ELEKTRO domaděly (Elvíra)

traktory, ktere nejsou naše a všechny ostatní o kterých je co napsat.

Moderátoři: rezis, Toreto, Milhauss

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
karizo
Příspěvky: 96
Registrován: stř pro 10, 2008 5:02 pm

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#31 Nový příspěvek od karizo »

tak toto sa my páči keby ešte niekto skúsil zostrojiť takí elektrópohon :makarena: :makarena: :makarena: :makarena: :makarena: :makarena:

Uživatelský avatar
adam125
Příspěvky: 788
Registrován: úte říj 21, 2008 5:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#32 Nový příspěvek od adam125 »

Sice to neni traktor, ale ma to elektro pohon

Uživatelský avatar
nick
Příspěvky: 130
Registrován: stř črc 22, 2009 9:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#33 Nový příspěvek od nick »

Tak v SSSR koukám dokážou vše :shock: http://www.vtm.cz/clanek/elektricky-traktor-1951

Uživatelský avatar
adam125
Příspěvky: 788
Registrován: úte říj 21, 2008 5:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#34 Nový příspěvek od adam125 »

Tady dalši zahadne stroje


Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#35 Nový příspěvek od kenybz »

rikal ze je tammotor z pracky indesit i s remenem remenica je delana...napajene to je z akumulatoru o napeti sto sest voltu to se mi nejak nezdajistic 6 amper ...regulator je domaci vyroby a kapacita baterii 5 amperhodin jede to dost svizne a napad zajimavy neni potreba regulovatvelke proudy a baterky pri takto vysokem napeti nedostavaji tak moc zabrat akorat bych to lip chranil proti desti...
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
karizo
Příspěvky: 96
Registrován: stř pro 10, 2008 5:02 pm

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#36 Nový příspěvek od karizo »

tu ma nato aj podrobný návod http://www.yarst.org/eBike.htm
IMG_4013.JPG

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#37 Nový příspěvek od bastardtraktor »

karizo píše:Traktor na vodíkový pohon
o_traktor9.jpg
New Hollland NH2 orie polia zadarmo. Má palivové články na vodík, a tak si vyrába elektrinu sám

Najmodernejšia automobilová technika sa dostáva z luxusných experimentálnych limuzín už aj do pracovných strojov. Spoločnosť New Holland patriaca do skupiny Fiat Group predstavila svoj koncept ekologického traktora s názvom NH2. Pohon traktora, ktorý je šetrný k životnému prostrediu, zabezpečuje elektromotor s výkonom 78 kW (106 k). Traktor z technickej stránky vychádza z modelu T6000, energiu potrebnú k pohybu mu dodávajú lítium-iontové batérie, ktoré sú napájané palivovými článkami. Traktor s pohonom všetkých kolies má nádrž na vodík, čo zatiaľ vzhľadom na jej malý objem obmedzuje jeho využiteľnosť maximálne na dve pracovné hodiny. Palivové články môžu byť tankované z centrálneho zásobníka vodíka na farme či družstve. Poľnohospodári si ho môžu sami vyrábať napríklad využívajúc solárnu energiu, veternú energiu alebo z odpadovej biomasy a skladovať napríklad v bezpečných podzemných zásobníkoch. Dokážu tak byť z pohľadu energetickej nezávislosti úplne sebestační od externých dodávateľov.
to by se dalo dalším vývojem dieselelektrického nakladče
DOK M
vlastně taky udělat
nahradit palivovými články ten motor co pohání generátior.
Má to elektromotory uvnitř ve všech čtyřech kolech

Zrovna předevčírem na ten stroj přišla řeč, když jsem byl na návštěvě u Znojma u pana jirik610, tak jeho táta o tom DOK u mluvil.

více je o tom zde
http://www.brdm2.estranky.cz/fotoalbum/ ... ozer-dok-m#
Obrázek
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
karizo
Příspěvky: 96
Registrován: stř pro 10, 2008 5:02 pm

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#38 Nový příspěvek od karizo »

ja si myslím že keby sa našiel šikovný majster a spravil niečo podobného tak by určite zaujal na Srazoch ako takí malí elektrotraktor

Boza
Příspěvky: 14
Registrován: sob říj 03, 2009 9:12 pm

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#39 Nový příspěvek od Boza »

Prestavby na elektro sekacky se asi obcas deji:
Craftsman
“TEE (The Electric Eshbach)”
http://www.evalbum.com/2949

Obrázek

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#40 Nový příspěvek od kenybz »

pekne udelane a z novych dilu presne na miru vydrzi to presne kolik potrebuje a s rezervu
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#41 Nový příspěvek od jirik610 »

tady máte něco na čem sem se přímo podílel (svářel sem pro Honzu i tohle).....je to elekrickej kotouč výrobce Kovo Novák Citonice ......http://www.kovonovak.cz/stroje.html
Kototouch jezdí na 24V napětí dávají dva sériově zapojené akumulátory 74 A/h umístěné spolu s motorem a převodovkou pod korbou
řídící elekronika je pod ovládacím panelem (je to složité zapojení s velice drahejma součástkama - při reverzu s plným kotoučem tam tečou proudy 200A)
Když se prototip zkoušel tak kleine pepe jezdil celej den po place před dílnama a do strání za dilnama nejdřív s prázdným kotoučem a potom sme ho naplnily kamenama a voprubníkama a udělay sme mu pěknou čepicu (můj vodhad 300-400Kg) dával to asi 10 hodin v klidu a potom teprve začal slábnout tak že nevijel kopce po rovině jezdil ještě 2 hodiny a po složení vobrubníků sme se sním vozily po dílně ještě celou noc ......opilej kolouch se vněm vozil dva dny po veletrhu v brně vod stánku ke stánku ........elekriku bych nepodceňoval ,nutny je vědět že nabíjení taky není tak laciná věc ,jinak elekro pojezd fachá dobře ,když je dobře udělanej - 12v je málo bo ti na stejnej víkon tečou dvojnásobny proudy co na 24v to je jasny ne ??
Přílohy
a kotouc3.jpg
a kotouc2.jpg
a kotouc1.jpg

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#42 Nový příspěvek od bastardtraktor »

jirik610 píše:tady máte něco na čem sem se přímo podílel (svářel sem pro Honzu i tohle).....je to elekrickej kotouč výrobce Kovo Novák Citonice ......http://www.kovonovak.cz/stroje.html
Kototouch jezdí na 24V napětí dávají dva sériově zapojené akumulátory 74 A/h umístěné spolu s motorem a převodovkou pod korbou
řídící elekronika je pod ovládacím panelem (je to složité zapojení s velice drahejma součástkama - při reverzu s plným kotoučem tam tečou proudy 200A)
Když se prototip zkoušel tak kleine pepe jezdil celej den po place před dílnama a do strání za dilnama nejdřív s prázdným kotoučem a potom sme ho naplnily kamenama a voprubníkama a udělay sme mu pěknou čepicu (můj vodhad 300-400Kg) dával to asi 10 hodin v klidu a potom teprve začal slábnout tak že nevijel kopce po rovině jezdil ještě 2 hodiny a po složení vobrubníků sme se sním vozily po dílně ještě celou noc ......opilej kolouch se vněm vozil dva dny po veletrhu v brně vod stánku ke stánku ........elekriku bych nepodceňoval ,nutny je vědět že nabíjení taky není tak laciná věc ,jinak elekro pojezd fachá dobře ,když je dobře udělanej - 12v je málo bo ti na stejnej víkon tečou dvojnásobny proudy co na 24v to je jasny ne ??
To je šikovný !!
Jaký výkon má ten elektromotor ? - Myslíš, že třeba stačí 500 W ?
Má to náhon na obě kola, takže to asi musí mít i differák ne ?
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#43 Nový příspěvek od jirik610 »

ne ne dif tam není je to jako na teře zajistíš to kolo ktery chceš aby bralo s obě ma to má šilenej poloměr otáčení hlavně když to máš nasvaleny tak 300 kg tak to moc netočí dost se stím nataháš s oběma kolama v záberu teda pokud jede jen jedno tak točíš jedním prstem

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#44 Nový příspěvek od bastardtraktor »

jirik610 píše:ne ne dif tam není je to jako na teře zajistíš to kolo ktery chceš aby bralo s obě ma to má šilenej poloměr otáčení hlavně když to máš nasvaleny tak 300 kg tak to moc netočí dost se stím nataháš s oběma kolama v záberu teda pokud jede jen jedno tak točíš jedním prstem
A můžeš zjistit, jaký je výkon toho elektromotoru ?
ooooooooooooo

Boza
Příspěvky: 14
Registrován: sob říj 03, 2009 9:12 pm

Re: Elektro trakturek - Elvíra

#45 Nový příspěvek od Boza »

No kdyz uz je tady misto traktoru rec o takovych prditkach, tak to uz mi mozna lepsi a pohotovejsi prijde tohle:
Obrázek
http://www.teichmanovi.cz/elektricke-na ... escription

Parametry Elektrické stavební kolečko - Zahradní technika:
Použitý motor: 250-400 W, dle zátěže, 12 V
Akumulátor: Panasonic, 22 Ah, gelový, min. 450 aktivních nabíjecích cyklů
Pojezdová rychlost: 3 - 4,5 km/hod.
Hmotnost: 30 kg, klopný moment ale prakticky shodný jako u běžného kolečka
Nosnost: 150 kg
Stoupavost v terénu s maximální zátěží : 35°
Maximální svislá překážka: cca 20 cm
Doba práce na 1 nabití: při nákladu cca 60 kg 8 hodin běžné práce
Práce na jedno nabití na jeden zátah: 10 km jízdy s užitečnou zátěží 50 kg do kopce se stoupáním 5%
Účinnost rekuperace: prodloužení doby mezi nabitím o cca 20%
Cena: (s DPH) 9.998 Kč

(Ale kdyz bych uz se s necim takovym delal, tak radeji trakturek, na kterym se i svezu.)

Odpovědět

Zpět na „Traktory od sousedů“