1:07 am
Bydliště: Hrusice

Re: Predelani Iseki na elektropohon

#32 Nový příspěvek od tikonik »

Diky,

cerpadlo prohlidnu. Ale mam to cele zadeklovane.

Dalsi test na 48V jede to paradne, jde s tim perfektne manevrovat protoze otacky jdou uplne od nuly a krasne plynule. Jen ten nahon pres PTO asi nebude uplne idealni, protoze to je zapojeno elektromotor >> prevodovka 1:3,8 >> PTO >> prevodovka traktoru. Takze tam bude asi zbytecne hodne ztrat. Uz jsem to zkousel hodne zatizit a motor si bral i 7,5KW. Pro normalni jezdeni rovina nebo do kopce 1KW - 5KW. Po dojezdu vse studene.

S baterii problem nemam, ted tam je 5KWh a ve finalni verzi bude 10 - 15KWh. Je to sdilena baterie s domem. Jen to vypada ze by se hodilo dat napeti jeste vetsi nez tech 56V. Uvidim jak se to bude chovat az spustim i tu hydrauliku. Parkovat muzu klidne v garazi, protoze kdyz budu vyjizdet a zajizdet na elektrinu tak neni problem.
Takze mraz moc neresim. Hlavne jezdim tady kolem domu, teda ted uz trochu dale, ale porad je to tak do kilometru. Nejvic pouzivam prave nakladac na stepku na zahradu.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Predelani Iseki na elektropohon

#33 Nový příspěvek od Atlan »

Ja mam na nakladac prichystané, vekostne skoro ako štartér z tatrovky.
Cerpadlo je tirz pocitam cez 10l. Na motore je ze 12 az 24V tak uvidime. Kolko. To bude zrat.
Dufam ze to bude fungovat.
Akurat zavity na cerpadle su nejake divne musim zobrat cerpadlo a kupit na mieru.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

tikonik
Příspěvky: 12
Registrován: úte úno 07, 2017 1:07 am
Bydliště: Hrusice

Re: Predelani Iseki na elektropohon

#34 Nový příspěvek od tikonik »

Zdravim, tak jsem jiz pokrocil do jakehosi polo finalniho stavu.
Aktualne mam 5KWh baterii, 5KW BLDC motor. Vykluchal jsem cast puvodniho naftoveho motoru a vse pohanim pres dvojitou remenici na predni vyvod na motoru, pres dva klinove remeny. Odstranil jsem ventily, chlazeni, vyfuk a spoustu nepotrebnych casti. Nicmene zachoval jsem cely blok motoru, protoze na kompletni demontaz nejsem vybaven. Snad casem vyndam i motor. Jedine co mi trochu vadi, ze valce jsou trochu slyset. Vykon 5KW staci zatim na vse, bohuzel hydraulika ramen a nakladace plus posilovac rizeni jsou hnane take z puvodniho motoru, takze pri vyssich otackach mi narusta zbytecna ztrata v teto hydraulice. Jinak vse vlastne zustalo zachovano, spojka atd. Coz mi umoznuje dobre manevrovaci moznosti ve spojeni s puvodni hydraulikou. Spotreba minimalni. Pokud dam na zadni ramena podkop, tak muzu bagrovat skoro cely den bez nutnosti dobijeni. Zatim velka spokojenost, ticho a bez smradu z nafty. Je mozne pripojit vsechno prislusenstvi na PTO. A to nejlepsi je, ze jde plynem krasne jet uplne pomalu na minimalni otacky, idealni pro deti, kdy to bez plynu proste nic nedela. Dal jsem si tam na zadek jeste potenciometr na nastaveni neco jako volnobeznych otacek prave pro podkop. Uz to takto provozuju asi 4 mesice a naprosta spokojenost, dokonce i orbu na louce totalne tvrde to zvlada vyborne. Casem ale pujde blok motoru pric a pridam motor, jeden ciste na hydrauliku a druhy na pohon a PTO. Jen to chce nejaky cas na to, protoze ho pouzivam dost casto. Jeste budu delat nejakou strisku nad sedacku a osadim solarnima panelama. Udelal jsem rychlonabijeni, takze za hodku jsem nabitej na 100%. Zatim se mi jeste nikdy nepovedlo to vybit.

Odpovědět

Zpět na „Traktory od sousedů“